Gönderen Konu: suçlu karaciğer yağlanması mı ?  (Okunma sayısı 619 defa)

orientis

• Hero Member
suçlu karaciğer yağlanması mı ?
« : 03 Kasım 2022, 03:35:02 »
cilt ve saç yağlanmasında temel faktör karaciğer yağlanması mı ?

roaccutane,zoretanin gibi tedaviler direkt olarak karaciğeri mi hedef alıyor ?

eğer öyleyse çözümü karaciğeri temizlemenin yollarında arayalım.belki doğal tedavilerle olumlu bir sonuç alınabilir

boşuna kozmetik ürünlere para dökmenin anlamı yok

DmitriAhmedov

• Sr. Member
Ynt: suçlu karaciğer yağlanması mı ?
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2022, 04:03:36 »
cilt ve saç yağlanmasında temel faktör karaciğer yağlanması mı ?

roaccutane,zoretanin gibi tedaviler direkt olarak karaciğeri mi hedef alıyor ?

eğer öyleyse çözümü karaciğeri temizlemenin yollarında arayalım.belki doğal tedavilerle olumlu bir sonuç alınabilir

boşuna kozmetik ürünlere para dökmenin anlamı yok
Karaciğer yaglanmasinin tek tedavisi düzenli beslenmek spor yapmak diye biliyorum
  • Yaşınız 25

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2022, 20:14:09 »
enginar hapı 👍
  • Yaşınız 25

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2022, 00:39:13 »
enginar hapı 👍

işe yarıyor mu harbiden
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2022, 05:43:47 »
Dostum hap kullanma. Fazla kilon varsa kilo ver, şarküteri gıdalarıni tüketme,geç yeme, şekeri ve gazlı içecekleri tüketme düzelir.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2022, 05:45:32 »
Roaccutane karaciğeri yorar, sürekli kullanılmaması lazım.

ber134

• Full Member
« Yanıtla #6 : 04 Kasım 2022, 12:39:06 »
enginar hapı bir ilaç değil. gıda takviyesi. enginarı yiyemeyenler için kapsül haline getirilmiş bir şey. dolayısıyla herhangi bir hastalık tedavisi için işe yaramaz fakat yüksek derecede bir karaciğer dostudur kendisi. karaciğerin sağlıklı düzeylerde kalmasına yardımcı olur. internetten de araştırabilirsiniz. ben vücut geliştirme yaptığım zamanlardan biliyorum, vücuduna sayısız steroid ve ilaçlar alan abilerimiz enginar hapı alırlardı yorulan karaciğerin normal değerlerine destek olması için.
  • Yaşınız 25

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2022, 10:31:55 »
 ağır alkolikler alkol karaciğeri yorduğu için enginarı sık sık tüketirler.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Ozannn

• Full Member
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2022, 11:07:57 »
Enginarın kendisini tüket bence, haptan daha faydalı olur.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2022, 18:27:27 »
 aynen taze alıp yemeli
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

bkckk966

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2022, 16:34:35 »
Kesinlikle cilt karaciğerin aynasıdır. Yani karaciğer ne kadar sağlıklı ise ciltte o kadar sağlıklıdır. Karaciğeri temizlemek ve toksin atmak için benim  yaptığım bir iki kür var.
Biri maydonoz limon kürü.
Diğeride zencefil limon kürü.
İkiside sabahlari aç karna içildiginde karacigeri toksinlerden arındırır.
Akşamları belli bi saatten sonra yemek yememek gerekiyor. Akşam uyumadan önce aç karna zeytinyağ sarımsak ve limon karıştırıpta icilebilir.  Bunların hepsi faydalıdır. Ayrıca omega 3 de karaciğere iyi gelir. Onun dışında d vitamini düşüklüğü ve magnezyum eksikliginede dikkat etmek lazım. Bunların eksikliginde vücüt karaciğerde yağ depoluyor. Ayrıca d vitamini takviyesi alanların kesinlikle magnezyum eksikliginide tedavi etmesi gerekir. Magnezyum eksikse bir sene boyunca d vitamini takviyesi alsanızda d vitamini sentezlenmez artmaz.
Ayrıca karaciğerin en büyük düşmanıda şeker trans yağlar abur cuburlar gazlı içecekler ve tüm kötülüklerin validesi alkol :) Son bir şey daha ekleyeyim karaciğer hastalıkları vücütta en belirti vermeyen organdır. Yani siroz olana kadar fark etmeyebilirsiniz bile. Kan tahlillerinize baktırdığınizda ALT enziminin AST den biraz yukarda olması karaciğer yaglanmasinin olduguna isarettir. Doktorlar ALT nin sınırda oldugunu gordugunde bile senin karaciger yaglanman var demezler arkadaşlar kendi doktorunuz olun. Karın bölgesindeki yağlanma , sırtta çıkan sivilceler , sabahları yorgun uyanmak ,  saçların yan tarafinda beyazlama. Karacigerinizde sorun oldugunu gosterebilir. 11 sene vücuduna eziyet eden biri olarak yazıyorum bunları herkes kendine iyi baksın :)

Facebook Twitter Instagram