Gönderen Konu: Karaciğer ağrısı  (Okunma sayısı 1874 defa)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
Karaciğer ağrısı
« : 11 Aralık 2020, 13:10:43 »
Hergün proscar ve biotin 5000 alıyorum , bu hafta ara ara karaciğerim ağrıyor sizce neden ? İşim gereği hiç hareket etmiyorum hep masa başındayım, hergün bu ilaçları kullanmak zararlı değil mi sizce ? O yüzden ağrı olabilir mi ?

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Karaciğer ağrısı
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2020, 13:20:36 »
Öncelikle geçmiş olsun. Karaciğeriniz değil de böbrekleriniz ağrıyor olabilir mi? Bol su ile tüketmiyorsanız da bu ağrılar olabilir. Ama karaciğerse şakaya gelmez kontrol ettirmeniz gerekli. Zaten bu yüzden bu takviyeleri doktor kontrolünde kullanacaksınız kullanın diyorum hep. Ayrıca sürekli ilaç kullanımı tabii ki de zararlıdır. Ben son olarak 3 gün 1 kullanıyordum ama bu şekilde kullanımda hormon dengesi daha çokta bozabilir. Yani en doğrusu doktor kontrolünde kullanımı.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2020, 13:23:34 »
Öncelikle geçmiş olsun. Karaciğeriniz değil de böbrekleriniz ağrıyor olabilir mi? Bol su ile tüketmiyorsanız da bu ağrılar olabilir. Ama karaciğerse şakaya gelmez kontrol ettirmeniz gerekli. Zaten bu yüzden bu takviyeleri doktor kontrolünde kullanacaksınız kullanın diyorum hep. Ayrıca sürekli ilaç kullanımı tabii ki de zararlıdır. Ben son olarak 3 gün 1 kullanıyordum ama bu şekilde kullanımda hormon dengesi daha çokta bozabilir. Yani en doğrusu doktor kontrolünde kullanımı.
Teşekkür böbreklerimle hiçbir sorunum var bol su içerim , ama son zamanlarda oturup proje çizerken masa üstünde bildiğin karaciğer ağrıyor ara ara, kendimi sırt üstü uzandırırken ağrımıyor asla

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2020, 14:24:27 »
Hocam o zaman doktora görünün derim. Ama eğer ki coronadan dolayı gitmeye çekiniyorsanız ki bunu da anlarım o zaman takviyelere ara verin bir gözlemleyin ağrılar devam edecek mi? Karaciğer önemli ve ihmale gelmez.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2020, 17:25:00 »
Hocam bu bazenleri bende de oluyor. Ben de 1 mg proscar, kabak çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum bir günde. Böbreğimde mi yoksa ciğerimde mi oluşuyor ağrı tam sezemiyorum. Ama ben proscara başladıktan 15 gün sonra doktor kontrolüne gitmiştim bir sorun çıkmamıştı o yüzden siz de bir görünün isterseniz.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2020, 17:32:18 »
Biotini bırak.Proscarıda 1 mgye sabitle.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2020, 18:37:43 »
Karaciğerin ağrısını ilk defa duydum. Nasıl anlıyorsunuz karaciğerin ağrıdığını? Mide, hazımsızlık vs kaynaklı bir ağrı olmasın?

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2020, 18:40:07 »
Prostat ağrısı olmasin ?

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2020, 19:31:25 »
Karaciğerin ağrısını ilk defa duydum. Nasıl anlıyorsunuz karaciğerin ağrıdığını? Mide, hazımsızlık vs kaynaklı bir ağrı olmasın?
Şöyle diyeyim kürek kemiğinizin hemen biraz üstünde hem sol hem sağ tarafa giren bir ağrı gibi.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2020, 19:58:26 »
Hocam bu bazenleri bende de oluyor. Ben de 1 mg proscar, kabak çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum bir günde. Böbreğimde mi yoksa ciğerimde mi oluşuyor ağrı tam sezemiyorum. Ama ben proscara başladıktan 15 gün sonra doktor kontrolüne gitmiştim bir sorun çıkmamıştı o yüzden siz de bir görünün isterseniz.
Ağrı sağdaysa böbrek olur ama benim ortada kemiğin hemen altı, sendede sağ altta değilse karaciğerdir

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2020, 20:02:01 »
Prostat ağrısı olmasin ?
Karaciğer ağrısı yani bildiğin , prostat ne alaka

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2020, 20:03:30 »
Haklısınız biraz ara vereceğim , zaten hergün 5000 biotin almak saçma ? 3-4 günde bir yeterli ama işte bazen kendimizi kaptırıyoruz ...

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2020, 20:25:39 »
Dutas kullandığımda bende de Bi ağrı olmuştu sağ kaburga tarafında hatta uykudan uyandırdı ağrı değilde sanki sancı hissi batma gibi bişeydi.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2020, 22:03:16 »
Haklısınız biraz ara vereceğim , zaten hergün 5000 biotin almak saçma ? 3-4 günde bir yeterli ama işte bazen kendimizi kaptırıyoruz ...

Biotin karaciğere ağrı yapmaz bol su ile tüketilmediğinde belki farklı vitaminlerde alıyorsanız böbreklerinize zararı olabilir. Ben zaten muhtemelen böbreklerinizde ağrı olduğunu düşünüyorum. Siz bu aralar biraz fazla su tüketin ara verecekseniz ve doktora gitmeyecekseniz. O ağrıyı yapan ama büyük bir ihtimal Propecia'dır.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2020, 22:38:35 »
Merak ettim netten baktım;

Karaciğer Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

Karaciğer, karın bölgesinin sağ kısmında ve kaburganın hemen altında yer alır. Bu da birçok kişinin karaciğerde meydana gelen ağrıyı mide ağrısı ile karıştırmasına sebep olur.

Karaciğerde ağrı söz konusu olduğunda nefes alıp verme esnasında bir batma hissedilir. Zaman zaman bu batma çok şiddetli olabilir. Mide ağrısında ise nefes alıp verme esnasında bir problem yaşanmaz.

Karaciğer Ağrısı Nerede Hissedilir?

Karaciğer ağrısı, zaman zaman vücutta yer alan farklı bölgelere vurabilir. Ağrı özellikle omuz ve sırt bölgesine vurarak bu bölgelerde de bölgesel bir ağrı olarak hissedilir..

Karaciğer Problemlerinde Ağrı Haricinde Karşılaşılan Diğer Belirtiler Nelerdir?

Mide ağrısı, bulantı ve şişkinlik gibi sindirim problemleri
Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve kahverengi lekeler
Ayak tabanı ve avuç içlerinde kızarıklık, kaşıntı ve iltihap
Gözlerde şişkinlik ve kaşıntı ile göz altlarında mor halkalar
Aşırı terleme, nefesin kokması ve kötü vücut kokusu..
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram