Gönderen Konu: DİŞ AĞRISI ACİL YARDIM  (Okunma sayısı 1036 defa)

Keloks

• Jr. Member
  • **
DİŞ AĞRISI ACİL YARDIM
« : 26 Eylül 2020, 21:05:39 »
Arkadaşlar iltihaplı bir dişim var hep erteledim çektirmek için son  1 haftadır ağrısından ölüyorum desem yeridir doktor iltihabın kurumasını beklemeliyiz dedi enfeksiyon olmaması için 1000 lik ağrı kesici vuruyolar ama etki süresi max 2 saat sonra yine başlıyor sizce kesin çözüm nedir ağrısını dindirmek için özellikle Hintell üstadım dişçiydiniz heralde bi yardımcı olur musunuz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: DİŞ AĞRISI ACİL YARDIM
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2020, 22:07:56 »
Diclomec ampül vurdur çok mecbur kalırsan
Yada ağrı kesici almaya devam et Diclomec ağrı kesici iğne çok etkili

Kanal tedavisi yaptır acilen Çekim şart değilse
Global Moderator

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2020, 02:53:03 »
Çok yönlü forum diye buna derim :)

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2020, 03:22:17 »
Eskiden bir Online oyun oynardım, oradan birinin nicki apranax dı, neden bu nicki aldığını sormuşlardı o da inanılmaz bir diş ağrısı çektiğini ve bu ağrıyı apranaxla dindirdiğini , o esnada oyuna kaybolduğunu ve bu yüzden de bu nicki bu anısına ithafen aldığını yazmıştı.
Anlamsız bir şekilde hafızama kazınmış :)
Bir de siz deneyin isterseniz.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2020, 10:12:39 »
Karanfil koy üstüne 1 saat falan dursun uyuşturuyor, bi de dolorex çok iyi gelmisti bana ağrı kesici olarak.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2020, 10:40:57 »
Kolonya dok mendile dişine koy bastır
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2020, 11:28:45 »
Anlında 2 apranax keser ama %10 mide delme riski var o yüzden önermiyorum
Global Moderator

Keloks

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2020, 00:57:26 »
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama dediklerinizin hiç biri kesmedi bana acile gittim ağlıyordum ağrısından doktor son çare kanser hastalarına verilen agrı kesici vurdu 150 lik 2 gündür kuş gibi gibiyim doktora sordum zararı olur mu diye bişey olmaz dedi yan etkisi sarhoş gibiyim sadece  Allah kimseye yaşatmasın şu belayı şuan iltihabın kurumasını bekliyorum sorunsuz herkese teşekkürler iyi geceler

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2020, 10:27:49 »
Arkadaşlar iltihaplı bir dişim var hep erteledim çektirmek için son  1 haftadır ağrısından ölüyorum desem yeridir doktor iltihabın kurumasını beklemeliyiz dedi enfeksiyon olmaması için 1000 lik ağrı kesici vuruyolar ama etki süresi max 2 saat sonra yine başlıyor sizce kesin çözüm nedir ağrısını dindirmek için özellikle Hintell üstadım dişçiydiniz heralde bi yardımcı olur musunuz

Şehadet parmağını ağrıyan dişinin üzerinde sabit tutarak ve gönülden inanarak, ayrıca içinden dişinin şifa bulmasını dileyerek FATİHA süresini yedi defa oku.
İnşallah diner acısı

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2020, 10:29:36 »
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama dediklerinizin hiç biri kesmedi bana acile gittim ağlıyordum ağrısından doktor son çare kanser hastalarına verilen agrı kesici vurdu 150 lik 2 gündür kuş gibi gibiyim doktora sordum zararı olur mu diye bişey olmaz dedi yan etkisi sarhoş gibiyim sadece  Allah kimseye yaşatmasın şu belayı şuan iltihabın kurumasını bekliyorum sorunsuz herkese teşekkürler iyi geceler

Diclomec ampül Yaptırdın kesmedi yani?
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2020, 13:07:44 »
Anlında 2 apranax keser ama %10 mide delme riski var o yüzden önermiyorum

Her derde devasın başqan bilmediğin yok maşala..

Bende de şöyle bir problem var 4 den 5 geçerken arada tekliyor , motoru soğutmak gerekiyor 20-25 dk. Varmı dır bunun bir ilacı vs. 1-2-3-5-6 kesintisiz sürüş sağlayacak bir tedavi?

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Eylül 2020, 13:15:44 »
Şehadet parmağını ağrıyan dişinin üzerinde sabit tutarak ve gönülden inanarak, ayrıca içinden dişinin şifa bulmasını dileyerek FATİHA süresini yedi defa oku.
İnşallah diner acısı
Bu nerde geçiyor acaba?Yani bu doğru bir fikir değil 7 defa Fatiha oku ağrı geçer tedavi için bilim sonra inancliysan dua vs edilir bu tip telkinleri Ortadoğu ulkelerinde veriyor insanlar

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2020, 14:51:05 »
Bu nerde geçiyor acaba?Yani bu doğru bir fikir değil 7 defa Fatiha oku ağrı geçer tedavi için bilim sonra inancliysan dua vs edilir bu tip telkinleri Ortadoğu ulkelerinde veriyor insanlar

Müslümansan fatihanın bir çok derde deva olduğuna, esrarına, erbabına  ve ervahına inanıp amel etmen gerekir
Ki değilsen dediklerinde haklı olursun yani senin için Ortadoğu klasikleri gibi fısıldalanır.

Bilim ve inanç ayrı daldır
Bilim somut bir tedavi
İnanç soyut bir tedavidir

Hangi bilim doktoruna gidersen
Recetesindeki ilaçlar dışında, manevi bir telkinde bulunur" İNŞALLAH İYİLEŞİRSİN"diye
Sence buna ne gerek var
Zaten vermiş ilaçları

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2020, 14:56:58 »
Müslümansan fatihanın bir çok derde deva olduğuna, esrarına, erbabına  ve ervahına inanıp amel etmen gerekir
Ki değilsen dediklerinde haklı olursun yani senin için Ortadoğu klasikleri gibi fısıldalanır.

Bilim ve inanç ayrı daldır
Bilim somut bir tedavi
İnanç soyut bir tedavidir

Hangi bilim doktoruna gidersen
Recetesindeki ilaçlar dışında, manevi bir telkinde bulunur" İNŞALLAH İYİLEŞİRSİN"diye
Sence buna ne gerek var
Zaten vermiş ilaçları
Dostum müslüman olup olmamak değil mevzu 7 defa Fatiha oku vs vs gibi durumlar yok bunu anlatıyorum

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2020, 15:27:19 »
Dostum müslüman olup olmamak değil mevzu 7 defa Fatiha oku vs vs gibi durumlar yok bunu anlatıyorum

Var var onlarda var sayı önemli
Mesela tezbihatta 33 defa sübhanallah
33 defa elhemdulillah
33 defa Allahu Ekber deriz
Namaza gittiysen sende demişsin
Bunu hiç merak edip hocaya sordun mu

Allah tektir teki sever
Fatiha süresi yedi ayettir
Her defasında bir diğer ayete hürmeten yedi defa okunarak tamamlanır

(Hayrı en çok olan sûre Fatiha’dır, her derde şifadır.) [Beyheki]

(En faziletli sûre Fatiha’dır.) [Hâkim]

(Fatiha sûresi Allahü teâlânın gazabını önler.) [Şir’a]

(Fatiha sûresi zehirlere şifadır.) [Ebu-ş-şeyh]

Kuranı kerim bile hatmedilmesi sayıyla yapılıyor.
Yedi cehennem kapısı için yedi kere eller ters çevrilirken, 8 Cennet kapısı için eller duaya kaldırılır

Dediğim gibi sayılar önemli dinde
Kırık gün bir insan tek başına uzlete çekilse hayırlı bir insan olarak çıkar

Peygamberimizin sünnetine riayet etmek müslümanların vazifekerindendir.
Onlardan biride TFERİCİYE duası,  İSMİ AZAM duası, FATİHA süresi, YASİNİ ŞERİF VE DAHA nice süre ve duaları vardır.  Bunlara  sayı adetleriyle ne için okunacagi belirtilmiştir.  Her birinde sırlar gizlidir. Biz bilemeyiz Allah ve Resulü bilir.

Hz Ali hafıza geriliği şikayetiyle Allah resulüne gelir
Oda ona  gecenin sabah namazina en yakın olan zamanda kalkmasını ve  3 5 7  cuma gecelerinde tekrarlamasini ister ve şöyle der Hz Ali'ye :

Ey Hasan'ın babası, bunu 3 - 5 - 7 Cuma uyguladığın zaman, Allah'ın izniyle duan şaşmaz, kabul olur." İbn Abbas (r.a.) der ki: Yemin ederim ki Ali 5-7 Cuma geçince Rasûlullah'a, yine böyle bir mecliste geldi: "Ey Allah'ın rasûlü, bundan önce dört civarında âyet okuyor ve ezberliyordum. Sonra tekrar okumak isteyince unutuyordum. Bugün 40 civarında âyet öğreniyorum. Tekrar okuduğum zaman, sanki Allah'ın kitabı gözümün önünde gibi. Bir söz duyuyordum, cevap verdikten sonra unutuyordum. Şimdi sözü duyuyorum, konuştuğumda bir kelimesini bile unutmuyorum." Rasûlullah (s.a.s.): "Kâbe'nin Rabbine yemin olsun ki ey Ebu'l Hasan, sen mü'minsin/buna inanıyorsun" buyurdu. (Tirmizî,

Bu hadisler sahihtir.

Bu ve buna benzer bir çok  dua adetleriyle birlikte, her biri ayrı bir hastalık için okunması tavsiye edilmiştir.
EBCET ilmiyle yine Allah'ın 99 ismi şeriflerinin her bir ismi için ona denk gelen sayı rakamlariyla dua edilmiş ve ediliyor.

Oldu ki  tıpta ve ilaçlarla  tedavisi zor olan hastalıklar varsa bunlarla tedavi uygulanması hayırlı olur.

Facebook Twitter Instagram