Gönderen Konu: Saç Ektirmenin Dış Etkenleri. Neden Saç Ektiriyoruz ?  (Okunma sayısı 1358 defa)

Lucifer

• Yeni üye
  • *
Saçları kaybetmenin ruh sağlığına etkisi elbetteki bir gerçek. Ancak her saçı dökülen kişi ekim yaptırmıyor veya bu kararı kimse uyandığında birden almıyor. Bizi saç ektirmeye iten dış faktörler olduğunu ve sizlerinde ne gibi sorunlar yaşadığınızı merak ediyorum.

Örneğin fotoğraflarda alnınızın çok açık olması dolayısıyla akşam patlayan bir flaşın sizi ateş böceği gibi parlatması. Hoşlandığınız bir kızın arkanıza oturması ve verteks bölgesini saçsız görmesi neticesinde düşen modunuz. Okula, dışarıya, gezmeye, işe giderken dökülmüş olan saçlarınızı arkadaki saçlarınızla kapatmaya çalışmanız ve artık bundan bıkmanız. Erkekler tuvaletinde, evinizde veya herhangi bir yerde arkadaşlarınızın ayna karşısında saçlarını tararken sizin Instagram hikayelerine bakmanız... Herkesin birçok farklı nedeni olduğunu düşünüyorum... Sizlerin yaşamış olduğu zorluklar nelerdir ? Bu kararı alırken sizi etkileyen faktörler ne oldu ?

Kelligedogru11

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ektirmenin Dış Etkenleri. Neden Saç Ektiriyoruz ?
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2019, 17:04:05 »
Aslında ben hiç takmıyordum dostum. ciddi dokulduyse nasıpmıs napalım dıyıp geçıyordum.
ama son zamanlarda dış etkenler çok etkı yapmaya başladı kız mız davası degıl.
arkadaslarımın ınadına sorar gıbı senın saçın dokulmus demesi.
durmadan karşımda saç ile oynayıp bana bakmaları.
1 seneye komple kelsin espırıleri.
Benıde yıldırdı bu sene ekım yaptıracagım

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2019, 15:16:31 »
Hey Kel esprileri :) benim şakaklar liseden sonra biraz açıldı onda bile kel esprisi yaptılar çok takmadım cunku kel degıldım şimdide seyrek şakaklar tamamen dökülenlere kel demiyorlar bana diyorlar :) tamamen kel olan bile bu esprılerı yapabiliyor işin tuhaf tarafı

YunuSedaT

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2019, 15:18:06 »
İnsanların ne dediği önemli değil sizin ne düşündüğünüz önemli arkadaşlar.ama daha genç gösteriyor

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2019, 03:07:27 »
dış etkenlerden çok insanın kendi  psikolojisi bozuk ve öz güven sorunu yarattığı için doğal olarak her şeyi saça bağlıyor olumsuz olan

emretasdemir

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2019, 03:19:39 »
Üniversitede herkes saça şekil verip gezerken benim verememem agirima gidiyordu.Benden biçimsiz çocuklar üç beş kızla gezerken benim bı gün tanıştığım bir hafta sonra selam vermiyodu.Bu işte bı iş var dedim neden acaba daha farketmemistim o kadar döküldüğünü pek aynaya bakmazdim bakarsamda ters ışık denk gelirdi.Sonra dikkat  etmeye başladım hatta bazen insanların direk saçıma baktığını fark etmeye başladım konuşurken.Sonra fotoğraflarda dikkat etmeye başladım kendime.En iyi pozu verdiğim halde çirkin geliodu bana.Bardagi taşıran son damla da üniversite etkinliğinde şarkı söylemek için sahneye çıkmıştım.Bi arkadaş sağolsun videoya çekmiş ama videoyu izlediğimde sok oldum.Resmen saçımın on tarafı yüzde 80 keldi! İşte o gün bu gündür bu forumdayim burda olmasam heralde kafayı bozmustum çoktan :)

Derinmai

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2019, 00:45:04 »
Ben 40 lı yaşların başındayım. Üniversite yıllarında saçlarım genellikle hep uzundu. Ara ara bunalıp kısacık kestirir sonra yine uzatırdım. Kelleşme sürecinde saç uzama hızı düştükçe ve saçlar uzadığında o eski dolgunluğunu kaybettiğinde daha kısa tutmaya başladım. jöle, saç spreyi, briyantin vs gibi kimyasalları neredeyse hiç kullanmadım. Ünv arkadaşlarımdan, instagramdan,  facebook' tan takip ettiklerim yada stalkladıklarımdan bazılarında hala çalı gibi saçları olan var. İnsanın hiç mi dökülmez saçı arkadaş! Dökülmüyor işte. kimisinin saçlar yerinde ama yarısı beyaz. Bu iş piyango gibi birşey. Sizin gündeminizi meşgul eden, hayatınızın bir kısmına hakim olan bir sorun, bir başkasının hiç yaşamadığı bir durum. Kellik ayıplanacak birşey değildir. Bir insan kişisel bakımına dikkat etmez, dişleri sarıdır, ağzı kokar, vücudu ter kokar, pasaklıdır, giyimi kuşamı özensizdir bunlar eleştirilebilir ama kel olduğu için insanları küçümser yada bu özellikleri ile ön plana çıkarmaya çalışırsanız aklı mantığı yerinde biri birgün gelir sizi öyle bir lafla yerin dibine sokar ki mağmadan hava durumu paylaşırsınız. Ergenlik çağında en büyük derdim kocaman laz burnumdu, şu an zerre umrumda değil. Saç ekimi düşünen bir insan etrafa güzel gözükebilmek için değil kendini görmek istediği, mantığının benimsediği bir görünüşe yaklaştırmak için ektirmeli. Saçlarınız fiyakalıdır ama kızlar başka bir şeyinizi beğenmeyebilir yada kimi kızlar da kelleri karizmatik bulur. Benim hiç dökülme sorunu olmayıp dazlak gezen tanıdıklarım da oldu. 5 yaşında çocuğum bana "baba eski, uzun saçlarını özlüyor musun" dediğinde ona "hayır özlemiyorum, çünkü saçlarım uzun ve gürken sen yoktun" dedim. Hayat bazı şeyleri verirken bazılarını da alır. Her kafaya, saç yoğunluğuna gidecek bir saç şekli illaki vardır. "sen niye saç ektirdin" derseniz etrafımda bir kaç kişinin başarılı ekimlerini görünce heveslendim. Bir de yağmur yağmaya başladığında bunu ilk anlayanlardan olmaktan sıkılmıştım.😂

Tugi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2019, 00:02:13 »
Öyle güzel bir konuki bu benim bi sözüm var ya tüm erkekler kel olsun yada hiç birimizin saçı dökülmesin adaletsizlik bu ya bazen isyan ediyorum böyle etmektede haklıyım herkesin yakışıklı diye çağırdığı biriyken hatta bir günde 2 kızla buluşan biriyken şuan özgüvenim tamamıyla kayboldu pek insan içine çıkmıyorum konusurken insanların saçlarıma bakmaları hatta eski görüntümü kıskanan yaşantımı kıskanan insanların içten içe mutlu olması bu durumdan canımı çok sıkıyor jason Statham değilseniz kelliği kafaya takmıyorum diye kendinizi kandırırsınız yanımda saçlarına hayvan gibi şekil verenleri gördükçe ister istemez bi üzüntü alıyo en nefret ettiiiğimse stad ışıgı gibi ışıkların altında bariz kelliğimizin ortaya çıkması beni rahatsız ediyor artık insanlarla karsılaşmak istemiyorum saçlarına nolmuş demeleri beni çok üzüyor akrabalarımdanda yoruldum sürekli bunu sölemelerinden dünyada saç sorunu yaşayan bi ben değilim ki 70 yaşındaki adamaların saçlarını gördükçe de sinirim bozuluyo hayatında saçını yıkamamıs insanların tek teli dökülmezken bizim bu kadar özen göstermemize ragmen bi bok olmamasıda beni çok sinirlendirio daha birçok unsur var

kelkaldım

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2019, 15:18:07 »
Kellik olan kişilerin yüz hatları daha agresif  ve mutsuz bir yüz ifadesi oluyor.
Birde saç sakal bir erkeğin makyajı diye düşünüyorum özellikle saç olmadan bir şeyleri kendine yakıştırıp güzel ve cool görünmek nerdeyse mümkün değil gibi bir şey .
Çok nadir saçını sıfır kazıtıp cool bir görüntüye bürünenler var ama o da bir yere kadar.

Haare2018

• Full Member
« Yanıtla #9 : 12 Mart 2019, 03:07:09 »
Kellik olan kişilerin yüz hatları daha agresif  ve mutsuz bir yüz ifadesi oluyor.
Birde saç sakal bir erkeğin makyajı diye düşünüyorum özellikle saç olmadan bir şeyleri kendine yakıştırıp güzel ve cool görünmek nerdeyse mümkün değil gibi bir şey .
Çok nadir saçını sıfır kazıtıp cool bir görüntüye bürünenler var ama o da bir yere kadar.

Tam düşündüklerimi bire bir yazmışsın dostum

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 15 Mart 2019, 12:00:35 »
Koca koca adamlar bana abi diyordu.25 yaşında 30-35 gibi gösterdiğim için yattım saç ekimi koltuğuna :))

Facebook Twitter Instagram