Gönderen Konu: 12.10.22 / Gold City Hair Transplant / 5510 Greft / Yaş 32  (Okunma sayısı 1224 defa)

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba Arkadaşlar

3 Yıllık karar verme sürecimde iğne ve kana olan hassasiyetimi aşıp saç ekimine karar verdim ve yaptırdım. Bu süreçte gerek ektirmiş olan arkadaşlarıma ve bu forumda bilgi paylaşan ve paylaşımda emeği olan forum yöneticilerine herkese teşekkür ederim.

Ektirme sürecime gelecek olursak şuan 22. günümdeyim ilk günlerimin şoku ve iş yoğunluğum yüzünden paylaşım yapamadım ama 20 günlük sürecimi ekleyeceğim fotoğraflarla özetlemek isterim. ( Fotolar sırası ile 1. Gün, 5.Gün, 10. Gün, 20 Gün şeklinde değerlendire bilirsiniz.)

Merkez seçimimdeki en büyük faktör kuzenimin aynı merkezde ektirmesi ve 11 aylık sürecinin olumlu sonuçları oldu. Kurum tamamiyle genç ve dinamik kadrosu ile aktif gördüm hijyenik buldum ve saç ekimine odaklı çalışıyorlardı. Saç ekimine olan korkumdan dolayı Acıbadem Hastanesi altında ekim yapması da kendimce artı olarak gördüm ve randevu almaya karar verdim.

Ekim günü ilk fotoğraflar çekildi, kan testleri yapıldı, biraz bekledikten sonra Dr. Harun Bey ve ekibi ile çizgi çalışması yapıldı. İmza işlemlerinden sonra bana atanan ekip saçlarımı kesti ve operasyon odasına geçtik. Tüm adımlar arkadaşların sözlü ön bilgilendirmeleri ile sırası ile yapıldı ki sürecin iyi geçmesinin sebebi benim için bu oldu. Basınçlı anesteziden sonra iğneli anesteziye geçildi tüm arkadaşların bahsettiği acı kısmını ben burada hafif hissettim ve sıvı enjekte ettiler, grefler toplanmaya başladı. Kalın köklü olduğunu üstüne basıp basıp söylediler ve 5510 greft topladılar.(kulak üstü çok seyrek diye girilmemesini istediğim için ancak bu kadar dediler donörü bozmamak adına.)

Greftler toplandıktan sonra biraz mola ve sırt üstü yattım asıl acı bence burada alın kısmımı basınçlı anestezi iz bıraktığı ve morarttığı için direk iğne ile uyuşturdular Dr. Harun bey Safir Uçlu kalem ile tüm kanalları açtı ve ayrıldı. Yemek molası verdikten sonra 3 personel ile greflerin yerleştirilmesi ile beraber ilk prp mide yaptıktan sonra saat 15:00 gibi işlem bitti. Sonlara doğru anestezi bende etkisi gitti sanırım son ekim aşamalarını hissettim diyebilirim ama yinede süreç korktuğum kadar değilmiş dedim ve kurumun verdiği ilaç yastık ile kurumdan ayrıldım. Akşamı dik şekilde zar zor kesintili uyudum, biraz zonkladı ve kaşlarımın üstüne ödem indi (2 gün içinde çoğunluğu gitti) ilk yıkama için tekrar kuruma gittim yıkama yapıldı, 20 dakika lazerli seans uyguladılar derken gün bitti ve asıl sürecin şimdi başladığını anladım. Evde köpüklü yıkamalar, antibiyotikler vs.

Kurum ile ilgili eleştirin yok mu derseniz tabiki var yoğun taleplere yetişmeye çalışıyor ondan dolayı sanki süreç çok hızlı ilerledi ilk defa ektiriyorum ama çoğu arkadaşımın süreçlerinin 18:00 de 19:00 da bittiğini duyunca benimki baya erken geldi. Gerçi uzun sürse ben dayanamazmışım desemde sonuçta hızlı greft toplanması sanki bana orantısız geldi sol tarafım sağa göre daha fazla toplanmış gibi ama siz deneyimli arkadaşlar buna yorum yaparsınız zaten. Çizgi olayı aslında benim istediğim bi çizgi değildi, kuzeniminkine de ön yargılı yaklaşmıştım sonucu iyi olunca doktora bıraktım benim istediğim daha geriden S gibiydi ilk onu denedik baktım oda sanki olmadı gibi olunca bu çizgide mutabık kaldık ve çizgide kararsız olmanın sonucu ve uzun süre alnı açık biri olarak pisikolojik etkileri oluyormuş onu anladım, saç ekimi yaptıracak arkadaşlara tavsiyem cizgi konusuna gerçekten karalı şekilde ilerlesinler önerim bu olur.

Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkürler, sürecimi özetledim inşallah bende başkalarının soru işaretlerini giderebilmişimdir.
Benim size danışmak istediğim 22. günde halen ekim yerinde bölge bölge agrı demeyim ama hissiyat var normalmidir en çokta kabuklu fotoğrafta göreceğiniz koyu kabuklanmış alanda umarım normaldir şok dökülmelerim sanki başladı kimisi direk I şekliden düz saçlar kimisi L tipi çoğunluka düz diyebilirim. İnşallah herkes bu sürecin emeklerini güzel alır dilekleriyle.

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 12.10.22 / Gold City Hair Transplant / 5510 Greft / Yaş 32
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2022, 19:49:58 »
,
  • Yaşınız 32

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2022, 19:50:52 »
,
  • Yaşınız 32

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2022, 19:51:50 »
,
  • Yaşınız 32

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2022, 19:52:41 »
,
  • Yaşınız 32

Autoknowledge

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2022, 20:28:17 »
Hayırlı olsun. Aynı merkezde Ekim yaptırdım. Henüz 10. Gündeyim.

Ekiminiz bence gayet güzel ve sorunsuz görünüyor. Yalnızca donör biraz homojen toplanmamış ve yavaş toparlıyor gibi. Kulak üstüne girdirmemekle iyi yapmışsınız. Bende de 4600 de durduk donörü yormamak adına.

Güle güle uzatın.

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2022, 20:35:32 »
Teşekkür ederim yorumunuza, evet donör eleştirdiğim konulardan inşallah toparlar minoxil önerdi doktor başladım iki gündür bakalım ilerleyen vakitlerde göreceğiz. Sizi de takipteyim :) güzel sonuçlar göreceğiz inşallah
  • Yaşınız 32

Autoknowledge

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2022, 20:38:57 »
Teşekkür ederim yorumunuza, evet donör eleştirdiğim konulardan inşallah toparlar minoxil önerdi doktor başladım iki gündür bakalım ilerleyen vakitlerde göreceğiz. Sizi de takipteyim :) güzel sonuçlar göreceğiz inşallah

Teşekkürler.

Bu arada işlemin hızlı sonlanması bence eksi değil artı. Çünkü kökler o kadar az süre dışarıda kalmış oluyorlar. Her ne kadar buz üstünde bekletilse de solüsyonlu kap, ne kadar hızlı kana ulaşırsa o kadar iyi bence. Tekrar tekrar anesteziye de gerek kalmamış olur. Ben öğle yemeği bile istemedim, devam edin dedim, durmadık hiç.

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 06 Kasım 2022, 20:45:51 »
Tabi o konuda da haklısınız ki belirttiğim gibi daha uzun sürse benim içinde eziyet olacaktı iyiki erken bitti dedim. Sadece homojen toplanmaması oraya yordum. :)
  • Yaşınız 32

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2023, 11:59:37 »
Son durum nedir acaba güncel fotoğraf paylaşmanız mümkün mü?

OsmanÖ

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2023, 22:31:12 »
Öncelikle herkese merhaba uzun bir süre şahsi işlerimden paylaşım yapamadım kusuruma bakmayın. Ekimim 9. ayındaki sonuçlarım ekliyorum süreç resimlerdeki gibi dış ortamda çekildim oda ışığında yada canlı gözle bi tık daha sık, dış ışıkta biraz seyrek gibi diyebilirim.
Şahsımca eskisinden tabiki iyi oldu keşke biraz daha erken karar verseymişim demedim değil, her işte bir hayır vardır diyelim :)   
Tepe kısmım az ekilmişti az kararsın diye çok takılmıyorum, kısmet ikinci bir ekim planlarsam kapatırım.
  • Yaşınız 32

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2023, 23:38:19 »
Sonucunuz güzel olmuş maşallah güzel günlerde tarayın saçlarınızı biraz daha form alır saçlarınız 12 aya kadar mutlu olmanıza çok sevindim.
Global Moderator

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2023, 23:38:32 »
Azizim on çizgi biraz seyrek...Doğru planlama ile tepe de kapanmaliydi...çünkü kendi saclarinizda var ekimden önce...Ekim alanı aslında dar bir alanmis...Gelişim devam eder 15.aya kadar...kalınlaşma yüzde 10 daha çıkış biraz daha iyi olur...

Facebook Twitter Instagram