Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası 24. Gün Kanama  (Okunma sayısı 761 defa)

Terrablue

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası 24. Gün Kanama
« : 14 Kasım 2022, 21:41:39 »
Arkadaşlar merhaba.
Fue yöntemi ile saç ekimi yaptırdım. Bugün 24. Gündeyim. Kabuk dökümünden sonra şok dökülmem başladı galiba, günde 1 defa saçımı yıkıyorum. Saç ekim merkezinin vermiş olduğu şampuanı kullanıyorum. Artı günde 1 tablet de biotin almaktayım. Bugün yıkarken biraz masajı uzun mu tuttum yoksa sert mi davrandım tam kestiremiyorum ama resimde işaretlediğim nokta kanadı. Tek gözenek. Sivilce falanda yok. Endişelenecek bir durum mudur bu? Yapabileceğim önerileriniz var mıdır? Ayrıca bu forumu da şimdi keşfettim, tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Üstadlarımın değerli yorumlarını bekliyorum.

Mustafaytc

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi sonrası 24. Gün Kanama
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2022, 21:57:54 »
Muhtemelen 1 greftini kaybetmişsin hocam 24 günde aslında tutunması lazımdı muhtemelen küçük bir bölgesel  enfeksiyondan dolayı oranın tutunması gecikmiş. Bence problem değil canını sıkma.
  • Ekim Tarihi: 03.11.2022
  • Ekim Merkezi ismi Bursa Konur Tıp Merkezi İbrahim Erayhan
  • Greft Miktarı 3900
  • Yaşınız 34
  • Medikal Tedavi Kullanmıyorum

Terrablue

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2022, 22:05:13 »
İşaretlediğim kanamalı yerde kıl var ama 🤷‍♂️ Bilemedim şimdi. Sağlık olsun, ne yapalım. 🙂
Günde 1 defa yıkamak fazla mı acaba, ne dersiniz?

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2022, 22:14:32 »
İşaretlediğim kanamalı yerde kıl var ama 🤷‍♂️ Bilemedim şimdi. Sağlık olsun, ne yapalım. 🙂
Günde 1 defa yıkamak fazla mı acaba, ne dersiniz?

günde 1 defa fazla bence iki üç günde bir yıkamak en doğrusu ,aşırı yağlanıyor dersen şampuansız olarak sadece su ile yıka sonra havlu iler durula malum şampuanlardaki kimyasallar zararlı ve bunlara kafa derisini çok maruz bırakmamak lazım.

Terrablue

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2022, 22:23:29 »
Affınıza sığınıyorum ben yanlış biliyormuşum 🙄
Dediğim gibi hergün 1 defa yıkıyorum ki gözenekler falan açılsın diye.. Sizin dediğiniz gibi birkaç günde bir yıkayacağım inşaAllah. Yıkarken masajın şiddetini biraz artırdığım için olabilir mi bu kanama? Birde günlük masaj konusunda görüşlerinizi merak ederim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2022, 12:04:53 »
Bir sorun yok hocam saç ekim konusu açmalısınız ama ekim yaptırıp sadece soru sormak için ğaylaşım olmaz insanlarda sizin deneyimlerinizi takip etsin saç ektirecek insanlara siz de destek olun
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram