Gönderen Konu: AKL - The Hair - Medeks arasında hangisini tercih etmeliyim?  (Okunma sayısı 664 defa)

Discord

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba yaşım 33, öncelikle şunu belitrmek isterim,  saç ekimi için herkesin kafasında bir sürü soru işareti oluyor. Bunları cevaplamak adına bu kadar aktif ve düzenli bir forum yapıldığı için emeği geçen herkesin emeğine sağlık.
Saç ekimi için 3 yer ile yüz yüze görüşme, 1 yer ile whatsapp görüşmesi yaptım;
Esteworld : 25000 TL – kök hücre + saç ekimi yapabileceklerini söyledi,
Emphair : 18000 TL – sadece saç ekim için teklif verdiler, açıkçası görüşmedeki umursamaz tutumdan dolayı burayı sonradan eledim.
Estetica : Saçımın ekime uygun olmadığını, tüy şeklinde görünmeyen saçlarımın olduğunu ve bunlara zarar verebileceklerini söylediler. 8000 TL ye sadece kök hücre tedavi yaptırmam gerektiğini, incelen saçlarımın gürleşeceğini ve uykudaki saçların çıkacağını belirttiler.
Serkan Aygın: burayla whatsapp üzerinden resim yolladım ve 4200 greftlik bir operasyon gerektiği 35000 TL ye yapabileceklerini belirtiler ama Mart a gün verebildikleri için ve bütçemi de aştığı için  burayı da elemek zorunda kaldım.

Son durumda esteworlde karar kılmıştım,  çünkü sadece kök hücrenin yeterli gelmeyeceğini ve daha sık görünen bir saç istiyodum. Bu forumu keşfedince bir çok yorumu okudum ve esteworld un tavsiye edilmeyen bir yer olduğunu görünce vazgeçtim buradan.

Formdan edindiğim bilgiler ışığında ve bütçem dahilinde (25000 TL lik bir bütçem var)  AKL, Medeks, Ahmet Tosun klinikleri ile iletişime geçmeyi düşünüyorum.

Saçlarımın resmini de ekliyorum, benim için en uygun saç ekim merkezi konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: AKL - The Hair - Medeks arasında hangisini tercih etmeliyim?
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2022, 11:39:46 »
 hocam ekimde aralara girilince iyi yer bile girse aralardaki saçların zayıfları ölür dandik yer girerse hepsi ölür.önce saçlarını kalınlaştır.tepede açıklık var.ondede aynı yeri dusun tepedede aynı yeri dusun doğal doneri yakalamak için tepeye 2 kat greft gidicek.tepenin arkasıda açılmaya baslamış orayı en iyi sakal kapatır.saç sakal ekicek bir yer bul. 6 ay finasteridmi kullanırsın igf prp veya dermoller masajmı ilerlersin once saçları gürleştir sonra alan geniş saç sakal alan bir yerde bir seansta kapatırsın.tedavilerde devamlılık sart.saçın iyi aslında tepede iyi ama ekimde çoğu ölür gider.ondan dedim.onceliğin medikalle guclendirmek olsun bu aşamada daha iyi arastırırsın
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2022, 14:44:15 »
3 merkezde güzel işler yapıyor kararı sen vermelisin
Global Moderator

Dt.Zek

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2022, 20:54:21 »
Karar verme aşaması size ait olmakla birlikte akl klinik deneyimimi paylaşmak isterim.Çok temiz ve konforlu bir ortam çok sistematik çalışılıyor.Bazı kliniklerde olmayan ölçümler yapıldı ve bu ölçümlerin kullanıldığını düşünmüyorum.Örneğin ultrasonla dermis tabakasının belirlenmesi saç kalınlığının ölçülmesi .Biraz şov gibi geldi bana.Çünkü kanal açılırken çat çat açıldı farklı bir cihaz kullanılmadı .Sistemleri güzel  bi sıkıntı yaşamadım ekip kalabalık ve güzel çalışıyorlar sonuç alınca daha detaylı bilgi veririm inşallah .
  • Ekim Tarihi: 19.11.2022
  • Ekim Merkezi ismi AKL Poliklinik
  • Greft Miktarı 3600
  • Yaşınız 25

Discord

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2022, 14:29:19 »
3 merkezde güzel işler yapıyor kararı sen vermelisin

Peki Hintell hocam bir konu hakkında görüşünü almak isterim. AKL ile görüşmemde saçıma FUE tekniği ile ekimi önerdiler ısrarla. DHI tekniği ile yaparlarsa en fazla 3500 greftlik işlem yapabileceklerini belirttiler, o yüzden fue ile 4500 lere çıkmak istediler. FUE tekniği ile mevcut saça zarar verildiği için, tamamen kel olan bölgelerde uygulanmasının daha sağlıklı olduğunu okumuştum. Benim ise tam bir kellik durumu yok, görünmeyen ufak tüy şeklinde saçlarım var özellikle tepe bölgesinde. Bu konuya tam da hakim olmadığım için senin görüşünü merak ediyorum, FUE tekniği ile mevcut saçlarıma zarar verip daha kötü bir duruma düşmek istemem.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Kasım 2022, 14:45:07 »
dhı de fue tekniği dostum :)

dhı ile de kanal açılır slit ile de fark eden tek dururum greft yerleştirmesi

kısaca işini düzgün yapmayan dhı de ekse slit de yapsa zarar veriri

önemli olan teknik değil kim işini düzgün yapıyor o
Global Moderator

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2022, 21:03:33 »
 teknik onemli değil yapan kişi onemli
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2022, 22:09:54 »
Akıl
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Discord

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2022, 22:22:31 »
Güncelleme: AKL ve Ahmet Tosun ile yuz yuze görüşme yaptım
Ahmet Tosun, 4500 civarı greft ile kanal açma yontemini önerdi ve tepe yoğunluklu önlere doğru Ekim yapılır.kok hücreyi de ekimden sonraki 6. Ayda falan yaparız ekimle beraber gerek yok dedi. Saçlar dökülmeye devam edecektir, gelecek yıllarda 2. Ekim gerekli dedi.
AKL de Bülent bey ile görüştüm. Kanal acimini önermedigini söyledi, dhi kalem tekniği ile yapilmasinin uygun olacağını maximum 3500 luk bir ekim yapabileceklerini belirtti. Önlere az ekip vortex bölgesine yogunlasirizi dedi. Doner bolgeyi yipratmamak adina 3500 yapmalıyız çünkü ilerde 2. ekim ihtiyaci olacak dedi. Ekimle beraber kök hücre de uygulamak lazim dedi.
Sitede hdi kalem yontemi ile yaptıran ve memnun olan  cok az ornek gördüm. Genelde neredeyse herkes kanal acma (slit deniyor sanırım) yontemini tercih etmiş.
İki merkezinde farkli yorumlarda bulunması, karışık olan kafamı daha da karıştırdi. Yontemden ziyade ekim yapan yerin becerisi onem arz ettiğini söylediniz ama Yukarida saçımın resimleri mevcut, hangi merkezin yönlendirmesini tercih ederdiniz yorumlayabilir misiniz?
@hintell hocam özellikle senin yorumunu merak ediyorum.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2022, 10:41:38 Gönderen: Discord »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Kasım 2022, 18:47:07 »
siteye yanlış bakmışsın o zaman

dr serkan aygın ekimleri hakan doğnay ekimleri dhı ve hepsi neredeyse başarılı

dhı ya da slit fark etmez önemli olan işlemi düzgün yaptırmak

akl de tosunda güzel ekim yapıyor

kararı sen vereceksin
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram