Gönderen Konu: Finasteride Kullanacağım Ama Doktorlar İstemiyor  (Okunma sayısı 1140 defa)

zombizombi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride Kullanacağım Ama Doktorlar İstemiyor
« : 22 Kasım 2022, 13:07:44 »
Merhaba herkese,

Ben 22 yaşındayım. Finasterid kullanırsam iyi sonuç alabileceğim son demleri yaşıyorum, kelliğimi bir şekilde gizleyebildiğim son safhadayım artık.

Tek istediğim doktor kontrolünde, tüm hormon kontrollerime doktor tarafından bakılan, gözetim altında kontrollü şekilde finasterid kullanmak.

İst anadolu yakasında gittiğim doktorlar sürekli burada yazılan yan etkileri söyleyip “yazmıyoruz önermiyoruz” diyorlar. Sonra anlamsız şampuanlar öneriyorlar. (bu kel olacağını kabullen anlamına geliyor ve istemiyorum)

Sizden ricam bana finasteridi kontrollü kullanabileceğim bir doktor tavsiyesi yapmanız. Birkaç ay daha beklersem köprüden önceki son çıkışı da kaçıracağım yoksa.

Şimdiden teşekkürler.

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride Kullanacağım Ama Doktorlar İstemiyor
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2022, 17:51:24 »
Türk doktorlar Finasteride düşmanı zaten.Kendi ağzınla yalvarsan bile yazmazlar,ama yan etkisi Finasteride’den daha kötü ve zararlı olan anti depresanları veya ağrı kesicileri dayarlar millete.Burada kendin karar vermen gerekiyor.İlacın yan etki olasılığı (istisnalar olsa da) %1 ve %3 arasında.Madem köprüden önceki son çıkıştasın,gözünü karartıp başlamanı tavsiye ederim.Yabancı forumlarda araştırsan insanların neredeyse %90’ı finasteride kullanıyor.Sadece bizim ülkemizde kullanımına çok temkinli yaklaşıyorlar.Uzun lafın kısası hiçbir doktor prostat hastası değilsen sana proscar yazmaz malesef.Kendin karar verip reçetesiz alacaksın
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

zombizombi

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2022, 20:05:09 »
Türk doktorlar Finasteride düşmanı zaten.Kendi ağzınla yalvarsan bile yazmazlar,ama yan etkisi Finasteride’den daha kötü ve zararlı olan anti depresanları veya ağrı kesicileri dayarlar millete.Burada kendin karar vermen gerekiyor.İlacın yan etki olasılığı (istisnalar olsa da) %1 ve %3 arasında.Madem köprüden önceki son çıkıştasın,gözünü karartıp başlamanı tavsiye ederim.Yabancı forumlarda araştırsan insanların neredeyse %90’ı finasteride kullanıyor.Sadece bizim ülkemizde kullanımına çok temkinli yaklaşıyorlar.Uzun lafın kısası hiçbir doktor prostat hastası değilsen sana proscar yazmaz malesef.Kendin karar verip reçetesiz alacaksın

Cevap için çok teşekkürler. Sanırım yakında başlayacağım. Testosteron, DHT gibi testleri kendim kolayca yaptırabileceğim bir yöntem var mıdır peki? Laboratuvarlar hep doktorlardan yazdırmamı istiyor. Bunları en azından kendim kontrol etmek isterim.

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2022, 00:37:24 »
Dahiliye veya üroloji bölümüne gidip test yaptırman gerekiyor.Saç durumunu söylemeden,dht veya testosteron tahlili istiyorum diyebilirsin.Ama söylediğim gibi,saç durumunu söyleme.Devlet hastaneleri bu testleri yapıyor diye biliyorum özele para vermene gerek yok,bölümleri yanlış yazmış olabilirim.Forumda detaylı araştırırsan bu testleri yapan birçok insan var hangi bölümde yaptırdıklarını yazmışlardı diye hatırlıyorum oradan bakabilirsin
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Roninn3

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2022, 00:57:58 »
benim ürolog önermişti zamanında finasteridi şimdi siz böyle yazınca bir acaip geldi.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2022, 14:13:20 »
Fotoğraf paylaşır mısın? Durumun nedir?

Facebook Twitter Instagram