Gönderen Konu: Dr. Serdar Gökrem - 2.600 Greft - 25 Kasım 2022 - Yaş:34  (Okunma sayısı 40706 defa)

Milan Rapaic

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese selamlar,

Üye olmadan birkaç defa forumu okumuşluğum vardı ancak şu zamana kadar pek aktif değildim. Dün Dr. Serdar Gökrem'de ekim yaptırdım, burada tecrüebelerimi ve süreci paylaşarak arayış içerisindeki arkadaşlara yardımcı olmak istedim.

Çok büyük bir açıklığım yoktu ancak saçlarım zayıflaymıştı ve ön bölge ciddi anlamda eksilmişti. Saçım uzunken bir şekilde idare ettiğimden etrafımdaki herkes saç ekimine ihitiyacımın olmadığını söylüyordu ancak artık saçlarıma şekil vermekte zorlanıyordum. (Tepe bölgemde zayıflama olsa da hiç açıklık yok)

Çizgimi çok öne çekmek gibi bir gayem yoktu, önemli olan doğallıktı benim için. Zaten hiçbir zaman saç çizgisi çok önde biri olmadım. Ben bunu belirtmeden zaten doktor bey de benzer bir söylemde bulundu ve çizgiyi buna göre belirledi.

Süreç ve sonrası neredeyse acısızdı. Manuel fue yöntemi kullanıldı. Doktor bey donör bölgeden kökleri çıkardı, 2 hemşire hanım yukarı bölgeye kanal açıp ekimleri yaptı. Resimlerde de görebileceğiniz gibi, üst bölgede yer alan saçlı kesime de sıklaştırmak adına ekim yapıldı.

Saçım genel olarak ince telli, hemşire hanımların söylediğine göre genel olarak kökler 2'li, biraz tekli, çok az da 3'lü imiş. Her şeyin olması gerektiği gibi ilerlediğini ve bir sorun olmadığını söylediler.

Ekim dün yapıldı, dünden beri evde dinleniyorum. Açıkçası süreci gözümde büyüttüğümü gördüm. Gayet basit bir süreçmiş. Bu bana, ihtiyaç olması halinde gelecekte 2 hatta 3'üncü ekimleri yaptırmak için cesaret verdi. Doktor bey de donör bölgemin müsait olduğunu 3 hatta 4 sefer ekim için saç çıkarabileceklerini söyledi.

Buradaki tecrübelerden de gördüğüm kadarıyla, iyi bir ekimci ile çalışmak kaydıyla, bu iş çok kişisel. Aynı yerde aynı yöntemle ekim yapan birinden saç fışkırırken diğerinde pek seyrek olabiliyor. Metobolizma, bünye, saç yapısı vb. birçok etmen var. Bunların farkındayım ve şansımı denedim. Eğer sonuç beklentilerim doğrultusunda olmazsa denedim der yoluma bakarım, olursa ne ala.

Amatörlük yaptım ve maalesef ekim öncesinde saçlarımın durumuna dair detaylı fotolar çekmedim. O yüzden sizinle ekim öncesi günlük hayatta çektiğim fotolardan paylaşacağım.

Bu da ekim öncesi 3 numara saçım. Özel olarak çekmediğimden başka fotodan kırpılmış ve maalesef çözünürlük bir tık düşük:

Ekim sonrası görseller:

Doğal bir görüntü olması için önleri zigzag şeklinde ektiklerini söylediler. Bu benim hoşuma gitti, çizgi halinde olan ekimler hoşuma gitmiyor açıkçası.
Hafif bir kan sızıntısı olmuştu eve geldiğimde, son fotoda görebileceğiniz gibi kafamda kurudu. Hocanın asistanını aradığımda normal olduğunu söyledi.

Eğer 1 sene sonra sonuçlar tatmin etmezse sıklaştırma ekimi de yaptırmayı düşünebilirim. Burayı belirli aralıklarla güncellerim. Pazartesi ilk yıkamaya gideceğim.

Sorusu olanların sorularını yanıtlayabilirim. İstediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz. Teşekkürler.

*** Eklemeyi unutmuşum. Sigara kullanmıyorum. Alkol kullanıyorum ama sosyal içiciyim. Son 1 aydır kullanmıyordum. Sürecin başarılı olması adına önümüzdeki 3-4 ay kullanmayı düşünmüyorum.

Anchar

• Sr. Member
Ynt: Dr. Serdar Gökrem - 2.600 Greft - 25 Kasım 2022 - Yaş:34
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2022, 17:50:05 »
Hayırlı olsun umarım öndeki açıklığınız kapanır süreç sonunda.
Çizgi ne geride nede çok önde tam yerinde olmuş .Çizgiyi sık ektilerse ki bu resimlerden çok anlaşılmıyor iyi bir sonuç almanız yüksek ihtimal olur.arka taraf seyrek olsa bile sık bir ön çizgi ile arkadaki kendi saçlarınızın desteği ile sonuç güzel görünecektir.2600 greft açıklığınız için yeterde artar bir sayı ama dediğim gibi önemli olan ekim sınırının ilk 1 cm enindeki bölgede yeterince çıkış sağlanması.umarım bu mümkün olur ve süreç sonunda yüzün güler dostum.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2022, 19:52:09 »
Alkol ,sigara ekimi pek etkilemiyor dostum bu yüzden çok takılma bunlara,ilk bir hafta dikkat et yeterli olur.
Ekimin iyi görünüyor ama sıklık yeterli olacakmı bunu en net kabuk dökümünden sonra anlarız. hayırlı olsun umarım sonuç yüzünü güldürür dostum.

Milan Rapaic

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2022, 15:36:31 »
Selamlar, bugün 6'ncı gün, sonuçları güncellemek istedim.

Serdar bey kendi kliniğinde 2 yıkama yaptırıyor ve bizim de evde gün aşırı yıkamamızı istiyor. Pazartesi ve dün(Çarşamba) yıklamalar klinikte yapıldı, o yüzden kafamda halen ilaç var. Yarın kendim yıkadığımda ilaç gidecek.

Kanama olan yerlerde kan kurudu ve kabuk bağladı. Herhangi bir sorun olmadığını söylediler.

Dar bir alana ektirdiğim için yüksek bir yoğunluk olsun istemiştim, ancak bu görsele bakınca pek yorum yapamıyorum, sizlerin yorumunu merak ettim.

Bu arada kliniktekilerin şöyle bir açıklaması oluyor, eğer 2 kanal birbirine aşırı yakın açılırsa deriyi yırtabilir, hem kafa derisi zarar görür hem de ekilen saçların tutma olasılığı düşer delik büyük olduğu için dediler. Bu mantık ile en yoğun ekimi yapmışlar.

Son olarak, yanlar hariç ekilen bölgede zaten kendi saçım da var.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2022, 15:56:10 »
Ekim öncesi açıklığı tam anlayamadım hocaö tepeden ekim öncesi görüntü var mı?
Global Moderator

Aldolf

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2022, 16:05:39 »
Hayırlı olsun ekiminiz

Milan Rapaic

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2022, 16:41:12 »
Ekim öncesi açıklığı tam anlayamadım hocaö tepeden ekim öncesi görüntü var mı?

Maalesef amatörlük yaptım ve ekim öncesi detaylı foto çekmemiştim. O yüzden yukarda günlük hayattan fotolar kullanmak zorunda kaldım. Ön çizgim biraz geri gitmişti ve yanlar açılmıştı. Saçım uzunken baya kurtarıyordum durumu. Belki şu foto biraz daha iyi anlatır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Aralık 2022, 22:32:47 »
Merkez fotograf çekmedimi? Çekmeden saç ekmez o fotoları isteyin hocam yoksa neye göre ekim yapıldı sonuç ne ye göre alındı anlayamayız.

Ekiminize gelince sağlıklı duruyor ama daha sık bir ekim olabilirmiş umarım çok güzel sonuç alırsınız tabi sıklık önceki durumdaki saçlara göre belirlenir bunu göremediğim için çok anlayamadım
Global Moderator

Milan Rapaic

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2022, 14:44:54 »
Selamlar,

Geçen Cuma 15'inci günde kabul dökümüne gittim. O ana kadar hiç ellememiştim kafamdaki kabukları. Döküm işlemi sonrası kafamda 1-2 küçük kabuk kalmıştı, onlar da işlemden 2-3 gün sonra döküldü.

Şu ana kadar sonuçtan memnunum. An itibariyle 21'inci gündeyim, 2-3 gündür dökülmeler başladı, belli bölgeler seyrelmeye başladı.

@hitnell işlem öncesi fotoyu almayı yine unuttum. Bir dahaki gidişimde alacağım.

Vichy Dercos şampuan ile günde 1 Xpecia kullanıyorum. Bunların kullanımına 15'inci günde kabuk dökümünden sonra başladım. Aşağı gün gün fotolarımı bırakıyorum.

Kabuk dökümünden sonra (15'inci gün)

17'nci gün:

19'uncu gün:

Bugün (21'nci gün, özellikle sol önde bir miktar dökülme var):
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2022, 23:02:46 Gönderen: Milan Rapaic »

Facebook Twitter Instagram