Gönderen Konu: Saç ekimine uygun muyum? Derttaşlar buraya! Yaş 27  (Okunma sayısı 803 defa)

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimine uygun muyum? Derttaşlar buraya! Yaş 27
« : 24 Aralık 2022, 18:39:35 »
Herkese Merhabalar,

Forumu yaklaşık iki yıldır takip ediyorum ve çok bilgileniyorum - her şey için teşekkürler.

27 yaşındayım ve iki yıldır saç ekimi düşünüyorum fakat geçen sene ASMED ile görüştüğümde saç ekimi için erken bir evrede olduğumu ve bu sene için tekrar başvuruda bulunmamı söylediler. Geçtiğimiz aylarda yaptığım tekrar başvuruda süreç için hala erken bir aşamada olduğumu, öncelikle 6 ay gibi bir süre finasterid kullanmam gerektiğini ve donör bölgemin güçlenmesinden sonra yapılacak bir saç ekiminin doğru olacağını söylediler. Bu sırada Ankara'dan Şahin Çelik hoca ile görüştüm, kendisi de süreç için erken olduğumu ve iki yıl sonra gelmemin daha doğru olacağını söyledi.

Fakat Eylül ayında Londra'ya taşınacağım ve önümde ekim gerçekleştirirsem dinlenerek geçirebileceğim 10 ay bir sürem var - değerlendirmek istiyorum. Aynı zamanda  yurtdışına ne zaman çıksam sulardaki kireç oranlarının farklılığı nedeniyle saç ekimimde çok ciddi oranda bir artış oluyor. Tüm bunların yanı sıra saçlarımın gidiyor olmasının bende yarattığı negatif durum da cabası. Siz tecrübeli derttaşlarımın tavsiyelerini almak istiyorum.

Değerli yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimine uygun muyum? Derttaşlar buraya! Yaş 27
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2022, 01:42:31 »
resimleriniz açılmıyor malesef.

Msc.engineer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2022, 02:50:32 »
Evet fotoğraflar uzantısı nedeniyle açılmamaktadır. Jpeg ya da jpg formatında fotoğraflar yükleyebilirseniz daha iyi olur.

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2022, 15:18:09 »
şehir problem olmasın. istanbul veya antalya düşününün istanbul için asuman hair antalya için ahd klinik ile irtibata geçin bilgi alın derim.

BeRan

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2022, 16:52:34 »
Herkese Merhabalar,

Forumu yaklaşık iki yıldır takip ediyorum ve çok bilgileniyorum - her şey için teşekkürler.

27 yaşındayım ve iki yıldır saç ekimi düşünüyorum fakat geçen sene ASMED ile görüştüğümde saç ekimi için erken bir evrede olduğumu ve bu sene için tekrar başvuruda bulunmamı söylediler. Geçtiğimiz aylarda yaptığım tekrar başvuruda süreç için hala erken bir aşamada olduğumu, öncelikle 6 ay gibi bir süre finasterid kullanmam gerektiğini ve donör bölgemin güçlenmesinden sonra yapılacak bir saç ekiminin doğru olacağını söylediler. Bu sırada Ankara'dan Şahin Çelik hoca ile görüştüm, kendisi de süreç için erken olduğumu ve iki yıl sonra gelmemin daha doğru olacağını söyledi.

Fakat Eylül ayında Londra'ya taşınacağım ve önümde ekim gerçekleştirirsem dinlenerek geçirebileceğim 10 ay bir sürem var - değerlendirmek istiyorum. Aynı zamanda  yurtdışına ne zaman çıksam sulardaki kireç oranlarının farklılığı nedeniyle saç ekimimde çok ciddi oranda bir artış oluyor. Tüm bunların yanı sıra saçlarımın gidiyor olmasının bende yarattığı negatif durum da cabası. Siz tecrübeli derttaşlarımın tavsiyelerini almak istiyorum.

Değerli yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.

Buraya geleceksen yanında fin vb ilaçları yanında getir sonra burada doktor doktor dolaşırsın. Serkan veya Asuman ile bir şansını deneyebilirsin.

ahmtgnc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2022, 21:08:56 »
Kardeşim benim durumuma yaptığın yorum için tekrardan çok teşekkür ederim ancak ben senin fotoğrafları goremedigmden şimdilik yorum yapamiyorum

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2022, 14:05:41 »
Dostum tekrar dener misin fotoğraf yüklemeyi, indirip denediğimde de açılmıyor fotoğraflar.

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2022, 14:56:35 »
Merhabalar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Resimleri JPEG olarak tekrar yükledim şuan görünebiliyor olması gerek.

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Aralık 2022, 14:59:03 »
resimleriniz açılmıyor malesef.

Merhaba şuan görebiliyor olmanız lazım. Lütfen görüşünüzü belirtir misiniz?

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Aralık 2022, 14:59:31 »
Evet fotoğraflar uzantısı nedeniyle açılmamaktadır. Jpeg ya da jpg formatında fotoğraflar yükleyebilirseniz daha iyi olur.

Merhaba şuan görüyor olmanız lazım. Lütfen görüşünüzü belirtir misiniz?

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Aralık 2022, 15:00:43 »
şehir problem olmasın. istanbul veya antalya düşününün istanbul için asuman hair antalya için ahd klinik ile irtibata geçin bilgi alın derim.

Merhaba. Ben zaten Türkiye'deyim herhangi bir şehir farketmez. ASMED'i çok istiyordum ama maillerime haftada 1 dönüş alabiliyorum ve ekim için beklememi istiyorlar. Fakat ben durumdan oldukça rahatsızım. Sizce ekim için uygun muyum? Değerli görüşünüzü merak ediyorum.

Ash Ketchum

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Aralık 2022, 15:01:35 »
Dostum tekrar dener misin fotoğraf yüklemeyi, indirip denediğimde de açılmıyor fotoğraflar.

sahin0397

• Full Member
  • sahin0397
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2022, 15:11:49 »
Merhaba. Ben zaten Türkiye'deyim herhangi bir şehir farketmez. ASMED'i çok istiyordum ama maillerime haftada 1 dönüş alabiliyorum ve ekim için beklememi istiyorlar. Fakat ben durumdan oldukça rahatsızım. Sizce ekim için uygun muyum? Değerli görüşünüzü merak ediyorum.

dökülmeniz ne zaman başladı,halen devam ediyor mu donör çok belli olmuyor fotoğraflar yukarıdan çekilmiş ektirip ektirmemeniz tamamen size bağlı önden görünüş sizi rahatsız ediyor ise ektirebilirsiniz,finasterid ve xpecia araştırın takviye olarak,dökülme devam ederse ileriye dönük 2.ekim yaptırırsınız daha sonrasında.Dediğim klinikleri tercih edebilirsiniz 2 side son derece başarılı sonuçlar alan klinikler.

kelveötesi35

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2022, 17:09:18 »

Dostum ekim işi maddi ve manevi meşaketli bir işlem. Bende biraz daha beklemen taraftarıyım. Yaşın 32.33 olmuş olsa yapıştır bi ekim derdim lakin daha dökülmelerin devam edecek. Seni çok iyi anlıyorum görüntü rahatsız ediyor ama ekim yaptırıp tekrar bir kaç sene sonra aynı problemlerle ugraşmak hiç hoş olmayacak. Zor bir işlem çünkü, tamam bi günde ektiriyorsun 1 hafta dikkat ediyorsun sonrası rahat ama yine de hem maddi hem manevi zorlukları çok olan birşey, ince eleyip sık dokumalısın...

Sonuç olarak, ya şimdi ekim yaptıracaksın 35+ de ikinci bi ekim yaptıracaksın,
ya da biraz daha bekleyip bu süreçte saçları kuvvetlendirip güçlü bi ekim yaptıracaksın...

Msc.engineer

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2022, 18:09:24 »
Merhabalar öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Resimleri JPEG olarak tekrar yükledim şuan görünebiliyor olması gerek.

29 yaşındayım ve benim de saç dökülmesi benzer seviyede. Açıkçası elbet 35'lerde ikinci bir ekim isteyecek burada bazılarının da dediği gibi orası doğru ancak bana sorarsan ektirmen daha iyi olur. Ben öyle karar aldım önümüzdeki ay ektiriyorum.

Neden diye sorarsan, tamam saç dökülmesi bu yaşlarda durmuyor ama insan da saçı bu yaşlarda istiyor daha çok. Döküleceği varsa da hayatın ileri bir döneminde kel kalmak gençken gel kalmaktan daha iyi bir seçenek.

Facebook Twitter Instagram