Gönderen Konu: HairBorn - 4500 Greft - Sapphire FUE - Yaş 40  (Okunma sayısı 497 defa)

gulhankayabas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
HairBorn - 4500 Greft - Sapphire FUE - Yaş 40
« : 05 Ocak 2023, 17:52:36 »
Herkese merhaba. Adım Gülhan Kayabaş.
İstanbul'da bulunan Sahan Restaurantlar'ın ortağıyım.
40 yaşındayım, aranıza yeni katıldım. Ben de sizlere saç ekimi tecrübemi dilim döndüğünce aktarmaya çalışacağım.

Bu forumun ve çevremdeki ekim yaptıran diğer arkadaşlarımın yardımıyla ekim merkezi konusunda baya araştırma yaptım, ilk başlarda Serkan Aydın, Esteworld gibi ekim merkezlerini sosyal medyalarından takip etmeye başladım ancak bu süreçte incelemeler yaptığımda bu kliniklerden vazgeçerek çevremdeki diğer arkadaşlarımın tavsiyeleri üzerine Pendik Yüzyıl Hastanesi'nde bulunan HairBorn'e (İrfan İlek) randevu aldım. İrfan Bey beni çok güzel karşıladı ve ekim sürecinde beni nelerin beklediğine dair bilgilendirme yaptı. Saç analizimi yaparak ikili ve üçlü köklerimin yoğunlukta olduğunu ve bunun güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Buraya gelene kadar fazla greft daha iyi sonuç düşüncesindeydim ancak İrfan Bey bana donör bölgenin ekimden sonra ekim işlemi yapılmamış görüntüsünde olmasının ne kadar önemli olduğunu anlattı. Bu süreçte bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığımı, şeker hastası olup olmadığımı, alkol, sigara kullanım durumumu sordu ve bunları not aldı. 20 dakika süren saç analizi sonrasında programları 15 gün boyunca dolu olduğu için 15 gün sonrasına randevu verdi ve saçım için Sapphire FUE tekniğinin benim yapıma daha uygun olduğunu, 4000-4500 greftlik bir ekim yapabileceğimizi belirtti.

Ekim günüme üç gün kala İrfan Bey'in asistanı Burak Bey beni arayıp ekimden önce yapılması gerekenler konusunda bilgiler verdi. Bu süreçte sigara, alkol, kan sulandırıcı ilaç, kafeinli içecekler tüketimini bırakmamı, eğer bırakamıyorsam da sınırlandırmamı istedi. Ekim günü kahvaltı yapmış bir şekilde gelmemi ve ekim uzun süreceği için kahvaltıda kan şekerimi yükseltecek şeyler tüketmemi istedi.

Ekim günü:

- Sabah 08:45'te kliniğin bulunduğu Özel Yüzyıl Hastanesi'ne geçtim. Kayıt işlemlerinin ardından İrfan Beyle birlikte yeniden ön saç çizgimi planladık ve çizgimi kesinleştirdik. Operasyona geçmeden Mustafa Bey tarafından damar yolum açıldı. Kan tahlili ve ekim sonrasında PRP yapılması için kan alındı.
- Operasyona geçmeden İrfan Bey tarafından saçlarım kesildi.
- Saç kesiminin ardından saat 09:03'te operasyonum başladı. Operasyonumun başlangıcında İrfan Bey tarafından ağrısız anestezi cihazıyla lokal anestezi işlemi gerçekleştirildi. Operasyonumun başlangıcından 13:30'a kadar donör bölgemden greftler alımı gerçekleştirildi. Bu işlem İrfan Bey, Mustafa Bey ve Mustafa Bey'in eşi Merve Hanım tarafından yapıldı. İrfan Bey, randevu almak için görüşmeye geldiğimde söylediği gibi greftlerimin çoğunlukla ikili ve üçlü köklerden oluştuğunu belirtti.
- Greft alımı bittikten sonra öğlen yemeği için mola verildi. Yemek ve ihtiyaç molasının ardından İrfan Bey tarafından kanal açma işlemi gerçekleştirildi.
- Operasyonun son adımı olarak da kanal açma işlemi bittikten sonra alınan 4500 greft, Mustafa Bey, Merve Hanım ve İrfan Bey tarafından greftler yerleştirildi.
- Operasyonun başlangıcından sonuna kadar İrfan Bey tüm süreçlerde yanımızda oldu.
- 09:03'te başlayan operasyonum 16:37'de sona erdi. Operasyonumun ardından İrfan Bey, bu süreçte yapmam gereken her şeyi tane tane anlattı. Süreci çabuk toparlayabilmem için ilaçlar, saç bandı, boyun yastığı, 1 aylık losyon ve şampuan setim bana verildi.
İlaç olarak;
1 kutu Cipro antibiyotik (Sabah ve akşam tok karna almamı söyledi.)
6 adet Arveles ağrı kesici (Ağrım olduğu takdirde günde 1 adet tok karnına almamı söyledi)
8 adet Prednol ödem söktürücü (Sabah ve akşam tok karnına almamı söyledi.)
10 adet Coraspin kan sulandırıcı (Günlük 1 adet tok karnına almamı söyledi.)
Fito krem | (Her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kez donör bölgeye sürüleceğini ve yara iyileştirici bir krem olduğunu söyledi.)

Genel olarak operasyonumdan çok memnunum. Buradan operasyonumda yanımda olan İrfan Bey'e, Mustafa Bey'e ve Merve Hanım'a çok teşekkür ederim. HairBorn olarak ellerinden geleninin en iyisini yaptıklarına inanıyorum.

Operasyondan bir gün sonra Yüzyıl Hastanesi'ne gelerek pansumanımı açtırdım. Ertesi gün de yıkama için gelmem gerektiğini söylediler.
Ertesi gün yıkama işlemim İrfan Bey tarafından gerçekleştirildi. İrfan Bey, köpük sıkarak 20 dakika boyunca beklememiz gerektiğini söyledi. Yıkama işlemini 20 dakika sonra gerçekleştirdik. 11. gün kabuk dökümü işlemi için beni yeniden çağırdı.

Kabuk dökümü işlemi de yine yıkama işlemi gibiydi. İrfan Bey köpük sıktı ve 20 dakika beklememizin ardından kabuk dökümü işlemini gerçekleştirdi. Ancak bu işlemden sonra çok rahatladım.

Buraya yorum yapmak için saçlarımın belli oranda çıkmasını bekledim. Şu anda operasyon olalı beşinci ayımı doldurdum. Ekim sonrasındaki fotoğraflarımı ve şimdiki halimi fotoğraf olarak yüklüyorum.

Hepinizin ekimle ilgili iyi/kötü yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden hepinize teşekkürler.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: HairBorn - 4500 Greft - Sapphire FUE - Yaş 40
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2023, 19:16:26 »
Forumun amaci disinda bir paylasim.................

Bensizben

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2023, 14:06:39 »
Neden forumun amaci disinda? Bu forumun mudavimlerinin pohpohladigi merkezler disinda baska bir merkezde ekim yaptirdigi icin mi?!

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2023, 14:29:32 »
Neden forumun amaci disinda? Bu forumun mudavimlerinin pohpohladigi merkezler disinda baska bir merkezde ekim yaptirdigi icin mi?!
Yok, onun için değil. Sürecin sonuçlandıktan sonra konu açıp reklam olma ihtimali hissettirdiğin için. Diğer konuları bir gezin isterseniz, herkes ekimden sonra fotoğraf koyuyor güncel durumu en az 2-3 haftada bir paylaşıyor. Ama böyle 10 paragraf yazı yazıp bakın saçlarım çok güzel oldu minvalinde bir şey yazıp, 1 tane profilden çekilmiş fotoyla konu açarsan uygun olmaz tabiiki.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2023, 15:33:29 »
Hayırlı olsun saç ekiminiz
Sanırım sürecinizden mutlusunuz buna sevindim
Ekim temiz  güzel duruyor
Merkez hakkında bilgimiz yok.

5 aylık sonucunuz için biraz daha detaylı ve normal gün ışığında paylaşım yaparsanız gelişimi daha net görmüş oluruz zaten 5 ay da süreç için erken bir zaman

Ayrıca paylaşım durumuna gelince 4 aydan sonra paylaşım yapılmaması reklamın önüne geçmek
İçin uygulanan bir kural instagram sayfası değil malum burası
Bir çok merkez böyle paylaşımlar yapmaya çalışıyor
Saç ektiren kişiler gibi konu açıp zaten ellerinde çok resim olmadığı için hasta paylaşımları anlık olabildiğinden anlaşılıyor. Ya da anladığımız diğer metotlar var onlara girmeye gerek yok.
Forumfa işini düzgün yapan taktir görür
İşini kötü yapan eleştirilir

Pofpoflamak olarak algılamanız forumu takip eden biri olduğunuzu söylediğiniz için üzücü ben sanmıyorum forumu takip eden saç ektirecek kişi böyle bir kelime yazmaz hocam:)
Daha çok merkez kelimeleri oluyor bu laflar.

Neyse son gelişmeleri detaylıca eklersiniz konu daha değerli ve güzel olur  süreç ilerledikçe saçlarınızın daha güzel olmasını dilerim.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2023, 15:40:41 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram