Gönderen Konu: 11.12.23 Ahmet Tosun Hair Clinic 5200 greft Sapphire Fue Yaş 29  (Okunma sayısı 1507 defa)

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
11.12.23 tarihinde Ahmet Tosun Hair Clinic'te 5200 greftlik saç ekimi operasyonum gerçekleşti. Ahmet Bey'i forum sayesinde tanıdım işçiliğinin yanı sıra samimi ve canayakın kişiliğiyle iyiki de tanımışım diyorum, gerçektende insanları memnun edebilmek için elinden geleni fazlasıyla yapıyor sadece ekim öncesinde değil ekim sonrasında da ilk günkü ilgi alakayı görebildiğim için kendisine minnettarım. Saç çizgi planlamasını Ahmet Tosun ile beraber yaptık ve kanal açma işlemini bizzat kendisi gerçekleştirdi, greft alım ve saç ekimi işlemini ise Beyza Hanım ve Melike Hanım yaptı, uzun bir işlem olmasına rağmen sohbet muhabbet derken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım desem yeridir bu nedenle onlara ayrıca teşekkür ediyorum. İşlem öncesinde okuduğum yorumlara istinaden lokal anestezi konusunda ufak tefek tereddütlerim olsada kendi adıma kesinlikle bu gibi yorumların fazla abartıldığını düşünüyorum, saç ekimi yaptırmak isteyenler bu konuda herhangi bir şüphe duyuyorsa gönül rahatlığıyla bu işlemi yaptırabilirler. Ahmet Tosun işlem esnasında sürekli gelip kontrol ediyordu saçlarım genetik olarak seyrek olduğu ve uzun saç kullanmak istediğim için birinci önceliğim sık bir ekim yapılması idi, işlem sonrası çekilen fotoğraflar bu konuda beni fazlasıyla tatmin etmeye yetti diyebilirim. Ekim sonrası dördüncü gün yan tarafa ekilen saçların çok küçük bir farkla birbirlerine tam eşit olmadığını farkettim, Ahmet Bey ile telefonda görüşüp bu durumdan haberdar ettiğimde derhal beni kliniğe çağırıp aradaki farkı düzeltti. Medikal tedavi olarak yaklaşık on yıl topikal minoxidil-dutasteride ve bilimum farklı anti androjenler kullandım ekimden 4 ay öncesinde kullandığım tüm ilaçları bıraktım, yalnızca donör bölgemin güçlenebilmesi adına operasyondan 2 ay evvel solgar 5000 biotin takviyesi kullanıyordum, ekim sonrası ilk bir yıl günlük biotine ek her gün 1 mg finasteride kullanıp birinci yılın sonunda pazartesi çarşamba cuma olacak şekilde finasteride devam edeceğim. Finasterid daha önce kullandım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım ancak düşük bir ihtimal de olsa ileride oluşabilecek yan etkilerin önüne geçebilmek adına bunu alışkanlık haline getirmek istemiyorum. Şampuan olarak ilk bir ay Ahmet Tosun'un vermiş olduğu Mossi marka köpük ve şampuanı kullanıyorum, bunu bitirdiğim anda günlük olarak daha önceden de kullandığım sebamed anti hairloss ve haftada bir gün olacak şekilde ketoral kullanacağım. Ekim sonrası yüzümde ödem biriktiği için şişme oldu Ahmet Bey bunun normal olduğunu söyledi kendisinin ekim sonrasında verdiği ödem sökücü hapları kullanmaya devam ediyorum, şuan tam bir hafta oldu ve şişlik büyük ölçüde geçti sayılır. Benim için keyifli bir deneyim oldu başta Ahmet Tosun olmak üzere ekipten Beyza Hanım, Melike Hanım ve ilgisini eksik etmeyen Nihal Hanım'a çok teşekkür ediyorum, klinikle hala irtibat halindeyim gelişmeleri buradan sürekli olarak güncelleyeceğim tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 11.12.23 Ahmet Tosun Hair Clinic 5200 greft Sapphire Fue Yaş 29
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2023, 18:10:51 »
Operasyon sonu

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2023, 18:12:30 »
Birinci gün

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2023, 18:18:21 »
Bu saç coşar hayirli olsun

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2023, 18:23:53 »
Bu saç coşar hayirli olsun
Eyvallah hocam teşekkür ediyorum beklemedeyiz bakalım

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2023, 18:25:42 »
Yedinci gün

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2023, 18:43:12 »
Ben de 29 yaşındayım ve saçlarım seyrelmiş durumda. Ahmet Tosun düşünüyorum, hatta asistanı ile bugün görüştük, oldukça doyurucu bir şekilde telefondan bilgilendirildim. Konunuzu yakından takip edeceğim. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır. Geçmiş olsun. Sorularım şunlar: Şakaklara ekimi siz mi istediniz? Ön çizgiyi nasıl belirlediniz? Micro motorla mı ekim yapıldı? (Manuel ile micromotor arasında ciddi bir fiyat farkı olduğunu öğrendim.)

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2023, 21:11:59 »
Ben de 29 yaşındayım ve saçlarım seyrelmiş durumda. Ahmet Tosun düşünüyorum, hatta asistanı ile bugün görüştük, oldukça doyurucu bir şekilde telefondan bilgilendirildim. Konunuzu yakından takip edeceğim. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır. Geçmiş olsun. Sorularım şunlar: Şakaklara ekimi siz mi istediniz? Ön çizgiyi nasıl belirlediniz? Micro motorla mı ekim yapıldı? (Manuel ile micromotor arasında ciddi bir fiyat farkı olduğunu öğrendim.)
Teşekkür ederim. Şakak bölümümde saç oranı sıfıra yakın olduğu için buraya ve favori bölgesine ekimi ben istedim, ön çizgi kafanın anatomik yapısı alınıp ek olarak senin talebine göre ayarlanabiliyor. Mikromotor kullanılıyor.

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2023, 18:17:23 »
Onikinci gün kabuk döküm sonrası

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 25 Aralık 2023, 18:31:37 »
Bunlarda ondördüncü günden. Ekteki fotoda işaretlediğim alan istirahat sürecinde herhangi bir çarpma vs. olmamasına rağmen bana eksik gibi geldi Ahmet Bey ile görüşmemizde saç derisinin gerilmesinden dolayı burada çatlak meydana geldiği buradaki açıklığın zamanla dolacağı ve endişelenecek bir şey olmadığını söyledi. Aynı zamanda kendim yakından incelediğimde sol şakak kısmına ekilen saçların sağ şakağa kıyasla bir tık daha seyrek göründüğünü düşünüyorum birkaç aya daha net belli olur lakin bu konuda sizinde fikirlerinizi merak ediyorum

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2023, 18:38:21 »
Ön çizgi başarılı diye belirtilen ekimlerdeki gibi gayet iyi görünüyor. Şakak kısmındaki problem için umarım Sn Tosun haklıdır. Bilmiyorum.

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Aralık 2023, 17:32:51 »
Ön çizgi başarılı diye belirtilen ekimlerdeki gibi gayet iyi görünüyor. Şakak kısmındaki problem için umarım Sn Tosun haklıdır. Bilmiyorum.
Teşekkür ederim dostum, şakak kısmındaki gelişmeyi ilerleyen zamanda hepbirlikte göreceğiz vakit buldukça konuyu güncelleyeceğim. Bu arada kabuk dökümü için gittiğimde senin mikromotor olayını tekrar sordum alım esnasında motor ekim esnasında manuel çalışıyorlar eksik-yanlış bilgi vermiş olmayalım  :)

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 26 Aralık 2023, 17:35:45 »
İnce düşünce için teşekkür ederim. :) Darısı karar verme aşamasında bana artık. Bu hafta Ahmet Bey'le yüz yüze görüşeceğim. Ön çizgi takıntım beni rahat bıraksa direkt kendisiyle anlaşacağız, muhtemelen.

Lucius

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2023, 18:04:21 »
İnce düşünce için teşekkür ederim. :) Darısı karar verme aşamasında bana artık. Bu hafta Ahmet Bey'le yüz yüze görüşeceğim. Ön çizgi takıntım beni rahat bıraksa direkt kendisiyle anlaşacağız, muhtemelen.
Şimdiden hayırlısı olsun kardeşim. Anladığım kadarıyla sende benim gibi küçük detaylara önem veriyorsun, naçizane bir öneri olarak ekimin en geç bir gün öncesinde ön çizgide kesin karar kılmış olman senin yararına olur, ön görüşmede isteklerini belirtmiş olsan da çizim ekimin hemen öncesinde yapılıyor ve bunu detaylı olarak kontrol edebilmek için çok vaktin olmuyor bu sebepten yanına güvenebileceğin biri ile gitmek veya çizimi kontrol için ek süre istemek senin yararına olur. Konunu takip edeceğim bu arada  :)

WiVa

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 26 Aralık 2023, 18:11:21 »
Harika bir öneri. Malum, bu tür stres anlarında kişi kendini rahat ifade edemiyor. Sahiden bunu gözeterek gitmek ve hatta öncesinde temel düzeyde bir kanaate varmış olmak eminim sonrasında pişmanlık yaşamamak adına çok önemlidir. Bunu notlarım arasına aldım.

Ayrıca ön çizgide Muttalip Keser Bey'in tasarımlarını oldukça doğal buluyorum. Ahmet Tosun ve Asuman Hanım'ın ekimleri de sahiden oldukça başarılı görünüyor. Ahmet Bey'e özel olarak biraz zikzaklı çizginin mümkünatını soracağım. Eğer kendisinin pratiğini bozacak, ekimi riske atacak bir şeyse zaten ısrarcı olmayacağım. 6 ay sonra sizi taburcu edeceğiz umarım. :) Sürecinizi takipteyim.

Facebook Twitter Instagram