Gönderen Konu: Proscar Başladım  (Okunma sayısı 5373 defa)

Minoxx

• Yeni üye
  • *
Ynt: Proscar Başladım
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2023, 15:10:50 »
İlacı göz kararı 5 e böldüm ama tam eşit parçalara bölemedim sanırım bu bir sorun oluşturur mu?

Bir sorumda ilaç kullanmaya başladığımız ilk ayda yan etkiler görüp bırakırsak. Bıraktıktan sonra hormonal dengesizlik oluştuğu için saçlarımızda daha kötü geriye gitmeler olur mu ?

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2023, 16:24:01 »
11 aydır kullanıyorum eşit bölemiyorum hep aynı saatlerde almaya özen göster. Sadece ilacı kullanacağın zaman ilacı düşün ben ilk başta libido düşebilir veya yükselebilir bunlar normalleşir sen istersen yan etki olur istemezsen olmaz (istisnalarr hariç..)

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2023, 19:33:02 »
11 aydır kullanıyorum eşit bölemiyorum hep aynı saatlerde almaya özen göster. Sadece ilacı kullanacağın zaman ilacı düşün ben ilk başta libido düşebilir veya yükselebilir bunlar normalleşir sen istersen yan etki olur istemezsen olmaz (istisnalarr hariç..)
Saçında ne gibi etkisi oldu bu süre zarfında ve dökülme. Ne zaman tam anlamıyla kesildi  ben 2 haftadır kullanıyorum baya baya azaldı
Herkeste etkisi farklı ama sizin tecrübenizide öğrenelim

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2023, 13:49:13 »
Saçında ne gibi etkisi oldu bu süre zarfında ve dökülme. Ne zaman tam anlamıyla kesildi  ben 2 haftadır kullanıyorum baya baya azaldı
Herkeste etkisi farklı ama sizin tecrübenizide öğrenelim

Tam anlamıyla hiç kesilmedi ( bu dökülme agresifliğine bağlı) 2 hafta da etkisini göstermez ilaç minimum 3.,4. Aylarda dökülme azaldı sonrasında daha da azaldı şaç daha sağlıklı oldu başladığım da kısaydı şuan uzun bağlıyorum yani ama hala dökülüyor eskisi gibi olmasa da sonuç memnun edici son 3 haftadır cuma dut hafta sonu boş tekrar cumaya kadar fin kullanıyorum

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2023, 14:00:39 »
Tam anlamıyla hiç kesilmedi ( bu dökülme agresifliğine bağlı) 2 hafta da etkisini göstermez ilaç minimum 3.,4. Aylarda dökülme azaldı sonrasında daha da azaldı şaç daha sağlıklı oldu başladığım da kısaydı şuan uzun bağlıyorum yani ama hala dökülüyor eskisi gibi olmasa da sonuç memnun edici son 3 haftadır cuma dut hafta sonu boş tekrar cumaya kadar fin kullanıyorum
Ben 2 3 aydır d vitamini kullanıyorum belki benim ondan azalmıştır

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2023, 13:26:45 »
Bugün itibariyle 7 gündür kullanıyorum ilacı ama dökülmelerim eskiye oranla daha çok arttı tam tersi olması gerekmiyor muydu bunun ?

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2023, 17:18:13 »
Vitamin ve hormon testi yaptır belki onlar düşük

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2023, 18:54:03 »
İlaç ilk başlarda saç dökebilir bana da öyle olmuştu ilk ay

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2023, 20:26:11 »
Vitamin ve hormon testi yaptır belki onlar düşük

Hocam ekim ayında yaptırmıştım hepsi normal çıkmıştı. 2 aydır da Xpecia kullanıyorum düşük olduğunu sanmıyorum.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Ocak 2023, 15:34:37 »
her hafta guncelleyecek bir durum yok. 6 ay sonra tekrar degerlendirmek gerekir. fin gibi bir ilacta haftalik degisiklik olmaz. sac dokulmelerinin olmasi ise tedaviye iyi yanit vereceginin isareti olarak kabul edilir.

tavsiyem su olur: fin kullanmaya devam et, her 30 gunde bir ayni isikta foto cekerek takip et. 6 ay sonra forumu guncellersin :)

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2023, 12:34:39 »
her hafta guncelleyecek bir durum yok. 6 ay sonra tekrar degerlendirmek gerekir. fin gibi bir ilacta haftalik degisiklik olmaz. sac dokulmelerinin olmasi ise tedaviye iyi yanit vereceginin isareti olarak kabul edilir.

tavsiyem su olur: fin kullanmaya devam et, her 30 gunde bir ayni isikta foto cekerek takip et. 6 ay sonra forumu guncellersin :)

Hocam saç dökülmelerim eskiye oranla 10 kat arttı diyebilirim eskiden tek tük saç gelirdi elime şimdi oluk oluk saç geliyor nerdeyse, yağlanmada çok arttı saçlarım alnım sabahtan akşama kadar yağ içinde kalıyor. Psikolojik olduğunu düşünüyordum ama çevremden de saçların soluklaşmış gibi tepkiler aldım. Bu ilaç bende tam ters etki mi yaptı nedir  :) bırakmayı bile düşünüyorum. Bundan önce günde 2 kez Xpecia kullanıyordum daha iyiydi valla.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2023, 12:53:02 »
genelde tedavi basinda dokulme yasanmasi iyi bir isaret olarak kabul edilir. ama 1 haftada etki gostermesi imkansiz gibi bir sey :/

Berat

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2023, 03:34:30 »
Hocam saç dökülmelerim eskiye oranla 10 kat arttı diyebilirim eskiden tek tük saç gelirdi elime şimdi oluk oluk saç geliyor nerdeyse, yağlanmada çok arttı saçlarım alnım sabahtan akşama kadar yağ içinde kalıyor. Psikolojik olduğunu düşünüyordum ama çevremden de saçların soluklaşmış gibi tepkiler aldım. Bu ilaç bende tam ters etki mi yaptı nedir  :) bırakmayı bile düşünüyorum. Bundan önce günde 2 kez Xpecia kullanıyordum daha iyiydi valla.
Şuan nasıl??

Minoxx

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Şubat 2023, 17:30:13 »
İlacı kullanmaya başlayalı 1 ay olacak gözlemlerim yağlanma aynı şekilde devam ediyor, saç tellerim daha çok inceldi ve cansızlaştı , eskiden tarasamda 4-5 tel saç anca gelirdi şimdi saçlarımı taramaya korkuyorum. Açıkçası bu şekilde devam ederse kullanmayı bırakmayı düşünüyorum keşke hiç başlamasaydım diyecek konuma geldim.

Facebook Twitter Instagram