Gönderen Konu: Dutasteride başladım  (Okunma sayısı 2229 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Dutasteride başladım
« : 22 Kasım 2021, 18:22:31 »
Bugün ilk ilacı aldım,3 günde 1 almayı düşünüyorum ek bir takviye kullanmıyorum,saçlarımın yağlı hali aşağıda,yarın yıkanmış halini de koyacağım.

kelaynak3636

• Sr. Member
Ynt: Dutasteride başladım
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2021, 18:41:35 »
İlacı alalı yarım saat oldu ama testislerde ağrı,beynimde bir durgunluk var,psikoloji çok önemli bir faktör cidden
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2021, 18:50:03 »
Sakin ol kardeşim :)) hayırlısı hakkında gözü kararttıysan Allah şifa versin
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2021, 20:41:19 »
Saçında birşey yok benim saç senden kötü yaş 24 xpecia ile idare ediyorum kaldiki sen 21 yaşında dut kullanıyorsun kendine gel be kardeşim finasterid kullanıyordum mastürbasyon yapınca sertleşme eskisi gibi degil bırakıp xpeciaya geçtim kendine gel derim kardeşim dut için yaşın erken be

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2021, 21:47:40 »
  dht gunluk salgılanıyor o açıdan bloker gunluk olmalı ve dut ağır hele o yasta çok ağır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2021, 13:48:56 »
Saçında birşey yok benim saç senden kötü yaş 24 xpecia ile idare ediyorum kaldiki sen 21 yaşında dut kullanıyorsun kendine gel be kardeşim finasterid kullanıyordum mastürbasyon yapınca sertleşme eskisi gibi degil bırakıp xpeciaya geçtim kendine gel derim kardeşim dut için yaşın erken be
Agresif dökülme var xpecianin durduracağıni sanmıyorum,min-dut düşündüm ama hem minoxil egzama yapıyor hem de topikallerle uğraşmak istemiyorum,finasterid mantıklı olabilir ama propecia çok pahalı proscari da eşit bolemiyorum,dutasteridi kullanmak çok kolay.Ayrica bir doktor Fin ile dutun yan etki oranlarının çok yakın olduğunu söyledi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2021, 13:51:05 »
  dht gunluk salgılanıyor o açıdan bloker gunluk olmalı ve dut ağır hele o yasta çok ağır
Belki daha az zararlı olur diye 3 günde 1 planladim
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2021, 20:51:44 »
up,günde 1 kullanmam daha mı mantıklı
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2021, 02:04:16 »
Hayır. Vücutta birikiyor zaten.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2021, 14:10:01 »
Dutasterid çok ağır ilaçtır. Tavsiye etmem.

Proscar ı eşit bölemiyorum bahanesi gereksiz. 1/5 veya 1/4 arasındaki farkı anlaman çok zor. Göz kararı 4e böl geç.

Dutasterid dhtnin ebesine atlıyor, gençsin, hiç gerek yok. Sakalın falan çıkmadıysa ona da büyük ket vurur, bilgin oldsun.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2021, 16:40:19 »
Dutasterid çok ağır ilaçtır. Tavsiye etmem.

Proscar ı eşit bölemiyorum bahanesi gereksiz. 1/5 veya 1/4 arasındaki farkı anlaman çok zor. Göz kararı 4e böl geç.

Dutasterid dhtnin ebesine atlıyor, gençsin, hiç gerek yok. Sakalın falan çıkmadıysa ona da büyük ket vurur, bilgin oldsun.
Doktor dut ile finin yan etkilerinin hemen hemen aynı olduğunu söyledi,sakalım seyrek ama genetik olduğunu düşünüyorum yıllardır böyle yani
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2021, 22:06:30 »
 günlük kullanım gerek.dutta günlüktede 3 gunde 1 de zarar verir.fin fda onaylı drların yüzde 80 i ona karsı duta nasıl olumlu bakabilirler.dhtyi fdanın onay verdiği kadar sınırda baskılıyor fin.yüzde 38 dut yüzde 55 saclı deride.dht beyin karaciğer bibi için hayati hormon.dut kelin viegrası olarak piyasaya çıkıcaktı durduruldu.en basta ilacında işe yaramadığı agresif dokulmeye denkte gelebilirsin.fin ve bloker losyon daha mantıklı duruyor yasın 21 finede musait değil bide dut içion
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2021, 14:16:09 »
Doktor dut ile finin yan etkilerinin hemen hemen aynı olduğunu söyledi,sakalım seyrek ama genetik olduğunu düşünüyorum yıllardır böyle yani

Yanetki çeşitliliği olarak öyledir belki, ama aynı şiddette değiller kesinlikle. Benim gözlemim bu şekilde. Forumda boşalamıyon, kuru boşalıyorum diye birkaç konu dahi bulabilirsin. Avodart uzunca süre  aylar belki yıl denebilecek sürelerde atılıyor vücuttan, yarılanma süresi çok uzun. Bunun bizzat kulak çınlaması sıkıntısını yaşıyorum.

Eğer doktor saç dökülmesi konusunda finas ile dutas ı ayrı kefelere koymadıysa, kafam girsin o doktora. Kimse kusura bakmasın.

Yani istediğini yapabilirsin ona sözüm olmaz, senin kararın. Dut ile yanetki görmeyen sorunsuz kullanan arkadaşlar da var. Ama herkes o durumda olmayabilir. Ben uyarmış olmak istedim.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2021, 16:34:59 »
Hocam üroloji Prof u bile finas ı kullan istersen ama dut a sakın bulaşma dedi

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2021, 17:06:10 »

Yanetki çeşitliliği olarak öyledir belki, ama aynı şiddette değiller kesinlikle. Benim gözlemim bu şekilde. Forumda boşalamıyon, kuru boşalıyorum diye birkaç konu dahi bulabilirsin. Avodart uzunca süre  aylar belki yıl denebilecek sürelerde atılıyor vücuttan, yarılanma süresi çok uzun. Bunun bizzat kulak çınlaması sıkıntısını yaşıyorum.

Eğer doktor saç dökülmesi konusunda finas ile dutas ı ayrı kefelere koymadıysa, kafam girsin o doktora. Kimse kusura bakmasın.

Yani istediğini yapabilirsin ona sözüm olmaz, senin kararın. Dut ile yanetki görmeyen sorunsuz kullanan arkadaşlar da var. Ama herkes o durumda olmayabilir. Ben uyarmış olmak istedim.
Proscarı eşit bölemiyorum bir gün 1.5mg öteki gün 2 falan alıyordum ayrıca bu şekilde ilacın tam etki etmeyeceği düşüncesi var ama kararsız kaldım elimdeki 1 kutu dutu bitirip proscara geri dönmek daha mı mantıklı olur sence?
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Facebook Twitter Instagram