Gönderen Konu: Finastreid e başladım 1. Haftam düzelirmi bu saç?  (Okunma sayısı 3155 defa)

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
Finastreid e başladım 1. Haftam düzelirmi bu saç?
« : 08 Ağustos 2020, 19:49:10 »
Merhabalar 1 hafta oldu finastreid başladım saçlar yeni 3 numara vurdum sizce bu saç toparlanırmı ve ön çizgim çok bozulmuşmu? Kime sorsam ön çizgim de sorun yok diyor ama sanki beni üzmemek için diyorlar gibi geldi yaş 22
Not hp biotin 5mg
Günde 1 tablet xpecia kullanmaktayım

nickmickyok

• Sr. Member
Ynt: Finastreid e başladım 1. Haftam düzelirmi bu saç?
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2020, 19:54:23 »
Merhabalar 1 hafta oldu finastreid başladım saçlar yeni 3 numara vurdum sizce bu saç toparlanırmı ve ön çizgim çok bozulmuşmu? Kime sorsam ön çizgim de sorun yok diyor ama sanki beni üzmemek için diyorlar gibi geldi yaş 22
Not hp biotin 5mg
Günde 1 tablet xpecia kullanmaktayım
Ön çizginde sıkıntı yok ve finas etki eder bu tip dökülmeye.

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2020, 20:00:58 »
Ön çizginde sıkıntı yok ve finas etki eder bu tip dökülmeye.
Anladım hocam inşallah etki eder

BlackShadow

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2020, 20:12:30 »
İyi şanslar usta, Allah'ın izniyle inşallah güzel sonuçlar alırsın. Bu saça 500 iğneli dermaroller'da tavsiye ederim.

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2020, 20:14:07 »
İyi şanslar usta, Allah'ın izniyle inşallah güzel sonuçlar alırsın. Bu saça 500 iğneli dermaroller'da tavsiye ederim.
Hocam onuda çok araştırdım 1 mm almayı düşünüyordum. Bu arada nereden temin edebilirim eczanede varmıdır?

GaMe10

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2020, 21:42:36 »

500'lük olanı vücut için değilmiydi, saça fazla gelmesin?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2020, 21:54:59 »
Henüz bozulmamış ama bozulacak tedavi ile geciktirebildigin kadar geciktirmeye bak sen de diffuse thining genel incelme var aynı dökülmeye sahibim saç çizgim bozulmamışken arkaları dökülüyordu  gelecek 2 yılda saç çizgim de bozuldu. İlaçlar ise yararsa genel iyileşme olacağı için çünkü dökülmen de genel sonuçlar seni mutlu eder uzun yıllar.
Ense ve kulak üstü taraflarında incel me var mı ?
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2020, 22:01:26 »
Henüz bozulmamış ama bozulacak tedavi ile geciktirebildigin kadar geciktirmeye bak sen de diffuse thining genel incelme var aynı dökülmeye sahibim saç çizgim bozulmamışken arkaları dökülüyordu  gelecek 2 yılda saç çizgim de bozuldu. İlaçlar ise yararsa genel iyileşme olacağı için çünkü dökülmen de genel sonuçlar seni mutlu eder uzun yıllar.
Ense ve kulak üstü taraflarında incel me var mı ?
Hocam flashla cektim ense tarafında böyle . Benim saçlar birden azaldı. Dökülme şuan sadece tepede var çok güçsüz çekince geliyo elime. Ama banyoda dökülme yok

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2020, 22:03:56 »
Hocam flashla cektim ense tarafında böyle . Benim saçlar birden azaldı. Dökülme şuan sadece tepede var çok güçsüz çekince geliyo elime. Ama banyoda dökülme yok
Potansiyel norwood 7sin sevgili kardeşim finas ise yarar ama öncesinde hormon ve vitamin testlerini yaptır.Medikal tedaviler kısmında tedaviler adlı konumu inceleyebilirsin
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2020, 22:07:02 »
Kulak üstü ve ense yide takip et diffuse tip dökülmesi olanlarda genelde belli bir seviye  retrogade oluyor mutlaka. Bu saçı tedavi ile iyilestirirsin ama kötüleşirse nw1,2 3 4 diye değil direk nw7 gözüküyor diffuse tip dökülmeler kanser eden bir dökülme retrograde de varsa ömürünü yer.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2020, 22:09:53 »
Nw7 değil dökülme tipi bu, eş zamanlı tüm kafa inceliyor norwood çizelgesi ile eşleştirmez bu dökülmeler

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2020, 22:11:01 »
Potansiyel norwood 7sin sevgili kardeşim finas ise yarar ama öncesinde hormon ve vitamin testlerini yaptır.Medikal tedaviler kısmında tedaviler adlı konumu inceleyebilirsin
Testleri yaptırdım vitamin b12-demir-ferririn-vitamin D-TSH hepsi normal erkek tipi dokulmem var + olarak seboreik dermatit var bende 3 yıldır
Buda kesmeden önceki halim

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2020, 22:13:45 »
Kulak üstü ve ense yide takip et diffuse tip dökülmesi olanlarda genelde belli bir seviye  retrogade oluyor mutlaka. Bu saçı tedavi ile iyilestirirsin ama kötüleşirse nw1,2 3 4 diye değil direk nw7 gözüküyor diffuse tip dökülmeler kanser eden bir dökülme retrograde de varsa ömürünü yer.
Hocam propecia+1 tablet xpecia+biotin5mg 2-3 günde bir supradyn alıyorum sence ekleme veya çıkarma yapayimmi xpecia ile finastreid ağır gelebilir gibi geldi ama içindeki vitaminler için. İçiyorum

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2020, 22:17:58 »
Nw7 değil dökülme tipi bu, eş zamanlı tüm kafa inceliyor norwood çizelgesi ile eşleştirmez bu dökülmeler
Diffuse thining tipi dökülmelere örnek son foto da retrograde. Saçı kısa tutma saçların ince ve aralıklı belli bir uzunlukta tut ki önden arkaya uzanabilsin.

Mikro ığneleme yap finasterid kendi kararın zaten başlamışsın + topical tedavi de ekle bu tip saçlar toparlayınca çok iyi salınca direk dazlak gözüküyor.

Ferhat5963

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2020, 22:24:27 »
Diffuse thining tipi dökülmelere örnek son foto da retrograde. Saçı kısa tutma saçların ince ve aralıklı belli bir uzunlukta tut ki önden arkaya uzanabilsin.

Mikro ığneleme yap finasterid kendi kararın zaten başlamışsın + topical tedavi de ekle bu tip saçlar toparlayınca çok iyi salınca direk dazlak gözüküyor.
minoxil fortre kullanmak istemiyorum bırakınca daha kötü yapıyor + döngü beni sinirlendirir ya  bizim okul uzaktan eğitim diyince kafayı vurdum yoksa vurmazdım bu arada 2 amcam 3 dayım var hepsi kel . 1 tane dayım 18 yaşında askere gitmiş 19da kel dönmüş ama hiç saçı yok onun yan arka üst tam kel yani beni ona benzetiyorlar tip olarak sanırım ona çekmişim

Facebook Twitter Instagram