Gönderen Konu: FINASTREID VE VÜCUT KILLARI  (Okunma sayısı 1022 defa)

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
FINASTREID VE VÜCUT KILLARI
« : 02 Mart 2021, 16:55:16 »
Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır gün aşırı propecia 0.5 mg kullanıyorum. Yani haftada yalnızca 4 gün almış bulunuyorum. 22 yaşındayım. Saçlarım da gözle görülür bir kalite artışı ve renklerde koyulasma mevcut. Bu zamana kadar ufak tefek yan etkiler haricinde bir problem yaşamadım. Günden güne iyiye gidiyor diyebilirim.

Daha önce açtığım başlıklar var tedavinin 6-8. Ayları civarında before after yapacağım.

Muhmtelen bu hafta hormon, sperm testi ve karaciğer enzimlerine baktıracagim. Merak ettiğim bir nokta var. Spor yaptığım için vücut killarimi alıyorum. Son 1 aydır vücudumda killarin daha seyrek çıktığını fark ettim. Örneğin göğüs ve karın bölgesi gibi. Ayni durum bacaklarda da mevcut fakat sakallar gayet iyi durumda. Çekmeme rağmen 1 tane dahi kopmuyor veya seyrelme yok Bu konu hakkında fikrinizi merak ediyorum.

Xeth

• Hero Member
Ynt: FINASTREID VE VÜCUT KILLARI
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2021, 16:58:05 »
Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır gün aşırı propecia 0.5 mg kullanıyorum. Yani haftada yalnızca 4 gün almış bulunuyorum. 22 yaşındayım. Saçlarım da gözle görülür bir kalite artışı ve renklerde koyulasma mevcut. Bu zamana kadar ufak tefek yan etkiler haricinde bir problem yaşamadım. Günden güne iyiye gidiyor diyebilirim.

Daha önce açtığım başlıklar var tedavinin 6-8. Ayları civarında before after yapacağım.

Muhmtelen bu hafta hormon, sperm testi ve karaciğer enzimlerine baktıracagim. Merak ettiğim bir nokta var. Spor yaptığım için vücut killarimi alıyorum. Son 1 aydır vücudumda killarin daha seyrek çıktığını fark ettim. Örneğin göğüs ve karın bölgesi gibi. Ayni durum bacaklarda da mevcut fakat sakallar gayet iyi durumda. Çekmeme rağmen 1 tane dahi kopmuyor veya seyrelme yok Bu konu hakkında fikrinizi merak ediyorum.

Vücut kılları daha zayıf. Sakallarda daha fazla androien reseptörü var. Dolayısıyla sakal pek etkilenmez. vücut kılları daha çabuk etkileniyor. Vücut kılları antiandrojen kullanmayan birinde de çekince gelir hocam. Önemsenecek bir durum yok kısaca, normal
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2021, 17:03:08 »
Vücut kılları daha zayıf. Sakallarda daha fazla androien reseptörü var. Dolayısıyla sakal pek etkilenmez. vücut kılları daha çabuk etkileniyor. Vücut kılları antiandrojen kullanmayan birinde de çekince gelir hocam. Önemsenecek bir durum yok kısaca, normal

Dostum vücut killarimi çektiğim de kopmuyor. Problem o değil. Finastreid öncesinde vücut killarimi aldığım da yaklaşık 1 ayda düzenli olarak hepsi kökünden çıkıp eski halini almaya yuz tutuyordu. Finastreid kullanirken ilk 3 ay yine bu sekildeydi fakat en son 1 ay once aldim. Eskisi gibi uzamadilar ve seyrek ciktilar bayağı. Bundan bahsediyorum :)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2021, 17:22:03 »
Dostum vücut killarimi çektiğim de kopmuyor. Problem o değil. Finastreid öncesinde vücut killarimi aldığım da yaklaşık 1 ayda düzenli olarak hepsi kökünden çıkıp eski halini almaya yuz tutuyordu. Finastreid kullanirken ilk 3 ay yine bu sekildeydi fakat en son 1 ay once aldim. Eskisi gibi uzamadilar ve seyrek ciktilar bayağı. Bundan bahsediyorum :)

Hocam zayıfladığı için yavaş uzuyor seyrek oluyor diyorum  :)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2021, 17:28:51 »
Hocam zayıfladığı için yavaş uzuyor seyrek oluyor diyorum  :)

Yani diyosun androjen reseptörü daha az olduğu için üzerine bi de finastreid eklenip mevcut dht azalınca bu şekilde olması normal :)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2021, 17:46:15 »
Yani diyosun androjen reseptörü daha az olduğu için üzerine bi de finastreid eklenip mevcut dht azalınca bu şekilde olması normal :)

Evet :)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2021, 18:28:09 »
Hocam hangi bolumde yaptiriliyor ? Endokrin de mi?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2021, 20:13:33 »
göğüs ve karındaki kılların  çoğu gitti , sakal da eskisine göre çok yavaş uzuyor benim

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2021, 14:59:45 »
Hocam hangi bolumde yaptiriliyor ? Endokrin de mi?

Üroloji ve Endokrinoloji de yaptırabilirsin

Facebook Twitter Instagram