Gönderen Konu: 21 Yaşında Bu Yaz Ekim Düşünüyorum ama emin olamıyorum  (Okunma sayısı 451 defa)

|Logan|

• Hero Member
Herkese iyi günler. Birkaç ay sonra 22 olacağım ve bu yaz ekim düşünüyorum çünkü üniversite hayatımda saçımı bu kadar düşünüp takmak istemiyorum. Uzun saçlarım ile her gün uğraşıp açıklığı kapamaya çalışıyorum. Ekim 2022den beri finas kullanıyorum ve bırakmayı da düşünmüyorum.  Her rüzgar çıkışında saçlarımın açıklığını gizlemeye çalışıyorum. Bir de üniversitede özgüveni de etkiliyor bu da yaşayacağım ilişkileri etkiliyor. Yaz ayında haziran gibi şahin çeliğe ektirmek istiyorum. Ancak whatsapp üzerinden konuştuğumda o da erken olduğunu birkaç sene daha beklememi söyledi hem maddi açıdan dezavantaj olduğunu hem de tam dökülme paternini görelim dedi ama son kararı bana bıraktı. Kendisi de haklı tabii ki ancak tam da üniversite çağında sosyalliğin en önemli olduğu vakitlerde özgüveni düşüren bu illeti biraz daha bekleyebilir miyim bilmiyorum.

Şimdi ben sadece ön  çizgi için yaklaşık 2500 greft bir ekim düşünüyorum. Finas ile de korumayı düşünüyorum. 26 27 yaşlarında eğer tekrardan rahatsız olursam yine bir ekim düşünüyorum. Finasteridin etkisinin ilerde azalıp azalmayacağını yabancı kaynaklarda araştırdım ve gördüğüm o ki çoğunlukta korumaya devam ediyor. Tabii belki de benim ön bölgeler ilerki dönemlerde daha da açılacak çünkü ön bölgede fin o kadar etkili değil. Ancak finasteridin tepe ve arka kısmı korumakta oldukça etkili olduğu kanıtlanmış bir şey o yüzden ilerki yaşlarımda da fin kullanımıyla birlikte tepe ve arka bölgemdeki dökülemeleri erteleyebileceğimi düşünüyorum. İlerde ön bölge için tekrardan bir ekim gerekecektir büyük ihtimal.

Aşağıda açık alanları görüyorsunuz son fotoğraf da günlük hayatta saçımı nasıl kapadığımı gösteriyor yan taraftaki uzun saçlarla kapıyorum. Zaten her berbere gittiğimde herkes aval aval bakıyor. Size sorum yukardaki düşüncem çok mu yanlış lütfen bir şeyler söyleyin uzun süredir araştırıyorum. Ertelersem ilerki zamanlarda ektirmediğim için üniversitede moralim daha da bozulur diye korkuyorum.  Hepinizin düşüncelerini bekliyorum abilerim kardeşlerim bu aralar canım çok sıkkın hem ailevi hem de başka sebeplerden dolayı bari şu soruna bir açıklık getirebileyim artık.

Anchar

• Sr. Member
Ynt: 21 Yaşında Bu Yaz Ekim Düşünüyorum ama emin olamıyorum
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2023, 00:53:52 »
Madem finasterid kullanacaksın bence ektir ama sadece ön taraftaki açık alanlara ayrıca bekle diyenede bence ektirme benim sana tavsiyem asuman hanıma at resimlerini .sana istediğin şekilde ekim olur beklemene gerek yok derse ona ektir.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2023, 01:00:05 »
Madem finasterid kullanacaksın bence ektir ama sadece ön taraftaki açık alanlara ayrıca bekle diyenede bence ektirme benim sana tavsiyem asuman hanıma at resimlerini .sana istediğin şekilde ekim olur beklemene gerek yok derse ona ektir.

Asuman hanıma bütçem maalesef yetmez. Şahin Çeliğe bile zorla yetiştirebileceğim zaten. Ancak kendilerinin ektirme demesinin sebebi de iyi niyetlerinden bence. Yoksa paragöz bir klinik olsaydı umut verirdi sürekli. Teşekkür ederim yorumun için.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2023, 02:18:27 Gönderen: khomur »
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2023, 19:14:26 »
Yardımcı olursa forumda konuyu gören arkadaşlar ve Hintell abi senin de yorumunu bekliyorum önemli benim için
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2023, 19:18:56 »
 tabiki doğrusu daha beklemektirde her zamanda doğru işe yaramaz genclikte tam olmayan saçı ilerde ne yapayım.onler dhtye dayanıksız.finasteridin saçını koruması kodlanmış genetik dokulmenin agresifliği ile alakalı anne karnında kodlanıyormuş.sayıyı ve çizgiyi ekimciye bırak.şahin celikte bakmış biraz gidicilik olcak ama tamda olcak gib durmuyor ektirsen olmaz ektirmesen olmaz bakıs açısıyla bakıp sana bırakmış bence.kapat şakakları için rahat olsun ilaç ve masaj yaparsın.ilerde dokulurse diye kenarı para toplarsın ektirirsin.genclikte saç sart.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2023, 19:27:45 »
tabiki doğrusu daha beklemektirde her zamanda doğru işe yaramaz genclikte tam olmayan saçı ilerde ne yapayım.onler dhtye dayanıksız.finasteridin saçını koruması kodlanmış genetik dokulmenin agresifliği ile alakalı anne karnında kodlanıyormuş.sayıyı ve çizgiyi ekimciye bırak.şahin celikte bakmış biraz gidicilik olcak ama tamda olcak gib durmuyor ektirsen olmaz ektirmesen olmaz bakıs açısıyla bakıp sana bırakmış bence.kapat şakakları için rahat olsun ilaç ve masaj yaparsın.ilerde dokulurse diye kenarı para toplarsın ektirirsin.genclikte saç sart.

Teşekkür ederim abi her zaman konularıma cevap veriyorsun sağ olasın. Normade önleri korumak için dutasterid alacaktım ancak prospektüsünde dutasterid bırakılsa bile bazı yan etkilerin kalıcı olma ihtimali olduğu yazıyor bu çok sıkıntı bir durum baya riskli. O yüzden fin alacağım bakalım bırakmayı da düşünmüyorum. Tek korkum ekilenler de ilerde dökülür mü diye fin hiç mi koruyamaz ön kısmı o beni tedirgin ediyor. Eğer ekilenleri fin koruyamayacaksa ektirmek pek avantajlı olmuyor.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2023, 19:34:09 »
 rica ederim ne demek.arkadaki yasam suresi kadar yasar saçlar.2 kulak arasındakiler daha dayanıklıdır en kellerin bile 2 kulak arasındakilerin kaldığını gorursun ordan alıp ekerler.ama onlerde doğallık en arkadaki tekli greftlerle yakalanır onlarda dokulmez goruon kelleri.finasterid yuzde 40 yavaslatır işi dut yuzde 55.arada 15lik riske atma kendini.masajlada beslersin saçları ilerde.şu onde ortada kalan saçlarındada dokulmeler olcak ama ne kadar olcak.hoca daha iyi bilir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2023, 19:48:48 »
rica ederim ne demek.arkadaki yasam suresi kadar yasar saçlar.2 kulak arasındakiler daha dayanıklıdır en kellerin bile 2 kulak arasındakilerin kaldığını gorursun ordan alıp ekerler.ama onlerde doğallık en arkadaki tekli greftlerle yakalanır onlarda dokulmez goruon kelleri.finasterid yuzde 40 yavaslatır işi dut yuzde 55.arada 15lik riske atma kendini.masajlada beslersin saçları ilerde.şu onde ortada kalan saçlarındada dokulmeler olcak ama ne kadar olcak.hoca daha iyi bilir.

O ön orta dökülmesi korkutuyor beni ne kadar dökülür acaba fin ne kadar korur onları bunları hiç bilemiyoruz. Ama şu da var önde dökülme fark edersem ekstra engellemek için ne yapabilirim ki.
Bir de ektirirken saçları kazıdıktan sonra saçlar eskisi gibi uzar mı yoğun olur mu o da tedirgin ediyor beni çünkü bazı kişiler kazıdıktan sonra eskisi gibi olmayabiliyormuş öyle diyorlar
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2023, 20:25:45 »
 ne kazıtcan derdin o olsun.arkadaki uzama hızıyla uzar.finle hormonu baskılıcan masajla saçı beslicen.her saçta olduğunu gibi ölçü ne ekim ne ilaç kodlanmış genetik dokulmenin agresifliği.oralar gozume 26 27 ye kadar dayancak gibi gozukuyor.ilaç milaç derken 30 yaparsın.sonrada dht yavaslamaya baslıyor.olmadı 2. ekim.

Facebook Twitter Instagram