Gönderen Konu: Kerastase Spesifique mu Genesis mi  (Okunma sayısı 946 defa)

kelimsi05

• Sr. Member
Kerastase Spesifique mu Genesis mi
« : 09 Şubat 2023, 22:31:02 »
Arkadaşlar merhabalar daha önce kullanan var mı bu ikisini de? Genesis Homme da zencefil kökü kreatin ve amineksil varmış. Densifique kullanıyorum şu an fakat çok hoşuma gitmedi.
Spesifique
Pro-Actif Sistem: Üç aktif maddenin birleşimi
1. Enflamasyonu ortadan kaldıran bir antibakteriyel madde
2. Saç derisini rahatlatan, yatıştıran ve canlılık kazandıran yatıştırıcı bir madde
3. Mikro dolaşımı harekete geçiren düzenleyici bir madde
Saçta daha doğal bir his bırakması için silikonsuz formül

Tüm İçerik Listesi

Aqua / Water - Sodium Laureth Sulfate - Laureth-5 Carboxylic Acid - Propylene Glycol - Ceteareth-60 Myristyl Glycol - Sodium Chloride - Sodium Benzoate - Sodium Hydroxide - Hydroxycitronellal - Sodium Acetate - Polyquaternium-10 - Salicylic Acid - Linalool - Benzyl Alcohol - Isopropyl Alcohol - Piroctone Olamine - Tartaric Acid - Citronellol - Citric Acid - Hexylene Glycol - Hexyl Cinnamal - Glycyrrhetinic Acid - Parfum / Fragrance

Genesis Homme Bain de masse épaississant

Genesis Homme Rutini
Saç dökülmesi uzun bir süre birçok insan için bir kaçınılmaz gibi geldi, ancak bugün saç dökülmesi yavaşlatılabilen ve önlenebilen bir şeydir. Genesis Homme koleksiyonumuz, saç kökünü güçlendirmek ve saç dökülmesini durdurmak için kreatin, zencefil kökü ve amineksil (minoksidile güçlü bir alternatif) uyarıcı gibi folikül artırıcı bileşenlerle güçlendirilmiştir.

Temel İçerikler

Kreatin
Saç telini içeriden yeniden yapılandırır ve güçlendirir. Saçın yapısını iyileştirir ve ısı hasarına ve UV ışınlarına karşı korur.

Zencefil Kökleri
Günlük dış saldırganlara karşı koruma yeteneği ile bilinen zencefil kökü, saç hücrelerinin yenilenmesini hızlandırır ve saç derisini uyarır.

Tüm İçeriklerin Listesi

Aqua / Water / Eau • Sodium Laureth Sulfate • Sodium Lauryl Sulfate • Sodium Chloride • Cocamide Mea • Sodium Benzoate • Sodium Hydroxide • Citric Acid • Hexylene Glycol • Salicylic Acid •Limonene • Creatine • Menthoxypropanediol • Linalool • Benzyl Salicylate • Coumarin • Zingiber Officinale Root Extract / Ginger Root Extract • Citral • Benzyl Alcohol • Citronellol • Ci 42090 / Blue 1 • Ci 17200 / Red 33 • Ci 19140 / Yellow 5 • Parfum / Fragrance •

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Kerastase Spesifique mu Genesis mi
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2023, 13:57:45 »
dostum saç dökülmesinin sebebine önce odaklanmalıyız
saç dökülmesinin sebebi nedir DHT GENETİK DÖKÜLME
salğılanan hormon saç köklerine yapışıp beslenmeyi önler saç teli zayıflar incelir tüy kıvamına gelir ve dökülür kısaca durum bu.

şimdi bu ürünün içinde dht baskılayıcı bir madde söz konusu mu ben göremedim ?

o zaman bu şu durumuma benzer böbrekleri ağrıyan bir insana
apandist teşhisi koymaya..

bu tarz ürünlerin şu şekilde faydası olur
ana sebebi ortadan kaldırırsın ondan sonra saç beslenmesini hızlandırır
ama ana sebep ortadayken ancak para harcarsın olan bu

başın ağrıyorsa ağrı kesici alırsın vitamin almazsın dimi
işte senin durumun başın ağrıyorken bu durumu vitamin kullnarak geçiştirmek gibi.
Global Moderator

kelimsi05

• Sr. Member
Ynt: Kerastase Spesifique mu Genesis mi
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2023, 19:09:15 »
dostum saç dökülmesinin sebebine önce odaklanmalıyız
saç dökülmesinin sebebi nedir DHT GENETİK DÖKÜLME
salğılanan hormon saç köklerine yapışıp beslenmeyi önler saç teli zayıflar incelir tüy kıvamına gelir ve dökülür kısaca durum bu.

şimdi bu ürünün içinde dht baskılayıcı bir madde söz konusu mu ben göremedim ?

o zaman bu şu durumuma benzer böbrekleri ağrıyan bir insana
apandist teşhisi koymaya..

bu tarz ürünlerin şu şekilde faydası olur
ana sebebi ortadan kaldırırsın ondan sonra saç beslenmesini hızlandırır
ama ana sebep ortadayken ancak para harcarsın olan bu

başın ağrıyorsa ağrı kesici alırsın vitamin almazsın dimi
işte senin durumun başın ağrıyorken bu durumu vitamin kullnarak geçiştirmek gibi.

Abi haklısın ancak ben hali hazırda çok az da baskılasa xpecia kullanıyorum ve yeterli geliyor bana. Saç dökülmem max günde 30-40. Çoğu duş ve saç kurutma esnasında oluyor. İşten eve gelip tarayayım 1 tel ya geliyor ya gelmiyor tarağa. Yatağımda yastığımda vs de yok şükğr agresif bir dökülmem yok ancak şakakları çok erken kaybettim. Hali hazırda dermastamp yapıyorum. Şampuan saç dökülmesini(genetik) azaltmaz evet ancak kötü şampuan döküyor özellikle içinde silikon olanlar uzun vadede cılızlaştırıyor deniliyor. Benim amacım dht nin saçlı deride oluşturduğu yağı güzelce temizlemesi ve koparak dökülmeleri ennazından azaltması. Kerastase ın şampuanlarının iyi olduğunu duydum bu iki şampuanı buldum ancak kararsız kaldım. Finasterid kullanmaya şu an başlamak istemiyorum çünkü dökülmem agresif değil kalan saçlarımda aşırı bir incelme gözlemleyemiyorum daha agresifleşirse o zamana bırakıyorum elimdeki kurşunları harcamamak amaçlı.
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram