Gönderen Konu: Vichy dercos mu Kerastase mi ?  (Okunma sayısı 7099 defa)

ozandemir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Vichy dercos mu Kerastase mi ?
« : 09 Temmuz 2019, 14:41:12 »
Merhaba arkadaşlar aklımda bu 2 şampuan var kullanan arkadaşlar fikir verirse sevinirim. Bide sürekli bu şampuanları kullanmak saça zarar verir mi bildiğim kadarıyla selenyum sülfit saç tellerini inceltiyor. İkisinin de içinde Sodium Laureth Sulfate var.

Melron

• Yeni üye
  • *
Ynt: Vichy dercos mu Kerastase mi ?
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2019, 15:07:12 »
Ben Revitadan sonra Kerastaseye geçiş yapmayı planlıyorum,kullananlardan olumlu geri dönüşler aldım.Vichy Deros hakkında pek bi bilgim yok

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2019, 21:43:38 »
dostum ben bütün şampuanları kullandım vichy almanı pek önermem bende pek işe yaramadı açıkcası şuan revita kullanıyorum bende fakat geçiş yapmayı planlıyorum başka bir şampuana

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2019, 23:15:37 »
dökülmen varsa vichy dercosun dökülme karşıtı olanını kullan.kerastasenin dökülme karşıtı olanı vichy ile bence aynı kategoride ikiside üst seviye şampuanlar tabi sadece dökülmeyi engellesin diye kullanırsan hayal kırıklığına uğrarsın.

ozandemir

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Temmuz 2019, 10:24:48 »
Ben Revitadan sonra Kerastaseye geçiş yapmayı planlıyorum,kullananlardan olumlu geri dönüşler aldım.Vichy Deros hakkında pek bi bilgim yok

dostum ben bütün şampuanları kullandım vichy almanı pek önermem bende pek işe yaramadı açıkcası şuan revita kullanıyorum bende fakat geçiş yapmayı planlıyorum başka bir şampuana

dökülmen varsa vichy dercosun dökülme karşıtı olanını kullan.kerastasenin dökülme karşıtı olanı vichy ile bence aynı kategoride ikiside üst seviye şampuanlar tabi sadece dökülmeyi engellesin diye kullanırsan hayal kırıklığına uğrarsın.

Cevaplar için teşekkür ederim. Peki bu şampuanları uzun süre kullanmak saç tellerini inceltir mi ?

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2019, 21:23:14 »
Cevaplar için teşekkür ederim. Peki bu şampuanları uzun süre kullanmak saç tellerini inceltir mi ?

neden öyle bir şey düşündün ki,sende aga varsa yani genetik dökülme saç tellerin zamanla incelir.bunun sorumlusu ne kerastase şampuan nede vichy dercos olur .şampuanların böyle kötü etkileri yok saçlar üzerimde ki bahsettiğin iki şampuanda kaliteli şampuanlar.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2019, 14:16:38 »
Bu kadar kaliteli denen markalar niye sls kullanıyor hala? Sls hakkında ne düşüyorsunuz?

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2019, 18:41:29 »
Türkiye piyasasındaki bütün şampuanları tecrübe etmiş biri olarak ilk sırada revita 2.sırada kerastase densifique men geliyor kerastase dan önce en memnun kaldığım ise davines energizing di vichy den  memnun kalmadım uzun süreli kullanımda saçlarımı inceltti ayrıca kerastase men de sls yok als var :)

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2019, 19:22:30 »
Türkiye piyasasındaki bütün şampuanları tecrübe etmiş biri olarak ilk sırada revita 2.sırada kerastase densifique men geliyor kerastase dan önce en memnun kaldığım ise davines energizing di vichy den  memnun kalmadım uzun süreli kullanımda saçlarımı inceltti ayrıca kerastase men de sls yok als var :)
Kerestasenin yağlı saçlar için olanını kullandınız mı, densifique yağı engelliyor mu?

atilla17

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2019, 22:27:51 »
benim saçlı derim çok huysuz saçlarımın uçları kuru dipleri yağlı mesela normalde ama bu şampuan hem saç dökülmemi koruyor hem saçlı deriyi geç yağlandırıyor hemde saçlarım bi tık daha dolgun ve  hacimli duruyor yani bi şampuandan alınabilecek herşeyi yapıyor, günlük yıkıyorum birde. kurutmuyor tabikide en önemlisi benim için. (günlük yıkamadan dolayı). bahsettiğim kerastase densifique bain homme şampuan siyah renk, içeriğinde biotin+taurine olan.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2019, 22:37:13 »
benim saçlı derim çok huysuz saçlarımın uçları kuru dipleri yağlı mesela normalde ama bu şampuan hem saç dökülmemi koruyor hem saçlı deriyi geç yağlandırıyor hemde saçlarım bi tık daha dolgun ve  hacimli duruyor yani bi şampuandan alınabilecek herşeyi yapıyor, günlük yıkıyorum birde. kurutmuyor tabikide en önemlisi benim için. (günlük yıkamadan dolayı). bahsettiğim kerastase densifique bain homme şampuan siyah renk, içeriğinde biotin+taurine olan.
Çok iyi ben araştırayım ozaman teşekkürler..

Sunrise

• Full Member
« Yanıtla #11 : 14 Ekim 2019, 22:59:42 »
Bu kadar kaliteli denen markalar niye sls kullanıyor hala? Sls hakkında ne düşüyorsunuz?

Valla zararlı diyorlar ama bebek şampuanlarında bile olabiliyormuş SLS bu yüzden benim Bioxcin Forte şampuanında SLS olmasına rağmen kafamda genelde 2-3 dakika bekleterek kullanıyorum

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 14 Ekim 2019, 23:06:05 »
Valla zararlı diyorlar ama bebek şampuanlarında bile olabiliyormuş SLS bu yüzden benim Bioxcin Forte şampuanında SLS olmasına rağmen kafamda genelde 2-3 dakika bekleterek kullanıyorum
Aynen sebamed bebek şampuanı aldım oğlum için sls var içinde. Sls olmayan bulamadım maalesef.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 14 Ekim 2019, 23:07:16 »
Sawpoo ve seboderm de yok sls. Onları kullanıyorum şu an. Bitince kerastase deneyebilirim.

Facebook Twitter Instagram