Gönderen Konu: NEWLIFEMED 4550 GREFT MANUEL FUE SAÇ EKİMİ  (Okunma sayısı 532 defa)

Onur Köse

• Yeni üye
  • *
NEWLIFEMED 4550 GREFT MANUEL FUE SAÇ EKİMİ
« : 22 Şubat 2023, 14:04:53 »
Merhabalar Akadaşlar. Ben Onur Köse.
1 yıl önce yaptırdığım saç ekimi sürecimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Araştırma işinde çılgın biri olarak manuel fue der susarım neden mi.. şöyle ki; Yine uzun araştırmalar, bol telefon
konuşmaları ile beraber bir çok kurumu tabiri caizse baya bi darladım :) tabir bi tarafa en iyisi ve en sağlıklısı
olmalıydı haksız mıyım, bence değilim. Öylede yaptım. Bu uzun süre beni en doğru karara yine her zamanki gibi getirdi.bu arada şunu söylemeden geçmek olmaz ki manuel fue yönteminin diğer yöntemlere göre daha pahalı olduğu aşikar. araştırın göreceksiniz :)
manuel fue Yöntemi mikro motorun aksine tek tek ayırarak kalınlığı, sayısı, adeti kısaca inanılmaz bir emek ve sağlık barındırıyor ki tam da böyle oldu.şimdi yönteme karar verdikten sonra size süreci adım adım anlatayım. Çılgın araştırmalar telefonlar yazışmalar sonucunda her birey gibi karar verip NEWLİFEMED ile tanıştım. tam da burada ''diğerlerinden farkı neydi'' sorusunu duyar gibiyim.Şöyleki seçim yapmak sana aktarılan bilgilerin samimiyeti ve profesyonelliği, saç ekimi sonuçlarını inceleme ve bakış açısıyla alakalı aslında bu seçimler, bir nevi enerji diyebiliriz. Ya da başka bir seçenekle ‘’tanıdığın tanıdığı’’ yoluna gidersin.. Soru cevap, soru cevap, ben ilk yolu tercih edenlerdenim. Bu tip operasyon kafalarında, insan işin uygulama tarafıyla beraber ilgi alaka tarafınıda bir kenara bırakamıyor..

Bu sebeple operasyon sürecimi size özetlemek isterim.
ilk olarak bir gün öncesinden beni anlaşmalı  oldukları laboratuvara yönlendirdiler ve tüm kan değerlerime baktılar. Ertesi gün sabah 7:30 da Erenköy’ de ki kliniklerine gittim. Beni operasyon ekibinden Operasyon şefi Müjde Hanım ve Mustafa Hoca karşıladılar. ilk olarak muayene edildim. Saç kalınlığıma, donör kapasiteme ve ileride ki saç dökülme risklerime kadar her şeyi ayrıntılı bir şekilde anlattılar.Sonrasında Mustafa hoca ve operasyon şefi Müjde hanım ile birlikte frontline çizgimimi belirledik. sonra saçlarım traş edildi ve yıkandı. Artık operasyon odasına geçme vaktiydi ve geçtik. Operasyon ekibi Mustafa Hoca ile beraber toplam 6 kişiydi. ilk olarak damar yolu açıldı, neden açıldığını sordum, Mustafa hoca, operasyon esnasında olası bir komplikasyonu önlemek için damar yolu açtıklarını belirtti.
ilk olarak donör alanıma anestezi yapılmaya başlandı. ortalama 10-15 dakika sonra artık donör alanımda bişey hissetmiyordum.Anestezi esnasında da çok acıdığını söyleyemem ama tabi herkesin ağrı eşiği farklıdır :)

Ekstraksiyon ( Extraction) işlemi, manuel fue yöntemiyle Müjde ve İrem Hanım yapmaya başladılar. İşlem boyunca oturma pozisyonunda oturdum. Ortalama 2 saat sürdü. İlk gün 2300 grefti tek tek titizlikle uzunluğuna, sayısına ve yapısına göre ayırıp ve en önemlisi organ nakli solüsyonun içinde beklettiler. (Her şeyi ayrıntılarıyla anlatmarı da hoşuma gitmedi değil :) ) 2 saat boyunca telefonumla işlerimi hallettim, aslında biraz boynum ve belim ağrımadı desem yalan olur ama onuda beni dinlendirerek çözdüler :) Extraction bittikten sonra öğle yemeği arası verildi ve yaklaşık 25 dakika sonra tekrar operasyon odasına aldılar.  Odada bu sefer yatar pozisyondaydım ve kanalların açılacağı alan için anestezi yapılmaya başlandı. Bu anestezi esnasında da yine çok az acı hissettim hatta extractiondan önce yapılan anesteziden daha kısa sürdü. sonra Müjde hanım kanallarımı açmaya başladı. o sırada kendisini 2 kişi daha asiste ediyordu. Ortalama 1 saat sonra kanal açma işlemi bitti. ve hemen akabinde greftlerim ekilmeye başlandı. Bu süreç yaklaşık 2,5 saat sürdü. sonrasında operasyon bitti ve bandajım yapıldı. ve bana gereken bütün bilgiler ve materyaller (buz jel, yastık ağrı kesici vb.) verildi ve evime uğurlandım.

2.operasyon gününde aynı 1. Günde ki gibi rahat geçti ve ilk günle aynı süreçleri yaşadım. 2. Operasyon günümün ertesi günü sabah saatlerinde tekrar kliniğe gittim ve ilk saç yıkamamı yaptılar ve bana saçlarımı 10 gün boyunca nasıl yıkayacağımı anlattılar, 10 gün sonrasında kliniğe tekrar gittim ve kabuklarımı döktüler. Gerçekten 10 gün sonraki görüntü bile beni çok mutlu etti. Bütün donör ve ekim alanın iyileşmesi sevindiriciydi. İşlemden sonraki süreçtede tabiri caizse onlar benim yakamı bırakmadı ve bu kadar ilgiyi tahmin etmemiştim. :) aşırı memnun kaldım. Şu anda sonucumun 14. ayındayım. Her şey güzel gidiyor benim için. Neden şimdiye kadar paylaşmadın derseniz de , açıkçası tamamen sonucumu görmek istedim ve bunun için 12 ay beklemem gerektiğini de biliyorum. Şimdi gönül rahatlığıyla sizle tecrübemi paylaşmak istedim. Kesinlikle ulaşın konuşun. sürecim çok iyi geçti. Baştan sona harika ilgilendiler ve düşündüğümden çok daha iyisiyle karşılaştım. NEWLİFEMED ekibine bunu borç bildim ve burada paylaşmak istedim. çünkü gerçekten çok iyiler. ne demişler hak edene hakkı verilmeli. Mükemmelsiniz. araştırın çok iyi araştırın ama bu ekibi darladıklarınızın arasına eklemeyi sakın unutmayın. :)

Size operasyon öncesi ve sonrası fotoğraflarımı ve ayrıca 6 aylık sonuç fotoğraflarımı paylaşacağım. En kısa zamanda da 14 aylık sonucumu paylaşacağım zira bir kuaföre gitmem lazım :)

Onur Köse

• Yeni üye
  • *
Ynt: NEWLIFEMED 4550 GREFT MANUEL FUE SAÇ EKİMİ
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2023, 14:10:51 »
frontline çizilmiş fotoğraflarım aşağıda görebilirsiniz.

Onur Köse

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2023, 14:13:19 »
operasyon sonrası fotoğraflarım:

Onur Köse

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2023, 14:16:11 »
6 aylık sonuç fotoğraflarım

Beygirbey

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2023, 18:33:09 »
Merhaba, öncelikle saç ekiminiz hayırlı uğurlu olsun. Bu tarz dökülme hikayeleri, açıklıklar ve alınan sonuçlar sanırım buradaki insanları kıskandırmak için var ;D Zaten bir sürü saçı varmış neden ekim yaptırmış diyen de çıkar ama bu forumun kullanıcısı estetiğin kişisel bir konu olduğunu bilir :) Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim, klinik süreçlerinin tanıtılması açısından oldukça bilgi verici. Mikromotor kullanılmaması el işçiliğine bağlı olarak herhalde daha iyi sonuçlar elde ediyordur. Maalesef buradaki birçok kişi gibi benim de donör alanımdan mikromotorla alım yapıldı. Titizlik, ölçümler, uygun solüsyonlarda greftlerin bekletilmesi vs. hepsi iyi detaylar.

Diğer taraftan ben bir ekim adayı olsam sizin sonucunuza bakıp kliniğinizi tercih etmek istemezdim. Zira zaten açıklığınız buradaki birçok kişinin ekimi bile düşünmeyeceği kadar az gibi gözüküyor. Fakat önceden de belirttiğim gibi, estetik tamamen kişisel bir konu ve en önemlisi sizin nasıl mutlu olacağınız. Şahsen daha çeşitli sonuçlarını görebildiğim bir merkezi tercih ederdim, örneğin kendi dökülme tipime daha yakın olan veya geniş açıklıklarda nasıl çalıştığını ve sonuç aldığımı gördüğüm bir klinik. Yani kliniğinizi değerlendirebilmek için daha zor vakalarda nasıl çalıştıklarını da görebilmek gerekir bence. Bir ekim uzmanı olmamakla birlikte, açıklığınızı görerek ilgili klinik için reklam yüzü olabilecek kolaylıkta ve az riskli bir ekim adayı olduğunuzu düşünüyorum.

Güzel ve temiz çalışılmış bir ekim gibi gözüküyor. Donörde de bir bu kadarlık daha malzeme (en az) var gibi gözüküyor. Yaşınızı bilmiyorum ama şikayetiniz devam ederse ileride çok isterseniz vertekse de bol keseden saçarsınız. Süreçte kullandığınız takviyeler ve size zamanında uyguladıkları fiyat politikasıyla ilgili de bilgi vermeniz yol gösterici olur. Tekrar hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2023, 18:39:57 Gönderen: Beygirbey »
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2023, 19:18:30 »
orta tepe ve vertex ekim öncesinden çok bir farkı yok gibi görünüyor aslında ekim merkezi parofesyonel çalışan bir yer izlenimi veriyor ilk ekim fotoğtaflarına bakarak fakat bu son duruma pek yansımamış özellikle ön çizgi çok daha iyi olması gerekirdi saçlar dalgalı olduğu için bir miktar kapatıcılık kurtarmış ama sıklık çok iyi değil umarım zamanla değişir.

Onur Köse

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2023, 17:18:34 »
Selamlar;
Sizde haklısınız, aslında bir çok insan gerek yok saç ektirmeye gibi söylemler de bulundu ancak bu kişinin mutlu olmasıyla, beklentisiyle alakalı bir durum. Ön haattımda ki saçlar, fotoğraflarda göründüğünden çok daha geriye gitmişti vertex içinde finasteride kullanabilirsin dedi Mustafa hoca, şu an ki halinden daha iyi olur, dedi ancak ben kullanmayı tercih etmedim ve vertex alanı içinde bir planlama yapmasını istedim. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Ben memnun kaldım, beklentimi karşıladı ( ki herkesin beklentisi tabi ki farklı)
Sizlerle paylaşmak istedim :)

fiyat bilgisini arayıp almanız ülkede ki ani değişimlerin sebebiyle daha sağlıklı olacaktır. Teşekkürler....

Merhaba, öncelikle saç ekiminiz hayırlı uğurlu olsun. Bu tarz dökülme hikayeleri, açıklıklar ve alınan sonuçlar sanırım buradaki insanları kıskandırmak için var ;D Zaten bir sürü saçı varmış neden ekim yaptırmış diyen de çıkar ama bu forumun kullanıcısı estetiğin kişisel bir konu olduğunu bilir :) Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim, klinik süreçlerinin tanıtılması açısından oldukça bilgi verici. Mikromotor kullanılmaması el işçiliğine bağlı olarak herhalde daha iyi sonuçlar elde ediyordur. Maalesef buradaki birçok kişi gibi benim de donör alanımdan mikromotorla alım yapıldı. Titizlik, ölçümler, uygun solüsyonlarda greftlerin bekletilmesi vs. hepsi iyi detaylar.

Diğer taraftan ben bir ekim adayı olsam sizin sonucunuza bakıp kliniğinizi tercih etmek istemezdim. Zira zaten açıklığınız buradaki birçok kişinin ekimi bile düşünmeyeceği kadar az gibi gözüküyor. Fakat önceden de belirttiğim gibi, estetik tamamen kişisel bir konu ve en önemlisi sizin nasıl mutlu olacağınız. Şahsen daha çeşitli sonuçlarını görebildiğim bir merkezi tercih ederdim, örneğin kendi dökülme tipime daha yakın olan veya geniş açıklıklarda nasıl çalıştığını ve sonuç aldığımı gördüğüm bir klinik. Yani kliniğinizi değerlendirebilmek için daha zor vakalarda nasıl çalıştıklarını da görebilmek gerekir bence. Bir ekim uzmanı olmamakla birlikte, açıklığınızı görerek ilgili klinik için reklam yüzü olabilecek kolaylıkta ve az riskli bir ekim adayı olduğunuzu düşünüyorum.

Güzel ve temiz çalışılmış bir ekim gibi gözüküyor. Donörde de bir bu kadarlık daha malzeme (en az) var gibi gözüküyor. Yaşınızı bilmiyorum ama şikayetiniz devam ederse ileride çok isterseniz vertekse de bol keseden saçarsınız. Süreçte kullandığınız takviyeler ve size zamanında uyguladıkları fiyat politikasıyla ilgili de bilgi vermeniz yol gösterici olur. Tekrar hayırlı olsun.

Facebook Twitter Instagram