Gönderen Konu: NEWLIFEMED 4679 GREFT- MANUEL FUE SAÇ EKİMİ - PROF.DR.ALP BAYRAMOĞLU  (Okunma sayısı 1370 defa)

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,  :)
Sizinle saç ekimi operasyon sürecimi paylaşmak istiyorum. Ben bir ksımı Almanya da , bir kısmında da Türkiye de vakit geçiriyorum. Saçlarımın ön tarafını ve tepe bölgesini kaybetmeye başladığımda, saç ekimi merkezi araştırmalarım başladı ve bunu Türkiye’ de yaptırmaya karar verdim. Sizde biliyorsunuz ki bu araştırmayı çok iyi yapmanız gerekiyor. Bende araştırmalarım sonucu Manuel FUE yaptırmak isteyenlerden oldum. Bu araştırmaları yaparken de istediğim şeyin fiyatının diğer micromotor operasyonlarına göre daha pahalı olduğunu gördüm. Manuel FUE diye aramalarıma devam ederken NEWLIFEMED’i buldum. Bulduğumda şaşırdığım diğer şey ise Asmed ten ayrılan Prof.Dr.Alp Bayramoğlu ‘ nun  bu ekip ile çalışmasıydı. Sonrasında muayene olmak için randevu aldım. Saçlarım incelendi. Donör kapasitem, saç kalınlığım, saç yoğunluğum ve ileride saçlarımın nereye kadar döküleceğini vs. bana anlattı Alp Hoca. Sonra da operasyon tarihi almaya karar verdim.
Şimdi sizinle 10 ay önce yaptırdığım saç ektirme serüvenimi paylaşmak istiyorum.
Benim için kesinlikle olağandışı ve beklediğimden çok daha iyi çıkan sonuçlarımla, eğer siz de bir gün bu yolculuğa çıkmak isterseniz size yol gösterebilmek isterim.

Sonuçlar beklediğimden çok daha iyi çıktığı için 12./18. ayı beklemek yerine 10 ay sonundaki sonuçları paylaşmak istedim. Tabi ki 12. Ayı da paylaşacağım ama şu anda da çok mutlu olduğum için, şimdiden paylaşmak istedim😊

Bu kararımda etkili olan en büyük faktör tabi ki ekibin Manuel FUE yapıyor olmaları. Ayrıca Alp hocanın daha önceden Asmed te çalışmış olması ve sonuçlarını daha önceden görmemdi. Aslında bütün ekip asmed de senelerce çalışmış, ancak bunun reklamını yapmıyor olmaları şaşırttı beni açıkçası.
Genel olarak ekibin harika samimiyetleri, profesyonellikleri, kaliteleri ve bir insanı daha estetik hale getirebilecek olmanın enerjisi ve motivasyonuyla dolu olmalarının yanı sıra kullandıkları yöntemler ve bakış acılarıyla da beni çok etkilediler.

Attığımız adımları sizin için de bir özetlemek isterim. Operasyona karar verdikten sonra operasyon günü aldım. Operasyonumun 1 gün öncesinden otelime yerleştim ve beni anlaşmalı oldukları laboratuvara götürdüler ve gerekli testler için kan verdim sonrasında tekrar otelime bırakıldım.
Ertesi sabah otelimden transfer ile alındım, 08 00 de Erenköy’ de ki kliniklerine vardık. Beni çok sıcak ve samimi şekilde ekip ve Alp hoca karşıladı.
Daha önceden sac kalınlığım ve donör kapasitem incelendiği için ve beni çok ayrıntılı bilgilendirdikleri için frontline ve backline çizimime geçtik. Kafam tras edildikten ve yıkandıktan sonra operasyon odasında kendimizi bulduk. Operasyon odasında alp hoca ve 5 hemşire vardı. Operasyon sırasınca çıkabilecek komplikasyonların önlenme amacıyla damar yolum açıldı ve dönor alanlara anestezi yapılmaya başlandı. Yaklaşık 10 dakika içinde dönor alanı tamamen uyuştu. Anestezi sırasınca hemşirelerin eli çok hafifti ve benim tüm süreç boyunca gerginliğimi üstümden atmama çok yardımcı oldular.Daha sonra manuel fue yöntemi kullanılarak extraction işlemine başlandı. 2 saat boyunca oturma pozisyonunda oturdum.
 Benim ilk gün operasyonum da frontline / ön kısım yapıldı. Saçlar ekilmeden önce, organ nakli solüsyonu içerisinde zarar görmeden en taze haliyle saklandı. Birinci gün 2600 greft alındı dönor alanımdan.
Extraction bittikten sonra kısa bir mola verdik ve kanal açma işlemi başladı. Bu süreçte Alp hoca, teker teker 2600 adet kanal açtı. Bunu açarken kafamın şekline / orjinal saclarla uyumuna / yönlerine gibi faktörlere dikkat ederek kanal acımı devam etti.
Kanal açımından sonra da greftlerim teker teker kanallara ekilmeye başlandı ve ortalama 2 saat sürdü. Bu süreç en son aşamaydı. Bundan sonra operasyon bitti ve bandajlarım yapıldı. İhtiyacım olan tüm bilgiler ve materyalleri bana verdikten sonra beni transferle otelime uğurladılar.
2. gün tamamen aynı şekilde geçti. İkinci gün 2000 greft çıkarılıp ekildi.
Bundan sonra bana sac bakımı ve yıkamam için detayları açıkladılar. 10 gün sonra da kabuklarımın dökülmesi için tekrar kliniğe gittim.
10 gün sonraki görüntünüz bile sizi çok mutlu edecektir. Halbuki bu görüntü daha sonra oluşacak güzelliğin yanında gölgede kalıyor ama yine de iyi hissediyor insan kendini😊. 10 gün içinde donör ve ekim alanının hızlıca iyileşmeye başladığını zaten fark edeceksiniz.
Size sonuçlarımı çok erken / onuncu ayım bitmeden paylaşıyorum. Bunun bilincinde sonuçların değerlendirilmesi en hayırlısı ve sağlıklısı olur.
Sonuçlardan çok memnunum huzurluyum ve mutluyum. Tamamen görüntümün değiştiğini bildirmek ve kendimi çok mutlu hissettiğimi söylemek isterim. Bende 20 yasından beri dedemden gelen kellik genini adeta yerle bir ederek, bana bu estetik görüntüyü sağlayan takımı herkese tavsiye ediyorum.
Kesinlikle ulaşın konuşun Gerekirse ben ulaştırırım, kendileriyle görüşmeye devam ediyorum. Operasyondan sonra sık sık fotoğraflarımı isteyerek çok iyi takip ettiler ve ediyorlar da. Sürecim harika geçti. Baştan sona bir kardeş gibi ilgilendiler ve düşündüğümden çok daha iyisiyle karşılaştım. NEWLİFEMED ekibinin hakkını teslim etmek lazım ve bu yüzden de bunu burada paylaşmak ve olabildiğince çok kişiye ulaştırmak isterim . Bana sorularınız olursa lütfen çekinmeden yazabilirsiniz.….

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Operasyon öncesi ve tras edilmis hallerinin devami

kandan

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
forum kuralları gereği saç ekiminizi ekim zamanı paylaşmalısınız bu sonuç bizim için pek bir şey ifade etmez dostum
herkes ekim yaptırdığı an en geç 1 hafta içinde forumda konu açar ve süreçlerini beraber takip ederiz.

mutlu olmana sevindim ama keşke takip etseydik sonucu. ücret ne ödedin ?

asmed deki alp hoca değil mi bu ?

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
tras edilme ve frontline ciziminin devamı

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Operasyon Sonrası

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Operasyon Sonrası Devamı

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ve son olarak da şu anki hali

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Su anki halinin devamı

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Burada ekilen sacların istatistigini bulabilirsiniz

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları

Oma. K.

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
forum kuralları gereği saç ekiminizi ekim zamanı paylaşmalısınız bu sonuç bizim için pek bir şey ifade etmez dostum
herkes ekim yaptırdığı an en geç 1 hafta içinde forumda konu açar ve süreçlerini beraber takip ederiz.

mutlu olmana sevindim ama keşke takip etseydik sonucu. ücret ne ödedin ?

asmed deki alp hoca değil mi bu ?

bilmiyordum inanın. bir kaç arkadaşımda newlifemed de ekim yaptıracak. onları bu konuda uyaracağım. yaptırır yaptırmaz yazmaya başlarlar. ilginiz için teşekkür ederim.
ben 55.000 TL ödedim. Evet Alp bey yaptı.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
12 ay saç ekim sürecini bizimle paylaşman gerekiyor du.
Ekimin ilk günlerinden konuların güvenilir olması adına.

Ön hat seyrek duruyor hala? Baya da sık ekilmiş görünüyor
Çok fre vermiş gibi 1 senen doldu mu?
« Son Düzenleme: 09 Mart 2023, 16:19:21 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

monoblok

• Sr. Member
Ön hat çok seyrek hadi tepe zor alan ama ne sinden bu kadar memnun kaldın? Normalde revize olması gerek
« Son Düzenleme: 09 Mart 2023, 16:19:35 Gönderen: Hintell »
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ahha Asmed deki alp bey başka saç ekim merkezi mi açmış şaşırdım. Ben yapamadı bıraktı olarak düşünmüştüm patlayan ekimlerinden sonra. Hayırlı olsun da sen emin misin kardeşim ? ön profilden paylaştığın resimde ön front  çok seyrek benze revize yaptır.

Hairtransplant

• Hero Member
Bro hayırlı olsun selamlar
Donör gayet kalın telli kaliteli verteks bir şey demem zor alan da bu önler baya seyrek. Bizim forumda bu sonuca direk revize ister saç ektiren arkadaşlar sen memnunsun neyse önemli olan kişinin mutlu olması.

Facebook Twitter Instagram