Gönderen Konu: 1 yıl finasterid kullandım  (Okunma sayısı 5324 defa)

muroreis

• Hero Member
1 yıl finasterid kullandım
« : 03 Nisan 2023, 04:56:56 »
herkese iyi günler , 21 yaşıma girmeme az kaldı , bugün itibariyle finasterid ile 1. yilimi doldurdum , bir kaç gün içinde karşılaştırma için fotoğraf eklicem , sorunuz varsa cevaplarım, hiç kan tahlili yaptırmadım yaptırmalı mıyım

muroreis

• Hero Member
Ynt: 1 yıl finasterid kullandım
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2023, 20:32:50 »
bide bir sene kullandığım için az bir süre ara vermem gerekiyor mu yoksa devam mı edeyim
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2023, 14:14:12 »
Youtubede Alex diye bir eleman var uzun süredir finasteride kullanıyor. O eleman 3 ayda bir 2 hafta ara veriyor. Benim dermatoloğum ise 1 yıl kullanım sonunda 3 hafta ara vermemi önerdi.
Elemanın kanalı: https://www.youtube.com/@SomebodyAlex
Tedavi yöntemim:
Finasteride 1.25 mg ED (Proscar)
Topikal Minoxidil yatmadan önce 8 fıs
Ketokonazol şampuan haftada 2 kere
Ketokonazol sonrası kuruluğa karşı nemlendirici

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2023, 21:15:57 »
Youtubede Alex diye bir eleman var uzun süredir finasteride kullanıyor. O eleman 3 ayda bir 2 hafta ara veriyor. Benim dermatoloğum ise 1 yıl kullanım sonunda 3 hafta ara vermemi önerdi.
Elemanın kanalı: https://www.youtube.com/@SomebodyAlex
hmm teşekkür ederim, ara verdikten sonra koruma etkisini kaybeder diye korkuyorum şuanlik 2 günde 1e çektim
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2023, 21:25:51 »
Açıkçası o konuda bende biraz kararsızım. https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2001/20788s3lbl.pdf buradaki kaynağa göre 27.5-33 saat (5-6 saat x 5.5 yarılanma ömrü) sonra finasteride vücuttan arınıyormuş. Yani aslında kum saati tekrardan ters dönüyor ve saçlarımızın minyatürleşme prosesi tekrar başlıyor. Ama uzun süreçli kullanım bakımından yan etki riskini
azaltmak içinde yararlı gibi. Bence 2 3 hafta olmasa bile en azından bu süre zarfında ara vermek uzun süreli kullanım açısından sağlıklı olabilir
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2023, 21:45:22 Gönderen: KaganBd »
Tedavi yöntemim:

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2023, 17:11:41 »
Merakla bekliyorum fotoları benimde 3 ay oldu ama henüz fark yok gibi

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2023, 23:34:44 »
Merakla bekliyorum fotoları benimde 3 ay oldu ama henüz fark yok gibi
Dökğlme ne durumda bende 3 ay oldu başlayalı

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2023, 02:44:52 »
Dökğlme ne durumda bende 3 ay oldu başlayalı
dökülme devam ediyo şuanlık dökülen saclarin çoğu ince saclar.

Hakan Hakkn

• Full Member
« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2023, 09:27:08 »
5 6 ay daha zamanımız var oldu oldu olmasa geçmiş olsun keltoşluk Garanti

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 10 Nisan 2023, 09:51:19 »
Hocam dökülen saçlar ince olanlarsa ilacın çalıştığına işaret bu :) 24 aya kadar sonuçları görebilirsin ve unutma ki finasteride aslında tekrardan saç çıkarmaktan ziyade olan saçı korumaya yönelik bir tedavi yani saçında 2 yıl sonunda bir değişiklik olmasa bile ilaç amacını yerine getirmiş demektir :)
Tedavi yöntemim:

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2023, 10:03:00 »
Hocam dökülen saçlar ince olanlarsa ilacın çalıştığına işaret bu :) 24 aya kadar sonuçları görebilirsin ve unutma ki finasteride aslında tekrardan saç çıkarmaktan ziyade olan saçı korumaya yönelik bir tedavi yani saçında 2 yıl sonunda bir değişiklik olmasa bile ilaç amacını yerine getirmiş demektir :)
İnşallah öyledir var olan saçı korusa ve ince olanları kalınlaştırsa  ileride de ufak bir ekimle saç sorununu fin kullandığım sürece  bitirmiş olurum.

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2023, 10:08:58 »
Alıntı yapılan: Hakan Hakkn link=topic :31131.msg582271#msg582271 date=1681108028
5 6 ay daha zamanımız var oldu oldu olmasa geçmiş olsun keltoşluk Garanti
böyle giderse 20'lerin başında kel kalmış olucaz  :-[ :-X

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2023, 10:20:16 »
İnşallah öyledir var olan saçı korusa ve ince olanları kalınlaştırsa  ileride de ufak bir ekimle saç sorununu fin kullandığım sürece  bitirmiş olurum.
Hocam önemli olan için ferah tutman yani şöyle düşün şuan mevcut olan en etkili tedavilerden birisini kullanıyorsun her 3 ayda bir saçını fotoğrafla bir bak fark var mı diye. Mesela şuan dökülen saçların yenileri 3 aydan önce çıkmaz bu şekilde 2 yılı doldurmayı dene baktın saçta kötüleşme oluyor ya da istediğini alamadın bu sefer daha agresif protokollere geçebilirsin. Dut ekleyebilirsin, minoxu ekleyebilirsin, minoxla beraber stemoxydine kullanıp sonuçlarını coşturursun, topikal alfatradiol, RU var onları araştırabilirsin, yakın zamanda piyasaya çıkıcak CosmeRNA var bak o da umut verici tedaviye benziyor, pyrultamide klinik testlerinde gt20029 var yine klinik testlerde :) yani aslında baktığın zaman zamanımızda saçları korumak için seçenek çok fazla yolda olan yeni tedavilerde gayet umut verici. İçini ferah tut elinden geleni yapıyorsun şimdi
Tedavi yöntemim:

hERAng

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2023, 10:27:31 »
Hocam önemli olan için ferah tutman yani şöyle düşün şuan mevcut olan en etkili tedavilerden birisini kullanıyorsun her 3 ayda bir saçını fotoğrafla bir bak fark var mı diye. Mesela şuan dökülen saçların yenileri 3 aydan önce çıkmaz bu şekilde 2 yılı doldurmayı dene baktın saçta kötüleşme oluyor ya da istediğini alamadın bu sefer daha agresif protokollere geçebilirsin. Dut ekleyebilirsin, minoxu ekleyebilirsin, minoxla beraber stemoxydine kullanıp sonuçlarını coşturursun, topikal alfatradiol, RU var onları araştırabilirsin, yakın zamanda piyasaya çıkıcak CosmeRNA var bak o da umut verici tedaviye benziyor, pyrultamide klinik testlerinde gt20029 var yine klinik testlerde :) yani aslında baktığın zaman zamanımızda saçları korumak için seçenek çok fazla yolda olan yeni tedavilerde gayet umut verici. İçini ferah tut elinden geleni yapıyorsun şimdi
seboreik dermatit olduğu için çok agresif değil ama topikal ilaçları kullanmaktan çekiniyorum fini 1 yıl kullanıcam en az ona göre fayda etmez ise duta geçerim belki umarım şu sorunu kökten çözen bir ilaç çıkarda hepimiz kurtuluruz . Desteğin için sağol hocam  :).

KaganBd

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2023, 17:50:04 »
seboreik dermatit olduğu için çok agresif değil ama topikal ilaçları kullanmaktan çekiniyorum fini 1 yıl kullanıcam en az ona göre fayda etmez ise duta geçerim belki umarım şu sorunu kökten çözen bir ilaç çıkarda hepimiz kurtuluruz . Desteğin için sağol hocam  :).
Ne demek ne demek :) 1 yıl sonra daha kalın saçlarla güncellersin konularını umarım :)
Tedavi yöntemim:

Facebook Twitter Instagram