Gönderen Konu: 19 Yıl 5 Ay, Finasteride Başlangıcı  (Okunma sayısı 2871 defa)

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 Yıl 5 Ay, Finasteride Başlangıcı
« : 12 Mayıs 2023, 15:54:16 »
Merhaba sevgili arkadaşlar, büyüklerim.
Yukarda Yıl,Ay şeklinde belirtmem birazcık komik durmuş olsada biz konumuzla ilgilenelim  ;D

19 Yaşındayım, tahminen 1 yıldır forumda araştırma yapıyorum ve aynı zamanda Yaş piştim olan @Duck gibi forumda bilgili arkadaşlarla fikir alışverişi yapıyorum.

Dün itibari ile Finasterid 1/4 başladım, bugün ile beraber 2 gündür kullanmaya devam ediyorum ve nazar değmesin en ufak yanetki herhangi bir belirti yok, belkide yeni başladığımdan dolayı olabilir, İlaç hakkında olan bilgisizliğime verin.

Aşşağıya şuanda güncel olan *saç durumumu* paylaşacağım ve özellikle ilaçtan korkup başlamayan arkadaşlarla beraber takip edeceğim-z.
Not; *1Yıldır korkudan başlayamadım, Her korku duygumda 1 tel saç kaybettim, yada incelttim.*

Genetik erkek tipi dökülmem var, 3 erkek kardeşiz, *en küçükleriyim* Abilerimin saçları tamamen benim gibi dökülmeye başlamış ve hazin sonla karşılaşılmış (Kellik yok, Şakaklar, Tepe, Alın genişlemesi, Genel Seyrekleşme)
Sonumu bildiğim için, daha doğrusu gözlerimle şahit olduğum için artık birşeyler yapmam gerekiyor ve merdivenin ilk adımına Finasteridi koydum.(Finasterid harici saç ile alakalı en ufak birşey kullanmıyorum, kullanmayacağım)

Son olarak bilgili arkadaşlardan(büyüklerim, küçüklerim) Finasterid kullanırken nelere dikkat etmem gerektiğini, Ek olarak birşey gerekip gerekmediğini, Test yapacaksam hangi bölümde hangi sebepten dolayı yapmam gerektiğini, Olumlu olumsuz hertürlü yorum, (yardım) beklediğimi belirtmek isterim.

Şimdiden teşekkür ediyorum, Genç yaşımızda başta saç sorunlarından dolayı olgunlaştığımızı öğrenmek hiçte hoş değildi.

Kaderinden kaçamazsın, Fakat yön verebilirsin :)

Güncel Saç Durumu;

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 Yıl 5 Ay, Finasteride Başlangıcı
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2023, 16:00:06 »
Daha fazla saçımın görselini ekleyecektim fakat beceremedim 😋

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2023, 16:14:47 »
Benden bahsettiğin için teşekkür ederim
Test için dermatoloğa gidip kan değerlerini düzenli kontrol ettirmek en güvenli seçenek özellikle yaş küçükse

Minoxidil kullanmayanlar pge2'yi artırdığı için büyüme uyarıcı olarak 5-10ml hint yağı içebilir. Minoxidil kadar etkili olamayacak olsa da faydalı

Ayrıyeten aga e tabletin içeriği de oldukça zengin. Finasteride yanında ek takviye olarak kullanılabilir. Bütün büyük işi finasteride yapar bu sadece daha fazla ne yapılabilirin cevabı olabilir

Dermaroller kullanılabilir fakat bence topikal minoxidil kullanılmıyorsa direkt gereksiz. Saçlı deriye zarar verip tahriş edebiliyor ayrıca kolajen miktarını artırıyor ki dökülen bölgelerdeki kolajen sayısı dökülmeyen bölgelere göre birkaç kat fazla

Düzenli spor yapıp protein ve özellikle sağlıklı YAĞ tüketimi hormonların düzgün işlenmesine ve anti androjenlerin olası yan etki ihtimalini düşürüyor. Yan etki görenlerin birçoğu dht düşürmenin yanı sıra vücutta artan testosteronun östrojene aromatize edilmesi sonucu yan etkileri yaşıyorlar. Bunu engellemenin yolu sağlıklı beslenme ve spor.

Dht vücutta testosterondan 5 kat daha androjenik bir hormondur. Dht baskıladığımızda vücuttaki androjenik faaliyeti daha çok testosteron üstlenir. Doğal bir şekilde sağlıklı testosteron seviyesine sahip olmak için ise iyi bir uyku, özellikle sağlıklı yağ tüketimi, yeterli miktarda D vitamini, düşük stres, ağırlık antrenmanı ve ayrıyeten yeterli miktarda çinko tüketimi geliyor. Çinko önemli bir aromataz inhibitörüdür ve yan etki ihtimalini düşürür

« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2023, 16:21:27 Gönderen: duck »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 12 Mayıs 2023, 16:16:41 »
@Duck, Adam kelimesinin insan'a bürünmüş halisin, seviyorum seni vak vak 🦆

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2023, 22:08:12 »
evet kullanman gerekıyor ama bu yaşta finasterid kullanmanı ben doğru bulmuyorum bence doktor kontrolünde kullanmalısın 19 yaşındaısn
Global Moderator

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2023, 12:12:12 »
Teşekkür ederim, 1 ayda 1 test yaptıracağım sonuçları paylaşacağım fakat ne testi yaptıracağımı bilmiyorum

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2023, 15:24:25 »
2Ay 12 gün güncellemesi;
Arkadaşlar merhaba, Biraz geç oldu aylık güncelleyecektim fakat ancak şimdi paylaşım yapabildim. Özetle 19 yaşındayım, 2Ay12 gündür finaretide 1/4 Kullanıyorum, herhangi bir yan etki sorunum yok hafif kilo alımından başka. aşşağıya fotoğrafları bırakıyorum, olumlu olumsuz yorumlarınıza açığım. Teşekkürler 🫶

Severimseni gencüse

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2023, 20:09:47 »
İşe yarıyor gibi çok bariz bir değişiklik yok ama canlanma var gibi umarım istediğin gibi ilerler durumun 6 ayın sonucunda bakmak daha yararlı olacak diye düşünüyorum.

mustafa sarı

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2023, 22:18:20 »
2Ay 12 gün güncellemesi;
Arkadaşlar merhaba, Biraz geç oldu aylık güncelleyecektim fakat ancak şimdi paylaşım yapabildim. Özetle 19 yaşındayım, 2Ay12 gündür finaretide 1/4 Kullanıyorum, herhangi bir yan etki sorunum yok hafif kilo alımından başka. aşşağıya fotoğrafları bırakıyorum, olumlu olumsuz yorumlarınıza açığım. Teşekkürler 🫶
bence gelişme var bakalım devam etmelisin proscar mı kullanıyorsun ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Temmuz 2023, 23:17:47 »
 masajla dermollerde listende olsun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2023, 10:33:41 »
Yorumlarınızı dikkate alacağım teşekkür ederim, Evet proscar kullanıyorum 4'e bölerek, düzensiz dermarollerde uyguluyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2023, 11:55:51 »
 masajla dermolleri duzenli uygula doğru beslenme uyku duzeni stressiz yasam bunlarada dikkat et
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2023, 15:49:55 »
çok teşekkürler uygulayacağım

karanlik

• Full Member
« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2023, 00:06:47 »
iyi ki önler daha fazla gerilemeden el atmışsın kanka çünkü onların geri dönüşü olmuyor.proscar sadece saç kaliteni arttirsa bile seni memnun eder

Subzeroo

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2023, 11:01:10 »
Teşekkürler kral, olumlu yorumun için   :-*

Facebook Twitter Instagram