Gönderen Konu: Finasteride İle 1 Yıl  (Okunma sayısı 3129 defa)

Smallpack

• Yeni üye
  • *
Finasteride İle 1 Yıl
« : 18 Nisan 2021, 17:35:16 »
Bugün itibariye 1 yılımı tamamlamış bulunmaktayım. Ve bu benim ilk konum.

Saç Yapısı: Seyrek İnce Telli Kuru/Kırılgan
Nw-1.5 Vertex

Uzun süredir anonim olarak forumu takip ediyordum.

2018 Yılından beri hafif seyreden incelme, yaygın dökülme, 2019 yılından 2020 yılına kadar agrasif dökülme (saç derisinde kaşıntı, deri altı batma hissi) batma hissinden aklımı kaybedecek noktalardaydım.

Kaşıntı başladığında saçımı tarakla tarıyordum beyaz lavabo gideri saç ile doluyordu.

2020 Yılında anonim olarak okuduğum forum konuları, makaleler, genetik dökülmeyi dizginleyen etken maddeler üzerinde karar alma zamanı gelmişti.

Finasteride ile başlamaya karar verdim. Hedeflediğim süre 1 yıl etki göremezsem dutasteride ile tedaviye devam etmek.

İlk aylarda devam eden psikolojik bunalımım 4. Ayda saçımı 0 a kesmekle sonuçlandı. Saçım 4 ay uzamadı desem yeridir. Gelişimleri göremiyordum, fotoğraflar mevcuttu ama saçım zaten kısa olduğu için o zamanlarda yeniden büyüme mümkün olmuş ise bile ben bunu farkedemiyordum. Belirsizlik içinde 8. Ay saçlarım bir nebze uzamış, fakat verteks bölgesini incelediğim için bir karara varamıyordum. Belirsizlik devam ediyor yani.

Proscar ilacını 4 e bölüp her gün 1.25 mg ile ilerliyordum.

8. Aydan sonra rejimimi günde; Sabah 1.25 mg Gece 1.25 mg olarak güncelledim.

11. Ay gelişimi görebiliyordum, saçlarım gürleşiyordu. Ama sorun vardı verteks çok tatmin edici görünmüyordu. Şakaklarımda yeniden büyümeyi idda edemesemde yani (gelişimi fotoğraflarla, detaylarla incelemedim) garip bir gürleşme izledim.

Son 1 ay içinde gelişimi netleştirmeye karar verdim.

Verteks bölgesinde yavaş ilerleyen bir gelişme mevcut fakat benim için en çok şakaklarda etki etti bu tedavi. Genel olarak saçlarımda kalınlaşma mevcut ve hacimli. Kuru saç derisine sahiptim ve halâ öyleyim.

Bu süreç içinde başka bir takviye almadım.

Yan Etkiler:

İlaç kullanmaya başladığımdan beri aldığım tek yan etki bu ilacın iştah açması oldu. Kısa süre içinde 20 kilo alarak vücut boy/kilo ideal endeksine kendini sabitledi. Zayıftım kilo alamayan bir vücut yapısına sahiptim. Bu benim için yan etki olarak görülmüyor :) yağlanma farkedemiyorum garip bir şekilde vücudum kaslı ve atletik görünmeye başladı.

Sperm, libido, beyin sisi gibi yan etkilerle hiç karşılaşmadım. Her zaman nasılsam öyle devam ediyorum.

Aklınıza takılan, benim eksik belirttiğim noktalar olmuşsa yanıtlarda belirtiniz.

İnceTellii

• Sr. Member
Ynt: Finasteride İle 1 Yıl
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2021, 17:50:29 »
Hocam önce sonra fotoğraflarınız var mı acaba
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Smallpack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2021, 18:01:14 »
Hocam önce sonra fotoğraflarınız var mı acaba

Özel mesaj ile ilettim hocam.
  • Yaşınız 23

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2021, 18:05:47 »
Özel mesaj ile ilettim hocam.

Buraya atarsanız daha çok kişi yararlanır hocam
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2021, 22:47:45 »
Hocam eline sağlık . Uzun uzun yazmışsın. Konuyu fotolarla desteklersen senin için de başkaları için de verimli olur. Fotoların silinmemesinden endişeliysen, google drive gibi bi yere yükleyip, link paylaşırsın. İstediğinde fotonun erişimini kaldırırsan, erişim kalkacakltır.

Foto konusunu biraz da şunun için söylüyorum. Nw1.5 seviyesindeyim diyorsun ama ilaç verrexte istediğim kadar işe yaramadı diyorsun. Nw1,5 -2 seviyesi benim görüşüme göre çok hafif dökülme seviyesini, ki çoğu erkekte olgunluk çizgisidir bu. 15 yaşındaki saç çizgisi (alında ve şakakta) 40lı yaşlara, sonraısna kadar kalan erkek sayısı binde 1,2 flndır belki. Vertexde zayıflık vat diyorsan, ne ölçeği senin için uygun derecelendirme olmayabilir. Ya da vertex seyreliyor tribine girmiş de olabilirsin.

MertcanN

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2021, 22:14:16 »
bu ilacı kullanıp kullanmamaya karar vermek için biraz şu konulara bir göz gezdireyim dedim pişman ettin beni kardeşim  .
demek 20 kilo aldın böyle bir yan etkisidemi var bu iacın.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2021, 00:58:30 »
Hocam biri beni aydinlatabilirmi neden finasterid kullanıyorsunuz ki minoxile avodart atıp her akşam kullanılsa hem yan etki olmaz hem daha faydalı uzun ömürlü olmazmi zaten mezoterapide de dutasterid var yani topikal olarak sorun olacağını sanmıyorum fakat hala neden bu minox+dut losyonu yaygın değil bilmiyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2021, 01:02:08 »
 minoxidilin emilimi az mezoterapide tabancayla koke atılıyor ayrıeten aşağıda baskılamak onemli içerden içip
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2021, 01:06:28 »
minoxidilin emilimi az mezoterapide tabancayla koke atılıyor ayrıeten aşağıda baskılamak onemli içerden içip
aşağıdan derken nasıl yani

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2021, 01:08:19 »
 5 arla testeron bir araya gelip dhtyi oluşturuyor.finasterid veya bu tarz ilaçlar bileşenlerden birinin yerine gecip dhyi azaltıyor.ağızdan içerek diyorum.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2021, 01:15:44 »
5 arla testeron bir araya gelip dhtyi oluşturuyor.finasterid veya bu tarz ilaçlar bileşenlerden birinin yerine gecip dhyi azaltıyor.ağızdan içerek diyorum.
anladım ama kafaya uygulanan dut losyonunda yine aynısı ama daha az miktarda ve sadece kafa kısmında olmuyormu

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 20 Nisan 2021, 01:48:12 »
 ben pek etkili olucağını sanmam.

Smallpack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 20 Nisan 2021, 01:58:03 »
bu ilacı kullanıp kullanmamaya karar vermek için biraz şu konulara bir göz gezdireyim dedim pişman ettin beni kardeşim  .
demek 20 kilo aldın böyle bir yan etkisidemi var bu iacın.

Başıma gelen bu fakat, olmam gereken kiloya ulaştım. Her ne kadar yersem yiyeyim alamıyorum fazlasını. Denedim:) Diyetisyen bir arkadaşım bile şaşırdı görünce. Yani şöyle diyeyim şu an 1.87 boy 87 kiloyum. İlaçtan önce 1.87 boy 66 kiloydum. Yani çok zayıftım. Ölçüm yapılmadı fakat yağ oranımın eksik göründüğünü söyledi. Hatta bir ara bıyık altından sende testosteron fazla heralde dedi. Söylediğim gibi yağ değil bu benimle aynı kilo ve 1 cm kısa boylu abim benden çok çok daha fazla şişman gözüküyor.
  • Yaşınız 23

Smallpack

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2021, 02:02:39 »
Hocam biri beni aydinlatabilirmi neden finasterid kullanıyorsunuz ki minoxile avodart atıp her akşam kullanılsa hem yan etki olmaz hem daha faydalı uzun ömürlü olmazmi zaten mezoterapide de dutasterid var yani topikal olarak sorun olacağını sanmıyorum fakat hala neden bu minox+dut losyonu yaygın değil bilmiyorum

Minoxil beni yorar :) dutasterid kullanacaksam da oral kullanırım.
  • Yaşınız 23

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2021, 02:13:31 »
merhaba smallpack. resimlerini iletebilir misin acaba
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Facebook Twitter Instagram