Gönderen Konu: 3 Yıl 8 Ay'lık Finasteride kullanımı. Yaş 23  (Okunma sayısı 4100 defa)

Ceg26

• Yeni üye
  • *
3 Yıl 8 Ay'lık Finasteride kullanımı. Yaş 23
« : 03 Ekim 2022, 03:03:38 »
İyi Forumlar.
Proscar'a başladığım günden beri 3 yıl 8 ay oldu ve tekrardan yaşadığım süreci aktarmak istedim.
İlk konumdan yaklaşık 1 sene önce ki halini görebilirsiniz saç durumumun.
Şimdi ise güncel halini paylaşıyorum.

Ceg26

• Yeni üye
  • *
Ynt: 3 Yıl 8 Ay'lık Finasteride kullanımı. Yaş 23
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2022, 03:10:31 »
Ek olarak saça masaj ve kan akışını sağlamak için havlu ile hem sıkıştırma hem de saç derisini yoğurarak yapmış olduğum masaj tedavim var.
Sıkıştırma yöntemini şu şekilde gerçekleştiriyorum;Öncelike başımı yataktan aşağıya sarkıtıyorum 2 dakikalık bir bekleme yaptıktan sonra havluyu başın etrafını saracak şekilde bağlayıp sıkıyorum ve 10 dakikadan fazla olmayacak şekilde baş yataktan sarkacak şekilde bekliyorum.10 dakika durduktan sonra havluyu çıkartmadan 10 dakikada uzanıe pozisyonda bekliyorum.Her gece yatmadan önce yapıyorum ve yaptığım zaman saç diplerinde kanlanmanın ne derece etkili olduğunu göstermek için bir kaç fotoğraf paylaşacağım.Fotoğraflar ayakta çekilmiştir buna rağmen scalp yoğun bi şekilde kanlanmış bir durumda.(Proscar ve benzeri kana karışarak saç tedavisinde kullanılan ilaçların masaj ve benzeri uygulamalarla saç diplerine bu şekilde etkisinin daha fazla olacağını düşünüyorum.)

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2022, 16:10:44 »
Kardeşim merhaba sadece proscar ve masaj işlemini mi yapıyorsun yoksa başka yaptığın şeyler var mı ? besin takviyesi tarzı
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2022, 16:43:02 »
İlk konuna baktım,bana şuanki durumu ilk konundan çok daha iyi gibi geldi.Sen de böyle olduğunu düşünüyor musun ? Ayrıca dökülmeni ilk farkettiğinde kaç yaşındaydın ve finasteride sende kaçıncı ayda veya yılda etki etti ? 3 yıl 8 ay gerçekten muhteşem bir zaman,bu soruları cevaplarsan çok sevinirim
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

Ceg26

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2022, 18:19:53 »
Kardeşim merhaba sadece proscar ve masaj işlemini mi yapıyorsun yoksa başka yaptığın şeyler var mı ? besin takviyesi tarzı

Merhaba düzenli olarak aksatmadığım başka bi tedavim yok.
Sadece gün aşırı bazen de 3-4 günde bir
-Biotin
-Selenyum( Fazlası zehirlenme yapıyormuş,pek bir bilgim yok o yüzden gün aşırı kullanmayı bilerek uyguluyorum.
Proscar bittiği zaman ise alana kadar (genelde 1 gün sonra alıyorum) xpecia kullanıyorum o günlük.
-Ketoral şampuanıda tedavi olarak sayarsanız 2 haftada 1 ketoral şampuan.

Ceg26

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2022, 18:30:43 »
İlk konuna baktım,bana şuanki durumu ilk konundan çok daha iyi gibi geldi.Sen de böyle olduğunu düşünüyor musun ? Ayrıca dökülmeni ilk farkettiğinde kaç yaşındaydın ve finasteride sende kaçıncı ayda veya yılda etki etti ? 3 yıl 8 ay gerçekten muhteşem bir zaman,bu soruları cevaplarsan çok sevinirim
Aslında şöyle psikolojik olarak okb hastalığım olduğu için ve aktif olarak antidepresan kullandığımdan dolayı(selectra-serotonin ilacı) bunu kendi gözümden yorumlama yeteneğindek yoksunum.Çünkü ilaçları kullanmadığım zaman veya ilaçlar etki etmediği zaman bazen kafamda saç kalmamış çok seyrek gözüküyor gözüme bazen ise saçlarım gayet iyi ben kafaya takıyorum olgunluk çizgisi ve ergenlik sonrası normal sayılan bi seyrekleşme oldu diye farkına varıyorum.Ama dediğim gibi sağlıklı bir psikolojiye sahip olmadığım için eskisinden iyi mi kötümü sorusuna o an ki kafamda olan hangi düşünceyse beni o duruma inandırıyor bu yüzden bu soruya cevap veremiyorum.
Dökülmemi ilk fark ettiğimde 17 yaşındaydım frontal(şakak bölgesi) kemiklerim büyüdükçe şakaklarımın dökülmesini fark ettim.
İlk 1 sene inanın birisine tavsiye edeceğim şekilde ahım şahım bi etkisini görmedim.
2.senesinde evet ben proscar kullanıyorum ve saçım bundan iyi yönde etkileniyor,ilaç benim vücudumda gözle görülen bi şekilde etki ediyor diyebildim.İlk 3 ay kasık ağrısı vardı.
Şu an devam eden hissedilen yan etkiler ise;
-Göz kuruluğu
-Sol kulak çınlaması

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2022, 18:38:19 »
Yaşımız aynı ve bende 3.5 sene önce finasa başladım.Açılmam devam etti ön bölgem inceldi malesef.
Bence seninde dökülüyor yavaş yavaş ama son konuna göre yinede iyi 2 senede çok daha fazla dökülebilirdi.
Malesef kalsifikasyonun çözümü yok o alın genişleyecek ve tipsizleşeceğiz ekimde çare değil yapay gözüküyor bizlerde.

Ceg26

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2022, 20:11:52 »
Yaşımız aynı ve bende 3.5 sene önce finasa başladım.Açılmam devam etti ön bölgem inceldi malesef.
Bence seninde dökülüyor yavaş yavaş ama son konuna göre yinede iyi 2 senede çok daha fazla dökülebilirdi.
Malesef kalsifikasyonun çözümü yok o alın genişleyecek ve tipsizleşeceğiz ekimde çare değil yapay gözüküyor bizlerde.
Yaptırma kankam yapay gözükecekse boşver dökülsün gitsin.Uğraşmana değmez.Kelliğe hazırlığını yap sen.

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2022, 02:21:46 »

alın neden genişlesin kardeşim  :) yani bir nevi doğru aslında söylediğin alın ama söyleyiş şeklin yanlış.
doğrusu yaş ilerledikçe yüz hatları büyür olacak yani burnun ,alnın ,çenen ,elmacık kemiklerin hepsi büyüyecek malesef .bazı kişilere yakışıyor ama dediğin gibi çoğu insanda tipsizleşiyor malesef o yüzden gençliğin tadını çıkar.

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2022, 00:50:30 »
Sakal durumun nasıl peki 3 yıl 8 ay ciddi bi süre kullanmışsın bu süreç zarfında sakallarında çoğalma oldumu yaşın gereği sakalının oluşum sürecinde olduğunu düşünerekten soruyorum

Ceg26

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2022, 00:58:07 »
Sakal durumun nasıl peki 3 yıl 8 ay ciddi bi süre kullanmışsın bu süreç zarfında sakallarında çoğalma oldumu yaşın gereği sakalının oluşum sürecinde olduğunu düşünerekten soruyorum
Bıyık ve keçi sakalı dediğimiz bölge bi tık seyrekleşti ama görüntüde bi sorun oluşturmadı.Ama favori bölgesinde ki sakallarım oluşma sürecindeydi onları engelledi eskisi gibi çıkmıyor çokta problem değil benim için ama kötü yönde etkiliyor sakalı kullananlar için.
Bazen diyorum ki 3-4 yıl süre fin kullanıp deneyimleri paylaşıyorum ama yeterli bilgi akışı sağlayan olmuyor forumdan.Ekim yaptırıp ekimden sonra da evliliğe kadar kullanmayı düşünüyorum ama dediğim gibi bilgi akışına katkıda bulunan forum üyeleri olmadığı için bi daha konuyla ilgili güncelleme yapmayı düşünmüyorum.

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 10 Ekim 2022, 02:24:56 »
Bende bi ara kullanmıştım 1,5 yıl kadar 20 yaşımdayken sakalımı kötü etkilediği çok ortadaydı bırakalı çok oldu ama sakallarım hala değişik bi halde bunu da kılların oluşum sürecinde finasterid kullanmış olmama bağlıyorum şuan sakalı kessem dipler bi dünya uzamayan sakalla doluyor uzasa bile çok geç uzuyor yarısı, jilete vursam 6-7 ayda zor kendine geliyor sakalım ne zaman dökülmeyecekmiş gibi bi izlenim verirse o zaman başlarım heralde çünkü 30 lu yaşlarda kullananların sadece uzama hızına etki ettiğini düşünüyorum oluşum tamamlandığı için

Ceg26

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2022, 13:12:28 »
Bende bi ara kullanmıştım 1,5 yıl kadar 20 yaşımdayken sakalımı kötü etkilediği çok ortadaydı bırakalı çok oldu ama sakallarım hala değişik bi halde bunu da kılların oluşum sürecinde finasterid kullanmış olmama bağlıyorum şuan sakalı kessem dipler bi dünya uzamayan sakalla doluyor uzasa bile çok geç uzuyor yarısı, jilete vursam 6-7 ayda zor kendine geliyor sakalım ne zaman dökülmeyecekmiş gibi bi izlenim verirse o zaman başlarım heralde çünkü 30 lu yaşlarda kullananların sadece uzama hızına etki ettiğini düşünüyorum oluşum tamamlandığı için
Sakallar için dermaroller+minoxil denedin mi ? Bence istediğin sonucu 6 aylık bir kullanımla alırsın.İstenmeyen kıllanmalar olmasın diye sadece seyrek gördüğün yerleri dermarollerla üstünden geçip kulak temizleme çöpüne sıktığın minoxili kulak çöpüyle o bölgelere sürebilirsin.Bence sakal senin için önemliyse yap.Ben de bıyık için düşünüyorum ne zamandan beri ama düzenli olarak yapmayacağımı bildiğim için girişmedim.

Levent Yılmaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2022, 14:55:44 »
6 ayı geç finasteridi kullandığım süre boyunca kullandım 14-15 ay kadar düzenli sonra jiletle bi tıraş oldum baktım sakal falan kalmadı yüzümde görenler sakalına noldu diye soruyordu finasteridi bıraktıktan sonra sakallar kendiliğinden çıktı şuan sakalım var yüzüm full dolu bıyık yok ama kullanırsam sakalım dökülür diye fobi oldu bu iş

Facebook Twitter Instagram