Gönderen Konu: Stemoxydine ile topical finasteride hazırlama  (Okunma sayısı 3381 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Stemoxydine ile topical finasteride hazırlama
« : 30 Aralık 2023, 20:15:21 »
loreal serioxly stemoxydine serumu aldım ve aklıma finasteride için çözücü olarak kullanma fikri geldi. redditte böyle yapanlar var. oral kullanımdan yan etki görenler için düşünülmesi gereken bir tedavi bence.
lorealin serumunu 797tl'ye aldım. günlük 1ml kullanırsak 3 ay yetiyor. proscar da 9 hap kullanırsak 3 ayda bir kutu biter toplam 950tl yapıyor aylık olarak ise 315tl yapıyor. bu fiyata topikal finasteride ve stemoxydine oldukça iyi bir fiyat bence

gerekenler
-hap ezici
-%0.05 oranında yapılacaksa 45 mg finasteride (9 adet proscar)
-loreal stemoxydine
0.05 yapılacaksa 9 adet veya 0.025 yapılacaksa 4,5 adet proscar hapını tamamen eziyoruz ve toz haline getiriyoruz. ardından toz haline getirdiğimiz hapları serumumuzun içine katıyoruz ve iyice çalkalıyoruz
bir gece bekletip de kullanabilirsiniz. dibe çöken toz görürseniz bu finasteride değil hapın içeriğindeki dolgu malzemesidir yani endişelenmenize gerek yok finasteride alkolün içerisinde çözünecektir

aşağıya topikal finasteridin serum dht ve scalp dht inhibisyonunu atıyorum. benim önerim 0.05 veya 0.025 oranında hazırlamanız. hem yan etki ihtimalini azaltıyor hem de kafa derisi dht'sini iyi bir miktarda bloke ediyor. ayrıca stemoxydine ile birlikte kullanmamız %5 stemoxydine faydasını görmemizi de sağlar. en kısa şekilde açıklamam gerekirse stemoxydine saçların dinlenme aşaması olan telojen evresini hızlandırır ve saçlarımızın daha fazla gözükmesini sağlar, sahte bir hipoksik (oksijen eksikliği) ortamı oluşturur. tek başına genetik dökülmede pek bir işe yaramasa da finasteride ile birleştirince iyi bir ek tedavi olabilir.

ben günlük 1.25mg finasteride ek olarak kullanacağım. %0.05 oranında 0.455mg finasteride maruz kalıyoruz yani günlük aldığım miktar 1.705 mg olacak.
kullanmamın sebebi ise scalp dht'sinde aşağıya eklediğim ilk görseldeki %0.25 0.2ml yani 0.05 oranında %53 scalp dht inhibisyonu. oral kullanımda redditte hep gördüğüm oran %40
hem serum dht'sini fazla düşürmüyor hem de scalp dht'sini iyi miktarda azaltıyor. ayrıca stemoxydine faydasını da gördüğümüz için tercih ettim
salı günü ürünler geldiğinde de sizinle paylaşacağım

Snmo

• Jr. Member
  • **
Ynt: Stemoxydine ile topical finasteride hazırlama
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2023, 22:30:56 »
Mantıklı…
Duck oral finasterid minoxil ve loreal+fin dermastampla kullansak sence herhangi bir sorun olur mu ?
Bide loreal stemoxydine nerden aldın? internetten orjinalliklerine pek güvenemiyorum

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2023, 22:35:36 »
Mantıklı…
Duck oral finasterid minoxil ve loreal+fin dermastampla kullansak sence herhangi bir sorun olur mu ?
Bide loreal stemoxydine nerden aldın? internetten orjinalliklerine pek güvenemiyorum
Trendyoldan aldım satıcı loreal professionel. İnşallah sahte değildir :)
Oral finasteride alıyorsanız benim fikrim %0.025 mantıklı olacaktır bu günlük 1.25+0.25= 1.5mg finasteride eşit.
Bence hiçbir sorun olmaz hepsini beraber kullanabilirsiniz. Sadece stemoxydinenin içerisine 5 hap proscar ezin ve katın

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2023, 00:49:17 »
bro kullanirken orali birakicakmisin yoksa benim gibi kombine mi dusunuyorsun. bakalim nasil olucak sonuclarin
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2023, 01:17:58 »
bro kullanirken orali birakicakmisin yoksa benim gibi kombine mi dusunuyorsun. bakalim nasil olucak sonuclarin
kombine kullanacağım. aslında beni referans almak doğru olmaz çünkü salı günü ru58841 başlayacağım. aynı anda başlamış olacağım bu ikisine. sabahları bu solüsyonu akşamları ise ru kullanacağım
bu konuyu açmamın sebebi aslında finasteridin yan etkilerinden kaçınanlar için daha çok.

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2023, 14:03:35 »
 Stemoxydine 9 ay cıvarı kullandım. Malesef bende hıc etkı etmedı. Çok vasat bır ürün oldugunu dusunuyorum.  Ama içine finasterıd atınca elbet verım duzeyı yukselecektır

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2023, 14:28:08 »
Stemoxydine 9 ay cıvarı kullandım. Malesef bende hıc etkı etmedı. Çok vasat bır ürün oldugunu dusunuyorum.  Ama içine finasterıd atınca elbet verım duzeyı yukselecektır
ben de öyle düşünüyorum :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2023, 15:11:04 »

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2023, 15:34:14 »

kevin manni severim ama bu videosunu hiç izlememiştim, sadece redditte insanların kullandığını ve sonuç aldıklarını söylediklerini gördüm bence çok güzel bir fikir stemoxydine ile karıştırmak :D. izlediğim kadarıyla günlük olarak hazırlıyor biraz uğraştırıcı.
finasteride alkolde çözündüğünden çözeltinin tamamının karıştığını düşünüyorum ben. tüm finasteride haplarını şişeye katabiliriz bence.
işin güzel yanı araştırmalarda serum dht'sini oral kullanıma göre çok daha az düşürmesi ve yan etki ihtimalini azaltması. 0.025 ve 0.05 oranlarında tabi. %0.25 oral kullanımla aynı seviyede dht'yi bloke ediyor

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2023, 15:40:33 »
kevin manni severim ama bu videosunu hiç izlememiştim, sadece redditte insanların kullandığını ve sonuç aldıklarını söylediklerini gördüm bence çok güzel bir fikir stemoxydine ile karıştırmak :D. izlediğim kadarıyla günlük olarak hazırlıyor biraz uğraştırıcı.
finasteride alkolde çözündüğünden çözeltinin tamamının karıştığını düşünüyorum ben. tüm finasteride haplarını şişeye katabiliriz bence.
işin güzel yanı araştırmalarda serum dht'sini oral kullanıma göre çok daha az düşürmesi ve yan etki ihtimalini azaltması. 0.025 ve 0.05 oranlarında tabi. %0.25 oral kullanımla aynı seviyede dht'yi bloke ediyor

çok uzun yıllar oldu finasteridi bırakalı. kanıma giriyosun bak şuan :))))

1 yıldır procapil + xpecia kullanıyorum  etkı duzeyı cok dusuk kalıyor..   acaba bunu da eklesem mı dıye dusunmedım degıl şuan

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2023, 16:33:00 »
çok uzun yıllar oldu finasteridi bırakalı. kanıma giriyosun bak şuan :))))

1 yıldır procapil + xpecia kullanıyorum  etkı duzeyı cok dusuk kalıyor..   acaba bunu da eklesem mı dıye dusunmedım degıl şuan
:D :D :D
bence sadece %0.025 dozda kullanın. serum dht'sini sadece %24 düşürüyor iki attığım görseldeki araştırmalarda. maruz kaldığımız finasteride dozu ise 0.2275 mg
scalp dht'sini ise %47 düşürdüğü yazıyor. stemoxydine'in içine sadece 4 buçuk proscar hapı katın yeterli. bence hiç finasteride kullanmamaktan çok çok daha iyidir
ha çok düşük ihtimal yine yan etki görürseniz de bırakırsınız tamamen eski haline döner
procapil yerini stemoxydine - xpecia yerini finasteride alıyor tabiki fayda göreceksinizdir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Snmo

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2023, 19:09:02 »
Duck sence haırfortenın içine finasterid eklesek nasıl olur sence

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2023, 19:27:40 »
Dostum her etkeni birbiriyle karıştırarak kullanmak, tüm tuşlara basmak gibi oluyor. Haaa  nw5 yolunda bir adamsındır eyvallah çok şiddetli, haftalar içinde kelleşmekte olan bir andasındır anlarım ama senin durumun o kadar şiddetli değil de hatırlıyorum.

Neyin işe yaradığını yaramadığını nasıl anlayacaksın? Ru mu işe yaradı, topikal finas losyon mu işe yaradı nasıl anlayacaksın? Hadi diğeri çok maliyet deil de, ru işe yaramıyorsa onu nasıl anlayacaksın?

Bence aceleye gerek yok, 6 ay birini dene sonra diğerini. Bence.

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2023, 19:42:28 »
Duck sence haırfortenın içine finasterid eklesek nasıl olur sence
hairfortenin içeriğinde %46 saf su bulunuyor %4 gliserin. bence çözünmesinde biraz sıkıntı yaşayabilirsin çünkü finasteride suda çok az çözünür. stemoxydine'de bu oranı bilmesem de alkol oranının çok daha yüksek olduğunu tahmin ediyorum çünkü tresslessteki birçok kişi stemoxydine ile karıştırıyor finasteride'ini
ama denenebilir. faydasını görürsen forumda paylaşırsın insanlar da öyle kullanır son derece faydalı olur

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 01 Ocak 2024, 04:09:06 »
knk oncelikle yeni yillar sjsjsjs bu arada etkisi kafanda biraktigin zamana gore degisiyor topikal fin kolay emilmiyor diyordu perfect hair healthdeki adam
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

Facebook Twitter Instagram