Gönderen Konu: Kendi Minoxidil Solüsyonumuzu Hazırlama  (Okunma sayısı 2537 defa)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kendi Minoxidil Solüsyonumuzu Hazırlama
« : 18 Kasım 2023, 13:50:25 »
Hepinize merhaba, trendyolda satılan toz minoxidil ile solüsyonumu kendim hazırlamaya karar verdim. 720 liraya 16 tane 60ml şişe hazırlanıyor. orjinalliğini ise kendi üzerimde deneyeceğim gelişme olursa da burada paylaşacağım
solüsyon tarifi: 5gr Minoxidil + 45gr propilen glikol + 40gr etil alkol + 10 gr saf su sırayla ekliyoruz ve 2 saat aralıklı olarak karıştırıyoruz böylece tam çözünmesi sağlanıyor
elime geçtiğinde fotoğrafları atarım

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kendi Minoxidil Solüsyonumuzu Hazırlama
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2023, 14:24:40 »
Sağolasın reis yeni şeyler deniyorsun 3 sorum var
1) etil alkol içilebilir konumda mı millet evde alkol yapmasın diye onlara bi madde eklemişlerdi sanırım. Tabi hala kaçak olarak içilebilenden bulunabiliyor. Kafaya sürünce bir sorun oluşturmaz değil mi?

2) toz minoxun guvenilirligi onemli arastirma vs yapmissindir bizle de paylasir misin

3) bunu farklı şekilde hazırlayıp mesela daha az min daha fazla alkol katıp oral kullanım için bir şeyler hazırlayamaz mıyız?
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2023, 14:30:53 »
Bide tavsiye olarak ml lik damlalıklardan al  trendyoldan ben günde 1.6 ml komple sabah sürüyorum. Sen sadece akşam da yapabilirsin çoğu dermatolog ve çalışmalarda sadece akşam almak yeterli çünkü zaten kafadan bir anda emilmiyor 16-17 saat emilmeye devam ediyor  emildikten sonra yarılanma ömrüde 20 saat.  Dermotolog bi tanıdığım söylemişti çok fark yok diye ama tabi üşenmiyosan sabah akşam yap.

Klasik doz biliyosun sabah akşam 5 er toplam 10 fıs. 1 fıs 0.2 ml ediyor bu hesapla sanah akşam 1 ml damlalıkla kullanabilirsin tek akiam kullancaksan 2 fazla gelebilir diye benim gibi 1.6 kullanabilirsin.

Tekrardan forumdaki aktifliğin için teşekkür ederim. Ben bide minin içine fin çözdürüyorum. İmzamda yazıyor zaten :P faydası oluyor mu bilmiyorum ama zarar gelmez
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2023, 14:42:53 »
Sağolasın reis yeni şeyler deniyorsun 3 sorum var
1) etil alkol içilebilir konumda mı millet evde alkol yapmasın diye onlara bi madde eklemişlerdi sanırım. Tabi hala kaçak olarak içilebilenden bulunabiliyor. Kafaya sürünce bir sorun oluşturmaz değil mi?

2) toz minoxun guvenilirligi onemli arastirma vs yapmissindir bizle de paylasir misin

3) bunu farklı şekilde hazırlayıp mesela daha az min daha fazla alkol katıp oral kullanım için bir şeyler hazırlayamaz mıyız?
ben yorumun için teşekkür ederim :)
etil alkol içilebilir formda değil maalesef ek madde eklenmiş hali kesinlikle içilmemeli. dışarıdan harici kullanım için ise uygun zarar verecek dozajda değil

açıkçası %100 emin değilim kendileri analiz sertifikası göndereceklerini söylüyorlar bence sadece denemeye değer kendi üzerimde deneyeceğim

dediğim gibi oral kullanıma kesinlikle uygun değil. kendileri de söylediler bu toz minoxidilin oral kullanıma uygun olmadığını. bence propilen glikol azaltılıp alkol daha fazla eklenirse kafa derisindeki tahrişi biraz daha aza indirebilir

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2023, 14:47:58 »
Bide tavsiye olarak ml lik damlalıklardan al  trendyoldan ben günde 1.6 ml komple sabah sürüyorum. Sen sadece akşam da yapabilirsin çoğu dermatolog ve çalışmalarda sadece akşam almak yeterli çünkü zaten kafadan bir anda emilmiyor 16-17 saat emilmeye devam ediyor  emildikten sonra yarılanma ömrüde 20 saat.  Dermotolog bi tanıdığım söylemişti çok fark yok diye ama tabi üşenmiyosan sabah akşam yap.

Klasik doz biliyosun sabah akşam 5 er toplam 10 fıs. 1 fıs 0.2 ml ediyor bu hesapla sanah akşam 1 ml damlalıkla kullanabilirsin tek akiam kullancaksan 2 fazla gelebilir diye benim gibi 1.6 kullanabilirsin.

Tekrardan forumdaki aktifliğin için teşekkür ederim. Ben bide minin içine fin çözdürüyorum. İmzamda yazıyor zaten :P faydası oluyor mu bilmiyorum ama zarar gelmez
yarılanma ömrü uzun olsa da önemli olan kafa derisindeki konsantrasyon. oral minoxidilin 2.5-5mg arasındaki farkı gibi düşün. günde 2 defa kullanmak çok daha iyi fakat bir defa kullanılacaksa tam olarak uyguladığınız gibi 1.6ml en iyi doz. minoxidil tamamen dozaja bağlı, ben sabah akşam 1ml yapıyorum sadece tepe bölgesine

ben teşekkür ederim tekrardan yorumun için. finasteride eklemeniz son derece mantıklı yabancı kanallar da yapıyor yaptığınızı. ben de yapmayı düşünüyordum fakat zaten oral kullanıyorum. finasteride dozu arttıkça aslında getirisi azalabiliyor bundan dolayı daha fazlasına gerek olmadığını düşünüyorum :)

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2023, 14:51:28 »
Dostum baktım yorumlar fena değil gibi bende soru sordum  mevcut soruları da okudum. Oral için uygun değil kısmını biraz sallamışta olabilirler çünkü oral kullanırsak 5mg günlük doz 50 gram dan  10 bin gün kullanabiliyoruz bozulmasa (belki  buzlukta falan dayanır) bidaha almamız bile gerekmiyor.

Bunu geliştirelim ilerde belki vitamin ginseng kafein melatonin gibi şeyler eklemeyi deneriz , kafein ve melatoninin özellikle saça iyi geldiğini söyleyen araştırmalar var . Treatonin de denenebilir . Sen bir dene detaylıca bize anlat hatta yapabiliyorsan video da çek 😁 bakalım nereye evrilecek bu konu.
  • Yaşınız 18

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2023, 15:05:21 »
burada daha pahalı ama daha güvenilir bir kaynak buldum https://hepsimalzeme.com/urun/minoksidil/
hepsimalzeme türkiye'de bulunuyor ben bir iletişime geçeyim belki daha mantıklıdır saflık oranını falan sorarım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2023, 15:26:43 »
Dostum baktım yorumlar fena değil gibi bende soru sordum  mevcut soruları da okudum. Oral için uygun değil kısmını biraz sallamışta olabilirler çünkü oral kullanırsak 5mg günlük doz 50 gram dan  10 bin gün kullanabiliyoruz bozulmasa (belki  buzlukta falan dayanır) bidaha almamız bile gerekmiyor.

Bunu geliştirelim ilerde belki vitamin ginseng kafein melatonin gibi şeyler eklemeyi deneriz , kafein ve melatoninin özellikle saça iyi geldiğini söyleyen araştırmalar var . Treatonin de denenebilir . Sen bir dene detaylıca bize anlat hatta yapabiliyorsan video da çek 😁 bakalım nereye evrilecek bu konu.
ben de öyle düşünüyorum. oral olarak kullanılabilir. onlar doz aşımının tehlikeli olacağından dolayı önermemişlerdir
vitamin eklenebilir biotin kafein gibi veya direkt retinoik asit kullanabiliriz derideki sülforatransferaz enzimini artırdığı için minoxidilin etkisini daha da artıracaktır
benim elime geçsin video da çekebilirim görsel de paylaşırım umarım insanların işine yarar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Kasım 2023, 15:57:13 »
acaba elimizdeki minoxidilin orjinalliği için bir laboratuvara test için göndersek nasıl olur? içeriği gerçekten %99.6 saflığında mı öğrenmiş oluruz. yardımcı olabilecek biri varsa sipariş verebilirim kendisine, kontrol eder ve en azından ne kullanacağımızı biliriz

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2023, 13:18:53 »
evet arkadaşlar ürünler geldi ve karıştırdım. 5gr minoxidil+45gr propilen glikol+40gr etil alkol+10ml saf su sırayla karıştırdım
başta bulanık gözüktü fakat sonrasında çözündü iyice şimdi bunu 2 saat aralıklı olarak çalkalayacağım
çamaşır suyuna da attım turuncu çıktı
toplam 720tl'ye 16 aylık minoxidil :D bu arada sadece sakallarıma kullanacağım gelişme olursa saça devam edeceğim

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 20 Kasım 2023, 14:19:41 »
Ben de ilerleyen dönemde finde 1 seneye ulaşayım şakakların boş yerlerine 1 er pıs düşünüyorum bakalım. Takipteyim seni duck
  • Yaşınız 26

stark55

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 20 Kasım 2023, 14:33:44 »
evet arkadaşlar ürünler geldi ve karıştırdım. 5gr minoxidil+45gr propilen glikol+40gr etil alkol+10ml saf su sırayla karıştırdım
başta bulanık gözüktü fakat sonrasında çözündü iyice şimdi bunu 2 saat aralıklı olarak çalkalayacağım
çamaşır suyuna da attım turuncu çıktı
toplam 720tl'ye 16 aylık minoxidil :D bu arada sadece sakallarıma kullanacağım gelişme olursa saça devam edeceğim

Kardeşim hayırlı olsun. Kullan bakalım gelişmelerini merak ediyorum.
  • Yaşınız 29
Tedavim
Minoxidil Sprey(Günde 2 5'er fıs)
Ketoral Şampuan(haftada 1)
Capicade Şampuan
Velavit
Omega 3

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 20 Kasım 2023, 14:50:03 »
teşekkür ederim yorumlarınız için :) sıvı bu arada tam çözündü 2 saat aralıklı olarak çalkaladım. bugün sakala kullanmaya başlayacağım gelişmeleri de buraya atarım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2023, 19:50:01 »
sakalımı buraya atıyorum gelişmeyi görebilmek adına. 3 ay sonra tekrar atacağım

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 20 Kasım 2023, 21:20:57 »
Çamaşır suyu testi ne
Bide çözümmüş halinin fotosunu atabilir misin tam şeffaf gözüküyor değil mi alkl yada su gibi?
  • Yaşınız 18

Facebook Twitter Instagram