Gönderen Konu: Finasteride İle Alakalı Doktorla Görüştüm  (Okunma sayısı 820 defa)

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteride İle Alakalı Doktorla Görüştüm
« : 06 Şubat 2023, 16:27:47 »
Merhaba,

Öncelikle konuyu foruma bir katkısı olursa diye açmaktayım. 17 18 yaşımdan bu yana saç dökülmesi yaşıyorum dökülmem agresif ve ileri seviye mantar egzema vardı saçlarımda ve abartısız 6 sene bu konuda hiçbir şey yapmadan yaşadım. Saçlarım bi anda döküldü yaklaşık 1 senelik bir süreçte.

Artık bir şeyler yapayım dedim ve vichy yeşil şampuan kullanmaya başladım ayrıca kenazol kullandım 5,6 ay önce ve egzema baya azaldı bitti diyemiyorum çünkü bu bitmiyor anladığım kadarıyla.

Neyse geçen gün konu açtım forumda bitkisel olarak tedaviye başlayım diye fakat Hintell ve üyeler pek sıcak bakmadı. Açıkçası fin kullanımına da hiç sıcak bakmıyorum. Tedavi İçeriği: Saw Palmetto kapsül, Kabak Çekirdeği Yağı kapsül, Dermaroller sonrası biberiye ve badem yağı (minox etkisi için) karışımı ile masaj şeklinde ilerleyecektim.

Bugün doktor ile görüştüm ve fini sordum başlamalımıyım yan etkisi olur mu diye. Sen delimisin kesinlikle başla yan etkisinden falanda korkma dedi, kardeşi 5 sene kullanmış açıkçası vücudundan bile kıl fışkırmış. Bu şekilde anlattı. Seneler sonrada gider saç ektirirsin dedi. Minoxidil ile kombinleyim mi dedim ona pek sıcak bakmadığını ve yan etki olarak saç çıkarttığını söyledi. Ayrıca pahalı dedi. Fin ise yan etki konusunda geçici olduğunu ve yan etkisi olmayacağını söyledi test yaptırmanada gerek yok direkt başla dedi. Sanırım fin dermaroller ve doğal yağların etkisiyle minox ile beraber ilerleyeceğim. Süreç için konu açacağım tekrar forumda. Başlamadan önce 1 ay kadar fotoğraftaki ürünü kullanmayı düşünüyorum. Yan etki olup olmayacak mı onu da merak ettiğim için, düşük dozda test etme amaçlı dht baskılamada.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasteride İle Alakalı Doktorla Görüştüm
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2023, 02:27:40 »
Teşekkürler konu için doktorun kesinlikle başla demesi hızlı bir giriş olmuş:)
Global Moderator

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2023, 11:29:57 »
Teşekkürler konu için doktorun kesinlikle başla demesi hızlı bir giriş olmuş:)
Bende şaşırdım, başta ilk görünce saçı senin dökülmen agresif yani hormonal yapacak bir şey yok dedi fini kendim sorunca böyle söyledi normalde kendisi önermedi en başta.

Hintell bu arada Rogaine Foam yurtdışından getirme şansım var her zaman, sence bunu da ekleyim mi proscarın yanına yoksa dermaroller sonrasında biberiye yağı vs ile masajla mı ilerleyim ? Minoxile bakış açını biliyorum ama köpüktede sorun çıkar mı ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2023, 13:11:27 »
bence  fin +xpecia minoxil içeriği olan ürünler dökülen saçda değil ekilen saçların çıkmakta zorlandığı zaman kullanılmalı
Global Moderator

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2023, 00:56:08 »
Merhaba,

Öncelikle konuyu foruma bir katkısı olursa diye açmaktayım. 17 18 yaşımdan bu yana saç dökülmesi yaşıyorum dökülmem agresif ve ileri seviye mantar egzema vardı saçlarımda ve abartısız 6 sene bu konuda hiçbir şey yapmadan yaşadım. Saçlarım bi anda döküldü yaklaşık 1 senelik bir süreçte.

Artık bir şeyler yapayım dedim ve vichy yeşil şampuan kullanmaya başladım ayrıca kenazol kullandım 5,6 ay önce ve egzema baya azaldı bitti diyemiyorum çünkü bu bitmiyor anladığım kadarıyla.

Neyse geçen gün konu açtım forumda bitkisel olarak tedaviye başlayım diye fakat Hintell ve üyeler pek sıcak bakmadı. Açıkçası fin kullanımına da hiç sıcak bakmıyorum. Tedavi İçeriği: Saw Palmetto kapsül, Kabak Çekirdeği Yağı kapsül, Dermaroller sonrası biberiye ve badem yağı (minox etkisi için) karışımı ile masaj şeklinde ilerleyecektim.

Bugün doktor ile görüştüm ve fini sordum başlamalımıyım yan etkisi olur mu diye. Sen delimisin kesinlikle başla yan etkisinden falanda korkma dedi, kardeşi 5 sene kullanmış açıkçası vücudundan bile kıl fışkırmış. Bu şekilde anlattı. Seneler sonrada gider saç ektirirsin dedi. Minoxidil ile kombinleyim mi dedim ona pek sıcak bakmadığını ve yan etki olarak saç çıkarttığını söyledi. Ayrıca pahalı dedi. Fin ise yan etki konusunda geçici olduğunu ve yan etkisi olmayacağını söyledi test yaptırmanada gerek yok direkt başla dedi. Sanırım fin dermaroller ve doğal yağların etkisiyle minox ile beraber ilerleyeceğim. Süreç için konu açacağım tekrar forumda. Başlamadan önce 1 ay kadar fotoğraftaki ürünü kullanmayı düşünüyorum. Yan etki olup olmayacak mı onu da merak ettiğim için, düşük dozda test etme amaçlı dht baskılamada.

Belki Türkiyedeki en mantıklı çözüm önerisi sunmuş doktorlardın biri olabilir. Fin ucuz  ve etkili minoxidil ise zaman,fiyat,uğraşxkazanc konusunda kötü.

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2023, 02:38:33 »
bence  fin +xpecia minoxil içeriği olan ürünler dökülen saçda değil ekilen saçların çıkmakta zorlandığı zaman kullanılmalı
sizin kaç yıl oldu hergün devam mı proscar 5/1 e bir sıkıntı yok dimi mevcut saçları güçlendirmek ve tutmak adına fin sürekli devam edilmeli bence
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Facebook Twitter Instagram