Gönderen Konu: 19.06.2023 / Asuman Hair Transplant / 4500 Greft / 28 Yaş /Nw 6-7  (Okunma sayısı 9510 defa)

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese merhabalar,

7-8 yıllık araştırmalarım sonucu Asuman Hanıma ekim yaptırmaya karar verdim. Forumun gizli müdavimlerindenim. Yurtdışı forumları da bu 7-8 yıllık süreçte yakından takip ettim.
Açıklığımın geniş olması ve donörün kısıtlı olmasından dolayı doğru seçim yapmam gerekiyordu. Araştırma sürecinde yaşadıklarımı ekim düşünen arkadaşlara aktarmaya çalışacağım.

Ekim Sürecinde Görüştüğüm Merkezler;

Dr. Hakan Doğanay: Ekime uygun olmadığımı ve protez saç kullanmamın daha iyi olacağını söyledi. (Donörüm gerçekten zayıftı ve ekime kadar 1 yıl finansterid kullandım zaten)

Esma Serkan Tetik: Benzer açıklığa sahip birinin ekim sonucunu gösterdi. Ön çizgi içime sinmedi.

Asmed Dr. Koray Erdoğan: Artun Bey ile yaptığımız konsültasyon sonucu Koray Bey 6 ay finansterid kullanıp gelişme sağlanırsa ardından değerlendireceğini söyledi. Bende bu süreçte Asmed'in başarısız sonuçlara finansterid önermesinden dolayı ve Koray Bey'in ister istemez ekimin kısıtlı bir kısmına dahil olmasından dolayı vazgeçtim.

Dr. Zarev: Fiyatın çok yüksek olması ve birazda milli duyguların işin içine girmesiyle vazgeçtim :)

Yukarıda paylaştığım merkezleri kötülemek amaçlı paylaşmadım arkadaşlar. Bu ekimden memnun kalmazsam 2. ekimi zaten yukarıda paylaştığım merkezlerden birinde yaptırırırım. Özellikle Koray Bey manuel alım yaptığı için donör bölgem için en iyi seçenekti.

Asuman Hanımı seçme nedenim ise forumdaki benzer açıklıklardaki başarısıydı. Kan tahlili istemesi, farmakoloji bilgisi ve ekim sürecinin çoğunda bulunması da ekstra güven verdi.

Ekim Günü

Vm Medical Park hastanesinde greft alımında 10:50 de başlandı ve akşam 20:30 gibi operasyon bitti. Anesteziyi Yusuf Bey, Kök alımını ve orta kısmın ekimini Beyza hanım yaptı. Kanalları ve ön hat ekimini Asuman hanım yaptı. Enes Bey yan taraftaki hastanın ekimi bitince yardıma geldi. Tepe kısmını ve son kontrolü Enes bey ve Asuman hanım beraber yaptı.

Asuman hanım derimin yağlı olduğunu söyledi. Yağlı, baharatlı, şekerli gıdalardan uzak durmam gerektiğini belirtti. Salata ve protein ağırlıklı beslenmem gerekiyormuş. İlk yıkamaya gittiğimde Özlem Hanım verilen standart ilaçlara ek olarak mossi vitamin ve saç spreyi hediye etti. İlk yıkamamı Melike Hanım yaptı ve ön kısımda plazma oluşmuş onu temizledi. (Belli belirsiz birşeydi rahatsız etmedi)

Başta Asuman Hanım olmak üzere tüm ekibe emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Herkesin gönlünce olsun.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Donor yanlar zayıf ama arkalar guzel görukuyor fotoğraflardan....Arastirmisssiniz zaten başarılı Ekim merkezlerini ....Ekilen graftlarde 2 li ve 3 ilucogunluktaysa çok güzel kapaticilik yakalarsınız....Ancak 28 yaş ile 35 yaş arası dökülme orta şiddette yine devam ediyor.. .Ona göre takviyelerinizi bırakmayın ...

Hainkostok

• Full Member
Yan taraftaki hastadan selamlar hocam 😄
Umarim başarılı bir sonuç alırsınız.

darkboys

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
beslenmenize dikkat edip takviyeleride düzenli kullanırsanız çok güzel bi sonuç çıkıcaktır. ekiminiz hayırlı olsun.

Kayser Soze

• Hero Member
Hayırlı olsun.
Açıklığa göre sonucu merakla bekliyorum.

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donor yanlar zayıf ama arkalar guzel görukuyor fotoğraflardan....Arastirmisssiniz zaten başarılı Ekim merkezlerini ....Ekilen graftlarde 2 li ve 3 ilucogunluktaysa çok güzel kapaticilik yakalarsınız....Ancak 28 yaş ile 35 yaş arası dökülme orta şiddette yine devam ediyor.. .Ona göre takviyelerinizi bırakmayın ...

Asuman hanımda yanlara fazla girilmemesi konusunda ekibi uyardı. Genelde 2 li ve 3 lü ancak derinin çok yağlı olması saçın beslenmesini olumsuz etkiliyormuş. Takviyelere ikinci ekime kadar devam etmeyi düşünüyorum. Sadece finansteridi 6 ay sonra haftada 2 ye düşürebilirim.

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Yan taraftaki hastadan selamlar hocam 😄
Umarim başarılı bir sonuç alırsınız.

Çok teşekkür ederim hepimizin sonucu iyi olur inşallah. Ekimde olduğu gibi sonuçta da kapışırız belki :)

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
beslenmenize dikkat edip takviyeleride düzenli kullanırsanız çok güzel bi sonuç çıkıcaktır. ekiminiz hayırlı olsun.

Yorumunuz için teşekkür ederim, elimden geldiğince takviyelere dikkat edeceğim.

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun.
Açıklığa göre sonucu merakla bekliyorum.

Teşekkür ederim hocam, hepimiz için hayırlısı olsun.

Hainkostok

• Full Member
Çok teşekkür ederim hepimizin sonucu iyi olur inşallah. Ekimde olduğu gibi sonuçta da kapışırız belki :)
umarım iyi sonuç alırsın hocam, senin benden iyi sonuç alacağın kesin 😄 ben ağırlıklı tepe ekimi yaptığım için tutma olasili bir tık az bir de ikinci ekim ilk ekime göre biraz daha zordur. O yüzden senin ekimin iyi olacak hocam. Bizimki de sana yaklaşsa kafi😄

cral03

• Hero Member
Ynt: 19.06.2023 / Asuman Hair Transplant / 4500 Greft / 28 Yaş /Nw 6-7
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2023, 11:43:18 »
donör sağlam görünüyor acaba fin kullanmanızın ne derece etkisi oldu ?

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2023, 19:18:39 »
umarım iyi sonuç alırsın hocam, senin benden iyi sonuç alacağın kesin 😄 ben ağırlıklı tepe ekimi yaptığım için tutma olasili bir tık az bir de ikinci ekim ilk ekime göre biraz daha zordur. O yüzden senin ekimin iyi olacak hocam. Bizimki de sana yaklaşsa kafi😄

Hiç mütevazi davranma senin ekimde gayet güzel olacak her yeri ekmiş asuman hanım 😄 tepe bölgesi çok aşağı inmemiş ve saçlar ince olduğu için çok doğal olacak seninki.
İlkinde bu kadar acı çektiysem ikinci ekimi yaptıranlara allah sabır versin. İyi dayanmışsın sen.

yoruk

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2023, 19:21:25 »
donör sağlam görünüyor acaba fin kullanmanızın ne derece etkisi oldu ?

Çok etkisi var. Bence ağır bir yan etkisi yoksa ekimden önce herkes kullanmalı. Bugün kabuk dökümü sonrası son durumu ve finans kullanmadan önce donör bölgesinin fotosunu atarım hocam.

Elcid01

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2023, 13:05:39 »
Anlasilan asuman hanim hem hastaneyi hem de calisanlarindan bazilarini degistirmis , ekiminiz hayirli olsun

leonidass

• Full Member
« Yanıtla #14 : 04 Temmuz 2023, 20:24:44 »
Hocam senin saç açıklığı bana çok benziyor hatta bendeki ince tüylenmeleri sayarsak seninki daha açık. Bana da 4500 greft ekildi güya. Güya diyorum çünkü seninkini inceliyince bana o kadar ekimediğine kanaat getirdim gibi. Güzel duruyor ekim hayırlı olsun. Bu arada konu linkim aşağıda incelemek istersen.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31745.0

Facebook Twitter Instagram