Gönderen Konu: Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğrafları Nasıl Olmalı?  (Okunma sayısı 2835 defa)

omerfaruk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Özellikle fotoğrafların çekim açısı, gün ışığı gibi etkenler bizi olduğumuzdan çok farklı gösterebiliyor ve bu durum bazı ekim merkezleri tarafından ekim sonrası fotoğraflarda özellikle instagram ve facebook gibi sosyal ortamlarda filtre kullanılarak insanları kandırmak amacıyla kullanılıyor.

Ekim Öncesi Fotoğraflar

Önden, tepeden, yanlardan ve enseden yüksek çözünürlükte ve aydınlık bir ortamda çekilmiş olmalı. Ayrıca ıslak hali de aynı şekilde olmalı. Aydınlık ortamdan kasıt ışığın kafa bölgesinin arkasında değil de kafanın ön tarafına vuracak şekilde ayarlanmasıdır. Önden ve tepeden çekilmiş olmasının amacı dökülmenin hangi evrelerde ilerlediğini daha net görmek ve ekim planlamasına ve önerilere dair net fikirler elde edebilmek için önemli. Forumda birçok tecrübeli arkadaş bu fotoğrafların kalitesine göre size ekiminiz hakkında ön bilgi verebilmektedir. Tabi ki en net bilgiyi vicdanlı ekim merkezlerinden alabilirsiniz.

Ekim Sonrası Fotoğraflar

12-15 ay arasında tutan saçların tamamı çıkmış olur. Daha erken aylarda ise ekimin gidişatı yönünde bir fikir edilinebilir. Ekim sonrası fotoğrafların nasıl olmaması gerektiği konusunda özellikle sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan bir ekim merkezi bana ilham kaynağı oldu.

1. Kesinlikle çeşitli uygulamalarla filtre edilerek fotoğrafları yayınlanan ekimlere itibar etmeyin. Öyle filtreler var ki ön tarafta seyrek saç teli bile olsa sizi 18 yaşınızdaki gibi gösterebilir. Valla mazallah instagramdan beğendiğiniz kızları yakından gördüğünüzde ortaya çıkan sonuç gibi dumura uğrarsınız.  En güzel örneği de hamburger reklamları. Televizyonlardaki ile gerçekler arasındaki farkı biliyorsunuz.

2. Uzaktan çekilmiş fotoğraflar. Pazardan karpuz alırken bile şöyle bi yakından bakar elimize alır iki şaplak atar anlamasak da anlamış gibi yapar sonra alırız. Yapmayın arkadaşlar bu ciddi bir mesele.  Uzaktan bana Vin Diesel bile saçlı geliyor.

3. Ters ışık. Işık arkadaşlar olay burada. Evde denemek serbest. Işığı karşınıza alıp bir fotoğraf çekin görün saçınızın halini sonra arkadan Orhan baba gelsin yansın sigaralar. Bir de ışığı arkanıza alın öyle fotoğraf çekin. Yavaşça finansteridi, minoxili, biotini yere bırakıp yuvarlak saç fırçasıyla saçlarınıza girişip waxlayıp tarayabilirsiniz.

4. Saçlarım dökülüyorken aynanın karşısına geçip saçlarımı tarama esnasında bir şeyin farkına vardım. Kaşlarımı kaldırıyorum!! Ve ooo saçlar  neredeyse 1 cm ileri geldi ve alnım daraldı. Ee haliyle daha çok saçım görünüyor. Aynadan ayrılınca da kaş kaldırma olayını bitirerek, kendimi kandırma seansını da aklımda o halim kaldığı şekliyle bir sonraki aynaya kadar erteliyorum. Ekim fotoğraflarında (bu benim tespitim doğru da olmayabilir) kaşların kalkık olmadığı durumlar daha gerçekçi olacaktır.

5. Saçların dibinin görünmediği fotoğraflar. Bazı fotoğraflarda arkadaşlar dipleri göstermekten maalesef kaçınıyor ve arkadan gelen saçları öne doğru tarayarak yanıltıcı görünmesine neden olabiliyor. Dibini sıyırmayacağız merak etmeyin sadece doğallık ve sıklığını merak ediyoruz.

6. Toppik ve benzeri uygulamalar. Bunlar da instagram filtresinin gerçek hayattaki hali. Arada ben de kullanıyorum pek kimse anlamıyor(!). Ne demek istediğimi bir haftasonu Beşiktaş maçında Cenk Tosun'u seyrederek anlayabilirsiniz. Atom bombası atıldıktan sonra oluşan mantarımsı bir kül bulutu gibi kafanızda dumanla gezmek istiyorsanız tabi itibar edebilirsiniz.

7. Donör bölgesi fotoğrafları. Fotoğraf filtresine en müsait bu bölgeyi kurbanlık hayvan eti gibi muamele edip parçalayan, iz bırakan, doku öldüren ekimci çok ve maalesef sonuç odaklı düşündüğümüz için buna dikkat etmiyoruz. Tarlayı erozyona uğratırsan bir daha mahsül alamazsın dostum.

8. En doğrusu ekim yaptırmayı düşündüğünüz merkeze ekim yaptıran bir arkadaşınız, tanıdığınız varsa onu inceleyip karar verin. Hiçbir şey gerçek hayattaki gördükleriniz kadar tatmin edici olamaz. Haa sizin sonucunuz arkadaşınızın sonucu gibi mi olacak onun garantisini Türkiye'de sadece bir doktor verebilir. Onu da biliyorsunuz. Bence her saç ekimi düşünen insan, psikolojisi hassas olan duygusal insandır. Lütfen psikolojinizle, sağlığınızla oynamak isteyen ekim merkezlerinden uzak durun. Yoksa çok kolay arkaya fon müzik ekleyip 2 tane Arap (aşağılamak için değil) turiste saç ekip yollamak ve sonra da saç ekimciyiz diye ortalıkta dolaşmak. Milyon dolarlar dönen ve karlılığı yüksek bir alan.Günde 20-25 saç ekimi yapan yerlerden söz ediliyor. Çarp 5'lee oooohh birkaç yıl sonra boğaza nazır evde viskimi yudumlayarak paraları hiç edebilirimmm. Bu alanda sizleri hayal alemine sokup cebinizdeki 3-5 bin liraya göz diken ekimci maalesef dürüstlüğün, insanlığın, liyakatin merkezi(!)  ülkemizde çok. Lütfen dikkat edin.

Hasılı, bilmezdim saç ekiminin bu kadar ciddi bir iş olduğunu bu forumu tanımadan önce. Eklemek isteyenler olursa lütfen alta yazsın gözden kaçırmış olabilirim ve ben de kel adayıyım ve hala araştırma sürecindeyim. Yukarıda yazdıklarım, verilen örnekler abartıdır ve forumda uzun zamanlar geçirilerek elde edilmiş gözlemlerden oluşmaktadır. Umarım faydası dokunur. Eğer fotoğraflarla desteklemek isteyen arkadaş olursa forumca sevindirik oluruz. Selamlar sevgiler. Ben saçlarımı biraz daha dökeyim, malum yüksek lisans tezi yazıyoruz:)

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğrafları Nasıl Olmalı?
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2017, 00:36:14 »
Hocam çok güzel açıklamışsınız, bravo. Forumda en komik bulduğum insanlar, azcık çıkan saçını açık alanlara örterek çekilmiş şekilde yorum bekleyenler. Arkadaş çok basit: her açıdan ıslak ve kuru, aydınlık ve ortalama ışıkta paylaşacaksın ki sen de ne olduğunu bil, biz de görelim. Kendim yaptığım için demiyorum ama kimse de benim gibi paylaşmıyor. Hesapta birbirimize yardımcı olacağız derken sahte umut satıyoruz. Nolur, yapmayın. Ekim merkezi size iyilik yapmıyor, para ödüyorsunuz.

Bir de size de rica edeceğim, Koray Erdoğan'ı göğe çıkarmayı bırakın. "Şeyh uçmaz, mürit uçurur" diye bir söz var, öyle. Kendisi magazinlerin dediği gibi "sihirli eller"e sahip değil, gayet de işini bilinçli şekilde yapıyor ve sitesini azcık incelerseniz yaptığı işin mükemmel olmadığını söylüyor. Youtube kanalına girerseniz de ortalama ekimlerini de görebilirsiniz. Birkaç tane Norwood 2-3 seviyesinde adamın kafası doldu diye herkesi o kıvamda tedavi edebilmesi mümkün değil. İnsanlar parası olmadığı için kendisine gidemiyor ama gitse bile yapamayacağı şeyleri yapabilecekmiş sanıp hayalinde kaybettiğini düşünüp üzülüyor.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2017, 13:16:39 »
üstteki arkadaş koray erdoğan zaten ideal bir saç çizgisi veremeyeceği kişiye ekmiyor o yüzden kötü ekim yok sayılır. Bunu matematik bilen herkes ekilecek alan*istenen minimum yoğunluk(40-45 falandır herhalde) ile yaş ,donör dökülmenin durumunu karşılaştırıp yapabilir ama kimileri karmaya inanıyor galiba ya tutarsa falan diye ekiyolar.

birde hasson-wong çok yapıyor bunu büyük ekimcilerden saçı yana tarayarak uzatıp fotoğraf atıyolar. saçı gerçekten uzatırsanız kapatıcılık çok artıyor çünkü zaten arkadaki saçlar kalın. koray erdoğanın en sevdiğim yanı eğer klinikte çekiyosa fotoğrafları aynı açıyla ıslak kuru şeklinde 4 tane çekiyor. benim saçlar dökülmüş kategorisinde değildir ama saçımı ıslatıp çekince 1 hafta depresyondan çıkamıyorum :). norwood 3 saçım var fakat önden yandan norwood 1 gibi duruyor. kuru olduğunda aşırı yoğun oluyor falan.

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2017, 13:51:28 »
Hassan-Wong'u suçladığın şeyi Koray Erdoğan da yapmış:

İkisi de, boru değil, 5000 civarı greftle.

Ekilmeyecek adama ektiği:

Ben hepsini beğendim ama sonucun ne olduğunu değiştirmiyor, ortada bir sihir yok. Demek istediğim, millette bir tripler, sanki ona gitse Norwood 7'den 10 yaşındaki saçına dönecek...

tuva

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2017, 14:10:14 »
Forumun vasatlasmamasi için böyle karşıt görüşlere ihtiyacı var. Karsit görüşler  olmazsa burasi fan club tarzına döner. Bu karşıt görüşleri destekliyorum.Herhangi bir yorum yapmayacağım. Sadece forumun vasat değil, işlevsel olması gerektiğini belirtmek istedim.

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2017, 14:35:54 »
Forumun vasatlasmamasi için böyle karşıt görüşlere ihtiyacı var. Karsit görüşler  olmazsa burasi fan club tarzına döner. Bu karşıt görüşleri destekliyorum.Herhangi bir yorum yapmayacağım. Sadece forumun vasat değil, işlevsel olması gerektiğini belirtmek istedim.

İnanın, ben de Koray Erdoğan'ı çok takdir ediyorum. Dediğiniz gibi buranın fan club'a dönüşüyor olmasından rahatsızlık duyduğumdan belirtiyorum ve bunun maddi olarak kendisinden tedavi almayı karşılayamayanları daha fazla üzdüğünü fark etmelerini istiyorum.

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2017, 14:59:51 »
Hassan-Wong'u suçladığın şeyi Koray Erdoğan da yapmış:

İkisi de, boru değil, 5000 civarı greftle.

Ekilmeyecek adama ektiği:

Ben hepsini beğendim ama sonucun ne olduğunu değiştirmiyor, ortada bir sihir yok. Demek istediğim, millette bir tripler, sanki ona gitse Norwood 7'den 10 yaşındaki saçına dönecek...

cımbızla çekmişsin fakat yanlış anladığını düşünüyorum. KLİNİKte çektiği fotoğraflar hakkında dedim. attığın videolarda hastanın kendi attığı fotoğraflar var.

çorfi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2017, 15:28:25 »
cımbızla çekmişsin fakat yanlış anladığını düşünüyorum. KLİNİKte çektiği fotoğraflar hakkında dedim. attığın videolarda hastanın kendi attığı fotoğraflar var.

Neyse abi tartışmayacağım. Heralde ben dediğimi anlatamıyorum, kusura bakma.

omerfaruk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2017, 20:34:59 »
Konu hiç istemediğim bir yere gitmiş benim kullandığım ifadelerden kaynaklı. Türkiye'deki ekim merkezleri de bahsi geçen merkez kadar temiz çalışabilseler belki onlar da aynı sonuçlara yakınlaşmış olurlar. Burada işlerini iyi yaptıklarından bahsetmek istedim. Yoksa bir tapınak muamelesi yaptığım yok. Yanlış anlaşıldıysam affola. Derlediğim bilgiler bir kişinin bile bu konu hakkında ciddi bir şekilde düşünmesini sağlarsa ne mutlu bana.

Facebook Twitter Instagram