Gönderen Konu: NEKROZ !  (Okunma sayısı 6039 defa)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
NEKROZ !
« : 03 Aralık 2017, 13:11:19 »
bugün isimsiz bir dr dan mesaj aldım sağ olsun nekroz konusunda bizi bilgilendirdi paylaşımı yapıyorum..
        Merhaba.    Özelden özellikle size yazmamın nedeni forumda söz sahibi bir kişi olmanız
 bugün de dahil olmak üzere forumda doku nekrozuyla ilgili oldukça sıkıntı yaşandığını fark etmem.  Tamamen insaniyet namına nacizane bir tavsiyem umarım saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere yardımcı olur. Ben atlamış olabilirim ama doku nekrozu sadece kesiler, iltihap ya da enfeksiyon kaynaklı olmayabiliyor.  Özellikle kanal ekimi yapılan yerlerde ( kalemde de muhtemel ama o kadar sık degil) kanamanın çok olması durumunda alım ya da ekim yapılan yerlere adrenalin enjekte edilir.  Bunun izotonikle karıştırılıp son derece az ve dikkatli hatta hiç yapılmaması gerekir.  Adrenalin damarları büzer ve kan akışını oldukça azaltır.  Böylece kanalları daha rahat açıp kökleri daha rahat yerlestirirler.  Adrenalinin aşırı kullanımında deride kan akışı azaldığı için doku nekrozu oluşma riski yüksektir. 
Sizi takip eden, saç ekimi yaptıracak kişiler mutlaka bunu bilmeli ve operasyon anında teknisyenler aralarında konuşurken dikkat etmeliler. Hastaya bilgi verilmeden yapıldığı için engellemeleri çok zor ama en azindan adrenalin kelimesini duydukları an olaya hakim oldukları için mudahele edebilirler.
Sizden ricam eğer bu konu daha önce forumda geçmediyse (ki ben hiç denk gelmedim) bunu bir sekilde takipcilerinize anlatip bilgilendirmeniz. Size özelden mesaj atmanın nedeni bu konu hakkında yardımcı olmak.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: NEKROZ !
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2017, 13:18:05 »
Güzel bilgi ... isimsiz duyarlı ekimcinize tesekkurler

Kovan

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2017, 13:56:39 »
Keşke forum da işinin ehli çıkar düşünmeden doktor ve avukat bulunsa insanlar merak ettikleri soruları istediğin zaman sorup cevap alabilsek. Isimsiz arkadaş gibi gönüllü olması daha iyi olur

magar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Aralık 2017, 13:26:30 »
güzel paylaşım.bu arada saç ekimi düşünenlerde piyango bileti almış gibi oluyor.büyük ikramiye çıkma olasılığı çok az ama çıkarsa sorun büyük oluyor

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2017, 19:22:47 »
Çok faydalı bilgi teşekkür ederiz .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Facebook Twitter Instagram