Gönderen Konu: Donör bölgede metal alerjisi  (Okunma sayısı 862 defa)

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Donör bölgede metal alerjisi
« : 04 Eylül 2023, 21:21:20 »
Bundan bir ay önce (2 Ağustos 2023) MedicalPark GOP hastanesinde saç ekimi yaptırdım. Aradan geçen sürede kulak üstü iki tarafta metal alerjisine bağlı olarak saç çıkışı olmadı. 10 gün önce doktor minoxidil kullanmamı önerdi, 2 gün önce gittiğimde durumun değişmediğini belirtince bu sefer xpecia önerdiler.

5 6 ayda durumun toparlanacağını, normale döneceğini söylüyorlar ama bu halde toplum içinde çıkmak zorunda kalmak beni strese sokuyor. Gece vakti bile şapka ile gezmek zorunda kalıyorum. Deneyimli arkadaşların fikrini öğrenmek isterim.

kelbabangida

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Donör bölgede metal alerjisi
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2023, 23:27:06 »
metal alerjisi derken ? neyle temas ettiki o bölge böyle bir alerji oldu.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2023, 23:53:21 »
Geçmiş olsun abi umarım tez zamanda istediğin görüntüye kavuşursun

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2023, 00:01:09 »
metal alerjisi derken ? neyle temas ettiki o bölge böyle bir alerji oldu.

Doktorun dediğine göre her 10 hastadan birinde metal alerjisi oluşabiliyor. Donör bölgesinden greft alım işlerini yapan metal uçlu aletler nedeniyle kafamın o bölgesinde şok dökülme, kılcal damarların küçülmesi, derinin kendini korumaya alması gibi durumlar yaşanıyor dedi. Fakat internette metal alerjisine dair hiçbir şey bulamadım. Buradaki deneyimli arkadaşlardan bilgi edinmek için yazdım

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2023, 00:02:21 »
Geçmiş olsun abi umarım tez zamanda istediğin görüntüye kavuşursun

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için  |-onayisareti-|

kelceko

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2023, 22:12:36 »
Doktorun dediğine göre her 10 hastadan birinde metal alerjisi oluşabiliyor. Donör bölgesinden greft alım işlerini yapan metal uçlu aletler nedeniyle kafamın o bölgesinde şok dökülme, kılcal damarların küçülmesi, derinin kendini korumaya alması gibi durumlar yaşanıyor dedi. Fakat internette metal alerjisine dair hiçbir şey bulamadım. Buradaki deneyimli arkadaşlardan bilgi edinmek için yazdım

bu yüzden ekim alanını safir uçlu bıçaklarla kanal açıyorlar ama donör bölgeye mecburen metal uçlu delici aletler kullanılıyor bildiğim kadarıyla ,geçmiş olsun kardeşim umarım ilaçlarla sorunun çözülür.

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2023, 22:57:18 »
Teşekkür ederim iyi temennileriniz için  |-onayisareti-|

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2023, 23:02:51 »
neden bu tür şeyler hep adı şanı duyulmamaış yerlerden çıkıyor anlamıyorum tek sorun metal alerjisi değil bence kulak üstlerinden ön tarafa doğru yapılmış bu hatalı alımı ilk defa görüyorum .donör bölge denilen alanı yanlış idrak etmiş olmalılar.

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2023, 20:24:39 »
Adı sanı duyulmuş bir hastanede yaptırdım. Medicalpark GOP Hastanesi ama doktorun bahsettiği metal alerjisine dair hiçbir kaynak bulamadım.

phantom

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2023, 23:26:12 »
Adı sanı duyulmuş bir hastanede yaptırdım. Medicalpark GOP Hastanesi ama doktorun bahsettiği metal alerjisine dair hiçbir kaynak bulamadım.

hocam hastanenin adı şanı duyulmuş olabilir fakat bu demek değilki oradaki ekim merkezide bu şekilde . buralarda daha çok oda kiralanıyor ve ekim merkezi  hastaneden bağımsız bir işletme gibi oluyor genellikle .sanırım yanlış hatırlamıyorsam songül  diye bir hemşire yapıyordu orada saç ekimlerini şimdi kim yapıyor bilmiyorum ama hastane ismine güvenerek ekim merkezi tercihinde bulunmamak gerek diye düşünüyorum.

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2023, 16:06:28 »
Medicalpark’ın kendi ekibi vardı. Dr. Mustafa Sıddık Çetin ve ekibi var ama tahmin edileceği üzere saç ekimi sürecine sadece arada denerken olarak bakıyor. Bu işi yapan genellikle hemşireler ve diğer sağlık personeli.

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2023, 16:09:37 »
Bu arada şok dökülme için donör bölgeme minoksidili kullanımı önerdi doktor bey. Ekimin 1. ayında minozil kullanmayı tavsiye edermisiniz?

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 10 Eylül 2023, 01:00:17 »
Medicalpark’ın kendi ekibi vardı. Dr. Mustafa Sıddık Çetin ve ekibi var ama tahmin edileceği üzere saç ekimi sürecine sadece arada denerken olarak bakıyor. Bu işi yapan genellikle hemşireler ve diğer sağlık personeli.

çoğu yerde dr ismi formaliteden ibaret ,yetkili kişi gibi . orası nasıl tam bilmiyorum ama.

Bu arada şok dökülme için donör bölgeme minoksidili kullanımı önerdi doktor bey. Ekimin 1. ayında minozil kullanmayı tavsiye edermisiniz?

bu durumdayken bence kullanma nasıl bir etkisi olur kestirmel zor sonuçta içerinde alkol vb bir sürü kimyasal var ,sendeki alerji durumunu dahada kötüleştirebilme ihtimali olur bence.

LİGHTNİNG

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 10 Eylül 2023, 01:37:53 »
Bundan bir ay önce (2 Ağustos 2023) MedicalPark GOP hastanesinde saç ekimi yaptırdım. Aradan geçen sürede kulak üstü iki tarafta metal alerjisine bağlı olarak saç çıkışı olmadı. 10 gün önce doktor minoxidil kullanmamı önerdi, 2 gün önce gittiğimde durumun değişmediğini belirtince bu sefer xpecia önerdiler.

5 6 ayda durumun toparlanacağını, normale döneceğini söylüyorlar ama bu halde toplum içinde çıkmak zorunda kalmak beni strese sokuyor. Gece vakti bile şapka ile gezmek zorunda kalıyorum. Deneyimli arkadaşların fikrini öğrenmek isterim.

Burada doku küsmesi olduğunu düşünmüyorum. Bence fazla alım yapılmış ve düzeleceğini pek sanmam

ngnls

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 10 Eylül 2023, 13:50:28 »
Burada doku küsmesi olduğunu düşünmüyorum. Bence fazla alım yapılmış ve düzeleceğini pek sanmam

Verdiğiniz moral desteği için teşekkür ederim ama 2 haftada yavaş yavaş o bölgelerde kıllar çıkmaya başladı.

Facebook Twitter Instagram