Gönderen Konu: Hint yağının içine fin veya dut koymak  (Okunma sayısı 276 defa)

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hint yağının içine fin veya dut koymak
« : 23 Eylül 2023, 12:16:28 »
Baslıkta yazdığı gibi hint yağının içine dut koymayı planlıyorum (2 tane) bunu hem saça sürüp hem içmek için yapacağım daha önceden bunu yapmış birileri var mı?

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Hint yağının içine fin veya dut koymak
« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2023, 17:29:59 »
Çok gereksiz

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 23 Eylül 2023, 18:16:21 »
Çok gereksiz
hocam yaşım 17 direkt içmeyip düşük dozda almayı planlıyorum oyüzden böyle yapacağım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2023, 19:16:38 »
hocam yaşım 17 direkt içmeyip düşük dozda almayı planlıyorum oyüzden böyle yapacağım
xpecia kullan istersen. dediğin kusuruma bakma ama gerçekten gereksiz, ilk defa duyuyorum böyle bir fikir. xpecia daha fazla fayda edecektir
birkaç sene sonra finasteride geçersin ve yapman gerekeni yapmış olursun. hint yağı sürmek maalesef ki işe yaramaz. içmek de dht baskılanıyorsa ek olarak fayda sağlayabilir ama etkisi kısıtlı
hem koca hint yağına 2 adet avodart atıp sürmek ve içmek hiçbir şey yapmamakla aynı olur boş yani. dutasteridin etki etmesi için gereken doz en aşağı 0.1mg. bu da finasteride ile etki olarak neredeyse eşit
dediğim gibi xpecia ile başla, istiyorsan günlük 1ml hint yağı içebilirsin. daha fazlasını içmeni önermem mideyi etkileyebilir ve bağırsakları fazla çalıştırıyor sorun yaşayabilirsin

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2023, 19:27:47 »
0.1 mg dutasteridin etkileri ni araştırıcam gözüme kestirirsem 50 ml hint yağının içine oranlıyıp atıcam
xpecianın etki edeceğini düşünmüyorum benim dökülmeye
yaklaşık 2-3 ay içinde de cbd kenevir tedavisine başlıyacağım

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2023, 19:34:09 »
0.1 mg dutasteridin etkileri ni araştırıcam gözüme kestirirsem 50 ml hint yağının içine oranlıyıp atıcam
kenevir yağının etkisini göreceğini düşünüyorsan kullanabilirsin. açıkçası sen bilirsin sana başarılar

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2023, 21:20:04 »
xpecianın etki etmeyeceğini düşündüğün dökülmeye Hint yağının içine koyacağın 2 tane dut'un etki edeceğini düşünmen garip geldi bana ya

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2023, 22:11:03 »
xpecianın etki etmeyeceğini düşündüğün dökülmeye Hint yağının içine koyacağın 2 tane dut'un etki edeceğini düşünmen garip geldi bana ya
hem sürüp hem içmek istiyodum arkadaş etkili olmayacağını söyleyince bende bilgisine güvenip dozu arttırıcağımı söyledim
ayrıca dutun nasıl ağır ve kalıcı bir ilaç olduğunu biliyoruz xpeciayı da biliyoruz xpecia etki bile vermez bana

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Eylül 2023, 23:14:22 »
hem sürüp hem içmek istiyodum arkadaş etkili olmayacağını söyleyince bende bilgisine güvenip dozu arttırıcağımı söyledim
ayrıca dutun nasıl ağır ve kalıcı bir ilaç olduğunu biliyoruz xpeciayı da biliyoruz xpecia etki bile vermez bana
ben bu yaşta açıkçası dutasteride'i 0.1mg almanı bile önermem. xpecia bu yaşta en mantıklısı olur. dr. hamid aydının şu videosunu izlemeni tavsiye ederim
ayrıca gelişimin ne durumda? boy uzaman devam ediyor mu veya sakalların gürleşti mi? tamamlandığını düşündüğün an doktor kontrolünde finasteride geçmeni öneririm. dutasteride senin için uzak olmalı
işe yaramayacak tedavilerle zaman kaybetmeni veya gelişimini engelleyecek bir şey kullanmanı istemem senin iyiliğin için diyorum
sana tavsiyem hint yağının içine dutasteride gibi tedavilerle uğraşmaman. hint yağını kullanacaksan yukarıda dediğim gibi günlük 1ml içmen ve takviye olarak xpecia veya imkanın varsa aga e tablet kullanman

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2023, 23:43:47 »
aile genetiği olarak vücuddaki kıl sayısı fazla değil sakallarımız geç çıkıyor, uzamam tam durmadı fakat bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi agresif dökülmeye anti androjen le karşı koymazsam kel olacağım
araştırmaya devam edeceğim benim anlamadığım devamlı oalrak düşük doz dut hiç etki etmezmi ? dökülmeyi%30-40 azaltsın yeter (normal dutun sonucuna göre yüzde)
xpecia etki edecek gibi bi his yok içimde malesef ama yarın gidip alıp deneyeceğim genede

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2023, 00:00:02 »
aile genetiği olarak vücuddaki kıl sayısı fazla değil sakallarımız geç çıkıyor, uzamam tam durmadı fakat bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi agresif dökülmeye anti androjen le karşı koymazsam kel olacağım
araştırmaya devam edeceğim benim anlamadığım devamlı oalrak düşük doz dut hiç etki etmezmi ? dökülmeyi%30-40 azaltsın yeter (normal dutun sonucuna göre yüzde)
xpecia etki edecek gibi bi his yok içimde malesef ama yarın gidip alıp deneyeceğim genede
düşük doz dutasteride etki eder tabii ki, 0.1mg dutasteride 1mg finasteride'den çok az daha üstün neredeyse aynılar. fakat asıl sıkıntı finasteride kadar dht azaltması, bu senin yaşına göre hiç iyi bir şey değil
boy uzamanı engellediğinde, gelişimini kötü etkilediğinde pişman olabilirsin keşke yapmasaydım diye. uzun vadeli düşün lütfen. ayrıca saçlarını görebilmemiz için buraya atabilir misin. belki düşündüğün kadar kötü değildir
xpecia etki edecektir merak etme. en kötü ihtimalle dökülmeyi yavaşlatacaktır. ayrıca xpecia kullanman dediğim gibi bu yaşta uygulayacağın en iyi strateji olur. ileride keşke böyle yapsaydım diyebileceğin bir şey olmaz. kısaca lütfen bu yaşta 5ar2 inhibitörlerinden uzak dur
saçını bilmiyorum ama benim 17 yaşımdaki halimi görmüşsündür bundan daha kötü olabileceğini zannetmiyorum. tedaviye ise 19 yaşımda başladım. pişmanlığım keşke o zaman en azından xpecia kullansaydım yönünde. tabi yönlendiren de olmamıştı, forumu bu yaşta keşfetmen gerçekten büyük bir nimet.
merak etme kel kalmayacaksın sadece şuanlık yapman gerekeni yap. birkaç sene sonra da o zaman yapman gerekeni yap. şuan xpecia, gelişimini tamamladığında ise finasteride. baktın finasteride yetersiz geldi dutasteride geçersin her şey sırayla
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2023, 00:10:09 Gönderen: duck »

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2023, 00:06:49 »
hocam boyum 1.90 falan daha fazla uzamasamda olur
benim dediğim şey mesela normalde dutu herkes 0.5 mg kullanıyosa ben.0.1 veya daha füşük doz kullanarak hormonları en az şekilde etkileyip, saçın dökülmesini anti androjen le baskılamak
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=32465.msg607055#msg607055

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 24 Eylül 2023, 00:20:45 »
hocam boyum 1.90 falan daha fazla uzamasamda olur
benim dediğim şey mesela normalde dutu herkes 0.5 mg kullanıyosa ben.0.1 veya daha füşük doz kullanarak hormonları en az şekilde etkileyip, saçın dökülmesini anti androjen le baskılamak
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=32465.msg607055#msg607055
senin için araştırmayı ve ekran görüntüsünü atıyorum https://academic.oup.com/jcem/article/89/5/2179/2844345
0.05mg dutasteride bile dht'yi %52.9 azaltıyor. 0.1 mg ise finasteride ile yakın yani %70 baskılayacağını düşünüyorum saç açısından sonuçları benzer olduğu için
tekrarlıyorum bu yaşta kullanman doğru değil. 0.1mg dutasteride ile 1 mg finasteride arasında fark yok. 0.05 mg ise %52 baskılıyor bu da doğru değil yaşın için. daha aşağı dozları kullanmak ise anlamsız çünkü değişiklik, anlamlı bir fark yok. saw palmetto ve vitamin mineral birleşimi olan takviyeler yaşın için daha uygun.
ben önermiyorum fakat dediklerime rağmen kullanmak istiyorsan senin tercihin. ben sadece ya yan etki görebileceğin ya da zaman kaybı olacak bir tedaviyi uygulamanı istemem

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Layerbox

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Eylül 2023, 00:46:34 »
1-2 ay xpecia bir şey farketmezse gözüme kesti 0.01 dut  kullanacam ablam doktor ona sonuçlarımı atar baktırırım en kötü

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Eylül 2023, 01:18:10 »
1-2 ay xpecia bir şey farketmezse gözüme kesti 0.01 dut  kullanacam ablam doktor ona sonuçlarımı atar baktırırım en kötü
kankam sen kafaya takmışsın dut kullanmayı ama gerçekten xpecianın etkisi çok iyi bir dene 3 ay süre ver kendine etki göremezsen başka yollara başvurursun. En az yan etkisi olan şeyle başlamak varken neden direk en son tercih edilecek şeyleri denemek istiyorsun?

Facebook Twitter Instagram