Gönderen Konu: Ne zaman fin veya dut baslanmali?  (Okunma sayısı 205 defa)

Egehan550

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ne zaman fin veya dut baslanmali?
« : 22 Nisan 2024, 03:40:04 »
20 yasindayim yaklasik 6 aydir saclarimi devamli kontrol ediyorum fotograf cekiyorum sac cizgim geriler mi veya kafam seyrelir mi diye gectigimiz aylarda aga e basladim sizce suan fin veya dut a da baslamali miyim? Dermatolojiste gittim sac cizgime bakmadi kafamdaki saclarin inceligine ve seyrekligine bakti ve sacimin genel olarak ince oldugunu soyledi. Ayrica bu ilaclarin etkisi ictigim surece gecerli mi olur yoksa bir sure sonra azalir mi bi taraftan sac dokulmem baslayana kadar ilac icmeyeyim diyorum diger taraftan baslamadan iceyim diyorum kararsiz kaldim. Suanlik sac dokulmem gunde 20-40 tel anne tarafinda dedem 40 li yaslarinda kellesmeye baslamis suan norwood 3-4 babam norwood 1 bile denmeyecek kadar gur sacli ama ben cocuklugumdan beri ince sacli oldugum icin babama cekmedigimi dusunuyorum. Gercekten fin ictigim surece sacimin ayni kalacagini bilsem olene kadar icerim ama simdi baslarsam birkac seneye etkisi gecer ve kellesirim diye korkuyorum

Alper1

• Hero Member
Ynt: Ne zaman fin veya dut baslanmali?
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2024, 05:02:30 »
Finasteridin etkisi genellikle kullanıldığı süre boyunca kalıcı ve insanı mutlu eder fakat ilaçtan verim alamayan insanlarda oluyor bunu öğrenmenin tek yolu ilacı kullanıp sonuçlarına bakmak. Saçınız genel itibariyle ince gözüküyor ve saç çizginiz gerilemiş bu olgunluk çizgisi değil maalesef genetik dökülme. Tabi bir de bu yaşta finasterid kullanmak ne kadar mantıklı bilemiyorum, açıkçası ben 22-23'lü yaşlarınızı bekleyip kullanmaya başlayabilirsiniz diyebilirim fakat karar yine de sizin. AGA-E'nin gücü de küçümsenemeyecek kadar iyi bence. İçerik olarak gayet kaliteli ve tatmin edici sonuçlar verebiliyor benim tavsiyem en az 6-8 ay AGA-E kullanıp saçınızı kontrol altında tutmaya çalışın buna ek olarak dermaroller'da kullanabilirsiniz.
  • Yaşınız 22
Yardımcı olmak için yazdığım yazılar tamamen bilimsel verilere dayanmaktadır.

Facebook Twitter Instagram