Gönderen Konu: Diyet sonrası saç dökülmesi  (Okunma sayısı 162 defa)

ws1240

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Diyet sonrası saç dökülmesi
« : 03 Ekim 2023, 22:16:16 »
Safra sorunu yüzünden ameliyat olmam gerekti öncesinde 2 ay iltihap geçmesi için diyet verildi bu diyette 0 yağ sadece reçel türevi ekmek ve haşlanmış patates gibi şeyler yedim ameliyat olduktan sonra üstüne sevgiliden de boynuz yiyince saçlar gitmeye başladı 3 senedir de dökülüyor anne tarafımda kel hiç yok baba tarafında da dedem kel değil ama peder 23 de kelleşmiş babaneden kaynaklı galiba çözemedim dökülme tipi babamınkiyle alakası bile yok o yüzden genetik değildir diye düşündüm ne yapmam lazım fin ve minox haricinde nasıl geri kazanabilirim saçları gittiğim doktorlar genetik diyip salladı test falan da yok artık sormak istiyorum sizlere yardımcı olursanız sevinirim

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Diyet sonrası saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2023, 08:37:38 »
Geçmiş olsun dostum belli ki stresi dönemden geçmişsin stres dökülmeni hızlandırmış olabilir. Diğer bi seçenekte ameliyat öncesi antibiyotik vs ilaç kullandıysan o da hızlandırmış olabilir kendimden biliyorum. Eğer finasterid kullanmayı düşünmüyorsan xpecia veya aga e tablet en mantıklı seçenek gibi duruyor. Şampuan olarak ketoral alabilirsin eczaneden.

Facebook Twitter Instagram