Gönderen Konu: 4300 greft esteinnova klinik Ekim süreci  (Okunma sayısı 1658 defa)

isa kapucu

• Yeni üye
  • *
4300 greft esteinnova klinik Ekim süreci
« : 13 Ekim 2023, 23:05:29 »
Herkese merhaba

Forumda yeniyim ve nasıl kullanacağım öğrenmeye çalışıyorum.

15 gün önce ESTEİNNOVA  klinikte Ekim yapıldı.
Herşey harikaydı sigara ekimden önce 2 ekimden sonra 11 gün hiç içmedim.
Son 4 gündür akşamları 2 3 adet içmeye başladım.

Klinikten de şu ana kadar gayet memnunum ilgi alaka mekan ekip bence gayet tatmin edici.

12.gunde kabuk almaya gittiğimde tepede küçük bir kanama olduğunu gördüler enfeksiyonel bir durum olabilir diye antibiyotikli krem verildi günde 2 kez sür sıkıntı olmayacak denildi.

Ama moralim çok bozuk sanki Herşey çöp oldu gibi geliyor.

Lutfen bana objektif şekilde beni neler bekliyor yazarmısınız.

Çok teşekkürler şimdiden.

Uykusuz

• Jr. Member
  • **
Ynt: Saç ekimi
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2023, 23:41:23 »
Merhaba hayırlı olsun ekiminiz ama öncelikle konu açma kuralını okuyup ona göre konu açmalısınız.konu başlığına greft sayısı ekim yeri gibi vs şeyler yazmanız gerekir. Resimlerde de ekim öncesi resimleri atarsanız daha sağlıklı yorumlar yapılabilir
  • Ekim Tarihi: 20.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 33

isa kapucu

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saç ekimi
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2023, 23:57:21 »
Merhaba hayırlı olsun ekiminiz ama öncelikle konu açma kuralını okuyup ona göre konu açmalısınız.konu başlığına greft sayısı ekim yeri gibi vs şeyler yazmanız gerekir. Resimlerde de ekim öncesi resimleri atarsanız daha sağlıklı yorumlar yapılabilir

Eyvallah ustam biraz değiştirdim dediğin gibi.

Uykusuz

• Jr. Member
  • **
Ynt: 4300 greft esteinnova klinik Ekim süreci
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2023, 00:14:45 »
her şey tabiki çöp olmaz merak etmeyin :) içinizi ferah tutun alan çok küçük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum o konuda
  • Ekim Tarihi: 20.09.2023
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 33

isa kapucu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2023, 00:18:05 »
her şey tabiki çöp olmaz merak etmeyin :) içinizi ferah tutun alan çok küçük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum o konuda

Valla hocam okadar dikkat ettimki , sigara bile içmedim 15 gün izine ayrıldım söylenen her şeye ilmek ilmek uydum.

Yani bu durum beni çok moralimi bozdu.

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2023, 00:38:56 »
1. İlk günlerde değil de 14. günde farketmeniz üzücü. Ama yine de aşırı geç değil.
2. Enfeksiyonlu alan benimkine kıyasla çok küçük. Üstelik tüysüzlük de yok gördüğüm kadarıyla, yani altından saçlar çıkmaya devam etmiş. Dolayısıyla antibiyotiği kullandığınızda hızlıca kapanacaktır merak etmeyin. En kötü senaryoyu düşünelim; diyelim ki kapanmadı ve hatta orada saç da çıkmadı, alan o kadar küçük ki saçlarınız uzadığında boşluk olduğu asla farkedilmez. Zaten öyle bir durum olursa 1 yıl kadar sonra bir rötuş operasyonu yapmalı (ücretsiz) klinik size. Benim gibi rötuş operasyonunu erken yaptırmaya kalkmayın, 1 yılı bekleyin.
3. Oradaki yara izi böyle yanık izi gibi gözükecek bayağı bir süre gözünüze, ama antibiyotiği düzgün kullanırsanız bir kaç ay içerisinde hiçbir iz kalmadığını göreceksiniz. Bura niye böyle iz kaldı hep böyle mi gözükecek diye düşünmeyin yani. Antibiyotik kullanım süresi bittikten sonra (sanırım 1 haftaydı) belki sarımsak gibi doğal antibiyotiklerle devam edebilirsiniz içiniz rahat etmezse "antibiyotiği bıraktık acaba kötüye mi gidecek" diye. Ama dediğim gibi farklı farklı örnekler gördüm, neredeyse hiçbir iz kalmıyor. Benimki çok daha büyüktü, şu an belli belirsiz.
4. İyileşme sürecini aksatmamak için bir süre daha sigara içmemenizi tavsiye ederim. Yaraların hızlı iyileşmesi için ne yemek gerekiyorsa onları yiyebilirsiniz belki. Ama saçınıza kafanıza göre bir şeyler sürüp kür mür yapmaya kalkmayın. Ayrıca düzenli yürüyüş ve temiz hava tavsiye ederim.
5. Yani özetle aynı süreci yaşadığım ve hatta benimki çok daha büyük olduğu ve hatta o bölgeden saç çıkmadığı için ne hissettiğinizi gayet iyi anlıyorum. Ama korkulacak bir şey yok gibi görünüyo fotolardan. İçinizi rahat tutun, stres bütün kötülüklerin anasıdır.
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

isa kapucu

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2023, 13:47:21 »
1. İlk günlerde değil de 14. günde farketmeniz üzücü. Ama yine de aşırı geç değil.
2. Enfeksiyonlu alan benimkine kıyasla çok küçük. Üstelik tüysüzlük de yok gördüğüm kadarıyla, yani altından saçlar çıkmaya devam etmiş. Dolayısıyla antibiyotiği kullandığınızda hızlıca kapanacaktır merak etmeyin. En kötü senaryoyu düşünelim; diyelim ki kapanmadı ve hatta orada saç da çıkmadı, alan o kadar küçük ki saçlarınız uzadığında boşluk olduğu asla farkedilmez. Zaten öyle bir durum olursa 1 yıl kadar sonra bir rötuş operasyonu yapmalı (ücretsiz) klinik size. Benim gibi rötuş operasyonunu erken yaptırmaya kalkmayın, 1 yılı bekleyin.
3. Oradaki yara izi böyle yanık izi gibi gözükecek bayağı bir süre gözünüze, ama antibiyotiği düzgün kullanırsanız bir kaç ay içerisinde hiçbir iz kalmadığını göreceksiniz. Bura niye böyle iz kaldı hep böyle mi gözükecek diye düşünmeyin yani. Antibiyotik kullanım süresi bittikten sonra (sanırım 1 haftaydı) belki sarımsak gibi doğal antibiyotiklerle devam edebilirsiniz içiniz rahat etmezse "antibiyotiği bıraktık acaba kötüye mi gidecek" diye. Ama dediğim gibi farklı farklı örnekler gördüm, neredeyse hiçbir iz kalmıyor. Benimki çok daha büyüktü, şu an belli belirsiz.
4. İyileşme sürecini aksatmamak için bir süre daha sigara içmemenizi tavsiye ederim. Yaraların hızlı iyileşmesi için ne yemek gerekiyorsa onları yiyebilirsiniz belki. Ama saçınıza kafanıza göre bir şeyler sürüp kür mür yapmaya kalkmayın. Ayrıca düzenli yürüyüş ve temiz hava tavsiye ederim.
5. Yani özetle aynı süreci yaşadığım ve hatta benimki çok daha büyük olduğu ve hatta o bölgeden saç çıkmadığı için ne hissettiğinizi gayet iyi anlıyorum. Ama korkulacak bir şey yok gibi görünüyo fotolardan. İçinizi rahat tutun, stres bütün kötülüklerin anasıdır.

Boyle uzun ve detaylı bir açıklama için emeğine sağlık ustam

tuncik61

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2023, 21:45:14 »
Enfeksiyonlu kısım için ne kullanıyorsunuz? Klinik ne diyor? O kısım için ilaç kullanın mutlaka.

Facebook Twitter Instagram