Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın (Ersin bey) - 4600 Greft - 18.03.2023 - Yaş 32  (Okunma sayısı 19590 defa)

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
Selamlar arkadaşlar,
Ekim sürecimi burada yüksek kaliteli fotolar ve detaylı bilgiler eşliğinde düzenli olarak sizlerle paylaşacağım :) Sizlere sormak istediğim bölümlerin altını çiziyorum, kolay bulabilmeniz için.

İşte birazı olumlu, birazı olumsuz deneyimlerim:

[HEM OLUMLU HEM OLUMSUZ] Normalde ekim tarihim nisan ayındaydı, ama Olcayto beyden daha önce yer boşalırsa haber vermesini istemiştim. Bu yüzden 17 Mart'ta arayarak ertesi gün için haber verdi ve 18 Mart Cumartesi sabahı ekime girmiş oldum. Burada "Öncesinde sigarayı falan bırakmam gerekmiyor muydu nasıl olacak?" diye endişelendim ama sorun olmadığını, ekim sonrasında içmemenin esas önemli olan olduğunu olduğunu söylediler. Yani, ticarethane neticede, "yok o zaman olmaz" demelerini beklemiyordum zaten :) Ama bu sigarayı bırakmadan girmiş olmak ekimin kalitesini ne kadar etkiler bilmiyorum??

[OLUMLU] İlk saç çizimimi Serkan bey yapmıştı, çizgi biraz gerideydi. Ekim günü ise güncel çizgiyi Ersin bey çizdi ve biraz daha önde çizdi hatta neredeyse doğal çizgime yaklaştı ki bu da çok hoşuma gitti.

[OLUMLU] Operasyonu Ersin bey, Nazlı hanım ve Cansu hanım yaptılar. Kanalları Ersin bey açtı, yerleştirmeleri hanımlar yaptı. Ersin bey güven veren, anlayışlı ve makul bir insan. Diğer hanımlar da aynı şekilde ve sıcakkanlılardı. Sohbet ortamında geçti tüm ekim. Ama Ersin bey ara sıra kayboldu odadan, bu biraz tedirginlik yaratmadı değil bende her ne kadar işi kalmamışsa da. Çünkü o odada patron o.
Bu arada ben bu ekim merkezlerinde kimsenin gerçek ismini kullandığını sanmıyorum, o yüzden açık açık isim yazdım :)

[OLUMSUZ] Olcayto beyi her görüşmemizde "benim operasyonu yapacak ekip çok tecrübeli olsun" diye ısrarla darlamama rağmen ve onun da "merak etmeyin bizde herkes 8-10 yıl tecrübeli" demesine rağmen hanımlardan birinin 1 yıldır, ötekinin 4 yıldır orada çalıştığını öğrendim sonradan. Belki de başka yerlerde de tecrübeleri vardır bilemiyorum tabii, elleri çok hafifti ve hiç öyle amatör gibi durmuyorlardı çünkü. Yine de Olcayto beyden daha fazlasını beklerdim ama onun da dediğine göre hangi ekibin hangi saça gireceğine Serkan Aygın bey sadece 1 gün öncesinden karar veriyormuş...

[OLUMLU] Canı aşırı tatlı olan, kan alırken bile acı çeken biri olarak baştaki lokal anestezi iğneleri haricinde hiç bir acı hissetmedim. Ki o ilk iğneler de çok ufak tefek acıttı, ciddi bir ağrım hiç olmadı. Normalde serum takılırken bayılan insanım :)

[OLUMLU] Ve ben şahsen sedasyonun etkisinden ötürü operasyonun %80'ininde uyudum. Bunun için kendime kızgınım çünkü biraz daha uyanık kalıp, takip etmek istiyordum ama yani ne olduğunu anlamadan bir baktım evdeyim. Dolayısıyla nasıl ekim yapıldığına falan anca ertesi gün bakma fırsatım oldu.

[OLUMLU] Serkan Aygın bey ilk başta 125-125 şakaklara, 4350 ön bölgeye olarak planlamıştı. Bunu biraz da benim ısrarımla Ersin bey şakaklara 100-100, 4400 de ön bölgeye olarak revizeledi ve ekim yapıldı.

Verilen belgeye göre çıkan greftlerimin dağılımı şu şekildeymiş:
1 telli: 750
2 telli: 1.950
3 telli: 900
4 telli: 500
Sakaldan: 500
Toplam: 4.600

Ekim yapılan:
Ön bölge/Frontal: 4.400
Şakak/Temporal: 200

[OLUMSUZ] Ama gel gelelim ki ben bu rakamlara inanmıyorum. Birincisi, neden ilk görüşmede verilen 4600 rakamıyla birebir tutuyor? Tam o kadar mı kök aldınız yani nasıl tutturdunuz bu rakamı? Niye mesela nolur nolmaz diye biraz fazla almadınız?
İkincisi şakaklara 100’er ekim yapıldığı yazıyor ama operasyonun ertesi günü tek tek saydırdım bir şakakta 90, öteki şakakta 77 kök görünüyordu mesela. Belki de ekilenlerin hepsi görünmüyordur diye iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum, böyle bir durum varsa beni uyarın içim rahatlasın. Ama sanmıyorum, ve bu durum "ya tepe bölge için de böyle olduysa" diye endişeleniyorum biraz açıkcası. Yani 4400 değil de 3900 ekildiyse mesela, nereden bilecem bunu, bilemeyecem tabi.
(Fotoğraftan tek tek sayım yapabilen bir yapay zeka ürünü vardı arkadaşımın, onu hatırlamaya çalışıyorum bulursam saydıracam :D )

[OLUMLU] Ekim öncesi hazırlık, ekim anı, ekim sonrası bakımlar, ekim sonrası sizi yönlendirici dokümanlar, videolar bilgiler, iletişim imkanı vs. bu klinikte her şey ama her şey saat gibi tıkır tıkır işliyor. Kimin, ne zaman, neyi, nasıl yapacağı çok net belli ve çok iyi bir prosedür izleyişleri var. Benim gibi disipline ve organizasyona önem veren insanlar için bulunmaz bir nimet bu ve bu başarının arkasında Serkan beyin olduğunu düşünüyorum.

[OLUMSUZ] Şakak çizgilerimin çok geride olduğunu ve çok keskin birleşmiş olduğunu düşünüyorum. Biraz daha önde ve daha yumuşak bir dönüş olabilirdi.  Aynı şekilde ön ortadaki tam alnımın ortasında da bir üçgen sivrilik var ve onun da çok keskin olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın, genel olarak gelen üçgenlikten bahsetmiyorum, sadece en uçtaki bir kaç greftten bahsediyorum. Ama şu an kabuklu olduğu için o kadar sivri görünüyor olabilir, belki kabuklar dökülünce normal görünecektir. Kötü durursa, revize falan yaparlar mı acaba DHI ile? Bu konu biraz beni endişelendiriyor. Siz ne dersiniz??

[OLUMSUZ] Doğrusunu doktorlar bilir tabii ki ama bu benim şahsi görüşüm... Tepe orta bölgemde biraz kendi saçlarım vardı. Greftlerin oraya harcanması yerine biraz daha tepe-arkaya doğru ekilebilirdi diye düşünüyorum, en azından daha çok yerim kapatılırdı. İlk gittiğimde Serkan bey tek ekim kurtarmaz, 2 ekim şart demişti. Acaba o yüzden mi arkaya doğru ekmediler diye şüphelenmeden edemedim açıkcası. Ben her halükarda zaten 2. ekimi düşünüyordum. Belki de arkaya doğru devam etselerdi önler seyrek kalacaktı o yüzden yapmadılar, bilemiyorum. Aslında ekim yapan doktorun ekim sonrası bir bilgilendirme seansı yapması lazım bu gibi şüpheleri durdurmak için.

[BENİM TARAF] Ben takıntılı birisiyim özellikle doktorların talimatları konusunda. Bu yüzden kliniğin söylediği her uyarıya ve talimata harfi harfiyen uyuyorum. Evden çıkmıyorum. Güneş-yağmur görmedim. Sadece ilk yıkama için kliniğe gittim, o da verdikleri şapkayla. Bırakın ekim alanını, donör bölgeye bile hiç bir şey değdirmiyorum(evet öyle uyuyabiliyorum). Verdikleri ilaçları saati saatine içtim. Evdeki ilk yıkamamı bugün yaptım, neredeyse hiç dokunmadan yaptım. Gittim köpürtebilmek için için özel sünger vs. aldım. Saç kurutma makinası kullanmadım ve kullanmayacam, kendi kendine kuruyor. Sadece sigara konusunda fire verdim. İlk 2 gün hiç içmedim ama sonra günde 1-2 tane içtim hafif olanlardan. Ama bu saç ekim bahanesiyle komple bırakıcam inş. Yani özetle azami özen neyse onu gösteriyorum. Umarım başarılı olur operasyon.

Ekim öncesi fotoğraflarımı aşağıya ekliyorum. Devamını da sırayla ekleyeceğim ve ekledikçe kolay takip yapılabilmesi için ana gönderiyi de linklerini ekleyerek güncelleyeceğim.
Tüm fotoğraflar kuvvetli stüdyo ışığı altında çekilmiş fotolardır.

EKİM ÖNCESİ FOTOLAR:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
EKİMİN YAPILDIĞI GÜNÜN AKŞAMI FOTOLAR:
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
EKİMİN ERTESİ GÜNÜ SABAHI, PANSUMAN YAPILDIKTAN HEMEN SONRA FOTOLAR:

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
EKİMİN 3. GÜNÜ, KLİNİKTE YAPILAN İLK YIKAMA SONRASI FOTOLAR PART 1:

Takviyeler:

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
EKİMİN 3. GÜNÜ, KLİNİKTE YAPILAN İLK YIKAMA SONRASI FOTOLAR PART 2:

Takviyeler:

Limited s.t.i.

• Full Member
Hayırlı olsun hocam açmışınız konunuzu, aynı gün operasyonlarımız olmuş… İnş isteğinizin ötesi bir gelişim olur. Ama ön çizgi ve şakak hizanız benim hoşuma gitti.
Dr.Serkan Aygın saç ekimi sonucu
saç ekimi forum
saç ekimi sonuçları

Aldous Huxley

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ve de geçmiş olsun.Şakağa ekim yaptırmasan da olurdu aslında ama sıkıntı yok güzel olmuş.Sizden bi ricam var bahsettiğiniz fotoğraf greft sayan yapay zeka uygulamasımı ne onu ne yapın ne edin bulabilmenizi isterim bulursanız yazın lütfen bende kullanıp saydırıcam her türlü fotom var ama sayamıyorum imkansız gibi.Süreç sonucu sizi tatmin etmesi dileğiyle tekrardan hayırlı olsun
  • Ekim Tarihi: 28.10.2022
  • Ekim Merkezi ismi Gold City Hair
  • Greft Miktarı 5002
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Finansterid 1 mg, Nutraxin Keratin (2000 biotin)günde 1 adet

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba hocam hayırlı olsun. Biliyorsunuz ben de aynı ekipte operasyon geçirdim. Konunuzu takipteyim. Ön çizgiye ekilen greftlerle ilgili bir bilginiz var tekli çok vs gibi? Ön çizgi ile de sanırım o ersin beyin klasikleşmiş bir çizgisi. Aynı üçgenliği bana sa çizdi bu kadar sivri olmasa da. Çünkü benim kendi ön çizgimde hiç üçgen bir yer yoktu. Dümdüz yuvarlak doğal olanı. Bunu belirtince sivriliği epey törpülemişti. Zaten merak etmeyin şu an kabuk oldugu için size çok sivri geliyor olabilir ama dökümden sonra orada mesela tek bir greft tek bir saç çıkıyor onu görünce sivri görünmediğini anlıyorsunuz. Greft sayılari konusunda ben de hep şüpheliyim. Sertifikamda yazan sayıların tamamı tam sayı 300-500-1600 gibi. Bu beni de biraz sayım yapılmadan rastgele mi ekiliyor diye tedirgin etmedi değil. Hele ki ön tarafta çoklu greftleri görünce. Kabuk dökümünzüden sonra anlarız bakalım sizin ön tarafa nasıl bir ekim yapılmış
« Son Düzenleme: 23 Mart 2023, 05:22:01 Gönderen: GecmiseDonus »

Beygirbey

• Sr. Member
Merhaba, takip ettigim bir konuydu. Bence gayet basarili bir ekim, on cizgi tasarimi da cok guzel olmus. Sik bir ekim yapilmis. Benim de merkez ayni, hep birlikte guzel sonuclar alacagiz insallah. |-nazarboncugu-|
Serkan Aygın Saç Ekimim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30196.0

Ersin Bey'in ekibi
4.300 Greft (DHI & Sapphire FUE) ilk ekim
2.000 Greft (DHI) ücretsiz revizyon

Takviyeler: Minox., Topikal Fin, Priorin Intense, Biotin, Omega-3, PRP (4 seans), Mezo (10 seans)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun detaylı yazı için teşekkürler özenli ve saygımı kazanan konulardan biri oldu
bizler için hazırladığınız konu.

açık alan geniş evet ama ekim planlaması ekimin bittiği nokta açık alana göre çok doğru planlanmış ilk saç ekimi işlemi için
ön çizginiz çok güzel ve referans noktalarına uyumlu.

ekim sıklığı alana göre greft dağılımı gayet başarılı profesyonel

donör saçlarınız kalın güzel duruyor

umarım çok güzel sonuç olur 
Global Moderator

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
Hayırlı olsun hocam açmışınız konunuzu, aynı gün operasyonlarımız olmuş… İnş isteğinizin ötesi bir gelişim olur. Ama ön çizgi ve şakak hizanız benim hoşuma gitti.

teşekkürler hocam evet bakalım birlikte ilerleyip göreceğiz :)

Hayırlı olsun ve de geçmiş olsun.Şakağa ekim yaptırmasan da olurdu aslında ama sıkıntı yok güzel olmuş.Sizden bi ricam var bahsettiğiniz fotoğraf greft sayan yapay zeka uygulamasımı ne onu ne yapın ne edin bulabilmenizi isterim bulursanız yazın lütfen bende kullanıp saydırıcam her türlü fotom var ama sayamıyorum imkansız gibi.Süreç sonucu sizi tatmin etmesi dileğiyle tekrardan hayırlı olsun

tamam hocam bulunca paylaşacağım.

Merhaba hocam hayırlı olsun. Biliyorsunuz ben de aynı ekipte operasyon geçirdim. Konunuzu takipteyim. Ön çizgiye ekilen greftlerle ilgili bir bilginiz var tekli çok vs gibi? Ön çizgi ile de sanırım o ersin beyin klasikleşmiş bir çizgisi. Aynı üçgenliği bana sa çizdi bu kadar sivri olmasa da. Çünkü benim kendi ön çizgimde hiç üçgen bir yer yoktu. Dümdüz yuvarlak doğal olanı. Bunu belirtince sivriliği epey törpülemişti. Zaten merak etmeyin şu an kabuk oldugu için size çok sivri geliyor olabilir ama dökümden sonra orada mesela tek bir greft tek bir saç çıkıyor onu görünce sivri görünmediğini anlıyorsunuz. Greft sayılari konusunda ben de hep şüpheliyim. Sertifikamda yazan sayıların tamamı tam sayı 300-500-1600 gibi. Bu beni de biraz sayım yapılmadan rastgele mi ekiliyor diye tedirgin etmedi değil. Hele ki ön tarafta çoklu greftleri görünce. Kabuk dökümünzüden sonra anlarız bakalım sizin ön tarafa nasıl bir ekim yapılmış

hocam sizin konunuzdaki bu greft mevzusundan haberdarım. bu yüzden ekim gününden beri bakıp anlamaya çalışıyorum ama henüz çok yeni olduğu için ön çizgiye kaçlı greft ektiler anlayamıyorum. sanırım kabuklar döküldükten sonra falan kaçlı greft ekildiğini görebileceğim.
Bu sivrilik meselesinin kabuktan ötürü öyle görünebildiği, daha sonra net görülebileceği aklıma gelmemişti açıkcası. Evet haklısınız, kabuklardan ötürü çok sivri geliyor olabilir bana. Zaten şişlik de var halen biraz o da yanıltıyor olabilir. O halde bekleyip göreceğiz. Ama diyelim ki beğenmedim, düzeltiyorlar mı? Sizin düzeltmeyi ne zaman yaptılar mesela?
bence greftleri tek tek saymıyorlar. belki şöyle olabilir, bir kap vardır o kap daha önce sayılmıştır ve mesela 500 adet almıştır. sonraki her ekimde o kaba koyulanlar 500 sayılıyordur falan böyle bir durum olabilir. aklıma gelen tek ihtimal bu.

Merhaba, takip ettigim bir konuydu. Bence gayet basarili bir ekim, on cizgi tasarimi da cok guzel olmus. Sik bir ekim yapilmis. Benim de merkez ayni, hep birlikte guzel sonuclar alacagiz insallah. |-nazarboncugu-|

Merhaba Beygirbey, çok teşekkür ederim. Yolu eş zamanlı olarak yürümek güzel olacak :) İkimizin de açıklığı benziyor bence ve sonuçların kişiden kişiye göre nasıl değişeceğini merak ediyorum açıkcası.

Hayırlı olsun detaylı yazı için teşekkürler özenli ve saygımı kazanan konulardan biri oldu
bizler için hazırladığınız konu.

açık alan geniş evet ama ekim planlaması ekimin bittiği nokta açık alana göre çok doğru planlanmış ilk saç ekimi işlemi için
ön çizginiz çok güzel ve referans noktalarına uyumlu.

ekim sıklığı alana göre greft dağılımı gayet başarılı profesyonel

donör saçlarınız kalın güzel duruyor

umarım çok güzel sonuç olur 

Vee forumun iç rahatlatıcısı, telkin edicisi ve bilirkişisi Hintell :)
Teşekkür ederim, herkesin diğer konulardan alabileceği veya tahmin edebileceği detaylara girmeden sadece artılar eksiler üzerinden ilerlemek istedim. Umarım faydalı olur arkadaşlara.
Ön çizginin referans noktalarına uyumlu olması falan ne demek bilmiyorum ama sen öyle diyorsan, buna sevindim :)
Ekimin bittiği yer ve şekli çok hoşuma gitmemişti yani arka taraf niye öyle hilal şeklinde, tepe-arka bölgemdeki yuvarlak kellik çok belli olacak falan diye hayıflanıyordum. Belki de öyle olması gerekiyordur bilmiyorum tabii. Sen beğendiysen iyi olmuştur demekki, buna da sevindim :)
Peki şakak çizgilerimin geride olması ve tepeyle çok keskin birleşmesi konusunda ne düşünüyorsun? Bunları düzelttirmek gerekir mi ilerde ya da böyle iyi mi?

Alıntı
Bu arada @herkes
Şu sigara meselesine ne diyorsunuz? Sigara içerek girmiş olmam çok dert mi? Bir de saç bahanesiyle devletin verdiği sigara bırakma ilacı vardı Champix diye şimdi muadilini veriyorlarmış, onunla daha önce bırakmıştım, şimdi ona tekrar başlayıp sigarayı tekrardan bırakmayı düşünüyorum. Ama bu saç ekim sürecine ya da saç ekim ilaçlarına zararı falan olur mu daha önce bu konuda araştırması olan var mıdır?

Takviyeler:

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
teşekkürler hocam evet bakalım birlikte ilerleyip göreceğiz :)

tamam hocam bulunca paylaşacağım.

hocam sizin konunuzdaki bu greft mevzusundan haberdarım. bu yüzden ekim gününden beri bakıp anlamaya çalışıyorum ama henüz çok yeni olduğu için ön çizgiye kaçlı greft ektiler anlayamıyorum. sanırım kabuklar döküldükten sonra falan kaçlı greft ekildiğini görebileceğim.
Bu sivrilik meselesinin kabuktan ötürü öyle görünebildiği, daha sonra net görülebileceği aklıma gelmemişti açıkcası. Evet haklısınız, kabuklardan ötürü çok sivri geliyor olabilir bana. Zaten şişlik de var halen biraz o da yanıltıyor olabilir. O halde bekleyip göreceğiz. Ama diyelim ki beğenmedim, düzeltiyorlar mı? Sizin düzeltmeyi ne zaman yaptılar mesela?
bence greftleri tek tek saymıyorlar. belki şöyle olabilir, bir kap vardır o kap daha önce sayılmıştır ve mesela 500 adet almıştır. sonraki her ekimde o kaba koyulanlar 500 sayılıyordur falan böyle bir durum olabilir. aklıma gelen tek ihtimal bu.

Merhaba Beygirbey, çok teşekkür ederim. Yolu eş zamanlı olarak yürümek güzel olacak :) İkimizin de açıklığı benziyor bence ve sonuçların kişiden kişiye göre nasıl değişeceğini merak ediyorum açıkcası.

Vee forumun iç rahatlatıcısı, telkin edicisi ve bilirkişisi Hintell :)
Teşekkür ederim, herkesin diğer konulardan alabileceği veya tahmin edebileceği detaylara girmeden sadece artılar eksiler üzerinden ilerlemek istedim. Umarım faydalı olur arkadaşlara.
Ön çizginin referans noktalarına uyumlu olması falan ne demek bilmiyorum ama sen öyle diyorsan, buna sevindim :)
Ekimin bittiği yer ve şekli çok hoşuma gitmemişti yani arka taraf niye öyle hilal şeklinde, tepe-arka bölgemdeki yuvarlak kellik çok belli olacak falan diye hayıflanıyordum. Belki de öyle olması gerekiyordur bilmiyorum tabii. Sen beğendiysen iyi olmuştur demekki, buna da sevindim :)
Peki şakak çizgilerimin geride olması ve tepeyle çok keskin birleşmesi konusunda ne düşünüyorsun? Bunları düzelttirmek gerekir mi ilerde ya da böyle iyi mi?

Şu sigara meselesine ne diyorsunuz? Sigara içerek girmiş olmam çok dert mi? Bir de saç bahanesiyle devletin verdiği sigara bırakma ilacı vardı Champix diye şimdi muadilini veriyorlarmış, onunla daha önce bırakmıştım, şimdi ona tekrar başlayıp sigarayı tekrardan bırakmayı düşünüyorum. Ama bu saç ekim sürecine ya da saç ekim ilaçlarına zararı falan olur mu daha önce bu konuda araştırması olan var mıdır?
evet hocam kabuk dökmeden hem sivriliği hem de greftleri anlayamazsınız. Merkeze sorsanız onlar greftlerin kaçlı olduğunu da anlayamayacağınızı söyleyecekler ama anlıyorsunuz. Aynı delikten iki üç saç çıktığı zaman belli oluyor direkt kabuk dökümü sonrası. hele ki kendi kameranızda makro modu falan varsa anlamamanız imkansız. Bende vardı. İlk olarak aynada saçlarla hafif oynayınca anladım zaten ikili üçlülerin olduğunu. Sonra makro modda flaşlı fotoğraf çekince direkt göründü. bakalım kabuk dökümünde beraberce bakarız. Öndeki sivrilik için serkan hoca aslında benim ekimimi geriden başlatıyordu biraz önde saçlar olduğu için. Sonra operasyon odasına geçince ersin hoca aynayı getirdi ortayı sizinki gibi üçgen yaptı kalemle. Ben de kendi ön çizgimin hiç üçgen olmadığını dümdüz olduğunu belirttim. O da bunun üzerinde üçgenliği çokça törpüledi. Şimdi baktığımda bir iki greft falan var orada ancak ve üçgen bir görüntüye sebep olmuyor. Kabuk döktükten sonra daha rahat anlayacaksınız zaten. Onu yapmasının sebebini de hafif bir doğallık katmak olduğunu söylemişti. Hani hepimizin çizgisinin az altında alnımıza doğru tek tük saçımız olur bir nevi onu taklit etmek gibi yanlış anlamadıysam

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
evet hocam kabuk dökmeden hem sivriliği hem de greftleri anlayamazsınız. Merkeze sorsanız onlar greftlerin kaçlı olduğunu da anlayamayacağınızı söyleyecekler ama anlıyorsunuz. Aynı delikten anten gibi birleşik iki üç saç çıktığı zaman belli oluyor direkt kabuk dökümü sonrası. hele ki kendi kameranızda makro modu falan varsa anlamamanız imkansız. Bende vardı. İlk olarak aynada saçlarla hafif oynayınca anladım zaten ikili üçlülerin olduğunu. Sonra makro modda flaşlı fotoğraf çekince direkt göründü. bakalım kabuk dökümünde beraberce bakarız. Öndeki sivrilik için serkan hoca aslında benim ekimimi geriden başlatıyordu biraz önde saçlar olduğu için. Sonra operasyon odasına geçince ersin hoca aynayı getirdi ortayı sizinki gibi üçgen yaptı kalemle. Ben de kendi ön çizgimin hiç üçgen olmadığını dümdüz olduğunu belirttim. O da bunun üzerinde üçgenliği çokça törpüledi. Şimdi baktığımda bir iki greft falan var orada ancak ve üçgen bir görüntüye sebep olmuyor. Kabuk döktükten sonra daha rahat anlayacaksınız zaten. Onu yapmasının sebebini de hafif bir doğallık katmak olduğunu söylemişti. Hani hepimizin çizgisinin az altında alnımıza doğru tek tük saçımız olur bir nevi onu taklit etmek gibi yanlış anlamadıysam

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
rica ederim ben açık alan donör durumuna göre çok doğru bir ekim yaptıklarını düşünüyorum
her anlamda. tabi saç ektiren kişi için orası şöyle olsa böyle olsa gibi kafada bir çok sorun soru oluşuyor bunlar normal
ama ben bir çok denge gözeterek bunu söylüyorum olması gereken olmuş bence

artık sonucunda göreceğiz durumu
Global Moderator

hakan.zip

• Full Member
    • Saç Ekim Sürecim
evet hocam kabuk dökmeden hem sivriliği hem de greftleri anlayamazsınız. Merkeze sorsanız onlar greftlerin kaçlı olduğunu da anlayamayacağınızı söyleyecekler ama anlıyorsunuz. Aynı delikten iki üç saç çıktığı zaman belli oluyor direkt kabuk dökümü sonrası. hele ki kendi kameranızda makro modu falan varsa anlamamanız imkansız. Bende vardı. İlk olarak aynada saçlarla hafif oynayınca anladım zaten ikili üçlülerin olduğunu. Sonra makro modda flaşlı fotoğraf çekince direkt göründü. bakalım kabuk dökümünde beraberce bakarız. Öndeki sivrilik için serkan hoca aslında benim ekimimi geriden başlatıyordu biraz önde saçlar olduğu için. Sonra operasyon odasına geçince ersin hoca aynayı getirdi ortayı sizinki gibi üçgen yaptı kalemle. Ben de kendi ön çizgimin hiç üçgen olmadığını dümdüz olduğunu belirttim. O da bunun üzerinde üçgenliği çokça törpüledi. Şimdi baktığımda bir iki greft falan var orada ancak ve üçgen bir görüntüye sebep olmuyor. Kabuk döktükten sonra daha rahat anlayacaksınız zaten. Onu yapmasının sebebini de hafif bir doğallık katmak olduğunu söylemişti. Hani hepimizin çizgisinin az altında alnımıza doğru tek tük saçımız olur bir nevi onu taklit etmek gibi yanlış anlamadıysam

ya bu arada yanlış anlaşılma olmasın. üçgenlikten kastım genel üçgenlik değil. onu ben kendim de istedim zaten özellikle, daha doğal durması için. benim olumsuz olarak kastettiğim öndeki sivri üçgenlik, en ön-uç noktadaki bir kaç greftten ibaret. ama dediğiniz gibi kabuklardan ötürü öyle duruyor olma olasılığı çok yüksek. yoksa genel olarak gelen o üçgen hissiyattan memnunum, saçlar genelde öyle olur zaten. yuvarlak istemiyordum. neyse bakalım henüz konuşmak için çok erken.

rica ederim ben açık alan donör durumuna göre çok doğru bir ekim yaptıklarını düşünüyorum
her anlamda. tabi saç ektiren kişi için orası şöyle olsa böyle olsa gibi kafada bir çok sorun soru oluşuyor bunlar normal
ama ben bir çok denge gözeterek bunu söylüyorum olması gereken olmuş bence

artık sonucunda göreceğiz durumu

Haklısın, ben de o yüzden şüphe duyduğum birçok noktada "doktor daha iyisini bilir, demekki böyle olması gerekiyormuş" diye yaklaşıyorum zaten mümkün mertebe. Ben şimdilik memnunum, dediğin gibi çıkmaya başlasın hep birlikte görelim. Teşekkürler.

Takviyeler:

Facebook Twitter Instagram