Gönderen Konu: Dr Hakan Clinic | 4600 Greft | 38 yaş | 26.03.2023  (Okunma sayısı 6768 defa)

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dr Hakan Clinic | 4600 Greft | 38 yaş | 26.03.2023
« : 28 Nisan 2023, 13:00:38 »
Merhaba arkadaşlar,

Çok uzun zamandır saç ekimi konusuna kafa yoran, yabancı dilde okumadık makale bırakmayan, bu forumu da uzun zamandır offline olarak takip eden ve son dönemde artık saç ektirmekten vazgeçme noktasına gelmiş birisi olarak birtakım tesadüfler sonrasında 26 Mart tarihinde saç ekim operasyonumu oldum.

Hem detaylara takıntılı olan yapım hem de eğitimim dolayısıyla çok fazla araştıran bir kişiliğim var ve araştırdıkça açık bulmak kaçınılmaz oluyor malum. 6 yıl önce düşünmeye başladığım saç ekimi işlemini araştırdıkça yapmaktan vazgeçme noktasına geldim ve bu süreçte kafamda da saç bırakmadım :) Bu süreç içinde birçok klinikle irtibata geçtim, 5-6 tane kliniği ziyaret ettim ama bu işi yapmalarına rağmen maalesef benim dışardan araştırıp öğrenebildim konular hakkında benim kadar bilgileri olmayan kişilerle karşılaştıkça iyice uzaklaştım. Inanmayabilirsiniz ama bu işi yapanların birçoğu FUE nedir onu bile tam manasıyla bilmiyor arkadaşlar, FUE’yi ekim tekniği sanıyorlar. Belki böyle şeylere takılmak da çok doğru değil, önemli olan nasıl bir işin ortaya çıkarıldığı ama benim yapım takılıyor maalesef. Öyle ki saç ekimi artık benim için sadece içime sindirebildiğim 1-2 yabancı klinikte yaptırabileceğim, onu da ekonomik sebeplerden ötürü aslında asla yaptıramayacağım bir mesele halini almıştı.

Geçtiğimiz aylarda bir arkadaşımla karşılaştım ve saçlarına ne yaptırdığını sorup da saç ekimi cevabını alınca inanamadım çünkü herhangi bir saç ekimini anlamama ihtimalim olacağını hiç düşünmemiştim :) bahsettiğim arkadaşım da neredeyse tamamen kel diyebileceğimiz yani saç çizgisi filan tamamen kaybolmuş bir arkadaşımız. Hemen kendisinden tüm süreci dinleyip nerede ektirdiğini öğrendim ve ilk kez duyduğum Dr Hakan Clinic ismini verdi. Artık vazgeçtiğim için bir süredir takip etmediğimden dolayı yeni açılan kliniklerden biri sandım ve pek ilgilenmedim. Birkaç gün sonrasında sosyal medyadan bir reklamları tesadüfen önüme düştü, benim de baya boş vaktimin olduğu bir zamandı ve tüm postlarını detaylıca inceledim ve ciddi manada etkilendim. 1 gün sonra telefonla arayıp, herhangi bir foto vs göndermeden genel bir görüşme yapmak istedim. Telefonda Koray bey ile görüştüm, meseleye son derece hakim olduğu ilk andan belli olunca kendisiyle yaklaşık bir saate yakın bir görüşme gerçekleştirdik, görüşmenin çoğunda bana greft alımıyla alakalı detaylardan ve kendilerinin bu konudaki hassasiyetlerinden ve saç ekimindeki başarının alım aşamasıyla ne derece doğru orantılı olduğundan vs bahsetti. Benim de hassas olduğum bir konu olduğu için etkilendim ve hemen Hakan hocayla yüzyüze görüşmek istedim. Yoğun bir dönemlerine denk geldiği için bana 2 hafta sonrasına görüşme randevusu ayarlandı.

Hakan hoca son derece sıcakkanlı ve ilgili birisi. Benimle önce uzun süre sohbet etti, daha sonra medikal geçmişimle alakalı sorular sordu. Kendisi genel cerrah imiş bu görüşmede öğrendim. Saç ekiminin aşamalarından vs gibi burda hepimizin aslında bildiği genel şeylerden uzun uzun bahsetti :) sonrasında ön çalışma için beni aynanın karşısına aldılar, telefonda görüştüğüm Koray bey ile donor bölgemi vs inceleyip nasıl bir planlama olabileceğini aralarında tartıştılar. Koray beyin satış personeli olmadığını, Hakan hocanın medikal asistanı olduğunu orada öğrendim. Bana birlikte bir saç çizgisi çizip önerdiler, tam istediğim gibi bir çizgi olmasına rağmen hocam niçin bu kadar yüksek daha düşük bir çizgi olamaz mı diye sorduğumda Hakan hoca, ‘benim donör kapasitemin çok yüksek olmadığı ve eldeki kaynakla iyi sonuç alınabilecek doğru planlamanın bu şekilde’ olacağı minvalinde bir açıklama yaptı. Beklediğim cevabı alınca işlemin yapılacağı tarihi belirledik.

İşlem gününe dair de detaylar var aklımda ama şimdi çok uzun olmasın belki başka bir postta aklımdakilerden bahsederim ama işlem genel olarak sorunsuz ve planlandığı gibi geçti. Öncesinde detaylı planlamam yapılıp fotoğraflarım çekildi, traş edildim ve tekrar fotoğraflarım çekildi, alım-kanal açılması-ekim sırasıyla yaklaşık 7 saatte işlemim tamamlandı ve tekrar fotoğraflarım çekildi.

Eksiler:

- Saçlarımı traş eden arkadaş biraz patavatsız ve gereksik muhabbetler yaptı zaten onun tavrıyla alakalı olarak da Hakan hocaya geri bildirim yaptım.

- İşlem sonrası Hakan hoca dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yaptı. Sonrasında bir başka arkadaş ilaç kullanımı ve bakım ürünleri hakkında bilgilendirme yaptı. Tüm bunlar hakkında yazılı bir doküman verecek misiniz dedim çünkü insan 7-8 saat o yorgunluğun üzerine ve kafası da davul gibiyken bir şeyi akılda tutması mümkün olmuyor. Evet göndereceğiz dediler ve whatsapptan bir takım metinler ilettiler gerçekten de ama ben böyle bir klinikten daha düzenli hazırlanmış dokümanlar beklerdim açıkçası.

- Bir de bu bir eksiklik midir emin değilim çünkü işlem öncesi bu konu hakkında bilgilendirme yaptılar ama işlemi Hakan hocanın yapmasını, en azından kanalların tamamını onun açmasını beklerdim. Hakan hocaya işlem öncesi bunu sorduğumda: kendisinin işlemi başından sonuna kadar gözetleyeceğini ama sadece ön saç çizgisine doğallık vermek ve o bölgeyi yoğunlaştırmak için ince ayar kanal açma işini kendisinin yapacağını söyledi. Dedikleri gibi yapıldı, Hakan hoca işlemin sonlarına doğru ön bölgeye doğallık kazandırmak için ve yoğunluk takviyesi diyerek kanallar açıp ekim işlemi yaptı.

Bunların dışında bir eksiklikle karşılaşmadım, onun dışında genel olarak bahsettim zaten başından sonuna son derece memnun olduğum bir süreç oldu. Bu konuyu da hem kendilerine kendimce bir teşekkür, hem uzun zamandır takip ettiğim bu foruma bir katkıda bulunmak ve değerli görüşlerinizi duymak için açmaya karar verdim. Bu vesileyle başta kurucu Hintell olmak üzere katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür eder, değerli yorumlarınızı beklerim.

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dr Hakan Clinic | 4600 Greft | 38 yaş | 26.03.2023
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2023, 13:03:24 »
Malesef geçtiğimiz dönemde telefonumu değiştirdiğim için data kaybına uğradım ama kliniğe gönderdiğim bir takım resimleri kendilerinden geri istedim. Ekim öncesi görüntüm:

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2023, 13:07:10 »
Klinikte çekilen görüntülerim:

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2023, 13:09:26 »
İşlem sonrası klinikte çekilen görüntülerim ve 2. gün ve 5. gün fotoğrafım:

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2023, 13:12:21 »
ve son olarak dün çektiğim yani 1. ay fotoğraflarım. Maalesef kabuk dökümü sonrası yani en iyi görüntümün olduğu fotoğraflarım yok. Şu an şok dökülme sonrası neredeyse eski halime döndüm gibi geliyor

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2023, 13:13:14 »
Ben kendi adıma ümitliyim ama tabi ki saçları görene kadar içim rahat etmeyecek. Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler

truconedim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2023, 13:25:31 »
hayırlı olsun inşallah güzel sonuçlanacaktır.

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2023, 13:35:17 »
Biraz sabir çok güzel olacak,kafa yapin saç çizgin cok güzel birde dar alın yapisina sahipsin bence çok iyi olacak 7ay sonra

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2023, 19:25:20 »
Kabuk sonrasını da çekseydin ekleseydin keşke
Neyse şok dökülmen sonlanmış hayırlısı olsun
Konuyu ihmal etme ama süreçlerde

Zor bir açıklık donör de çok güçlü durmuyor tek ekimle bu alan kapanmaz
2 ekim bölgesel planlamak dshs makul olurdu
Hayırlısı olsun
Global Moderator

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2023, 10:37:36 »
hayırlı olsun inşallah güzel sonuçlanacaktır.

çok teşekkür ederim, umarım herkesin gönlüne göre olur

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 29 Nisan 2023, 10:38:44 »
Biraz sabir çok güzel olacak,kafa yapin saç çizgin cok güzel birde dar alın yapisina sahipsin bence çok iyi olacak 7ay sonra

teşekkür ederim, bundan sonrası dediğin gibi sabır. Bu saç meselesi gerçekten çok başka birdeymiş bu kadar mesele edeceğim aklıma gelmezdi.

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 29 Nisan 2023, 10:44:33 »
Kabuk sonrasını da çekseydin ekleseydin keşke
Neyse şok dökülmen sonlanmış hayırlısı olsun
Konuyu ihmal etme ama süreçlerde

Zor bir açıklık donör de çok güçlü durmuyor tek ekimle bu alan kapanmaz
2 ekim bölgesel planlamak dshs makul olurdu
Hayırlısı olsun

Teşekkür ederim üstad. kabuk sonrası çektim zaten hergün fotoğraf çekiyordum ama telefonumu değiştirirken data kaybına uğradım. Bu eklediğim fotoğraflar da hep klinikte çekilen ya da kliniğe gönderdiklerimi geri istedim. kabuk sonrası görüntüyü onlara iletmediğim için maalesef o yok.

Aslında Hakan hoca ön ve ortaya kadar planladı ve 4250 graft civarı öngörmüştü. Alım bitince sayının 4600 olduğu görülünce ben ısrarla arkaya 1-2 parmak gidelim diye tutturdum, Hakan hoca çizili alana takviye yapalım dedi ama ben diretince peki dedi. Umarım pişman olmam.

Şu resimde görülüyor aslında, başta ortaya kadar planlamıştık sonra 2 cm daha geri gitmiş olduk.

Kelliğe_giden_yol

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 29 Nisan 2023, 13:08:53 »
Bu ekim merkezini bende senin vasıtanla yeni gördüm. Daha önce kafamda  cebimdeki para doğrultusunda ekim düşündüğüm bir kaç merkez vardı. Bunlar: ahmet tosun ve Ankara data hair klinikti. Kafamda bunların olmasının daha başka sebebleride vardı. Ama şuan bu adamın instagramindaki ekimlerini inceledim. Gerçekten olağanüstü sonuçları var. Başındaki kişinin genel cerrah olması bir defa güven veriyor insana. Saç çizgileri inanılmaz doğal ve uygun. Sıklık tatmin edici. Fiyatı ise  sonuca göre çok uygun. 31 Mayıs'a kadar kampanyaları varmış. Peşin ödemede 26 binmiş.  Sonuçlarının bı Serkan aygın bı Asuman hair bı hakan Doğanay dan farkı yok gibi. Onlar 40 binin üzerinde bildiğim kadarıyla. Bu adama ektirmeyi düşünüyorum bende.

arslann

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Mayıs 2023, 15:25:49 »
Evet ben de o fiyattan ektirdim.

Hakan hoca enterasan birisi zaten gidersen görürsün. işlem boyunca baya sohbet etme şansımız oldu, hocam böyle işler yapıp bu kadar az bilinmeyi nasıl başardınız diye sordum, beni saçtan daha büyük problemi olanlar tanır dedi :) genel cerrahiye aktif olarak devam ediyormuş. Yurtdışı hastası fazla sanırım çünkü ne zaman gitsem yabancı saç ekim hastaları vardı

Kelliğe_giden_yol

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 01 Mayıs 2023, 15:34:12 »
Senin ekimi yapan ekipte kimler vardı? Kaçı erkek kaçı bayan? Tek ekiplemi çalışıyor hakan hoca? Günde bir ekimmi yapıyor? Hakan hoca işlemin hangi aşamalarında hangi sıklıkta yer alıyor? Ekip sence profesyonel mi? Çok soru sordum abi teşekkürler 😂

Facebook Twitter Instagram