Gönderen Konu: Dr Serkan Aygın Saç Ekimi Sonucu - 23.12.2023 - 4600 grift - 33 Yas  (Okunma sayısı 545 defa)

Nopiukel

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 2
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba, ilk öncelikle bu formu oluşturan ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkürü bir borç bilirim. karar verme sürecinde oldukça bana yardımcı olan bilgiler verdi. şimdi bende üzerime düşen ve bu süreçte zorlanan veya bilgi amaçlı bu başlığı açıyorum. Elimden geldiği kadar aylık update edeceğim. şimdi adım adım açıklayıp daha sonra fotoğrafları paylaşacağım. Ben saç ekimi için Dr Serkan Aygın kliniği tercih ettim, bu karar hemen vermedim 4 yıl öncede araştırıp yine kendilerine gitmiştim ama o zaman saçımdan memnun olduğum ve dökülmem devam ettiği için yaptırmamıştım. ben o süreçte bir çok arkadaşıma yine burayı önerdim ve sonuçlar gerçekten iyi hepsinin. Sonuç olarak bu clinic bu şekilde karar verdim. Şuana kadar ( 2. gün) tüm aldığım hizmetten son derece memnunum ve umarım bu şekilde sürer. kendileri gerçekten profesyonel ve oldukça işlerinde organizeler.  Bu arada benim gözlemlediğim +5 yıl üzeri geçmişi olan çoğu clinic oldukça başarılı. O yüzden araştırma yapanlar için lütfen kriter olarak köklü olmasına, Hijyenik olmasına, süreç öncesi ve sonrası nasıl destek vermediklerine dikkat etmesini tavsiye ederim.

Gelelim ekim gününe, bildiğiniz gibi operasyon öncesi bazı tavsiye edilen kurallar var sigara, alkol vs bu detaylara çok girmiyorum ama mantıklı olarak operasyon daha az kanama olması adına kan sıvılaştırıcı şeylerden uzak durun. Ben sigara, alkol kullanmıyorum (ayda max bir bira, şarap) ve aktif spor yapıyorum son 2 yıldır ve yaşım 33. Saç dökülmem 8/9 yıldır sürüyor.

Ön çizimi Dr Serkan Aygın yaptı, operasyon günü ise Ersin bey ile yine Dr Serkan Beyin çizgisine sadık kalarak yaptık. Donör noktam zayıf ve ince teli saç olması sebebi ile bu çizgi uygun görüldü be açıkcası golf bölgesinin olmasını istediğim için ben çizgiden memnun kaldım.

Operasyon 23.12.2023 saat 8:45 gibi başlayıp saat 14:45 civarı sona erdi. Toplam Enseden 3.800 ve Sakalda 800 olmak üzere 4.600 hedef koyuldu. Bu hedef tutturuldu.

1. Köklü Saç grift: 922
2. Köklü Saç grift: 2197
3. Köklü saç grift: 562
4. Köklü Saç grift: 204
Ve Sakal: 715

Gene olarak tekliler öne kısma, sakal ise karışık olarak tepe bölgesine ekim yapıldı. Süreç bende tamamen acısız geçti, çok küçük saç alımı sırasında lokal anestezi yetersiz olduğu bölgede hafif iğne batması hissettim onuda zaten belirtiğimde hemen oraya anestezi uygulandı ve beklediğimden kolay geçti operasyon. 

Süreçte lokal anestezi ve sedasyon uygulanıyor, operasyon önceside rahatlamanız için xanax veriliyor. Yarı uyanık halde süreci rahat geçiriyorsunuz. Toplam kanal açan ve toplayan iki kişi, arkada girftleri ayıran 2 kişi, ve ekimi yapan 2 kişi oluyor. Dr Ersin bey süreci takip ediyor ve ekimde dahil oluyor.

Şimdilik bu kadar anlatacaklarım aşağıya , öncesi, operasyon hemen sorası ve 2. Gün fotolarını ekliyorum umarım güzel bir sonuç alırız. Tekrar görüşmek üzere

Nopiukel

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 2
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,

Sürecimde 1. Ayı tamamladım. Tecrübeli arkadaşlarıdan süreç nasıl gittiğine yönelik yorumlarını bekliyorum.

 

Facebook Twitter Instagram