Gönderen Konu: Dr. Serkan Aygın / 4600 Greft / 20.10.2023 / 33 Yaş / Ersin Bey  (Okunma sayısı 4239 defa)

shade_boi

• Yeni üye
  • *
Merhaba herkese iyi forumlar,

Ekimim 20.10.2023 Cuma günü gerçekleşti. Bazı artıları ve eksileri sizlerle paylaşmak istedim.

Ekim öncesinde 3 aydır 2 günde 1mg Finhair finasteride ve her gün Vanner Pharma vitamin kullanıyorum (bu vitamini başka kullanan var mı?). Finasteride kullanmaya devam etmemi istediler.

Havayoluyla geldim ve transfer ile otele götürdüler. Oteli de kendileri ayarladı, ödemesini ben yaptım. Otel çok kaliteli değil. Sadece oda kahvaltı. Temizlik takıntısı olanlar sıkıntı yaşayabilir. (Nova Plaza Park Otel)

Ertesi gün 12:30'da kliniğe gittim. Kan testi yapıldı. Bir kaç sözleşme imzalandı. Serkan bey geldi. Gelmesiyle gitmesi 5dk falan sürdü. Benim söylediğim hiçbir şeyi dikkate almadı. Kendi kafasına göre bir çizgi çizdi. Ensenin çok yorulmaması gerektiğini ve göğüsten de greft alınması gerektiğini söyledi. Ben tek seferde tüm kafayı hallederiz diye düşünüyordum ama onlar illa ki 2 farklı ekime diretiyorlar.

Ekim Ersin bey ve ekibi tarafından yapıldı. Serkan bey çizgiyi tek taraflı çizmişti ve tamamlama kısmını Ersin bey yaptı. Çizgiyi 2-3 kere düzeltmesini istedim. Düzelttiğini söyledi. Fakat bir türlü simetrik çizemediğini ona anlatamadım. Sonuç olarak ekim sonunda simetrik olmayan bir ön çizgi çıktı maalesef. Bu arada Ersin beyin Doktor olmadığını ekimden sonra öğrendim ve büyük bir hayal kırıklığına uğradım.

Donör alımı ve ekimi sırasında bir kaç kez anestezi uygulandı. İğne yapıldıktan 2-3 dk sonra anestezi etkisi geçiyordu. Sedasyon yapan arkadaş "maşallah sende nasıl bir bünye varsa 2-3 dk içinde etkisi geçiyor, metabolizman çok hızlı" gibisinden bişeyler dedi. Özellikle göğüsten alım yapılırken çok ağrı hissettim. Sürekli anestezi uygulandığı için daha sonra çok fazla sızıntım oldu maalesef.

Donör alımı 3 saat, ekim işlemi 4 saat sürdü. Saat 14:00 gibi başladık ve 21:00'de bitti. Donör alımı ile ekim başlangıcı arasında bi 10 dk'lık ara verildi. WC ihtiyacı ve küçük bir sandviç. Ayrıca bir ilaç daha verildi.

Ekimden hemen sonra yemek yedirdiler ve otele gönderdiler. Gece çok rahat yattım. Herhangi bir ağrım sızım olmadı. Sadece yatarken dönememek çok sıkıntı yaratıyor. 1 Hafta boyunca dümdüz yatmaya devam :( Ertesi gün bandajlar çıkarıldı, sızıntılar vs temizlendi.

Ödem oluşumu çok fazla oldu. Şakaklara ekim yapıldığı için bandana takamadım ve gözlerim çok fazla şişti. 2 gün boyunca buz kompres uygulamama rağmen şişlik geçmedi.

Toplamda 4600 Greft olduğu söyleniyor. Ben bu kadar olduğunu sanmıyorum. 4600 greft olsaydı en azından crown bölgesine kadar kapanırdı diye düşünüyorum. Ekim sırasında kaç tane enseden çıktı diye soru sorduğumda "çıkması gerektiği kadar" gibisinden yuvarlak cümleler kuruldu. Daha sonra verilen sertifikada hiç küsüratlı sayı olmaması çok garibime gitti. Türk hastaların çoğunda net tam sayı çıktığını, yabancı hastalarda ise hep küsüratlı sayı yazıldığını gördüm.

Sürecin büyük çoğunluğundan memnunum. İnşallah sıkıntısız atlatırız.

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bence 2 seans planlanması güzel olmuş ön sıkı olur böylece.telefonu tuttuğum şekilde söyleyecek olursam sol tarafını daha çok beğendim çizginin. Serkan aygının ilgisizliği iyi olmamış. Ersin beyin doktor olmaması çok büyük bir problem değil bence neticede el işçiliği önemli doktor olup beceriksiz de olabilirdi bence sıkı bir işlem olmuş iyi görünüyor. Donör bölge resimlerini de atar mısın bakalım bi de keşke sakaldan alsalardı göğüs yerine göğüs kılları tutmuyor diye okudum

shade_boi

• Yeni üye
  • *
Sakaldan da alım yapıldı tabii ki. 2. ve 3. gün donör görüntüsü aşağıdaki gibi.
  • Ekim Tarihi: 20.10.2023
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Finasterid Jel + Xpecia + Multivitamin + Biotin

GecmiseDonus

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Umarım donör alımı dengeli olmuştur. Ersin beyin ekibinde maalesef bu problem var. Benim konumu inceleyebilirsiniz donör bölgemin ne halde olduğunu görebilirsiniz. Hakan.zip hocamızın konusu var onun iki ekim yapıldı gerçi onda da yer yer seyreklikler mevcut. Umuyorum siz böyle bir problemle karşılaşmazsınız. Şu anlık ekim alanı temiz görünüyor. İki ekim yapılma konusu daha doğru bu konuda klinik doğru adım atıyor. Graft sayısı konusuna gelince hepimizinkinde sizinkinde olduğu gibi sayılar tam sayı ve aslında bu sayıların yuvarlandığının kanıtı. Ben de mesela bana 4000 ekildiğine inanmıyorum. Umarım sonucunuz çok güzel olur.  Aşağıdaki linkten konumu okuyabilirsiniz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
hayırlı olsun saç ekiminiz  ekiminiz güzel olmuş ve sık ama donör saç telleriniz incelmiş çıkışları desteklemek adına finasterid araştırın
bence bunun dışınta güzel kaliteli bir saç ekimi
Global Moderator

shade_boi

• Yeni üye
  • *
Çok teşekkürler Hintell. Ekimden önce finasterid başlamıştım zaten. Şuan hala da kullanıyorum. Ekim merkezi ara verme kullanmaya devam et dedi. Fakat bazı konularda ara vermeleri gerektiği söylenmiş. Biraz kafam karıştı...
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33

nisan22

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
hocam ekimin hayırlı olsun. güzel bir ekim olmuş. ön hat çizgisi ve sıklık çok güzel. inşallah sonuç da güzel olur

shade_boi

• Yeni üye
  • *
Ynt: Dr. Serkan Aygın / 4600 Greft / 20.10.2023 / 33 Yaş / Ersin Bey
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2023, 13:46:59 »
Merhaba ekimin 18. günü kabuk dökümü yaptım. Herhangi bir ağrı sızı vs yaşamadım. Bazı kabuklar zor çıktı onun haricinde sorun görünmüyor. Donör bölge görüntüsü biraz canımı sıksa da 2-3 aya düzelir diye düşünüyorum.

Vitamin olarak Vanner Pharma Platinium kullanmaya devam ediyorum. Bitince Xpecia'ya geçmeyi düşünüyorum. Ayrıca iki günde bir 1 mg Finasterid devam.

Başka önerdiğiniz vitamin vb takviyeler varsa önerilere açığım.
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33

shade_boi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2023, 14:01:40 »
Merhaba 2 gün önce 1. ayı doldurdum. Fotolar aşağıda. Finhair bitince Finasterid jele geçmeyi düşünüyorum. Biraz yan etki yapıyor. Hem kısa süreli unutkanlık hem de malum olay :)
Onun haricinde Xpecia, Youplus vitamin ve balık yağı başladım.
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33

shade_boi

• Yeni üye
  • *
Merhaba. 3. ay doldu. Finasterid Jel kullanıyorum. Ayrıca Xpecia, Biotin ve Vitamin kullanıyorum. Fotolarda çok belli olmasa da saçlar çıkıyor. Herhangi bir sorun yok şimdilik. Bu arada sigaraya tekrar başladım. Umarım bir sorun olmaz  ::)  |-nazarboncugu-|
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33

shade_boi

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2024, 18:58:35 »
Arkadaşlar selamlar. 4 ay olmak üzere. Önde ekilen saçların bir kısmı dik dik çıkıyor. Bunlar zamanla yön değiştirir mi? Yoksa Ekim hatası mı yapılmış?
  • Greft Miktarı 4600
  • Yaşınız 33

hakan.zip

• Full Member
  • Ekimimi görmek için aşağıdaki dünyaya tıkla
    • Saç Ekim Sürecim
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2024, 19:00:11 »
Arkadaşlar selamlar. 4 ay olmak üzere. Önde ekilen saçların bir kısmı dik dik çıkıyor. Bunlar zamanla yön değiştirir mi? Yoksa Ekim hatası mı yapılmış?

ilk çıkışlar öyle dik dik oluyor. düzelecekler merak etmeyin.
Serkan Aygın saç ekim sürecim (Ersin bey ekibi)
Serkan Aygın saç ekim yorumları, öncesi ve sonrası:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31013.0

Tarih: 18.03.2023
Ekilen: 4600 Greft

Tarih: 06.09.2023
Ekilen:2000

Takviyeler:
Propecia hap-Finasterid, günde 1
Xpecia hap-Vitamin, günde 2

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2024, 22:36:09 »
hareketlenmeler başlamış ama saç yapın çok ince gibi ? güzel gidiyor saç ekim sürecin olumlu gelişim 3 ay için
Global Moderator

spokesperson

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2024, 22:41:33 »
kararmalar başlamış güzel gidiyor hayırlısı olsun hocam

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2024, 22:42:08 »
3 ay için gayet güzel bir görüntü artarak devam edecektir hayırlısını dilerim sizin için

Facebook Twitter Instagram