Gönderen Konu: Asuman Hair / 4500 Greft / 20.07.2023 / Yaş 34  (Okunma sayısı 3851 defa)

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
Asuman Hair / 4500 Greft / 20.07.2023 / Yaş 34
« : 25 Ekim 2023, 22:47:43 »
Merhaba arkadaşlar, bugün saç ektireli tam 97 gün oldu ve ben en sonunda üşengeçliğimi yenerek bu başlığı açabildim.

Forum aracılığıyla tanıştığım Asuman Hair’da yaptırdığım saç ekimimi, olabildiğince şeffaf bir şekilde sizlere aktarmak istiyorum ki diğer arkadaşla da yardımcı olabileyim. Ben de saç ektirmeden önce günlerce forumda zaman geçirdim. Bu karar verme sürecinin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Serkan Aygın ve Asuman Hair arasında kararsız kalmıştım ve kararımı lokasyon odaklı verdim. Ben Zonguldak’ta yaşıyorum ve ablam Tuzla’da yaşıyor. Asuman Hair Tuzla’ya çok yakın olduğu için orayı tercih ettim. Forumda araştırdığım kadarıyla, bu iki ekim merkezi neredeyse aynı kalitede olduğu söyleniyordu. Ben de Asuman Hair’ı tercih ettim.

Operasyon gününe kadar kliniğe hiç gitmemiştim. Açıkçası operasyon günü ilk izlenimim baya kötüydü. Aslında ekimden önce başladı problemler.

Bunları anlatmadan önce peşin peşin söyleyeyim, Asuman Hair’ı acımasızca eleştireceğim, ancak eleştirilerimin tamamı müşteri ilişkileri ve imajla ilgili sorunlar. Siz de okudukça anlayacaksınız zaten. Sizler de bu eleştirileri okuduktan sonra, beklentinizi en azından ona göre ayarlarsınız.

O zaman başlayalım: Operasyon öncesinde tamamen WhatssApp üzerinden mesajlaşarak iletişim kurduk. Operasyon tarihinde karar kıldıktan sonra bana şu mesajı gönderdiler. Mesajı aynen kopyalıyorum:
 ‘‘operasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler. önemli bir hastalığınız ve kullanmış olduğunuz ilaçlarınız varsa mutlaka bildirin. Özellikle Saç derinizde kabuk, kepek, sivilce, aşırı yağlanma, yara, dermatit, egzama vb. Varsa bilgilendirin
Alkol sigara uyuşturucu madde kan sulandırıcı ilaçlar, saç dökülmesini engelleyici deri spreyi, vitamini, mutlaka 5 gün öncesinden bırakın. Bitki çayları, kahve 2 gün önce bırakın.
üzerinize fermuarlı yada düğmeli rahat giyip çıkarabileceğiniz  kıyafetler giyinin.
Operasyon öncesi dinlenin, duş alın saçınız temiz olmalı.
Sabah çok iyi bir kahvaltı yapmalısınız.
operasyondan hemen sonra araç kullanmanız ve  sonrası 1 saat yolculuk yapmanız yasak. Nakil sonrası 1 hafta 10 gün mutlaka istirahat etmelisiniz.
ödemeniz elden nakit olarak alınacak bilginiz olsun teşekkürler.’’

Şimdi bu mesajda ne var diyebilirsiniz. Belki öyledir ama şöyle düşünün. Siz aylardır araştırma yapıyorsunuz ve bir saç ekim merkezinde karar kılıyorsunuz. Karar kıldığınız ekim merkezi, diğer ekim merkezlerinin 2 veya 3 katı daha pahalı. Bu forumda hep övgüyle bahsedilmiş. Haliyle bir beklenti içine giriyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz mesaj gayet amatörce yazılmış, noktalama işaretlerine vs. dikkat edilmemiş, öylesine bir mesaj gibi. Ben bir pdf veya özenle hazırlanmış bir jpeg gönderilmesini falan beklerdim. Yada hiç olmadı özenle hazırlanmış bir mesaj. Dediğim gibi çok kritik şeyler değil bunlar. Ama devamında yaşadıklarımla birleşince bir anlam ifade edecek.

Bu mesaj geldikten sonra ben yine şöyle bir beklentiye girdim. Operasyondan 5 gün önce şunları bırakın. Yada 2 gün önce kahveyi bırakın demişler. Bana en azından operasyondan 5 gün önce bir mesaj atarak bunun hatırlatması yapılır diye bekliyordum. Çünkü bu mesaj operasyondan bir ay önce atıldı. Ciddi bir zaman var operasyona kadar. Ancak kimse hiçbir hatırlatma yapmadı. Ben de 2 gün önce kahveyi bırakmam gerektiğini unutmuşum. Son gün koca bir kupa kahve içtim ve sonradan hatırladım. Mesaj attım hemen, dedim ben kahve içtim napıcaz. Onlar da panik oldu, kanı sulandırıcı etkisi var, operasyonu etkileyebilir falan dediler. Sonra durun asuman hanıma soralım dediler. Birde diyorlar ki biz size söyledik içmeyin diye. Yahu arkadaşım siz bana bir ay önce dandik bir mesaj attınız. İçinde bir sürü maddesi olan. Sizin profesyonel işiniz bu, takip etsenize. Madem bu kadar önemli, hatırlatsana bana. Mesela 5 gün önce mesaj at, kadir bey bugünden sonra alkol içmiyoruz, lütfen dikkat edelim de. Yok efendim mesaj attıkları için bütün sorumluluk gitti onlardan. Olur mu öyle şey? Neyse Asuman hanım çok sorun olmaz, gelsin yapalım operasyonu dedi. Ama ben baya sinirlendim. Hatta Asuman hanıma da anlattım bu durumu, hak verdiğini ve personelinin bu sorumsuz yaklaşımından kendisinin de şikayetçi olduğunu belirtti.

Neyse operasyon günü geldi, bana 8:30’da klinikte olmam gerektiğini söylediler. Ben tam zamanında klinikte oldum. Klinik derken şunu da belirteyim. Pendik’te Özel Yüzyıl Hastanesinin içinde yapılıyor operasyon. Ayrı bir bölüm yapmışlar ekim için. O bölümün içinde düz bir koridor düşünün 15-20 metre uzunluğunda, sağlı sollu ufak operasyon odaları var içeride. Sanırım 4 ayrı oda vardı tam hatırlamıyorum. Sadece asuman hanıma özel bir yer değil yani. Başka klinikler de orada ekim yapıyor. Ben bunu da bilmiyodum tabii. Girdiğimde kocaman bir Asuman Hair tabelası falan göreceğimi sanıyodum. Ama o benim hatam yani, önceden gidip görmeliydim kliniği. Ama önceden gitseydim kesinlikle vazgeçerdim, hiç profesyonel gözükmüyor çünkü.

Operasyon saatinde kliniğe bir girdim(08:30), benden başka kimse yok içerde. Allah allah ne oluyor arkadaş! Ben de bekliyorum ki herkes hazır, beni bekliyordur. Baya kendi başımayım, bir sekreter falan kimse yok. Sonra özlem hanımı aradım. Özlem hanım, bu whatsapp konuşmalarını yaptığımız kişi. Dedi geliyorum yoldayım. 5-10 dakika sonra geldi. Biraz konuştuk falan, Asuman hanımı bekliyoruz. Onun beni görmesi ve saç çizgimi çizmesi falan lazım. Asuman hanım 9:30 gibi anca geldi. Trafik varmış. Yani bir saat bekledim.

Biraz sohbet ettik. Ön çizgisiyi belirlerken böyle lazer ölçüm cihazları falan oluyor, youtube’da görmüşsünüzdür. Ben öyle bir şey beklerken, Asuman hanım baya eliyle manuel olarak çizdi, eline bir mezura aldı, kafamın sağını solunu ölçtü falan. Ben hepten hayal kırıklığına uğradım. Bir taraftan da diyorum ki, yani belki o lazer işi falan şovdur, kadın tecrübeli, eliyle çiziyor işte ne güzel diye kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Daha önce yaşadıklarım ve bunlar birleşince, saç ekiminden o anda vazgeçmeyi düşündüm açıkçası. Çünkü üst üste bu kadar amatörlük ve sorumsuzluk birleşince bütün güvenim sarsıldı. Parayı da henüz ödememiştim. Ekimden son anda vazgeçmek üzereydim ama dedim buraya kadar geldik artık olsun bitsin napalım.

Operasyona geçildi. Ekip baya genç, 20'li yaşlardaların başındalar ama hepsi sağlıkçı, biri anestezi okumuş, biri paramedik okumuş falan. Ondan bi güven veriyorlar. Operasyonun acılı mı, acısız mı nasıl geçtiği konusuna girmeyeceğim. Çünkü çok kişisel bir durum, herkesin acı eşiği farklı. Ben şimdi lokal anestezi çok acıdı derim, belki bunu okuyan birinin gözü korkar, operasyondan vazgeçer. Ama onun acı eşiği benden daha yüksektir, hiç canı acımayabilir. Ama şunu söyleyebilirim; lokal anestezi iğnelerinden sonra kafanı kesseler duymazsın. Hiç acı macı bişey duymuyorsun sonrasında.

Sabah 8:30’da girdiğim hastaneden akşam 20:30’da çıktım. Tam 12 saat. Ama benim operasyonum geç başladı malum. 10’da başladı desek 10 buçuk saat sürmüş hadi yarım saat de yemek molası. 10 saat. Valla insan yatmaktan yoruluyor. Ama yine de abartacak bişey yok bence. Sohbet muhabbet derken vakit geçiyor bir şekilde. Ekibi ben çok sevdim. Asuman hanım operasyonun büyük bölümüne katıldı. Birçok ekim merkezinde, merkez sahibi sadece ön çizgi için delikleri açar sonra gider. Asuman hanım sadece ön çizgiyi değil, kafamdaki bütün delikleri bizzat kendisi açtı. Bu çok büyük bir avantaj bence. Onunla da baya sohbet ettik, saç ekimi konusunda aklıma takılan ne varsa sordum, hepsini cevapladı sağolsun. Zamanımız bol olduğu için, geniş geniş konuştuk. Operasyon sürecine dair hiçbir eleştirim yok. Gayet memnun kaldım.

Yine geleyim başka bir eleştiriye. Operasyondan sonra bana dediler ki sakın terleme. Dedim nasıl olacak o iş, Temmuzun ortasındayız, dışarısı 40 derece. Terlersen iltihap kapar, saçlar tutmaz valla yanarsın dediler. Dedim yahu bu şimdi mi söylenir? Ben ablamda kalıcam diye planladım. Onun evinde ne klima var ne pervane. Önceden söyleseydiniz en azından bir pervane ayarlardım. Saat olmuş akşam 8 buçuk 9, ben şimdi klimayı, pervaneyi nerden bulayım. Apar topar gittim otel tuttum kendime, 2 gün otelde kaldım klimalı diye. Al sana durduk yere başka bir masraf.

Ön çizgim ne kadar doğal oldu o konuda emin değilim arkadaşlar. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir? Asuman hanımın tarzı olan ve bunu bile bile tercih ettiğim, saçların asker gibi dizilmesi bakalım sonucu olumsuz olarak etkileyecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca operasyondan önce asuman hanımla olan bir diyaloğumuzu aktarayım. Bence çok önemli. Bana sigara içip içmediğimi sordu. İçmediğimi söyledim. Çok iyi dedi, eğer içseydiniz ve ekimden sonra bırakamam deseydiniz ben sizin operasyonunuzu yapmazdım. Neden dedim. Sigara içiyorlar, düzgün bezlenmiyorlar, talimatlarımızı yerine getirmiyorlar, sonra sonuçlar olumsuz gelince bizi suçluyorlar. Sigara içersen hücrelerin yenilenmez, benim buna yapabileceğim birşey yok. O yüzden sigara içenleri artık almıyorum, sonra bizim markamız kötüleniyor dedi. Valla çok beğendim bu bakış açısını.

Ben bu süreçte bana verilen her şeyi harfiyen yerine getirdim, getirmeye devam da ediyorum. Vitaminleri bir gün bile aksatmadım. Günde iki defa saçlar yıkanacak dediler, hiç aksatmadım. Sigara zaten içmiyordum, alkol içiyordum operasyondan önce. Alkolü de bıraktım. Spor yapıyorum, sağlıklı besleniyorum, her gün en az 8 saat uyuyorum. Bunun tek bir istisnası var proscar. Kullan dedi Asuman hanım ama ben istemedim.

Saç ekimi yaptıracak arkadaşlara sesleniyorum. Özellikle ilk 10 gün, sonrasında ilk ay olmak üzere çok dikkatli olmanız gerekiyor. Yapmanız ve yapmamanız gereken bir sürü şey oluyor. Operasyon mesele değil, asıl mesele ondan sonra başlıyor. Sizin farkınız operasyondan sonra ortaya çıkacak. Ben bir kere şapkasız güneşe çıkmadım, her şeyi harfiyen uyguladım. Siz bunları uygulayamayacaksanız eğer, dünyanın en iyi merkezinde saç ekimi yaptırsanız nafile bence. Saç ekimi ciddi bir operasyon ve süreç. Kendinizi ona göre hazırlayın.

Youtube’dan ve forumdan takip ettiğim kadarıyla benim 97. Güne göre baya iyi gidiyor. Tecrübeli arkadaşlar bu durumu daha iyi değerlendirir. Ben bunu operasyon sonrası sürece obsesif şekilde sadık kalmama bağlıyorum. Tabii ki kliniğin de önemi büyük bu süreçte. Onunla ilgili de bir örnek vereyim. Ekimden bir ay sonra saç kestirebiliyoruz artık. Berbere gittiğimde bana hemen ekimi nerede yaptırdığımı sordu. Neden sordun dedim. Sen baya iyi bir yerde yaptırmışsın bu işi belli oluyor dedi. Dedim nerden anladın, ekilen saçların hepsi döküldü zaten(şok dökülme), bir şey belli değil şu anda. Donör bölgeden anladım dedi. Çok temiz çalışmışlar, neredeyse hiç iz kalmamış. Benim için berberimin bu yorumu çok değerli. Çünkü ben ekim yaptıracağımı söylediğimde beni vazgeçirmeye çalışmıştı. Yaptırma dedi, bak ben yılların berberiyim. Benim belki yüzlerce müşterim saç ektirmiştir, hepsinin kafasının arkası delik deşik oluyor, iz kalıyor, sakın yaptırma demişti. Benim bir ay sonraki halime böyle bir yorum yapması sizler için de bir ölçek olabilir.

İşte benim sürecim acısıyla tatlısıyla böyle geçti arkadaşlar. Olabildiğince objektif değerlendirmeye çalıştım.

Son olarak şunu söylemek isterim. Asuman Hair butik bir saç ekim merkezi arkadaşlar. Butik otel ile 5 yıldızlı otel arasındaki farkı düşünün. Butik bir otele gittiğinizde profesyonel bir yaklaşım bekleyemeyiz. Ama o butik otelin sahibi akşam gelir sizin masanıza bizzat gelir, hoş geldiniz der. Bir isteğiniz arzunuz var mı diye sorar. Ama 5 yıldızlı bir otelde değil sahibini görmek, otelin müdürünü bile göremezsiniz. Ama her şey sistemli ilerler. Asuman hair’ı tercih edecek arkadaşlar bunu bilerek gitsinler. Profesyonel bir klinik beklemeyin karşınızda. Ama şunu bilin Asuman hanım en fazla 2 hasta alıyor. Mutlaka sizinle ilgilenecektir. Benim operasyona girdiğim gün tek hastaları bendim. Asuman hanım başından sonuna kadar bizzat ilgilendi süreçle. Neden? Çünkü butik bir işletme.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ayrıca fotoğrafları da bırakıyorum aşağıya.

Not: Asuman hanım Tıp doktoru değil, hemşire. Saç ekimi Türkiye'de yeni başladığı yıllarda, işinde iyi olan bir doktorun yanında çalışmaya başlıyor ve saç ekimini o şekilde öğreniyor.

Kullandığım ürünler:

Prozinc Plus şampuan Sabah-Akşam
Prozinc Plus sprey Sabah-Akşam
3 günde bir konazon şampuan

Vitaminler:
Xpecia tablet Sabah-Akşam
Solgar v2000
Venatura Alfa Lipoik Asit
D vitamini
Magnezyum

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
Ynt: Asuman Hair / 4500 Greft / 20.07.2023 / Yaş 34
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2023, 23:07:09 »
Operasyon öncesi klinikte çekilen fotolar.

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2023, 23:11:23 »
Ekim sonrası. Sondaki donör bölge fotoğrafı, ekimden 3 gün sonrasına ait.

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2023, 23:13:30 »
Bunlar da 97. gün fotoları. Saçlarımı hiç uzatmadım, hep kısa kestirdim. Şuanda karşıdan bakınca baya baya dolu gözüküyor. Tepeden bakınca halen daha seyrek. Ama daha çok başındayız. Hadi bakalım devamı nasıl olacak.

sefqlas

• Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2023, 23:39:39 »
2 ay sonra saçları tararken umarım yine bu kadar olumsuz düşünmezsiniz. Sizin dediğiniz ilgi alaka profesyonellik bence sadece asmedde vardır. Onun da fiyatı belli zaten üstad. Fiyat olarak da bütün Ekim merkezleri 40 istiyor en az zaten.
Sizin sonucunuz çok iyi olacak. Ön çizgi ve sıklık on numara olmuş bunu diyim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2023, 23:58:35 »
selamlar hayırlı olsun donör alan görüntüsü yandan çekilmiş ne kadar güçlü ya da kaliteli bunu anlayamadım.

bu durumu göze alarak 97 günlük saç ekimi süreciniz gayet başarılı devam ediyor paylaşımınıza göre  hareketlenme güzel başlamış umarım artarak devam eder.

saç ekiminizde gayet planlı ve kaliteli olmuş  ön çizgi sıklık gayet güzel.

Emek berip Detaylı bir konu hazırladığınız için teşekkür ederiz.

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2023, 00:08:44 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2023, 00:22:40 »
saç ekiminiz ve süreciniz gayet başarılı duruyor hocam konunuzu da sonuna kadar okudum
eleştirileri tavrınız hoşuma gitti objektif oluşunuza saygı duydum.
asuman hanım kendi yerini açabilecek ruhsata sahip olsa olabilse bu çok zor bu şartlarda bahsettiğiniz tüm imkanlara sahip olurdu bence
şartlarına rağmen saç ekimleri çok kaliteli yeteneği yeter diye düşünüyorum.

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2023, 01:09:25 »
selamlar hayırlı olsun donör alan görüntüsü yandan çekilmiş ne kadar güçlü ya da kaliteli bunu anlayamadım.

bu durumu göze alarak 97 günlük saç ekimi süreciniz gayet başarılı devam ediyor paylaşımınıza göre  hareketlenme güzel başlamış umarım artarak devam eder.

Donör bölge konusuna değinmeyi unutmuşum Hintell hocam. Paylaştığım fotoğraf operasyondan bir ay öncesine ait. Donör bölgem fotoğrafta çok zayıf gözüktüğü için operasyondan bir ay önce xpecia tablet ve prozinc spreye başladım. Kaç kök çıkacağı ve köklerin kalitesinin operasyon sırasında belli olacağını söylediler. Greftler alındıktan sonra 2li ve 3lü greft sayısının çok fazla olduğunu, bunun da çok iyi haber olduğunu söylediler.

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2023, 01:13:57 »
2 ay sonra saçları tararken umarım yine bu kadar olumsuz düşünmezsiniz. Sizin dediğiniz ilgi alaka profesyonellik bence sadece asmedde vardır. Onun da fiyatı belli zaten üstad. Fiyat olarak da bütün Ekim merkezleri 40 istiyor en az zaten.
Sizin sonucunuz çok iyi olacak. Ön çizgi ve sıklık on numara olmuş bunu diyim

Hocam sanırım mesajımın tamamını okumadınız. Ben hasta iletişimini ve profesyonelliklerini beğenmediği ancak operasyondan memnun olduğumu belirttim. Çok uzun yazmışsın, okumaya üşendim diyosan, haklısın derim :) baya uzun yazmışım çünkü.

Akon47

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2023, 05:52:47 »
Herşey yolunda gözüküyor. Ben de burada yaptırmayı düşünüyorum. 120 kiloyum. 10 saat nasıl dayanacağım yatarak bilmiyorum. Ayrıca benim donörüm de önceki ekimden dolayı çok iyi değil. Başka bölgelerden ektirmem gerekebililir sakal göğüs vs. Göğüs için lazere gittim ama asla dökülmeyen bir bölge var orayı söyleyeceğim.

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2023, 08:15:00 »

Hintell hocam prp hakkında ne düşünüyorsunuz? PRP yaptırmama gerek olmadığını söylediler bana Asuman Hair'dan.

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2023, 09:37:40 »
Detaylı süreç paylaşımın için teşekkür ederim.
Gerçekten çok yararlı olduğunu düşünüyorum.
Ekim alanının genişliği ve ekilen greft sayısı çok iyi.
İnşallah güzel bir sonuca ulaşırsın.

ivenrec

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2023, 15:10:40 »
Hocam 2.aydaki halini gösteren foto varsa ekleyebilir misiniz?

Ayrıca takviye olarak ne alıyorsunuz? Sprey, serum, vitamin vs?

Amenosfer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2023, 16:12:02 »
Hocam son iki fotoğraf 97. gün fotoğrafı. Gözünüzden kaçtı sanırım.

Kullandıklarım:
Prozinc Plus şampuan Sabah-Akşam
Prozinc Plus sprey Sabah-Akşam
3 günde bir konazon şampuan

Vitaminler:
Xpecia tablet Sabah-Akşam
Solgar v2000
Venatura Alfa Lipoik Asit
D vitamini
Magnezyum

Ercan Gürsel

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 26 Ekim 2023, 22:31:10 »
Ben de 31 ekimde Asumanhair’de ekim yapacağım.İyi ki böyle açıklayıcı bi konu açmışsınız,iletişim süreci aynen söylediğiniz gibi ama bana hatırlatma mesajı gönderdiler Allahtan 😂😂

Facebook Twitter Instagram