Gönderen Konu: 17 yaşında saçların açılmaya başlaması  (Okunma sayısı 1721 defa)

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
17 yaşında saçların açılmaya başlaması
« : 27 Ekim 2023, 16:57:49 »
17 yaşındayım ve saçlarımın yandan ve önden açılmaya başladığını fark ettim. Ailemde herkesin alnı çok geniştir fakat hepsinin saçları 30-40 yaşlarında gitmeye başlamış. Alnımın geniş olması sorun değil fakat 17 yaşında açılma görmek acaba 20lerimde kel olur muyum korkusu yarattı. Merak ettiğim de bu ciddi bir sorun var mı? Ayrıca saçlarım çok ince tellidir bu genetik mı sorun mu bilmiyorum.

Başka bir rahatsızlığımdan dolayı defalarca kan verdim doktorlar b12 eksikliği dışında bir şey söylemedi. Belki de sadece hastalığımla alakalı olan sonuçlara baktılar yine de bir daha yaptırabilirim.

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 17 yaşında saçların açılmaya başlaması
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2023, 19:31:05 »
Öne çıkar tarzı bir seçenek göremedim sitede kusura bakmayın acemeyim. Benim için biraz önemli bir konu o yüzden öne çıkması adına yapabileceğim bir özellik var mı sitede?

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2023, 12:17:57 »
Yanlar ve önün açılması son günlerde daha da artmaya başladı bunu gördükçe hem canımı sıkıyor hem strese sokuyor. Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2023, 18:03:46 »
d vitaminim eksik çıktı testlerde, ek olarak magnuzyum malat kullanmayı düşünüyorum

xyirx33

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2023, 18:40:33 »
eğer saç tellerinde incelme yoksa sıkıntı yoktur galiba

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2023, 18:22:17 »
doktor sadece kan testi yaptırdı

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2023, 18:22:49 »
eğer saç tellerinde incelme yoksa sıkıntı yoktur galiba

Yıllardır böyle çok ince tellidir saçlarım. Tabi incelme ile ince tel aynı şey olmayabilir. Tek bildiğim saçlarımın çok yumuşak olması, ondan bu çıkarımı yaptım.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2023, 19:51:30 »
Yumuşaklık şampuana göre değişir, arkadaki saçların öndekilerden daha kalınsa (birer tane kopar kontrol et) eşit değilse erkek tipi dökülme incelme başlamıştır finastraid lullanman lazım risklerini araştırırarak
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Kasım 2023, 09:14:41 »
Yumuşaklık şampuana göre değişir, arkadaki saçların öndekilerden daha kalınsa (birer tane kopar kontrol et) eşit değilse erkek tipi dökülme incelme başlamıştır finastraid lullanman lazım risklerini araştırırarak

Emin değilim galiba var 2 tel kopardım arkadan kopardıgım biraz daha renkli siyah duruyor ne kadar yansır bilemiyorum da bir fotograf çekmeye çalışayım.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2023, 10:11:34 Gönderen: lerk2 »

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Kasım 2023, 09:16:47 »
Koparamadım ama dökülen saçlara baktım kalınlıkları aynı duruyor ama hala çok fazla dökülme var. Belki D vitamini takviyesine devam etmeliyim. İlla koparıp bak diyorsan koparıp bakayım, arkadan önden dokulen saçlar arasında kalınlık farkı yok.

Bir de tepem şu şekilde. Ek atılmadıgından 2. alıntı yapıyorum.

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Kasım 2023, 09:56:02 »
Dediğim gibi arkadan koparılan tel biraz daha siyah duruyor kalınlıklarını pek anlayamadım.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Kasım 2023, 11:51:37 »
Senin çok sıkıntın yok gibi, vitamin alsan ve daha kalite istiyosan haftada 1 dermapen yapsan yeter
  • Yaşınız 18
  • Medikal Tedavi fin ve minoxidil kirkland karisim (ml başınan 0.15 mg fin) , dermapen haftada 1 0.75mm , 2 günde bir 1.25 mg fin, tentürdiyot

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Kasım 2023, 11:53:18 »
Ön taraf için bir de berbere git yoplar orayı . Dermapeni/dermarolly abartmana gerek yok sadece ön tarafa yapsan yeter çok kısa sürer senin maks 2-3 dk de halledersin kızarana kadar yapman lazım.
  • Yaşınız 18

lerk2

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2023, 15:26:48 »
Senin çok sıkıntın yok gibi, vitamin alsan ve daha kalite istiyosan haftada 1 dermapen yapsan yeter

Teşekkür ederim cevap için. D vitaminimde ciddi eksik vardı takviye alıyorum. Yakınımda bioxin vs kullananlar vardı. Bana da sürekli öneriyorlar onlar hakkında bir bilginiz var mı? Vitaminli şampuan vs bana biraz para tuzağı gibi geliyor. Derpamen hakkında bir bilgim yok yaşım 17 oldugu için çok araştırmadım o tarz yöntemleri.

TruFet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Kasım 2023, 13:10:42 »
En çok işe yarıyan özellikle genç yaşta dermaroller yada dermapen çok kolay yapması öğrenirsin hemen youtube dan saç dermaroller yaz . Ucuz bir şey 60 tl falandı en son aynısını 2 yıl kullanırsın öyle söyliyim, bioxin içinde omega 6 var calsiyum var ikiside saç döküyor oysa omega3 ve magnezyum koymaları lazımdı. Formülleri çok mantıklı gelmiyor bana.
  • Yaşınız 18

Facebook Twitter Instagram