Gönderen Konu: Saç ektirmeye karar verdim! Öncesinde yapılacaklar  (Okunma sayısı 219 defa)

kellesmekistemeyenadam

• Yeni üye
  • *
  • İstemiyorum ulen kelleşmek
Sayın arkadaşlar merhaba,

Şuan bir 4 ay kadar boşluğum da varken saç ektirmeye karar verdim. Olabildiğince en kısa zamanda saç ekimi yaptıracağım. İki sorum var:

1.) Saç ekimi öncesinde saçımı olabildiğince güçlendirmem gerekli dendi forumda. 2 yıldır minoxil kullanıyorum, güçlendirmek için hangi takviyeleri kullanmalıyım? (Finasterid, xpecia vs.)

2.) Ben 10 güne kadar gidip Asuman Hair'den hızlıca ekim yaptırmak niyetindeydim. 4000-4500 greft uygun olur dediler. 10 güne kadar saçlar güçlenir mi? Normalde ekim öncesi ne kadar süreyle bir güçlendirme planlanır?

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ektirmeye karar verdim! Öncesinde yapılacaklar
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2023, 02:05:46 »
finasterid ile en az altı ay süre kullanarak güçlendirebilirsin öyle bir kaç ayda sonuç alınmaz.

kellesmekistemeyenadam

• Yeni üye
  • *
  • İstemiyorum ulen kelleşmek
Ynt: Saç ektirmeye karar verdim! Öncesinde yapılacaklar
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2023, 19:19:57 »
Hocam 27'sinde ASUMAN hair transplantta yaptırmaya karar verdim, boşluk vardı sözleştik.

4 aylık bir boşluğum var ve dediğim gibi bunu olabildiğince kullanmak saç ekimini de aradan çıkarmak istiyorum. Yarın gidip D vitamini folik asit ferritin demir çinko troidlerinize B12 vitamininize, demir bağlama üre kreatin alt ast magnezyuma, total kolesterol hdl ldl trigliserit ve dehidrotestesteron testlerine baktırmaya çalışacağım. Ona göre finasterid başlayacağım.

Şimdilik operasyon gününe kadar finasterid,
sabah akşam xpecia,
prozinc plus şampuan her gün,
konazol şampuan 3 günde 1,
prozinc plus serum önerdi. Siparişlerimi verdim bekliyorum.

Minoxidil 'i ise hemen bırakmamı söyledi. Bıraktım.

Ekimi bir an evvel yaptırmak istiyorum, ancak aklımda bir tek sizin söylediğiniz önceden güçlendirme mevzusu var. Asuman Hanım şuan yapılabilir beklemenize gerek yok diyor. Sizse önden güçlendirin diyorsunuz. Ne dersiniz siz olsanız ne yaparsınız?

Facebook Twitter Instagram