Gönderen Konu: 11.11.2023 - Dr. Cinik - 4000 Greft - Yaş 27 - NW 6 veya 7  (Okunma sayısı 850 defa)

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba Arkadaşlar,

27 yaşındayım. Saçlarım 23-24 yaşlarında aniden bol bol döküldü ve baya seyrekleşti. Ondan önce çevremdeki kızların dahi kıskandığı saçlarım vardı. Saç ekimini hep düşündüm. Çevremde ektirenler vs. de oldu ama kısmet bu zamanaymış. Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Bende yol gösterici olması açısından bir konu açmak istedim. Eğer mümkün olursa aydan aya güncelleyeceğim.

Klinik seçimim aslına bakarsanız garip bi şekilde oldu. İşten eve dönerken metroda turist bir çift İstanbulkart'a para yüklemek için benden yardım istediler. Erkeğin saçı yeni ekilmişti. Nerede ekildiğini sorduğum Dr. Cinik Best Doctor vs. diyerek çok memnun olduğunu söyledi. Daha sonra aynı şekilde işten eve dönerken hep kafalarında Dr. Cinik yazılı bant olan turistleri görüyordum. Sonra internetten araştırmaya başladım. Ünlü isimlerin tercihi olması vs. cezbetti tabi. Bende kısa sürede karar verip kararımı bu klinikten yana kullandım. Kliniğin kendi içinde hedef kitlesi Türk hastalar değil anladığım kadarıyla. Kliniğe ilk girdiğimden itibaren bana hep yabancıymışım gibi yaklaştılar. Türk olduğumu söylediğimdeyse hangi ülkede yaşadığımı vs sordular. Orada çalışanlara sorduğumdaysa genelde yabancıların geldiğini, gelen Türklerin ise genelde gurbetçiler olduğunu söyledi. Türk hastaları son derece nadirmiş.

Kendilerine whatsapptan ulaştım. Önce fotoğrafları attım ve ne yapılabilir bu konuda bilgi aldım. Fiyat konusunda pazarlık vs yaptım ve anlaştım. Daha sonra kapora yolladım. Operasyona 3 gün kala gittim kan verdim ve ekg testi yapıldı.

Ekim sabahı söylenilen saatte klinikte oldum. (09.30) Önce bazı evraksal prosedürler uygulandı. Daha sonra Dr. Emrah Çinik ile konsültasyona girdim. Kendisi eski saçlı halimin fotosu olup olmadığını sordu ve gösterdim. Ona göre saç ekimi planlaması yaptı ve çizgileri çizdi. Daha sonra operasyona girdim. Önce damar yolu açıldı. Daha sonra basınçlı bi aletle lokal anestezinin acısını baskılama amaçlı bir işlem yapıldı. ( Ekstra ücrete tabii ) Daha sonra lokal anesteziye geçildi. Ben çok çok dayanılmayacak bir acı hissetmedim. Hemşirenin eli de hafifti sanki. Kıyaslama yapamayacağım için bilmiyorum. Genel mana da rahattı. Daha sonra ekim işlemine başlandı. Öğle arası yemek molası verildi ve sonra devam edildi. Akşam 18.00 gibiyse işlem bitti. Bugün 3. gündeyim ve hala herhangi bir ağrı sızım yok. Hiç bir ağrı kesici ilaç kullanmıyorum. Doktorun bana verdiklerini kullanıyorum o kadar. Genel olarak bütün personel güler yüzlü ve yardımcıydı. Ekimi gerçekleştiren ekipten de memnun kaldım.

Benim dönor bölgemde zayıf olduğu için 3800 greft dönor bölgeden alındı. 200 bölge de sakallardan alındı. Toplam 4000 greft ekildi. Bu 4000 greft genelde ön tarafı kapatmak için kullanıldı. Arka tarafa doğru da biraz gelindiyse de yetmedi. Tepe yine açık kalacak sanırım. Daha sonraları mümkün olursa ve ilkinin sonucu güzel olursa belki ikinci bir operasyon isteyebilirim.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Ekim öncesi klinikte çekilen fotoğraflar :

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 11.11.2023 - Dr. Cinik - 4000 Greft - Yaş 27 - NW 6 veya 7
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2023, 21:46:08 »
Operasyondan sonraki gün ( 12.11.2022 ilk yıkama sonrası )

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2023, 21:48:04 »
Yorumlarınızı bekliyorum

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2023, 22:04:56 »
hayırlı olsun umarım süreç sonunda güzel bir sonuç ortaya çıkar.
ekim merkezi tercihine vesile olan süreçte ilginçmiş  :) ama fotolara bakınca ekim kalitesi iyi bir izlenim veriyor.norwood 7 olduğunuz için muhtemelen vertex ileriki bir ekimde dahi kapanmayacaktır .bu ekim başarılı olursa belki smilasyonla tamamlarsınız vertexi.

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2023, 22:14:17 »
hayırlı olsun umarım süreç sonunda güzel bir sonuç ortaya çıkar.
ekim merkezi tercihine vesile olan süreçte ilginçmiş  :) ama fotolara bakınca ekim kalitesi iyi bir izlenim veriyor.norwood 7 olduğunuz için muhtemelen vertex ileriki bir ekimde dahi kapanmayacaktır .bu ekim başarılı olursa belki smilasyonla tamamlarsınız vertexi.

yorum için teşekkürler hocam :) önler iyi tutarsa belki uzatıp arkaya doğru bağlarım :D hayaller büyük bakalım :)

aslan0313

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2023, 23:30:22 »
Hayırlı olsun güzel görünüyo işlemin her aşamasını Emrah bey mi yaptı ? Çünlü işleme giren personelin çok önemli olduğunu duydum ben

pisikletadam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2023, 01:14:29 »
norwood 7 kafaya ekim yapmak cesaret ister ,şu an popüler çoğu ekim merkezi böyle açıklıkları kabul edip ekim yapmıyor .bu konuda ekim merkezinin size bir uyarısı oldumu acaba yanlış anlamayın riskli bir ekim olduğu için soruyorum .umarım hepsi çıkarda yoğun bir görüntü olur  ve tek bir ekimde biter .ikinci bir ekim şansı bu donörle biraz zor görünüyor.

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2023, 03:38:59 »
Hayırlı olsun güzel görünüyo işlemin her aşamasını Emrah bey mi yaptı ? Çünlü işleme giren personelin çok önemli olduğunu duydum ben

işlemin her aşamasını bırak herhangi bir aşamasını yaptığını sanmıyorum

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2023, 13:08:30 »

Çizgiyi o çiziyor onun dışında gelip gidip operasyonda direktifler veriyor kendisi bir işlemde bulunmadı.

norwood 7 kafaya ekim yapmak cesaret ister ,şu an popüler çoğu ekim merkezi böyle açıklıkları kabul edip ekim yapmıyor .bu konuda ekim merkezinin size bir uyarısı oldumu acaba yanlış anlamayın riskli bir ekim olduğu için soruyorum .umarım hepsi çıkarda yoğun bir görüntü olur  ve tek bir ekimde biter .ikinci bir ekim şansı bu donörle biraz zor görünüyor.

Est. hocam yanlış anlamam. Bana komple açık bölgenin %40-50 si kapanır dediler. O da zaten ekim yapılan ön tarafa tekabül ediyor. Umarım ön taraf düzgün tutar da bu kadar acıya ve verdiğim paraya değer. Siz ekilen kısmı nasıl buldunuz ?

Hopeful

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 21 Kasım 2023, 23:41:09 »
10. günden merhaba arkadaşlar.

ilk 5 gün hiç ağrı sızı olmadı. 6. ve 7. gün ağrıdan 1 sn bile uyuyamadım. Böyle bir ağrı hayatımda çekmedim. Kafamı duvardan duvara vurasım geldi. Ama 8. gün ağrı sızı bitti gibi bişey. Ara ara çok az ağrı ve batma hissiyatı oluyor.

7. gün kabukların yarısı kendiliğinden oturduğum yerde düşmeye başladı. 8. gün kabukları temizledim. Normalde 10. gün demişlerdi. Kabuk temizlerken veya yıkadığım diğer günlerde elime hiç saç gelmedi.

Bugün 10. gün fotoğraflar şu şekilde :

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2023, 23:08:19 »
kabuk sonrası saç ekimi görüntünüz güzel duruyor ön çizniz keskin hatlar ile yapılmış biraz oval olsa daha iyi olurdu benim fikrim donör sağlıklı ama saç ekilen alan baya geniş 1 saç ekimi ihtiyacınız daha olacak zaten hayırlısı
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram