Gönderen Konu: aşırı dökülme  (Okunma sayısı 1900 defa)

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
aşırı dökülme
« : 25 Kasım 2023, 12:56:37 »
benim sorum şu ben 7 aydır günde 1 kere dutasterid kullanıyorum ama hiçbir etkisini göremedim şuana kadarsaçlarım hala aşırı dökülüyo  hormonlarım aşırı anormal ve üst seviyelerde günde 1 dutasterid kullanmama rağmen saçlarım hala 1 gün içinde aşırı yağlanıyo buda ilacın etki etmediğini gösteriyo yan etki 0 hormonlarımın çok üst seviyede olduğunu düşünüyorum o yüzden hangi ilacı alsam  yan etki yapmıcağını düşünüyorum  o yüzden çok daha fazlasını yapabiliiceğimi düşünüyorum lütfen yok sağlığınlamı oynamak istiyosun  diyenler yazmasın daha fazla ne yapabilirim onu sormak istedim bu işin tek yolu hormonlarla oynamak yoksa kelliği kabul etmek zorundayız çok agresif bir tedavi uygulamak istiyorum çünkü aşırı agresif bir dökülmem var lütfen dutasterid yeterli demeyin değil dutasteridin yanına günlük proscar ekstra dht baskılarmı yoksa aynı seviyedemi baskılar bide avodartla dht baskılayınca serbest testestorun artışı oluyo haliyle buda saç için bi facia bence bu yüzden avodartın yanında günlük 2 tane 100mg aldactone kullanmayı düşünüyorum ve gerekirsede diane35 bu saydıklarım testosteron oranını yüzde kaç düşürür erkekliği ne kadar etkiler onun hakkında bilgi verebilirmisiniz rica etsem birde agresif dökülmeyi bu ilaçlarla yenebilirmiyiz lütfen cevaplarmısnız yok sağlık carcurt dicekler lütfen yazmasın

Karanlık Adam

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: aşırı dökülme
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2023, 13:13:44 »
Merak ettim ağresif derken bu kadar günde veya duşta ortalama ne kadar dökülüyor

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2023, 14:09:54 »
spironolaktone uğraşacağına yurtdışından tanıdığın varsa ru58841 getirt veya kendin sipariş et. sağlıkla oynama demeyin demişsin de dişileşme planın yoksa testosteron baskılayıcı ilaç kullanmayı düşünme bile.
bana aldactone'u bildiğin dermatolog yazmıştı özel hastanede, ben ise aşırı abarttı diye kullanmadım. 9 ay dutasteride kullandım ve dht seviyelerim yeteri kadar düşmediği için tekrar finasteride geçtim
senin için en iyi tedavi finasteride+minoxidil+ru58841. ru kullanacaksan da düşük doz (0.5ml) kullan yan etki görüp görmeyeceğini anlamak için.
ayrıca fotoğraf atmamışsın atar mısın? belki düşündüğün kadar kötü değildir. bende de okb var seni iyi anlıyorum fakat spironolakton-sipratenon asetat kullanmaya cidden değmez testosteronsuz kendini BERBAT hissedersin
istediğin kadar yan etki görmeyeceğim de, testosteronun referans değerinin üstünde olsun, yan etki görmemeye kendini şartlandır yine de testosteron reseptörlerini bloke edince her halükarda ortaya yan etkiler çıkacak.
ve inan bana ben de çok düşündüm kullanıp kullanmamak için. kar zarar olarak baktığımızda tamamen zarar. bizim düşmanımız DHT hormonu, testosteron değil

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2023, 15:39:24 »
dht seviyelerin yeteri kadar düşmediği için finasteride niye döndünki avodart daha etkili değilmi senin için en iyi tedavi finasteride+minoxidil+ru58841 demişsinde avodart yetersiz gelirken finasterid nasıl etki etsin  ben avodartın yanına finasterid eklemeyi düşünüyorum normalde ama fin ekleyince ekstra dht baskılıyomu yoksa aynı seviyedemi dht basklılıyo onu anlayamadım bide ru dediğin ilaç ne kadar etkili olabilirki topikal olarak kullanılan bi ilaç ne kadar etkili olabilir en fazla minyatürlerin büyümesini sağlar saç çıkarmak işin ekstrası benim amacım dökülmeyi azaltmak minimuma indirmek  o yüzden bunun oral ilaçlarla olucanığı  düşünüyorum aldactone gibi testosteronsuz kendini BERBAT hissedersin demişsin bide bu ilaçlar testoyu yüzde kaç baskılıyabilirki en fazla ama zaten testonun tamamını baskılamıcazki sadece belli bi seviyeye getiricez bu ilaçlarla normal insanların seviyesine yani bide ruyu nasıl sipariş edebiliceğim hakkında bilgi verebilirmisin ilgilendiğin için çok teşekkür ederim bu arada

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2023, 17:53:48 »
dht seviyelerin yeteri kadar düşmediği için finasteride niye döndünki avodart daha etkili değilmi senin için en iyi tedavi finasteride+minoxidil+ru58841 demişsinde avodart yetersiz gelirken finasterid nasıl etki etsin  ben avodartın yanına finasterid eklemeyi düşünüyorum normalde ama fin ekleyince ekstra dht baskılıyomu yoksa aynı seviyedemi dht basklılıyo onu anlayamadım bide ru dediğin ilaç ne kadar etkili olabilirki topikal olarak kullanılan bi ilaç ne kadar etkili olabilir en fazla minyatürlerin büyümesini sağlar saç çıkarmak işin ekstrası benim amacım dökülmeyi azaltmak minimuma indirmek  o yüzden bunun oral ilaçlarla olucanığı  düşünüyorum aldactone gibi testosteronsuz kendini BERBAT hissedersin demişsin bide bu ilaçlar testoyu yüzde kaç baskılıyabilirki en fazla ama zaten testonun tamamını baskılamıcazki sadece belli bi seviyeye getiricez bu ilaçlarla normal insanların seviyesine yani bide ruyu nasıl sipariş edebiliceğim hakkında bilgi verebilirmisin ilgilendiğin için çok teşekkür ederim bu arada
şu araştırmayı bir translate edip oku bakalım dht ne kadar baskılanmış? https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/2051415820926301
finasteride ve dutasteride birlikte kullanıldığında ekstra hiçbir faydası olmaz tamamen karaciğerine ve parana yazık
ru58841 topikal kullanımda güçlü bir antiandrojen sadece kafa derisindeki androjenleri etkiliyor biraz araştır ne işe yarıyormuş etki mekanizması neymiş
testosteronsuz kendini BERBAT hissedersin demişim çünkü bir androjen baskın olmak zorunda. testosteronunu baskıladığın an hem ruhsal olarak çöküş yaşarsın hem de jinekomasti gibi yan etkiler yaşarsın
spironolacton androjen (testosteron) reseptörlerini inhibe eder ve bunu içeriden yapar. ilaçlarla NORMAL insan seviyesine indiricez demişsin. erkekteki ana androjen testosterondur ve sen bunu baskılayacaksın
sence bu mantıklı ve normal mi
ru için reçete al ve minoxidilmax'ten sipariş et
ben kullanırsan kesin olarak yaşayacaklarının çok küçük bir bölümünü yazdım
aldactone kullanıyorsan testosteronunun büyük bölümünü baskılamış olacaksın ben önermiyorum fakat senin tercihin
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2023, 18:18:37 Gönderen: duck »

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Coping Tranny

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2023, 18:58:56 »
Bu yola girmek istiyorsan aldactone ve diane kullanma.

Aldactone çok eski diüretik bir ilaç. AR baskilamak dışında daha farklı sorunlara neden oluyor (Potasyum miktarının fazla artması, kalp hastalıkları vs.) ve AR baskılamakta o kadar etkili de değil.

Onun yerine Casodex kullanman daha iyi. 1 ay kullandıktan sonra karaciğer enzimlerinde referans dışı değerlere çıkarmıyorsa istediğin gibi kullanabilirsin başka problemlere neden olmadan. Hem Aldactonedan daha efektif ve istersen topikal olarak kullanabilirsin.

Diane ise oral östrojen oldugu için karaciğerde indirgenip içeriğindeki çoğu östrojen estrone'a çevrilir. Estrone fazlalığı ise Tanner 1-3 aralığındaki meme büyüklüğünde Estradiol'a göre daha fazla meme büyümesine neden olur.

Diane yerine bu yüzden dil altı veya yanaktan Estrofem alman daha iyi olur. Böylelikle estrone miktarını daha az tutarsın direkt olarak karaciğerden geçmeyeceği için.

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2023, 12:52:53 »
testosteronsuz kendini BERBAT hissedersin diyosunda hocam inan şuankinden daha kötü hissedemem ve baktım kötü hissediyorum bırakırım en kötü günün uyku dışındaki neredeyse her saati saçımı düşünüyorum ve hiçbir işe odaklanamıyorum  bide ru ne kadar etkili bi ilaç dökülmeyi ne kadar azaltabilir uzun vadede yüzde kaç androjen baskılıyo kafa derisinde mesela benim günlük 200 falan dökülüyosa bu ilaç sayıyı kaça indirebilir ve dediğin sitede 60 dolar yazıyo biraz pahalı değilmi bide ne kadar süre gidiyo bu ilaç jinekomasti olmakta saçsız olmaktan  daha iyidir bence onu en azından tişört ceketle kapatabiliyoruz biyerden kazanırken biyerden kaybetmek gerekiyo ben bunu kabullendim artık o yüzden bazı şeylerden feda etmek gerekiyo yoksa çok zor bu iş benim açımdan hormonlar aşırı saldırıyo çünkü saça aşırı hassas saçlarım dokunsam dökülüyo
bide eğer avodartla beraber aldactone kullarnırsam testomu feda edip dökülmeyi baya bi azaltabilirmiyim onu merak ediyorum kaça indirebilirim

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2023, 12:59:47 »
Bu yola girmek istiyorsan aldactone ve diane kullanma.

Aldactone çok eski diüretik bir ilaç. AR baskilamak dışında daha farklı sorunlara neden oluyor (Potasyum miktarının fazla artması, kalp hastalıkları vs.) ve AR baskılamakta o kadar etkili de değil.

Onun yerine Casodex kullanman daha iyi. 1 ay kullandıktan sonra karaciğer enzimlerinde referans dışı değerlere çıkarmıyorsa istediğin gibi kullanabilirsin başka problemlere neden olmadan. Hem Aldactonedan daha efektif ve istersen topikal olarak kullanabilirsin.

Diane ise oral östrojen oldugu için karaciğerde indirgenip içeriğindeki çoğu östrojen estrone'a çevrilir. Estrone fazlalığı ise Tanner 1-3 aralığındaki meme büyüklüğünde Estradiol'a göre daha fazla meme büyümesine neden olur.

Diane yerine bu yüzden dil altı veya yanaktan Estrofem alman daha iyi olur. Böylelikle estrone miktarını daha az tutarsın direkt olarak karaciğerden geçmeyeceği için.
peki bu casodex aldactone kadar etkilimi androjen baskılama konusunda ve günde kaç mg kullanmak gerekiyo
bide casodex kullanırsam estrofem almama gerek kalırmı ek olarak yoksa casodex yeterlimi tek başına

Coping Tranny

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2023, 13:19:53 »
Casodex çok daha etkili Aldactone'a göre. Vücuttaki androjen reseptörlerini kısmen baskılamak istiyorsan 50mg yeterli olur. Hepsini sadece Casodex ile baskılamak istiyorsan 150mg gibi bir dozaj lazım.

Estrofem kullanırsan estradiol artığı için LH azalacak oradan da Testosteron azalacak. Eğer amacın testosteronun vücuttaki bütün etkilerini sıfırlamaksa 50mg Casodex + 2x1mg dil altı veya yanaktan Estrofem kullanabilirsin (Her 12 Saatte 1 mg). Böylelikle 150mg Casodexe göre daha ucuz olur hem karaciğer için daha az zararlı.

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2023, 13:23:05 »
bide işin en sıkıntı ve can sıkıcı tarafıda dönör bölgemde dökülüyo yani saçımın yanları ense kısmı bile  buda demek oluyoki saç ekimide yaptıramam dönör bölgem dökülmeye devam ederse bide avodart kullandığım halde avodart benim yan saçlarımı ensemde bile bi işe yaramıyosa verteximi ön bölgelerimi nası korusun

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2023, 13:30:47 »
Bak dostum hiç sağa sola bakma ben 14 yıldır saç dokulmesiyle mücadele ediyorum.sana soyliyeyim dut ise yaramadiysa bırak sadece günlük 1 mg Fin al oda prepecia olsun ve günde iki defa minox mutlaka kullan minox kullanma diyenler alt etmiş.ben 14 yıldır kullanıyorum hiç öle döngü falan da yaşamadım haftada 1 ketokenozal şampuan hfatada 2 dermaroller ve iyi bir vitamin takviyesi mutlaka al.ama minoxu hiç birakmayacaksin başka çarem ve çaremiz yok. bu aga denilen illet şeker hastalığı gibi ömür boyu ilaçlarını kullanacaksın.fin işine gelince saçların istediğin seviyey gelince bırak ara ver .ama sakın ha sakın minoxu bırakma bu kadar net.
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #11 : 27 Kasım 2023, 14:15:56 »
Bu arada masaj acayip iş görüyor. tedavine mutlaka masajı ekle bende gerçektende işe yaradı saçlar çok hızlı uzamaya başladı sabırla hergün yapmalısın.inanılmaz faydalı
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Fin+biotin+kafein+azelaik asit+kabak çekirdeği yagi karsimi losyon.minoxil.3 günde 1 konazol şampuan .Her gün 10 dk masaj.3 günde 1 dermastamp.ncs magnezyum günde 1.Dutlu mezo 3 ayda 1

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 27 Kasım 2023, 14:40:58 »
Bak dostum hiç sağa sola bakma ben 14 yıldır saç dokulmesiyle mücadele ediyorum.sana soyliyeyim dut ise yaramadiysa bırak sadece günlük 1 mg Fin al oda prepecia olsun ve günde iki defa minox mutlaka kullan minox kullanma diyenler alt etmiş.ben 14 yıldır kullanıyorum hiç öle döngü falan da yaşamadım haftada 1 ketokenozal şampuan hfatada 2 dermaroller ve iyi bir vitamin takviyesi mutlaka al.ama minoxu hiç birakmayacaksin başka çarem ve çaremiz yok. bu aga denilen illet şeker hastalığı gibi ömür boyu ilaçlarını kullanacaksın.fin işine gelince saçların istediğin seviyey gelince bırak ara ver .ama sakın ha sakın minoxu bırakma bu kadar net.
hocam fin neden alımki dut daha etkili dut etki etmiyosa fin hiç etmez bi 2 yılı doldurum en az dutla belki ondan sonra etki eder bazılarında 1 yıl sonra 2 yıl sonra falan etki ediyomuş diye okumuştum

Manifold

• manifold
  • Full Member
« Yanıtla #13 : 27 Kasım 2023, 14:54:23 »
hocam fin neden alımki dut daha etkili dut etki etmiyosa fin hiç etmez bi 2 yılı doldurum en az dutla belki ondan sonra etki eder bazılarında 1 yıl sonra 2 yıl sonra falan etki ediyomuş diye okumuştum
Kimilerinde dut işe yaramıyabiliyor. ama fin işe yarıyor. dene bence 2 yıl dut kullanmak çok cidd bir risk. ben mesela fin kullanırım ama sürekli değil ara veririm.mesela 2 ay kullanırım benim saçları çok hızlı topluyor. sonra 1 yıl kullanmam. sonra yine kullanırım. kişiden kişiye değişiyor.sende nasıl olur bilmem ama çok uzun süreli ve sürekli dut yada fin kullanmak çok riskli. şunu sakın unutmaki minox devamlı kullanılmalı ve bu işte saç ayaklarında birini oluşturuyor ve onu oradan çıkarmak tüm çabaları boşa çıkarıyor.
  • Yaşınız 36

obsesifgenç

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2023, 18:51:57 »
Casodex çok daha etkili Aldactone'a göre. Vücuttaki androjen reseptörlerini kısmen baskılamak istiyorsan 50mg yeterli olur. Hepsini sadece Casodex ile baskılamak istiyorsan 150mg gibi bir dozaj lazım.

Estrofem kullanırsan estradiol artığı için LH azalacak oradan da Testosteron azalacak. Eğer amacın testosteronun vücuttaki bütün etkilerini sıfırlamaksa 50mg Casodex + 2x1mg dil altı veya yanaktan Estrofem kullanabilirsin (Her 12 Saatte 1 mg). Böylelikle 150mg Casodexe göre daha ucuz olur hem karaciğer için daha az zararlı.
hocam androjenleri reseptörlerinin hepsini baskılamak sıkıntı çıkarmazmı günlük 100mg alsam mesela nası bi yan etki yaparmı yaparsa nası bi yanetki bide dökülmeyi ne kadar azaltır günlük 100mg casodex günlük avodartla beraber günlük 200 tel dökülmeyi kaça indirebilir mesela

Facebook Twitter Instagram