Gönderen Konu: Asuman Hair / 4.450 greft / 25.12.2023 / Yaş 36  (Okunma sayısı 1994 defa)

umutc

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 11
 • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair / 4.450 greft / 25.12.2023 / Yaş 36
« : 28 Aralık 2023, 01:17:18 »
Merhaba arkadaşlar. Ben de diğer birçok arkadaş gibi uzun bir süredir bu forumu takip edip forumdan faydalanan biri olarak yaşadığım saç ekim sürecini sizlerle paylaşmak istiyorum. Nasıl ki diğer arkadaşların benden önceki paylaşımları karar sürecimi etkiledi ve kafamdaki bazı soru işaretlerini giderdiyse umarım bu paylaşım da diğer arkadaşlara fikir edinmesi için yardımcı olur.

Daha önce de bir defa saçlarımın mevcut halini paylaşıp arkadaşlardan ekim merkezleri ile ilgili fikirlerini talep etmiştim.

Gerek o dönem arkadaşların yaptığı öneriler, gerek uzun zamandır kendi yaptığım araştırmalar ve gerekse de forumda saç ekim sonuçlarını paylaşan arkadaşların yaptığı paylaşımlar sonucunda birkaç saç ekim merkezi ile ön görüşme yapıp nihayetinde Asuman Hairde saçlarımı ektirmeye karar verdim.

Aynı merkezde işlem yaptırmak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından saç ekim sürecimden biraz detaylıca bahsetmek gerekirse:

Kendileriyle önceden yaptığım görüşmeler sonucunda saç ekim günü olarak kararlaştırılan 24.12.2023 tarihi, pazartesi günü saat 8.30 gibi Özel Pendik Bölge Hastanesinde oldum.

Saat 9.00 gibi Asuman hanım ile görüşüp ön çizgi hattım belirlendi. Mevcut son durumda saçlarımda daha çok şakalarda açılmalar ve orta/üst kısımlarda seyrelmeler olmuştu ve öndeki orta alanda kalan saçlarım tamamen dökülmediği için yeni ön saç çizgim, mevcut/doğal saç çizgime göre çizildi.

Saçlarımın mevcut durumu dikkate alındığında ortalama 4.000 greftin yeterli olabileceği ama donör bölgeden çıkacak greft sayısı ve greftlerdeki saç teli sayısına (tekli/ikili/üçlü vs.) göre donör alanına zarar vermeden/doğallığını bozmadan çıkacak maksimum greft sayısı ile ekim işleminin yapılacağı söylendi.

Saat 9.30 gibi donör bölgeden greft alım işlemi için ilk önce donör alanına lokal anestezi yapıldı ve greft alımına geçildi.
Saat 12.30 gibi greft alımı/toplama işlemi bitti. Çıkan greftlerimin 4.450 tane olduğu, genelde ikili/üçlü saç tellerinden oluştuğu ve ekim işlemim için gayet yeterli olacağı söylendi.

Daha sonra saç ekimi yapılacak alana lokal anestezi yapıldı. Asuman hanım ekim yapılacak alandaki kanalları açtı ve saat 14.00 gibi kanal açma işlemi de bitti. Sonrasında kısa bir öğle yemeği molası verildi.

Saat 14.20 gibi donör bölgeden alınan greftlerin ekim işlemine başlandı. Ve saat 19.00 gibi saç ekim işlemim bitti ve son kontroller tamamlanarak saat 19.15 gibi donör bölgesinin pansumanı yapılıp kapatılarak hastaneden ayrıldım.

Bazı önemli noktalara değinmek gerekirse:

Donör bölgesinden greft alımı öncesinde ve ekim yapılacak alandaki kanalların açılması öncesinde olmak üzere 2 defa ilgili bölgeye kapsamlı lokal anestezi yapılıyor. Ve en çok hissedilen acılar bu anestezilerin yapımında oluyor. Ama bence dayanılmayacak bir acı değil ve kısa da sürüyor zaten.

İlgili bölgede işlemler yapılırken belli bir süre sonra anestezinin etkisi haliyle geçip canınız yanmaya başlıyor ama acı hissettiğinizi söyler söylemez o bölgeye tekrardan lokal anestezi yapılarak acı hissi sonlandırılıyor. Merak etmeyin sonradan takviye olarak yapılan anesteziler kafanız zaten kısmen uyuşuk olduğu için ilk baştaki gibi pek acısı hissedilmiyor. Zaten o an hangi işlemler yapılacaksa size baştan tek tek söyleniyor ve herhangi bir acı vs duyulduğunda da söyleminizi istiyorlar. Olduğunda da ona göre müdahale ediyorlar.

Açıkçası beni en çok zorlayan şey açılan kanallara saç ekimi yapılırken mola verilmesini talep etmeden uzun zaman boyunca sırt üstü uzanmak oldu. Normal hayatta da sırt üstü uzanıp yatmadığım için olsa gerek ve verilen anestezinin etkisiyle olsa gerek zor geldi bu süreç bana.

Fakat orda da benim şöyle bir hatam oldu, ne zaman istersem mola verebileceklerini söylemelerine rağmen öğlen yemeği molası dışında mola istemedim. Ekip de bazen dönüşümlü olarak, ama aralıksız bir şekilde saç ekim işlemim bitene kadar çalıştı.

Asuman hanım operasyonun tüm aşamalarında (greft alımı, kanal açılması, ekim aşaması) sık sık gelip kontrollerini yaptı ve yapılan işlemlere dahili de oldu. Sağolsun operasyonun başından sonuna kadar ilgisi alakası hiç eksik olmadı. Yaptığı işi maddi kaygılar gütmeden, müşterinin memnuniyetini ön planda tutarak titizlikle yapan birisi olduğunu gördüm/hissettim ben.

Günün sonunda başta Asuman hanım olmak üzere, operasyonda emeği geçen tüm çalışanlara ilgileri, alakaları ve emekleri için sonsuz teşekkürler. Açıkçası tahmin ettiğimden daha ilgili, alakalı ve tecrübeli olduklarını gördüm.

Biliyorum daha ekim işleminin en başındayım ve bu süreç uzun zaman sonra tam anlamıyla tamamlanacak ve net sonucunu o zaman gösterecektir. Ama umuyorum ki her şey çok güzel olacak.

Ekimin yapıldığı gün hastaneden çıkışta ilk günlerde kullanılmak üzere klinik tarafından bana verilen ilaçlar: Coraspin tablet, Dolorex tablet, Fixef tablet, Prednol tablet ve Fito krem. Operasyondan sonra otele geçtiğimde o akşam klinik tarafından verilen ilaçlar dışında bir şey kullanmama/almama gerek kalmadı. Ertesi günü hastaneye gidip ilk yıkamayı yaptıktan sonra almam gereken ilaçlar/takviyeler/şampuanlar ve kullanım talimatları bildirildi. Bana tavsiye edilen bu ilaçlar arasında proscar tablette vardı. Açıkçası finansteride karşı ön yargılı olmakla birlikle hormon değerlerimin yüksek olması nedeniyle (Total testesteron değerim: 241-827 değer aralığında 671.26 çıkmıştı) günde 1/4 oranında kullanmam tavsiye edildi. Ben de bu tavsiyeye uyarak yaklaşık 6 ay boyunca kullanmayı düşünüyorum. İleriki süreçte yan etki vs bir durum hissedersem durum değişir tabi..

Operasyondan sonra kullandığım/şimdilik kullanacağım tüm ilaçlar/takviyeler vs.:

* Dolorex tablet: sadece ağrı hissettiğimde kullanmam gerektiğini söylediler. Operasyon akşamı 1 tane aldım, ağrım/sızım olmadığı için bir daha hiç kullanmadım.
* Prednol tablet: 4 gün x günde 2 tane
* Coraspin tablet: 30 gün x günde 1 tane
* Fixef tablet : 5 gün x günde 1 tane
* Xpecia tablet : belirsiz bir süre x günde 2 tane
* Alfa lipoik asit: belirsiz bir süre x günde 1 tane
* Benexol B12 tablet: belirsiz bir süre x günde 1 tane
* Redoxon C, D, Çinko: ilk 20 gün x günde 1 tane, daha sonra belirsiz bir süre 3 günde 1 taneye düşecek.
* Proscar tablet : 6 ay x günde 1/4 (çeyrek) tablet (Duruma göre değişebilir tabi)
* Şimdilik günde 1 defa şampuanla yıkama yapılıyor. Şampuanlar: 2 gün Prozinc plus ile 1 gün konazol ile olacak şekilde dönüşümlü
* Ekim alanına günde 2 defa Batikon sprey sıkılıyor
* Donör alanına günde 2 defa Fito krem sürülüyor

Şimdilik Son Not: Arkadaşlar ilk günden fırsat bulamadığım için şu anda yazdıklarımın tamamı ekimden sonraki 2. gün yazılmıştır. Bugün itibariyle biraz alında ve çoğunluğu halen kafanın arka kısmında olmak üzere ekim günü kafaya enjekte edilen ilaçların şişkinliği olmakla birlikte herhangi bir ağrı/sızı yok şükür.

İlk yıkama hastanede yapıldıktan sonra fotoğraf çekmeyi unuttum. O yüzden o anın fotoğrafları yok Ama mevcut diğer tüm fotoğrafları yüklüyorum.

Arkadaşların önerileri, görüşleri, değerlendirmesi, sorusu vs. varsa elbette almak isterim.

Herkese selamlar, saygılar..

Ekim günü - Operasyon öncesi son fotoğraflar:
Ekim günü - Operasyonun hemen sonrası fotoğraflar:2. Gün Fotoğrafları ( Evdeki ilk yıkama sonrası fotoğraflarım)
umutc

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 11
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair / 4.450 greft / 25.12.2023 / Yaş 36
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2023, 13:11:37 »
3. Gün yıkama sonrası:

 • Ekim Tarihi: 25.12.2023
 • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
 • Greft Miktarı 4450
 • Yaşınız 36

umutc

 • Yeni üye
 • *
 • İleti: 11
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair / 4.450 greft / 25.12.2023 / Yaş 36
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2024, 16:37:43 »
Merhabalar, bugün saç ekimi yapalı 10 gün oldu ve kabukların neredeyse tamamını döktüm. Güncel fotoğrafları paylaşıyorum.
Not: Fotoğraflar spot ışık altında çekildi

 • Ekim Tarihi: 25.12.2023
 • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
 • Greft Miktarı 4450
 • Yaşınız 36

mucahitt26

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 145
 • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair / 4.450 greft / 25.12.2023 / Yaş 36
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2024, 20:24:53 »
hayırlı olsun hocam saç ekim fotolarınızı bence yeni konu açıp foruma yükleyin  hızlı rtesim linkleri çalışmıyor şu an
Asmed By Dilek Çakır saç ekimi

 

Facebook Twitter Instagram