Gönderen Konu: BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLMAK. (10 kat farkın anlamı ne olmalı?)  (Okunma sayısı 2469 defa)

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Merhaba arkadaşlar,

Görüşmelerimde 3.000 ile 10.000 TL arası fiyatlar aldım.

25-30.000 TL ye perasyon yapan doktorlardan ise bu forumda haberdar oldum. 

Yadırgamamak lazım.Hayatın her alanında bazen sadece  "marka/isim" için bazen de sadece  "materyal farklılığı" için fazla para veriyorsak saç ekim sektöründe de "marka/isim" için fazla para verme özgürlüğüne sahibiz. Peki saç ekiminde "materyal/malzeme" farklılığı diye bir şey var mı?

Sadece "marka/isim" için fazla para vermeye yatkın olmayan biriyim. Fazla para vereceksem isimden daha fazla şey yani "somut farklılık" ararım. Başka alandan örnek vermek gerekirse mesela bir penye t'shirt alacaksam Zehirli boya içermemesi yırtığı söküğü olmaması için 5 TL lik pazar penyesinden vazgeçerim. Bakarım eli yüzü düzgün yerde indirimde 20 TL ye t'shirt var. Sezonda 50 TL. ...daha alengirlisi 75 TL ...diyelim son moda olanı 100 TL. ...bu durumda alt tarafı penyeden oluşturulan bir t'shirte  Diesel'de 350 TL vermem. Çünkü "bunu 350 TL yapan şey ne?" diye sorarım.  Diesel'in kullandığı ham maddenin değeri de 10 kat fazla mı?" ...değil tabii... bütün o para "marka" dediğimiz şeye gidiyor.  Ama "materyal" farklı ise o zaman 35 e penye varken 350 ye cashmir alınabilir, çünkü materyal farklı.  Suntaya 200 vereceğimize masif ağaca 2.000 vermek de böyle bişey.

Peki saç ekiminde:

1) Cebimden 10 kat fazla değer çıkarken doktorun cephesinde 10 kat fazla çıkan şey ne? (kullandığı bistüri, ilaç , saçın bekletildiği  preperat vs. fark yaratacak ölçüde değişiyor mu?)

2) Marka/isim hakkı fark yaratabilir....bu, 10 kat eder mi?

3)Ekilebilecek greft sayısını  arttırabiliyorlar mı?

4) Ekimde  iki kökün birbirine yakınlığını nekroz yaratmadan ciddi miktarda sağlayabiliyorlar mı?

5) Süreçte bize bizzat harcadıkları zaman hiç olmazsa 2 kat artıyor mu?

6) Genelde en iyi sonuçları paylaşan doktorların  sitelerindeki sonuç  fotoları arasında 10 kat fark var diyebilir miyiz?

İznini alamadığım için şu an nickini belirtmiyorum ancak buradan bir arkadaş şöyle yazıyor:
"...3 gün sürdü, saç alınırken dr. birinci gün vardı, 2. gün yarı yarıya vardı , 3. gün dr. hiç yoktu, slitleri tamamen dr. açtı, ekim zamanında ise dr. ekim yapmadı "
Yani doktor Operasyonun  geneli anlamında %50 oranında hastasıyla bizzat muhatap olmuş
Bu anlamda arkadaşımız doktoruna standart dışı para vermiş ama doktor standart dışı bir emek vermemiş görünüyor.
Bunun hasta hakkını ihlal ettiğini düşünüyorum.  Başkasına nazaran 10 kat fazla alan başkasına nazaran an az iki kat fazla ilgilenmeli. Yanılıyor muyum?

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
5 bin tl ye ekim yapan adam var arastirinca memnun olanda var memnun olmayanda ama 30 bine ekim yapan adam var memnuniyetsizlik orani minimumda , paran varken gidip 5 bine ekim yapan adama kotu ekim ihtimali olacagini bile bile ekim yaptirirmisin? Diyosunki 10 kat fark var ama ama yapilan islemlerde 10 kat fark varmi heralde yok , diger ekimciler iyi ekim yapan adamdan 10 kat kotu ekim sonucu elde etseler nasil bir goruntu olur tahmin edebiliyormusun ? Aradaki tek fark dogallik ekilenlerin cikma orani . Ve dostum bu isin geri donusu yok hem greftlerinden olursun hemde eski halini arar hale gelirsin, omurluk bir islem sonucta

serhanizmir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tamam iste ben de senin dedigini dusunuyorum Senin dusunce tarzini hakli buluyorum. (Bu konuda sorular sormam, senin kararını da kendi kararımı da başkalarının tartışmasına/fikirlerine açmak için. )  Senin düşünce tarzını benimseyip tam gidip yüksek bedel isteyenlere "tamam" diyeceğim....aklıma bir kurt düşüyor? Benden 10 kat para alan bana bir "garanti sertifikası" verecek mi? Ben 30.000 e imza attı isem 29.000 ödeme şansım olmayacak. O, kafamın sol tarafı ellenmemiş halde dururken bütün greftleri sağdan söküp kafamın sağ yarısını kel bıraktığında benim elimde geçmişte kalmış ve uçup gitmiş "laf"lar mı olacak yoksa ne olacak (Bu vaka da burada paylaşılmış somut bir vakadır. Halen fotoğrafı görülür durumda bu sitede yer almaktadır) . Yada ben parayı doktora güvenerek verdiğimde, doktor işini başkasına güvenip bırakıp gittiğinde benim "hayır işlemin bizzat doktor tarafından yapılmasını talep ediyorum" deme şansım olacak mı? (Bu vaka da yaşanmış ve doktor işini başkasına teslim edip gitmiş)
Aslında bu sorular elbette bu forumun boyunu biraz aşıyor. Ben sadece bu tür şeyleri doktordan sorma hakkımızı8n bulunduğu konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyorum. Eğer iyiniyetli olmak yetseydi, eğer yazılı kural gerekmeyip "söz" yetse idi...bugün mahkeme diye bişey olmazdı bu dünyada. :)
Serhanizmir

bilal_350

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Vala dostum sende haklisin ne diyim gonul isterdiki 3 5 binle halledelim ama guvenemiyorsun malesef, ve bu adamlar musteri sıkıntisi yasamayan adamlar zaten 2 3 ay sonrasina gun veriyolar ve bu paralari aliyolar , eger kendini kanitlamissa ve bu paralara ragmen musteri sıkintisi yoksa neden ucuza yapsinki . Bu arada bastan sona doktor bizzat kendisi islem yapmiyor demissin ya evet oyle olsa daha guvenilir olur ama ekipteki diger calisanlar deneyimliyse isini severek yapiyorsa sorun yaratmaz diye dusunuyorum sonucta bu paralari kazanan doktorlar piyasadaki en iyi ekiplerle calisiyordur diye dusunuyorum ama dedigim gibi keske bastan sona bizzat doktor islemi yapsa ama yapmiyolar malesef

Facebook Twitter Instagram