Gönderen Konu: ASMED Saç Ekimi 3 Sene Sonra Dökülen Saçlar  (Okunma sayısı 2179 defa)

oasis

• Yeni üye
  • *
ASMED Saç Ekimi 3 Sene Sonra Dökülen Saçlar
« : 10 Ocak 2024, 08:31:37 »
Herkese Merhabalar,

Seneler önce başka bir yerde çok kötü geçen ilk ekimim sonrası sağolsun Koray Erdoğan, bundan yaklaşık 3 sene önce beni hayata döndürdü ve saçlarımı daha önce hiç bu kadar sevmemiştim. Ama ASMED’den aldığım bu muhteşem sonuçların bu kadar erken kaybolacağını beklemiyordum ne yazık ki.

Son 4-5 aydır saçlarımda gözle görülür bir kayıp var ve bu durum doğal olarak aşırı moral bozucu. Açıkçası bana ekilen saçların dökülmeme gibi bir olayı olduğu söylenmişti ve şu anda bu durumdan oldukça rahatsızım. Ekim yapıldığı günden bu yana Finasteride'i düzenli bir şekilde kullanıyorum ve hiç ara vermedim.

Yaşım 31, şuana kadar 2 ekim toplam 7500 graft kadar ekim yaptırmış olmam ve yeniden seyreklikler başlaması, gelecek hakkında beni oldukça endişelendiriyor.

ASMED’e ve Koray Bey’e saygım sonsuz, fakat insan bu kadar kısa süre içerisinde  sonuçlar zarar görmeye başlayınca gerçekten derinden etkileniyor.

Siz değerli forum üyelerinin bu konudaki deneyim ve görüşlerini bilmek isterim.

Ayrıca bazı kafama takılan sorular var;

Ekilen saçlar dökülünce geri gelmeme ihtimali var mı?
Bu şekilde her üç sene içinde saç ekimi mi yaptırmak zorunda kalacağız? Ve tabii ki ASMED ucuz bir yer değil, bu yaşta giden köklerde ayrı endişelendiriyor doğal haliyle.

Durumu özetleyebilmesi için bir kaç resim koyuyorum.

1- ASMED Saç Ekim Sonrası 3. Hafta
2 - ASMED Saç Ekim 15 ay Sonra
3- ASMED Saç Ekim 15 ay Sonra (Islak Hali)
4- ASMED Saç Ekim 3 Sene Sonra
5- ASMED Saç Ekim 3 Sene Sonra

S7

• Jr. Member
  • **
Ynt: ASMED Saç Ekimi 3 Sene Sonra Dökülen Saçlar
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2024, 11:58:17 »
Ekim öncesi ve sonrası fotolarınız var mı ?

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2024, 20:21:29 »
Ekim sonrasi sonuc erken mi oldu ?
  • Ekim Tarihi: 21-24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48
  • Medikal Tedavi Finansteridi ekim oncesi sonrasi 20 ser gun kullanip 45. Gunde 1/2 procea olarak tekrar basladim solgar vm2000 biotin5000 omega3 kolajen tıp1-3

RTX4090

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2024, 20:26:06 »
Ekilen saçlar DHT'ye çok daha dayanıklıdır ama dokunulmaz değiller. Finasterid kullanmanıza rağmen seyrelmesi kötü olmuş. Fakat o dökülen saçların 3-4 ay içinde yerine gelme ihtimali var saç döngüsünden dolayı. Eğer çıkmazsa bir ekim daha yapılabilir ya da minoxidil, dutasterid kullanılabilir.

oasis

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2024, 05:39:56 »
Ekim sonrasi sonuc erken mi oldu ?

6.Aydan sonra gayet saçım vardı. Saçlarıma gerçekten çok iyi baktım, Finasteridi hiç aksatmadım ama birden biri 3. senede bu dökülmeler başladı.. O yüzden sizede elinizden geldiğince saçlarınızın keyfinizi çıkarmanızı ve dikkatli bakmanızı öneririm.

oasis

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2024, 05:48:22 »
Ekilen saçlar DHT'ye çok daha dayanıklıdır ama dokunulmaz değiller. Finasterid kullanmanıza rağmen seyrelmesi kötü olmuş. Fakat o dökülen saçların 3-4 ay içinde yerine gelme ihtimali var saç döngüsünden dolayı. Eğer çıkmazsa bir ekim daha yapılabilir ya da minoxidil, dutasterid kullanılabilir.

Cevabınız için teşekkür ederim. ASMED ucuz bir yer değil malesef, her 3 senede bir bu rakamları ödeyeceğimi bilseydim kafamı kazırdım herhalde :))

oasis

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2024, 05:48:53 »
Ekim öncesi ve sonrası fotolarınız var mı ?

güncel resimler ekledim, inceleyebilirsiniz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2024, 06:44:11 »
Hala finasterid kullanıyormusunuz?

Dökülmenin sizin genetiğiniz ile alakası var

Çok baskın bir dht demekki bu kadar hızlı olduğuna göre
Global Moderator

yabulahan

• Full Member
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2024, 13:58:52 »
6.Aydan sonra gayet saçım vardı. Saçlarıma gerçekten çok iyi baktım, Finasteridi hiç aksatmadım ama birden biri 3. senede bu dökülmeler başladı.. O yüzden sizede elinizden geldiğince saçlarınızın keyfinizi çıkarmanızı ve dikkatli bakmanızı öneririm.

Uzman degilim ama erken sonuc alinan durumlarda sac kaybinin da erken zamanda olacagina iliskin doktor gorusleri var internette bunla alakali olabilir asmed de genelde erken sonuc aliniyor dr nedim hair in bununla ilgili bir videosu var inceleyebilirsin
  • Ekim Tarihi: 21-24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4838
  • Yaşınız 48
  • Medikal Tedavi Finansteridi ekim oncesi sonrasi 20 ser gun kullanip 45. Gunde 1/2 procea olarak tekrar basladim solgar vm2000 biotin5000 omega3 kolajen tıp1-3

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2024, 15:33:38 »
Hiç bir alakası yok dht ve saç durumunla alakalı
Benimde 9 sene oldu hiç bir sorun yok saçlarımda kişinin saç yapısı genetik dökülme durumu ile alakalı erken sonuç kaliteli saç ekimi demek.

Kaliteli ekilen bir saç ekimi güzel bir süreçle tamamlanır
Global Moderator

oasis

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 12 Ocak 2024, 00:15:39 »
Hala finasterid kullanıyormusunuz?

Dökülmenin sizin genetiğiniz ile alakası var

Çok baskın bir dht demekki bu kadar hızlı olduğuna göre

Selam Hintell, evet hala finasterid kullanıyorum hatta şu günlerde dozajını arttırdım. Ne yapıcam bilmiyorum açıkçası.. Kötü geçen ilk ekimimde ki bütün saçların durmasıda biraz ilgincime gidiyor açıkçası. Ben seneler boyunca onlar dökülsün diye dua ettim :) Ama nedense ASMED'de ekilmiş olan güzelim saçlarım dökülüyor.. Bu konuda bana önerilerin nedir acaba?

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2024, 18:45:37 »
milyonda bir kişinin başına gelicek senin başına gelmiş yıllardır forumları takip ediyorum binlerce ekim inceledim böyle bi durum görmedim rogaine foam kullanabilirsin
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2024, 00:45:22 »
Selam Hintell, evet hala finasterid kullanıyorum hatta şu günlerde dozajını arttırdım. Ne yapıcam bilmiyorum açıkçası.. Kötü geçen ilk ekimimde ki bütün saçların durmasıda biraz ilgincime gidiyor açıkçası. Ben seneler boyunca onlar dökülsün diye dua ettim :) Ama nedense ASMED'de ekilmiş olan güzelim saçlarım dökülüyor.. Bu konuda bana önerilerin nedir acaba?

fin kullanıyorsan xpecia da ekle istersen bunun dışında yapacapın bir şey yok yakında güçlenmeye başlar
Global Moderator

xl98

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2024, 14:17:07 »

Günde 1 mg üstü finasterid fazladan katkı sağlamaz. Asmed ile görüşün bu normal bir durum değil. Tahmin ediyorum ki Koray hoca dutasterid önerecektir.
Doktor değilim. Yazdıklarım tıbbi tavsiye değildir.

oasis

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 22 Ocak 2024, 22:00:18 »
Günde 1 mg üstü finasterid fazladan katkı sağlamaz. Asmed ile görüşün bu normal bir durum değil. Tahmin ediyorum ki Koray hoca dutasterid önerecektir.

Yorumun için teşekkür ediyorum. ASMED'e ulaşabileceğim en sağlıklı yol nedir acaba bu konuyla ilgili? Amerika'ya taşındım, WhatsApp'dan cevap alamadım en son..

Facebook Twitter Instagram