Gönderen Konu: Saç Analizi Talebi (Ekim mi Yoksa Alternatif Yöntemler Mi ? )  (Okunma sayısı 131 defa)

OguzD

• Yeni üye
  • *
Öncelikle merhabalar,  :)

1) Yaş: 29
2) Saç dökülmesi ne zaman başladı? : Lise zamanlarında 2012 sonrası diyebilirim.
3) Saç dökülme tipi (agresif ya da yavaş - stabil) : Stabil ve yavaş olarak devam etti süreç.
4) Saç dökülmesi nereden başladı? (vertex, crown, ön bölge vs.) : Her bölgede kayıp olmaya devam etti.
5) İlaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?: İlaç kullanmadım ama uygunsa kullanmayı isterim.
6 ) Resimler eklendi

İlaç tedavilerinin faydasını görür müyüm alternatif olarak Ankara'da yaşadığım için gidip birebir olmasada ekim yaptırmış bir yakınım aracılığı ile Datahair den Eyüp beyden ekim için bir yorumda bulunmuştu ama ekim dışında düzenli beslenmeyle ve yanında ilaç finasteride proscar vb vitaminlerle ilaçlarla doktorlara danışarak  saç kazanımı sağlayabilir miyim ? Önerilerinizi bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum :)

Herkese güzel günler ve iyi forumlar dilerim  :)

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Analizi Talebi (Ekim mi Yoksa Alternatif Yöntemler Mi ? )
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2024, 19:17:20 »
6 ay - 1 sene gibi finasteride kullandıktan sonra bu forumda önerilen merkezlerden birinde ekim yaptırmanızı öneririm. finasteridi ise saçınızı korumak istediğiniz süre boyunca kullanmanız gerekmekte.
dermatoloji veya üroloji bölümüne gidip detaylı kan-hormon testi yaptırmanızı, sıkıntı yoksa yine doktor kontrolünde düzenli kan tahlilleriyle kullanmanızı öneririm bu ilacı.

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Facebook Twitter Instagram