Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası seyrelen orjinal saçlar  (Okunma sayısı 112 defa)

Things have changed

  • Yeni üye
  • *
  • İleti: 2
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası seyrelen orjinal saçlar
« : 08 Şubat 2024, 22:59:22 »
Herkese merhaba,

Bundan 20 ay önce medekste bir saç ekimi gerçekleştirmiştim. Saç ektirmeden önce ön çizgim çok geriye gitmiş ve verteks bölgemde çok açılmıştı. Medeks sık saç ekimi yapıyor ve uygun diye orayı tercih etmiştim. Saç ekimimi hem ön çizgimi öne alacak hemde verteks bölgeme ekilecek şekilde planladık. 2 bölgeye aynı gün saç ekimi yapıldı. Ön çizgim fena olmadı tepe bölgemse başarısız oldu maalesef. Yani tepe bölgesi için ekilen saçın belki %20si çıkmıştır. Bu yüzden çok seyrek bir görüntü oluştu. İlk 6 ay fin daha sonraki 6 ay minıxidil sprey kullanmama rağmen üstelik.

Vertex bölgemin başarısız olmasına çok üzülmedim çünkü beni asıl üzen bu operasyon sonrası kafa üstündeki orjinal saçlarımın aşırı dökülmesi oldu. Belki 20 yılda dökülecek saç bu 20 ayda döküldü ve hala dökülmeye devam ediyor. Yani ön çizgim ile vertex arasındaki orta bölgeden bahsediyorum. Kafamın üstü çok fazla seyreldi ve bu durum çok canımı sıkıyor. Operasyondan sonra medeksle bir daha görüşmedim çünkü onlar doktor değil, esnaf kafasında iş yaptıkları için müşterilerle ilgilenmiyorlar ekim sonrası. Zaten bu durumda herhangi bir bilgileri ve yapacak bir şeyleri olduklarını sanmıyorum.

Yaşım 30. İkinci bir operasyonu sıkılaştırmak için 35-40 yaşımda düşünüyordum çünkü bu saç ekimi insanı psikolojik ve fizyolojik olarak gerçekten çok yıpratıyor ama şu anki durumda canımı sıkıyor. Medeks donör bölgemi de çok yıprattığından ikinci ekim için yeterli donörüm kaldı mı onu da bilmiyorum gerçi.


Yakında bir dermatologa görüneceğim ama daha önce böyle bir durum yaşamış olan var mı merak ediyorum veya tavsiyesi olan? Bu belirttiğim yer Yani kafamın üst orta bölgesi için saçlar tekrar çıkar mı acaba minoxidil veya fin kullansam veya prp yaptırsam? Tavsiyesi olanlar yazsın lütfen.

Fotoğraf paylaşmak istemiyorum umarım anlarsınız.

 

Facebook Twitter Instagram